Cene telefona uz pakete u okruzenju

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Cene telefona uz pakete u okruzenju

Post od Nenad-77 »

Zanima me dali znate cene telefona uz pakete u okruzenju bivsim sfrj republikama i u ostalim drazavama evrope.Prosecna plata kod nas u srbiji je 350evra.Cena samsung galaxy j5 kod mts je 7500din uz mesecnu tarifu mix xl 600min 600 1000sms 1GB interneta cena pretplate sa sve 3g je 2118din sto izadje 17 evra a prosecna plata je 350evra mozda i gresim.Kakvo je stanje u okruzenju i evropi i cene samih uredjaja.Uporedimo naprimer cene telefona kod telenora uz pakete i cene u inostranstvu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

Gde je prosečna plata 350€??? U kojoj to dimenziji? :lol:

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od Nenad-77 »

Tako pise u statisci za januar i februar 2016g za Srbiju.Znam i ja da je u nekim delovima srbije manja a u nekim delovima srbije od 700 do 800evra.Ali da neskrecemo sa teme,primetio sam da nas operateri u neku ruku deru.Evo jedan primer koji sam racunao danas.Telenor mi kaze da kad se kupuje preko telenor banke nema kamate a ja sam im dokazao da ima kada se sve stavi na papir i sabere huawei g7 preko telenor banke je 30000din plus ako se uzme paket pis extra sa 30posto popusta je 1400din x 24 jednako je 33600 plus telefon 30000 izadje 63600 din.Huawei g7 uz paket pis extra je 11000 din pretplata je 2000din x 24meseca jednako je 48000 din i dok doplatite onih 11000din za telefon izadje 59000din.Eto primera Huawei g7 preko telenor banke izadje sve ukupno 63600 din a uz paket 59000 din na 24meseca.Uracunata je cena uredjaja i pretplata tako da ima razlike od 4600din sto mu dodje kamata od nekih 8 posto.Treci a po meni najbolji primer je ovaj ako se u mts uzme paket mix XL sa 50 posto popusta koja je standard ponuda mts taj paket je slican paketu pis extra kod telenora.Cena mix XL sa popustom je 1000 din ugor na 24meseca izadje 24000 din kupi se huawei g7 nov preko oglasa sa nase mreze koji ima garanciju kakva treba da bude i jos sa mts mreze cena im je 200evra sto po kursu izadje 25000 din plus pretplata sa popustom na 24meseca 24000 din ukupno izadje 49000din.Ovo zadnje je najbolje jer kreditirate samog sebe jedino je zeznuto malo placanje tel u kesu odjednom.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od Nikola031 »

Evo za m:tel Republika Srpska:

http://www.mtel.ba/webshop-privatni/Telefon

1KM ~ 61 RSD.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od Nenad-77 »

Gledam cene paketa mtel u republici srpskoj i oni stvatno nusu normalni ss paprepnim cenama paketmkomenema

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od andriod »

http://www.telenor.me/cg/Privatni-koris ... -telefoni/

http://www.telekom.me/webshop-uredjaji.nspx

Evo za CG bez m:tel a(mada za T-com.me ima dodatna ponuda mimo web sjopa
Operator

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od novak »

Pogledaj tek cijene bhtelecoma, sto paketa, sto mobitela:D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Gde je prosečna plata 350€??? U kojoj to dimenziji? :lol:
Možda je mislio 350 (bivših) dojčmaraka pretvorenih u evre. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

Pazi kad ja ne znam osobu koja ima platu veću od 300€, a da nije neki direktor ili nešto sl. Dobro, prosek nam podižu oni sa milionskim primanjima... :D Bez njih bi bila realna slika ili ti prosek <250€. :lol:



On topic: Nešto sam kod komšija Hrvata gledao ranije i imali su bolju ponudu nego mi... Da li onaj paradajz ili neki sličan operater. Moram pogledati baš ponovo. :)
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Sub, 02. Apr 2016. 05:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od Nenad-77 »

Ima gde su plate od 500 do 1000evra.Kolika je moja ili necija plata to nije bitno.A statistika koja je zvanicna u srbiji je pokazala 350evra.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

Pa odlično kad nam je tako lepo u ovoj kvazi državi. ;)

Meni je samo to neverovatno jer od svih ljudi koje poznajem, mogu na prste da izbrojim one koji imaju primanja veća od 300€. Jbg, to mi jednostavno nikako nije bilo jasno. Ali realno, i to je jako malo za prosek... Pa minimalac bi trebao biti toliki da smo normalnija država, a ne prosek! :roll:

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od srdjanyo »

Ja poznajem čoveka koji ima preko 2000€ platu i živi u Srbiji.Komercijala u pitanju,nije direktor.

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od lovra »

Najmanja plata u mojoj firmi je 400e,dok CEO ima 15000e,većina ima između 600-1200e u pitanju je strana firma koja se bavi prodajom

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od bata bogdan »

Možemo da uporedimo neke telefone paketa kod nas u srb i ovde u de... Neka neko postavi sve oko određenog modela od najnižeg paketa pa do najvišeg, pa cu ja to isto da odradim ali sa paketima iz de, cisto da vidimo koja je razlika uopšte?
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

Odlično, aj sredite onda i meni neki takav posao jer mene svud gde zovu samo nude minimalce ili da zaboraviš na privatan život i radiš 16 sati dnevno ako hoćeš da zaradiš između 25 i 30 hiljada mesečno... Ne tražim puno. 300€ mesečno bi bilo sasvim dovoljno. :D

bata bogdan, DE se ne računa. :P Već smo ustanovili koliko bolju ponudu paketa imate u odnosu na vaš standard, pa mogu onda da zamislim koliko su telefoni pristupačniji. :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od bata bogdan »

Ok, ako nekog bude zanimalo bas, možemo uporediti.
Usput, juce bio do tmobile.de, i dobih dodatnu internet sim karticu od 3gb mesečno i usb stik gde takodje može net kartica, i sve to za dodatnih 4,95e na mesečni račun od mobilnog računa :)
LTE max speed, i usb stik LTE.
Koliko je kod nas tako nesto?
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

Vip ima sad neku varijantu da ako si već kod njih pod ugovorom, možeš uzeti još i net paket sa popustom 50%. Paket od 3GB izađe 290 dinara i dobijaš USB stick, a uz veće pakete ide i onaj njihov WiFi modem. :)

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od lovra »

sugarcoated_ass napisao:Odlično, aj sredite onda i meni neki takav posao jer mene svud gde zovu samo nude minimalce ili da zaboraviš na privatan život i radiš 16 sati dnevno ako hoćeš da zaradiš između 25 i 30 hiljada mesečno... Ne tražim puno. 300€ mesečno bi bilo sasvim dovoljno. :D

bata bogdan, DE se ne računa. :P Već smo ustanovili koliko bolju ponudu paketa imate u odnosu na vaš standard, pa mogu onda da zamislim koliko su telefoni pristupačniji. :D
Svako ko je majstor svog zanata ima i u našoj državi makar 1000e,a sad zanat može biti prodaja,marketing,automehanicar,farbar,moler... Najbolja je reklama od usta do usta i zadovoljstvo krajnjih korisnika. Moja svastika se toliko izvestila u promocijama da nije nijedan mesec ispod 500€ jer je svojim iskustvom i pristupom sebi obezbedila najbolje i najplacenije poslove. Svi promo lideri u Ns znaju za nju i sami je zovu jer znaju sta mogu da očekuju od nje. U početku je radila sve i svašta a sada bira od ponuda koje dobija...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od bata bogdan »

Pa to je skroz ok ponuda. Bar tako deluje :)
Mada sam ja karticu od 3gb već turio u tablet,i nema opcije poziva sa tom net karticom, može sms redovan samo :) i ne treba mi pozivi :)
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene telefona uz pakete u okruzenje

Post od sugarcoated_ass »

lovra, joj mani me sa takvim pričama... Radim od svoje 19. godine sa manjim pauzama i to sve i svašta. Od fizikalisanja, preko kurirskih službi i sito štampe do trgovine... Eto sad čamim već godinu ipo u noćnim smenama u jednoj radnji jer je bar plata redovna, ako ništa drugo i imam dva dana nedeljno za sebe. I kog sad zanata da ja budem majstor kad ne biram šta ću raditi? Samo hoću da imam vreme za sebe i dovoljno novca za skroman život. Da smo normalna država to bi minimalac trebao da obezbedi, a ne da robijaš od jutra do mraka 6 dana nedeljno ili čak sa jednim slobodnim danom u dve ili tri nedelje za 25, 26 hiljada...
Ali to sad ni nema veze... Ovo što ja znam i u čemu napredujem polako u Srbiji nema budućnost. Zato polako se gura napolje pa se možda uskoro i pojavi neki dodatak na ovu bedu od platica. :D



bata bogdan, imaju oni nekad interesantne opcije sa tim akcijama, samo su sa sadržajima paketa škrtice. :D

Odgovori