T630-Duple poruke (064)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
luckyyu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 16:14

T630-Duple poruke (064)

Post od luckyyu »

Imam problema sa slanjem poruka sa t630. Ponekad, kad saljem poruke on posalje duplu poruku i mreza je tarifira sa 2 poruke (naravno)! Saljem cesto poruke u inostranstvo, pa mi poruka dodje 15 dinara!!!! Bio sam u 064 "korisnickom" centru i oni su posle duzeg ubedjivanja priznali da je to zbog preopterecenosti mreze, jer se problem javlja samo na podrucje odredjenih (preopterecenih) baznih stanica. Prvo mreza javlja telefonu da poruka nije poslata ( a ona je poslata i naplacena) i on pokusa da salje poruku ponovo (automatski). Jel moze kako da se to iskljuci? U opcijama ne postoji ta mogucnost.U 064 nazovi korisnickom centru su mi "savetovali" da promenim telefon, iako sam ovaj kupio pre 20 dana. HJa sam im odgovorio da cu da promenim operatera a ne telefon! Strasnooo!!! MTS 064 je najgora mreza. Sve su gori i gori. A i MMS im ne funkcionise uopste. Sa 63 kartice odlicno idu mms poruke. 64 je totalno pukao!!!!!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ukoliko ti je ukljuceno da poruke saljes preko gprs a ne preko gsm to ce ti se desavati treba da namestis u opcijama za poruke da idu preko gsm i nece ti se to desavati, naravno da ti ovi iz telekoma nece reci u cemu je problem posto im je u cilju da u etar ide sto vise poruka. :evil:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

da, to se i meni desavalo, i resenje ti je objasnio nnebojsa, a time stedis i bateriju, imas jos jedno podesavanje u meniju za povezivanje, pa podmeni data komunikacije, usluga za prioritet, i tu ukljuci gsm only to stedi bateriju extra! a mozes da koristis gprs normalno!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

luckyyu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 16:14

Post od luckyyu »

Hvala ljudi. Nadam se da ce mi to pomoci. A odmah sam bio iskljucio slanje poruka preko gprs-a al nisam bio ukljucio gsm only. Al i dalje ostajem pri odluci da menjam operatera, jer je 64 los. ne mogu da se ostvare pozivi, posalju poruke, ljudi su nedostupni iako im je tel ukljucen i ok. hvala jos jednom. pozdrav

luckyyu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 16:14

Post od luckyyu »

... i nije pomoglo. naravno. ma ponovo salje duple poruke. al se to desava samo kada sam u zemunu ili u studentskom gradu na nbgd. ja mislim da je to do baznih stanica. mora da je preopterecenje. tako kazu i ovi iz telekoma. ma kupujte svi 062 kartice. super su!!!! ako zna neko jos neki savet-neka pise.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Meni se to nikad nije dogadjalo, ali me se zato chesto dogadja da iako su i poshljalac i primalac dostupni, poslata poruka kisni primaocu odredjeno vreme, shto zna dosta da poremeti npr. chat...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Meni se deshava na 063 kad shaljem poruku da pishe da je poruka poslata,stigne izveshtaj da je stigla,skine mi kredit...a primaoc je ne dobije :evil: :evil: :evil: Grrr...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To sam i ja primetio sa nekim telefonima u području gde se preklapa puno repetitora, pogotovo sa Samsungovim telefonima. Ono što iritira u celoj priči je što MTS to neće da prizna, kao ni masu drugih stvari, što je krajnje neprofesionalno i bezobrazno. Pogotovo objašnjenje tipa "kupite drugi mob" :!: Pa nismo budale... :evil:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

vidis ja saljem toliko poruka da nisam ni primetio to sto pisete, mislim da se to na 063 ne dogadja :roll:, ma sta da vam kazem ovi iz 064 samo trpaju korisnike pa na kraju nece nista raditi :evil:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

ne znam zashto ali deshava mi se da sam nedostupan a da mi je upaljen fon ceo dan....shto je najgore sutra ujutru mi mobtel poshalje poruku kako je neko probao da me dobije a dok sam bio nedostupan!!! a meni pun domet ceo dan...blablabla
Jel do telefona ili do kartice(mreze)??? :twisted: Sta mislite?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Do mreze, meni se to isto desava, a cesto mi se desava da ja zovem normalno a da mi tel bude nedostupan za dolazne pozive i poruke! I to aj da je u nekom selu bez signala nego u centru Beograda! Jedno pitanje za korisnike SE t610, jel vam blokira tel kad dobijete vise poruka iz mobtela, meni se to redovno desava i tel je na 15 sekundi zakocen i onda je sve ok? kod drugih poruka je normalno!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

sta da vam kazem predji te na 063 i resite se tih problema, ja sam stalno dostupan, jest da je malo skuplje :evil: ali nije tako strasno. :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa ja sam pricao o 063 mrezi sve vreme, koja je i pored svih bagova, mnogo bolja od 064! Doduse imam ja i 064! :D Jel uzeo neko 062?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Bio sam na mobtelovom sajtu i 062 se razlikuje od 063 jedino shto je poziv 10 din/min i besplatan mms koji ko zna koliko ce biti besplatan koliko sam ja primetio...Koliko koshta kartica???Treba je uzeti...shto da ne....bar se izivljavash malo sa MMS-om... :mrgreen:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Koliko sam ja chuo koshta oko 700din, a promotivni period shto se tiche MMSa traje do decembra s tim shto ce ga mozda i produziti...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ma meni je i ovako besplatan mms, postpaid :D Mene zanimaju posebni brojevi! Ja se pitam da li funkcionise bez bagova? Inace cena je 690 dindzi!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Brojevi i nisu bash neshto, mislim poshto su sad samo pustili seriju koja pochinje sa 2 i 3, tako da i nije neki izbor...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

spec.brojevi imaju ali naravno ne po toj ceni,trazi spec.broj i oni ce ti ponudidi neki pa ti izaberi recimo 062/222-333 :mrgreen:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

A verovatno ce ti brojevi tipa 'pozovi me odmah' brzo otici tako da ce o5 ostati neki koji je slichan broju koji si npr. do sad imao. :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Usli smo u off-topic! Nemojmo dalje, izbacice me sa foruma, vec sam dobio opomenu :oops: Hvala na infu u svakom slucaju!
@`Dr. Nick Riviera` Tesko da cu naci brojeve nalik starim, jer sam ih jurio jako dugo! :wink: Nista cekam seriju na 8!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori