Huawei MediaPad X1 / X2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Pa koliko svi znamo, što se garancije tice tu je iphone broj 1,a mate 7 što daje garanciju je ista kao iphone, a samsung naplaćuje tu neku dodatnu garanciju, tako da opet huawei gubi bitku jer se vodi eto kao kinez...
Pomodarstvo jeste prisutno svuda, kako i kod nas tako i ovde u de, jedino oni što koliko toliko prate svet mobilnih telefona, znaju otprilike sta zele za svoj novac,a ostali, kupuju ono što je danas IN.
Al to je sad tema sasvim druga kojoj ovde uopšte nije mesto...
Uvek kažem, izbor je veliki za sve nas, i svako kupuje za svoj novac sta želi.
Lično mislim, da je iphone kvalitetan telefon, takodje kao i htc i Huawei, to su brendovi koji ulažu na kvalitet i izgled, ostalo, daleko su, jako... Ne kažem da su i Samsung i LG loši uređaji, daleko od toga.
Reklama i forsiranje nečega je sto narod zaludi, odnosi se na veliku većinu koji i ne znaju šta im odredjeni telefon nudi, bitno je da su u fazonu.
Huawei je još uvek daleko od toga da postane fensi medju masom korisnika.
Vreme svoje čini za svaki brend, neko će dobro da odskoci a neko dobro da padne, jer se narod zasiti vremenom, sam korisnik želi nešto u neko vreme da proba novo, dal novi brend dal novi OS itd itd...
Jedni napreduju lagano, a drugi lako mogu da padnu...

EDIT:
Danas se igrao malo više sa opcijama kamere na x2, mnogo podešavanja, koja su bas jednostavna, i mnogo bolje slike još daje x2 od onih koje sam kacio na Flickr.
Cim stignem, okacicu jps koju sliku u svim podešavanjima, pa sami prosudite sta je bolje a šta lošije ;)

EDIT:
Cyberport.de
Huawei Mediapad X2
Cena 359e, naravno nov sa 2 godine garancije.

Slika
Cena, ne može biti bolja ;)
Kolega Roda92, kupuj još dok ima po ovoj ceni :), da prodjes kao ja, prodaš x1 i dodaj 100e i eto ti lep Upgrade za sitne pare ;)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Hvala na informaciji. Ali trenutno nemam nikakav put ka inostranstvu, a da narucujem nikad ne znam da li ce mi lupiti 20%PDV +10% carinu, samo mi se zbog toga ne uzima. I onda cekam prvi kvartal 2016god tada bih trebao opet da idem na istok pa bih sredio kao X1.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Huawei Tema
Dark Gold
Slika
Slika
Slika

Huawei ikone
Golden Moon
Slika

Huawei, tema zaključanog ekrana
Uphil
Slika


Ubacivanje tema

Evo ovako da napišem ukratko kako se ubacuju teme i da naravno rade kako treba. <br />
Prvo, evo link odakle se skidaju teme<br />
<br />
http://www.emui.com/plugin.php?id=themezone&zone=theme<br />
<br />
http://www.huaweithemes.cf/?m=1<br />
<br />
Odatle sam bar ja skidao, a ima još na XDA ili gde god vec neko od vas nadje teme, postupak je uvek isti ;) <br />
Odaberete temu koju želite, evo ja cu npr temu G7<br />
Tapnete na G7 , i skroz dole opet Tapnete, ili kliknete da se tema otvori. <br />
<br />
Slika<br />
Kada se otvori, ovako izgleda <br />
Slika<br />
Sledeći korak, izaberete temu koja vam se svidja, ja ću evo prvu da odaberem <br />
Slika<br />
Plavi pravougaonik, tako da kažem što piše sve na kineskom, to je opcija za download.<br />
<br />
Ok, skinuli ste temu, otvorite neki file manager, nadjete folder Download/s, tu ćete naći temu koju ste skinuli. <br />
Kada je nadjete, potrebno je da je kopirate u Folder HW Themes. <br />
Ovako to izgleda <br />
Slika<br />
Slika<br />
Kada ste Prekopirali ili premestiti željenu temu u folder HWThemes, sledeći korak je, otvorite aplikaciju Designs, i skroz dole mora da se pojavi odgovarajuća tema koju ste skinuli. <br />
Ja sam skinuo bas danas temu Dark Gold,i još par nekih tema, evo je ovde, vidi se da je označena. <br />
Slika<br />
Tema je odabrana, a takodje imate opciju Customizing. <br />
Kad se otvori Customise, ovako izgleda. <br />
Slika<br />
E tu sad imate dosta opcija da se igrate, koju ćete odredjeni pozadinu, koje ćete Ikonice, kako da vam se otključava zaključan ekran itd itd itd<br />
Nadam se da sam pojednostavio i lepo objasnio.<br />
Ako nekom još nije nesto jasno, neka pita slobodno, nista ne moze da se žene ne treba rutovan fon. <br />
Razlika je u temama, koje su emui 2.0 pa 2.3 pa 3.0 pa 3.0.5 i 3.1.<br />
Zadnji emui 3.1 daje više opcija, ali telefon mora da već ima emui 3.1 da bi se sve iskoristili od određene teme,ukoliko vam se i svidi neka tema koja je npr 3.0 emui a vi imate 2.3 emui, radiće tema ali ne sa svim opcijama7,ali opet ništa ne može da se žene, tako je bilo kod mene na Huawei x1. <br />
Pozdravljam

Nadam se da ce biti od koristi, neko kratko uputstvo. :)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Ovo stvano prelepo izgleda, tako nesto je uveo i htc na svojim modelima ubacili su zvanicne teme. Nego ono sto si mi predlozio za X2 gledao sam na cayberportu satvarno je vrh cena, ali nema isporuke ka srbiji. Videcu uskoro sta cu da resim.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Pa to sve možeš i na x1, ali, neke teme neće baš raditi u fullu, neće fon stucati, vec sa određenom temom se ne dobijaju sve opcije.
Isto kao i sada na x2, teme emui 3.1 nemaju sve opcije na x2 emui 3.0.
Skoro sam eto bas uklopio temu kako meni odgovara, vidi se gore na ss.
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Ja sam jedanput cackao nesto pa kada sam video kineska ideograme odmah sam iskljucio nisam bio siguran. Nema veze, vazno je da se malo promeni da ne bude monotno, interesantnije je menjati pa i da nema sve funkcije.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Gore imas objašnjenje, kako i sta, nema sta da zeznes, ako sta nije jasno, javi se.
A mogu staviti i video klip kako ide čitava procedura, imam dobru app AZ screen recorder :)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Nema potrebe da se cimas, ja snacicu se vec. Od tebe ocekujem neki kratak review uporedo x1 i x2 barem 5min cisto kroz softver da prodjes i da ga stavis jedan do drugog ovako vizuelno. :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Za poređenje video klip x1 vs x2, će potrajati malo, kod žene mi je x1 (ona ga koristi) a ona trenutno nije tu :)
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Posle skoro 5 meseci korišćenja ovog (kineza) Huawei X2, ovako stoje stvari...
Radi još uvek sve onako kao i prvi dan, sve glatko i bez bilo kakvih problema, kamera videli ste i sami slike u temi (ko je hteo da vidi) malo sam vec ušao u fazon kako sta podesiti kad se slika, tako da ima dosta opcija i podešavanja. Jos uvek je x2 na emui 3.0.5 i verziji 5.0,što se tiče update, nema ništa za eu verziju, nesto se piše da će da preskoči 5.1.1 i direktno na 6.0, da li će tako da bude, ne znam a i nije mi o glavu, ako bude dobro ako ne bude, opet dobro, jer i ovako je sve ok, nemam zamerku nikakvu za ovo vreme koliko je kod mene.
Baterija, pa ne znam, ovo je još bolje nego kod x1, sa x1 i baterijom sam bio prezadovoljan, a ovo je monstrum od baterije, maltretiranje je skoro pa svaki dan, uz 4g i sve je popaljeno kod mene, sve živo, nista se ne gasi, čak ni GPS, SOT je tu od 7h do 8h, a uz kombinaciju 4g i WiFi prelazi više od 10h :)
Ukoliko ga slabije nekad koristim, punjenje ide svako drugo veče a nekad i treći dan ide na punjač, kako god, ne može da izda nikad :)
Ovo je definitivno kao da čovek nosi sa sobom uređaj koji ima sve u jednom, sasvim solidnu kameru, brzinu sa emui, i akumulator, ja se zezam pa kažem uvek, ovo je mini laptop. Za moj pojam vredi svaki Euro koji je plaćen, za tu sumu ne bih dobio nista vise nego sto pojedini nude i sada za sumu od 350e koliko je ovo čudo plaćeno.
Da se razumemo, briga me sto je ovo huawei ili sta ti ja znam koji kinez, ne lozim se na brendove kao ovde pojedini, kompleksi su nekad čudni za pojedine, dobio sam savršen uređaj za male pare,a kad konkurencija bilo koja, napravi nesto bolji u rangu ovoga x2, radi cu da predjem na drugi brend ali ne da platim 50% samo neko ime da bih eto kao imao popularan brend :)
Ovo nije prozivka nikakva, vec sam samo izneo svoje mišljenje i svoje viđenje stvari kao korisnika ovog kineza koji svi omalovazavaju na ovom forumu, ne svi ali većina, a veze nemaju...
Željno iščekujem prve vesti za X3 :)
Huawei

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Fize94 »

Super mini review, nego me zanima po tvom mišljenju, ima li neka mana? Ništa na svetu nije savršeno pa ni smartphone ;)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Veruj mi, ali sad bez zezanja, ja manu nisam našao, verovatno da ima, daaa mana ajde da kažem, izbačen Double tap to awake, koji je bio kod x1, nedostaje mi to, onda me nervira sto kad je telefon na glavnom desktopu kad ga postavim vertikalno, nema opcija da tako onda i ceo desktop stoji, skontao si me :)
Nedostatak verovatno takodje da na screenlock nema dodavanja nekih app kap kod većine brendova. Na x1 je bila opcija na screenlock da kad od tastera povučen na gore izadje prečice poput baterijska lampa itd da vidis i vremensku prognozu za 4 dana, na x2 su izbacili da vidis vremensku prognozu.
Bilo kakav bag ili lag
ja nisam primetio uopste, veliki minus mi je izbačen Double tap to awake :(
Naravno, nije ni jedan fon savršen, pa čak ni huawei x2 nije savršen :)
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Nema ,to je Huawei
U stvari ima, previse je savrsen ,zna to ponekada da bode oci
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Kvaka33, aj sad, napisah ja svašta, ti jos dodao začin, pa će, o orbiti biti kao na Lomači :)
Zaista čudno, toliko malo vlasnika Huawei telefona a ipak svi prezadovoljni, hmm... Nesto tu ne štima nikako, valjda smo sami sebe ubedili da lažemo ili je to stvarno tako... Ostavicemo to neka drugi odgovore, koji znaju bolje od nas samih vlasnika kako funkcioniše žuti kinez :)
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Evindzer »

bata bogdan, lepo je što si zadovoljan; svaka čast za ba(k)teriju. ;)
Fize94 napisao:Ništa na svetu nije savršeno pa ni smartphone ;)
X2 nije smartfon, već tablet - istina, sa funkcijom telefoniranja. ;)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Evindzer, to je moje viđenje i iskustvo sa x1 i x2, što ne znači da bi svako bio zadovoljan sa x2...:)
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Evo i posle godinu dana koliko je kod mene X2, i dalje nemam zamerku, radi sve kao i prvog dana, do sad nije radjen ni jedan reset, tako je kako je, napunjen aplikacijama, baterija i dalje izvuče SOT na 4g oko 7h, ako je WiFi onda normalno i više. Šteta što nema ni u najavi bilo šta za naslednika X3...


Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

Odgovori