Zamena stakla na telefonu

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
AleksoBre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 25. Maj 2016. 14:51
:: Alcatel OT Idol 2

Zamena stakla na telefonu

Post od AleksoBre »

Ispao mi je telefon i polomilo se samo staklo (ne touch screen) i kada sam otisao do lokalnog mobi-shopa rekli su mi da je nemoguca zamena samo stakla, vec mora da se zameni i touch screen, što mi je malo sumnjivo pa sam došao ovde da pitam da li je to stvarno istina i ako nije koja je cena. Hvala!

Telefon : Alcatel One Touch Idol 2

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od servis.kompa »

Dobro su ti rekli a sa obzirom na cenu i kvalitet toucha najbolja solucija je da se zameni set lcd+touch i to skidani sa rashodovanih telefona, znaci originalni fabricki deo.

Na manjem broju telefona se menja samo staklo!

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od somi92 »

Evo sta je meni rekao serviser, osim na s6 egde sada i s7 edge, svuda može da se zameni staklo, samo je pitanje dobre volje. Može i na edge ali je rizik i proces je komplikovaniji tako da pozovi par servisa, raspitaj se...

Sent from my LT22i using Tapatalk

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od Dexter »

Dobre volje = rizika da pukne lcd pa da na kraju ipak menja ceo komplet.

servis.kompa je lepo objasnio situaciju sto se tice Idol 2.

gruja1595
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 06:45

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od gruja1595 »

Zameni juce na S3 staklo ( samo staklo ) prvi put menjao i odradjeno za pola sata - bez zurbe. Staklo iznelo 1€ na aliexpresu.

Moze i na idol 2 samo staklo.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od servis.kompa »

Nekima ne vredi pricati jer misle da su najpametniji zato sto su nesto procitali/videli negde na internetu...

Prakticno je svaki model telefona prica za sebe i ne treba porediti razne modele jer nije ni slicno a kamoli isto zameniti staklo ili touch.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od jedandecak »

Problem se javlja u naplati i riziku a ne nemogucnosti zamene stakla na nekim modelima. Npr treba odvojiti staklo koje je napuklo i rizikovati lom displaya zatim obrisati lepak naneti nov sve to spojiti da ne govorim o tome da sve to vreme voditi racuna da se ne osteti lcd. I to traje npr 2-3h za to vreme cu promeniti nekoliko lcd na iphon-u ili drugom modelu i vise zaraditi. Sto nas dovodi oko naplate posla koliko naplatiti trud i zivce? Onoliko koliko kosta lcd + touch pa je samim tim serviser i tebi lepo rekao da je bolje zameniti sve. A sta da se desi lom treba da idem u minus zbog tebe? Stedeo si na flip top futroli i zastitnom staklu sada plati punu cenu. (ne mislim bukvalno na tebe samo) I jedan savet uvek trazite lcd od skinutih modela lcd originalan je i moze isto kostati kao i kinez koji ce vam se ugradit.

Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Zamena stakla na telefonu

Post od servis.kompa »

gruja1595@, Na S3 je to moguce uraditi bez nekih velikih problema ali ima tu par napomena. To staklo od 1e koji si kupio i ugradio ce puci pri najmanjem padu i po kvalitetu i tvrdoci je svetlosnu godinu od fabrickog stakla. Isto tako ne treba ti samo staklo, treba ti lepak, uv lampa tako da kupovina toga da bi samo sebi zameni staklo potpuno besmislena. To si pretpostavljam uradio bez vadjenja lcd iz frejma sto je najobicnija budzevinai lepak je verovatno dosao tamo gde ga ne bi trebalo biti.

Idol 2 ima potpuno drugaciji displej i probaj zameniti na taj primitivni nacin kao sto si urado na S3 i videces da to bas i ne ide i da ces ga verovatno baciti,
Isto tako na Idol 2 se ne menja staklo nego touch jer to na tom telefonu jedan deo i u 99% slucajeva kada pukne staklo otkazuje i touch.

Odgovori