Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Evo konkretno juce u 12h ujutru skinut sa 100%, u 17h imao 55%, u 23h 8%

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Koliki ti je screen on time? Jedino ako si 7 sati na telefonu onda je opravdano ;)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

njujork14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Apr 2010. 02:07

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od njujork14 »

Primetih na oglasima Mate 7 za 330 evra. Radi se o dual sim verziji, dakle gold, kaze star 6 meseci sa racunom i premium garancijom radnje u kojoj je kupljeno. Sta mislite o ceni, i na sta bi trebalo obratiti paznju kod koriscenih telefona?
Inace taj nov kosta u jednoj poznatoj radnji 67000. Dobro drzi cenu s obzirom da je izasao pre godinu ipo dana i na 4.4.2. android. Ili recimo valja cekati ovaj novi Asus zenfone 3 deluxe...?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Ako je kupljen u "T"kako je navedeno u oglasu,nadjoh ga i ja , onda je validna garancija
"T" nije neka slepacka radnja vec ozbiljna firma
Obrati paznju na izgled telefona i to je to ,nemas tu mnogo sta za mozgati
Cena Asusa 3 svakako nece biti mala na pocetku racunaj na bar 450e ako ne i svih 500e na pocetku sto je poprilicna razlika u ceni a realno ne dobijas nista posebno bolje

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od filip11314 »

njujork14 napisao:Primetih na oglasima Mate 7 za 330 evra. Radi se o dual sim verziji, dakle gold, kaze star 6 meseci sa racunom i premium garancijom radnje u kojoj je kupljeno. Sta mislite o ceni, i na sta bi trebalo obratiti paznju kod koriscenih telefona?
Inace taj nov kosta u jednoj poznatoj radnji 67000. Dobro drzi cenu s obzirom da je izasao pre godinu ipo dana i na 4.4.2. android. Ili recimo valja cekati ovaj novi Asus zenfone 3 deluxe...?
Preskupo za taj telefon. Da je 230e pa i okej. Za te pare može polovan Mate S star 3-4 meseca da se kupi. O drugim telefonima da ne pričam (G4, S6, iphone 6, Lumia 950, P9, MX5, Pro 5, Mi5, M3 note, Redmi Note 3 Pro...).
Bez ljutnje, ali samo neki laik može toliko para da da za taj telefon.
Bolje da kupiš npr polovan G4 star mesec-dva za 260e i da daš još 20-30e za bateriju i punjač i da ti ostanu pare. Nije mala stvar da uštediš 50e a imaš bolji telefon.
Huawei-ci možete početi sa hejtom. ;)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

A sta ako on bas želi Mate 7 Gold dual sim? A ne želi te nabrojane iz tvog posta, niti treba neko da se ubeđuje sta da kupi ni šta da ne kupi, konkretan odgovor je vec dobio od kvaka33, a šta će on da kupi za svoji pare... Njegov problem njegov izbor...
Uopšte nema potrebe za takvim postovima staje tebi lično bolje ili nije... I ti kupuješ sta tebi najviše odgovara i sta želiš,
A on sta god da kupi za te pare, imaće dobar fon u svakom slučaju :)

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Dream Weaver »

@kvaka33 sad sam i ja video taj oglas, odlična prilika i kupovina... Ja sam moj mate7 dual platio 65K dinara (nov iz tehnomanije)

@filip11314 sigurno može još nešto da se pusti cena, na 320 ili 310e...
Mate7 je avion za G4 i većinu tih što si naveo!
Imao sam G4 dual i ne može da prismrdi mate7 (jedino kamera je nešto bolja i ima IC port)
Za 300e +- dobije se odličan telefon sa fenomenalnom baterijom, vrhunskom izradom i lepom dijagonalom ;)



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
and justice for all...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od filip11314 »

Avion za G4? Kamera nešto bolja na G4? Koja glupost buraz...Kamera je dosta bolja na G4, em što je novija kamera, em što ima veći otvor blende, em što ima ios i laser af. Plus snima i uHD. Plus je i prednja bolja. Plus možeš da ubaciš i kameru iz V10 sa ručnim kontrolama za video. Šta god sam slikao sa G4 uvek je ispalo i više nego dobro. Mogu brdo slika da okačim, nije problem. Plus ima s808 koji je bolji od Kirin 925. Plus će dobiti i Android N, dok se ovi još nisu namolili da izbace valjani M, koji je verujem i poslednji update. Mislim da prikaz slike na ekranu ne treba porediti... Plus što G4 ima i fast charging i opet je jeftiniji nov od tog polovnog Mate 7.
Opet svaka čast i Huawei-u na metalnom kućištu, fp senzoru, odličnoj bateriji i velikom ekranu u ne tako velikom kućištu, ali ne vredi te pare.
Evo čim prodam G4 kupujem neki Mate 7 da ga istestiram i da vidim da li je to neki tako dobar telefon kako ovde neki pišu. Naravno ne za 300e već za 200-220e.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od andriod »

Mate 7 je odličan uređaj jedan od najkompletnijih sa visokim kvalitetom izrade odličnim performansama, baterijom koju zaboraviš kad si punio,još sa premium garancijom baš zahvalna kupovina.Ja sam koristio singl sim baterija mi je više nego duplo trajala u poređenju sa Z5Premium.
A nije bez razloga i dalje skup

Послато са E6853 уз помоћ Тапатока
Operator

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Dream Weaver »

@filip11314 meni kamera nije nešto bitna pa sam zato napisao malo bolja.
To što G4 ima veću rezoluciju po meni nije neka prednost, bolje da je veća dijagonala.
Baterija je blagi užas na G4, džabe fast punjenje kad moram bar dva puta da punim telefon. Na mate7 šta god da sam mu radio i koliko god ga mučio uspeo je da izgura ceo dan, dok na G4 jedino uz blago korišćenje bi izdržao ceo dan...
I nedostatak fingerprint-a na G4 je po meni veliki nedostatak i prednost mate7.
G4 je oko 270-280 dok je mate7 gold malo više od 300e i vredi svaki cent razlike..
Nisam Huawei fanboy i gotovim LG brend (planiram da kupim V10) ali je mate7 bolji nego G4 (moje lično mišljenje) :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
and justice for all...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

Niti je tam o g4 a ni nekom drugom telefonu, dečko je pitao za mate 7 dual sim, a sto se večito neki ubacuju koji veze nemaju o Mate 7 niti su ga koristili a ni videli, neka vlasnici iznesu dečku ukoliko se odluči za Mate 7.... Eto njih dvojica su vlasnici gold dual sim, pa su valjda oni merodavniji od onih koji nemaju mate 7...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Evo da konstatujem da je nakon 4-5 dana, mate 7 na MM bar 50% brzi i fluidniji nego na kk. Svaka cast za apdejt, baterija oslabila jedino za nekih 20% po slobodnoj proceni..kako da pogledam koliki mi je screen on time? Hvala

Edit: nasao sam, 4h i 3min trenutno, a ostalo je 32% kakav je to rezultat po vama?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Ako ga koristis bez nekih restrikcija ,odlicna
Ako je sve pogaseno opet je dobra ali ne kako je bila
U svakom slucaju kida i dalje poznatije firme

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Bez previse suzdrzavanja, fb, twiter, 2-3 puta pesma na yt, browser standardno, bez kamere doduse skroz..

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Onda odlicna,bice i bolja uz par apdejtova,uvek ista prica na pocetku,klasika

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

kvaka33 napisao:Onda odlicna,bice i bolja uz par apdejtova,uvek ista prica na pocetku,klasika

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Vidljivo je meni losija, ali bice bolja sigurno slazem se. Imas li predlog za dobar browser, ili jos neku zanimljivu app koju koristis :) takodje sam na jednom forumu video, neko podesavanje u onom develop settingsu, gde se podese 3 stvari i navodno se ubrza telefon (definitivno) pa moze i to da se uradi ako nekog zanima :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Licno koristim dolphin od brauzera,takodje airdroid za b ezicno prebacivanje fajlova
Od tastatura koristim smart keyboard,microsoft office pro za rad na tabelama,otvaranju raznih drugih fajlova itd
Za muziku hf player,obradu slika perfectly clear ,postavljanje slika flickr
Za.skeniranje dokumenata turbo scan
Od chat programa skype ,viber i line lite koji je i najbolji po meni jer najmanje guta bateriju

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

njujork14
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Apr 2010. 02:07

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od njujork14 »

Hvala na odgovorima. Moram priznati da sam dugo zaljubljenik u Mate 7 (dual sim, gold :oops: ). Inace jedan sam od onih korisnika koji kad kupe telefon zaborave kada je to bilo. Dakle volim da ulozim i dobijem kvalitetno i da to traje godinama i godinama, a za Mate 7 sam procenio da je bas takav. Naravno kada se jos uzme u obzir i baterija, velicina ekrana, kvalitet izrade, onaj case sto ide uz ovaj dual sim model i koliko telefon odise elegancijom, prefinjenoscu, seksepilom :) ...izbor pada samo na njega, ne vidim neku alternativu. Cena jeste bas visoka, zato se i jako dvoumim da li polovno (macka u dzaku) a jeftinije, ili novo, netaknuto al dosta skuplje..... Decko iz oglasa je naveo da se nalaze neke tackice sa strane, gde je ona lajsna, ko zna...mozda od pada i sl.. ne znam, sve to buni coveka, kao i pitanje zasto sada prodaje telefon, posle samo sest meseci od kupovine kada ga je platio skoro 70 000, a sada ga prodaje za 41 000...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Evindzer »

^ Ako već kupuješ telefon jednom u par godina, onda ti predlažem da uzmeš nov, iako mnogo košta, jer to je opravdana kupovina ako ćeš ga koristiti dve ili tri godine. Naravno, ako možeš da odvojiš toliko novca trenutno. Ja se ne bih igrao sa tim polovnim koji gledaš, posebno što kažeš da ima ogrebotine po sebi, ko zna kroz šta je prošao. Znaš šta želiš i znaš da ga nećeš menjati kroz par meseci, već kroz par godina - i samim tim je opravdano uložiti za nov primerak. Ja sam sličan tebi - uzmem telefon koji baš želim (obično bez obzira na cenu) i cedim ga godinama, dok se skroz ne iscedi. ;)
Tako sam uzeo i ove sadašnje, Asus i Nokiju - nove, u Gigatronu, fino plaćene - i ne nameravam da ih menjam još dugo vremena, iako su obojica stara skoro po godinu i po.

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

djordje12kv , uzmi napuni telefon na 100% kada dodjes na 5% baterije pogledaj koliki ti je screen on time i napisi ovde :) trebalo bi da je bez problema 6sati + , ja sta god sam radio sa mojim telefonom nikad ispod 6 sati sota nisam imao na praznjenju pune baterije do kraja.
Ima razlike da li si nakacen na mobilni i wifi , na mobilnom internetu baterija se malo brze trosi ali i dalje mora biti barem 6 sati sota.
Trenutno mi je telefon na punjenju , 6% ostalo , 7 sati i 11minuta Skrin on tajma.U vecini slucajeva sam nakacen na wifi, koristim jako puno youtube-a i twitcha ( brightness na 50% ili vise), telefoniram ,saljem sms, viber, citam forume i koristim chrome i twitter takodje. Bas onako heavy koriscenje i sve tera bez problema ceo dan ;)
Druga stvar ima jako puno opcija za sinkovanje ako ti je ukljuceno moze da trosi bateriju, proveri google sync sta ti je otkaceno a da ne koristis kao i ostale programe, po difoltu ti je ukljucen sken za stampac to iskljuci,imas health aplikaciju ukljucenu najverovatnije ona trosi dosta, iskljuci i to ako ne koristis .Ima dosta stvari koje su ukljucene , prodji settings i iskljuci sve sto ne koristis.Ostavi samo ono sto koristis trenutno , ako ti nesto bude trebalo ukljucices ponovo.

Eto nadam se da sam ti barem malo pomogao :)

Odgovori