Huawei Mediapad M2 10

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od AndroMan »

Mislio je verovatno na Air Command, koji se otvara kada se izvuče olovka ili pritisne ono malo dugme.

Ima li Huawei neke posebne aplikacije za olovku? Kod Samsunga je Action memo ekstra odrađen, kao i Smart select.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Ah tooo, ima naravno,kacio sam ovde
već klipove sa funkcijama olovke...
Ima aplikacija Bamboo Paper, i u samoj aplikaciji ima dosta opcija i izbora sta i kako...
Huawei

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od nesta »

Da, air command iskače kada se izvuče olovka i olovka se vidi kao tačka na ekranu i kada je iznad ekrana, ne mora da se dodirne ekran.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Da da, naravno to ima , a takodje i više opcija uz odredjeni gornji i donji klik (ima kao dva dugmeta tako da se izrazim)
Pa se onda i pojavljuje onako kružić sa daljim opcijama.
Šta mi je do sad zanimljivo, pisanje olovkom ovde na forumu ili poruku, jako dobro prepoznaje rukopis,ali sve to bez dodira na ekran, moram još da uđem u fazon i da se naviknem na olovku, jer na 10,1 " stvarno je lakše sa olovkom sve raditi
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

bata bogdan napisao:(...) ali sve to bez dodira na ekran (...)
Hoćeš da kažeš da ne smeš rukom da dodirneš ekran, jer istovremeno sa olovkom prepoznaje i dodir rukom? E to je ono što me je interesovalo - da li negde u podešavanjima postoji mogućnost da podesiš da ne reaguje na ruku dok koristiš olovku. Ne moraš žuriti da mi odgovoriš, polako, samo uživaj u novoj igrački, i ja bih da sam na tvome mestu. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Evindzer, da te obradujem, pozitivno, da može da se piše olovkom i da se rukom dodiruje ekran, ne ostaju tragovi na ekranu ni od ruke (dlana) kad se olovka drži i piše, čak ni prstom ekran tada ne reaguje, to je kad se udje npr u beleške, da zapise nesto, crtas ili sta god već....
Ukoliko te jos sta zanima oko olovke, pituj slobodno :)
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

E pa lepo, ostaje da se malo strpim da sve to fino upakuju u neki fablet u bliskoj budućnosti, pa da onda budem na slatkim mukama između njega i nekog Nouta, kad dođe vreme za zamenu ovog Asusa - a koji će mu biti naslednik, olovka će presuditi. :wink:
Hvala za odgovor. :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Baraba »

Sto bi rekao Bata "malo je to", ništa ispod 22" za komforan i udoban rad ne gledam.

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od AndroMan »

bata bogdan, sve u svemu lepo su Havajci implementirali olovku 8)

Evindzer, i ja se nadam da će malo više zaživeti fableti sa olovkama(neki Huawei, Asus, pa možda i Microsoft?), ne bih mogao da se vratim na pisanje prstima po ekranu, ukoliko bih menjao Note. No, izgleda da ljudi nisu zainteresovani za tako nešto, plašim se da i Samsung ne ukine Note seriju.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

AndroMan, upravo to i ja mislim: olovka nije prihvaćena od strane širokih masa, i relativno mali broj ljudi je redovno koristi, pa postoji šansa da je se u Samsungu odreknu u korist neke druge funkcije koju budu smatralli popularnijom.
Što se mene tiče, Asus je u ovom mom modelu sa olovkom i pratećim softverom bio uradio izuzetan posao - iako ta olovka ima dosta manje funkcija i nije onoliko osetljiva kao ona u N3, na primer (taj sam imao prilike da koristim jedno kratko vreme), ali je ovaj model prošao očajno na tržištu (iz gomile razloga koje neću nabrajati, jer ovde nije mesto za to, iako nemamo temu za taj model) i jako mi je žao što je nisu ubacili u neki od svojih Zenfona, recimo.
Tako da mi ostaje da se nadam da će havajci uraditi nešto po tom pitanju, a stvarno bi bilo sjajno da za godinu ili dve vidimo i neki Ajfon ili Lumiju sa olovkom - na kraju krajeva, i Epl i Majkrosoft već imaju proizvode uz koje idu olovke, pa računam da ne bi bilo toliko teško prilagoditi tehnologiju nekom budućem fabletu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Ja se bas već navikao na olovku, jer je mnogo lakše da se radi sa olovkom na ovoliko tabletu, evo i sad pisem sa olovkom kom i odlično prepoznaje rukopis, extra... Sto bi se reklo bas mi legla olovka :)
Mada, moram još da se usemim tako da kažem :)
Uglavnom tablet m2 10 je odličan, stvarno je bas sve na svom mestu, a zvučnici me odusevljavaju, jako se dobro čuje i jako dobar zvuk, takodje na sluskama razbija...
Za još neko vreme iznecu kompletan utisak sa m2 10.
Huawei, opet napravio dobar tablet, odličan, čista 10-ka :)
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Fino ovo kad se neko bas razume u crtanje :)
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016041 ... d3d9f4.jpg[/img]

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

Svaka mu čast.
Ja sam se nekad razumeo u crtanje, ali samo olovkom po papiru. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Šteta što nema nesto konkretno na youtube kako neko crta sa olovkom na ovom tabletu, cisto videti kako i sta... Naravno lako je za onoga ko vec zna lepo da crta ali verovatno da ima tu i dosta caka i opcija za takvo nešto da se nacrta... Zanimljivo skroz :)
Lično nista ne crtam, vec beleške neke upišem i to mi je odlično bas mi dodje kao sveska kad nešto treba da zapisem... :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

bata bogdan napisao:Lično nista ne crtam, vec beleške neke upišem i to mi je odlično bas mi dodje kao sveska kad nešto treba da zapisem..
Sad ti je jasno zašto ja i dalje vučem ovaj svoj Asus - telefon, sveska i olovka u jednom uređaju ;) - iako je daleko od idealnog telefona. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Za tebe dušu dalo neki phablet od 6" do 7":)
Na note 3 nisam nikad olovku koristio, nekako mi nije odgovaralo, valjda zbog veličine, a ovo mi je sad pun pogodak olovka na 10",bukvalno sve radim sa olovkom i koja usput odlično reaguje, nemam zamerki. Zaboravih na laptop otkad kupih ovo čudo :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od bata bogdan »

Do sada dobih 2 update na M2 10.1, ne vidim neku bitnu razliku, ali navodno piše da je poboljšan sad rad tableta...
A od bilo kakvog update na x2 nema ni u najavi za eu verziju, stim da je model x2 za kinesku verziju uveliko dobio odavno update na 6.0....
Inace sto se tice M2 10.1, nemam neke zamerke, radi tablet skroz ok, ako koga sta vise interesuje, neka pita, mada cisto i sumnjam da nekog ovde zanima M2 10.1 :)

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Evindzer »

Važno je da tebe fino služi i da si ti zadovoljan. A ja se sve nadam nekom fabletu od oko 6" sa olovkom, pa da se i ja pridružim havajcima. Ali, kako stvari stoje, izgleda da ću se načekati. ;)

Mofster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 11. Dec 2016. 16:44
:: P9

Re: Huawei Mediapad M2 10

Post od Mofster »

Gde se u srbiji moze naci? Ne zelim nikome da pravim reklamu ali jednostavno na netu ne mogu da nađem.
Ili da palim za segedin pa povraćaj poreza...?

Odgovori