Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

evo ovako uzeo sam telefon 8 maja 2016... sto znaci skoro ... kad sam uzeo telefon situacija je bila odlicna ... mislim da nije bilo ispod 7..8 nekad i 9 sati sota sve zavisi ... al je telefon u stanju mirovanja smesno trosio bateriju ... a sad ga stavim uvece na punjac oko 12 sati skinem ga sa punjaca punog oko 2 i on od 2 do 9.. 10 ujutru bude na 70 posto baterije nekad i manje .. a primetio sam i dok se puni ja ga ne diram i onako dosta se zagreje ... to je ono sto sam ja primetio ... telefon je pre nego sto sam ga ja kupio od coveka koriscen oko 8 meseci tako ako se dobro secam ... imam garanciju sve validno sa kutijom i imei brojem i sve ostalo sto treba , e sad sta dalje raditi ne znam ... nekad je sot ovako izgledao i baterija trajala


Slika

Slika

Slika

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Nosi ti to u servis direktno,nema potrebe da se zezas sa time,ako hard reset nije pomogao najverovatnije je u pitanju hardverski problem
Znaci via servis oma ,imas garanciju neces nista platiti sem ako je baterija u pitanju

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

sacekacu jos malo da vidim hoce mi se neko jos javiti ovde pa cu onda ... e sad ako vec budem tamo isao kod ovih u ovlasceni servis ... kako da im se obratim koji problem imam ? ... da pokazujem slike ili sta vec ... da im ostavim telefon na test ...

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Njih radi Mobis, ovlasceni servis, tamo se javi, reci da je baterija u problemu i da ispitaju zbog cega je to tako, i da rese.

Sent from my S7 Edge Gold Platinum

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

ok kad stignem oticicu do njih :) ..... a sad malopre sam uradio hard reset ponovo i sve izbrisao sa telefona sve i sa memoriske ispraznicu bateriju napuniti je ponovo ... mozda nesto nisam dobro uradio prosli put i zeznuo kad sam radio to isto , pa cu da vidim sta se desava ... koristicu ga u toku dana koliko mi to vreme bude dozvoljavalo pa cu da vidim kako stoji baterija sot i ostalo ... pa da vidim ..

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od darkado »

Better battery stats pa vidi, moze da bude svasta, cak i tvoj wifi ako je dhcp lease kratak

Sent from Huawei Ascend Mate 7
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

Ma nemam pojma sta je .... uradio sam hard reset opet i nisam instalirao nijednu aplikaciju prazan telefon skinem ga punog sa punjaca oko 5 sati ujutru nisam ga dirao ni sekunde sve vreme u mirovanju i u 10 , 11 sati on ima 60 , 70 posto .... u opcijama i podesavanjima sam sve iskljucio .... probao sam da stavim i onaj rezim ultra ustede sto Mate 7 ima u sebi ... sto su ukljuceni samo pozivi i poruke i nista vise i opet on skine isto od 5 ujutru do 10 isto bude na 60 .. 70 posto baterije ... bukvalno 2 minuta Sot nista pipnut telefon .... videcu da odem do Mobisa kao sto su Drom i Kvaka rekli pa cu videti sta dalje ...

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zile995 »

Da li si iskljucio Google backup?
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Ja sam slican problem imao sa galaxy s3kom pre nekoliko godina, nije hteo da se puni... Na kraju su mi menjali plocu jer nesto nije bilo u redu.Tako da je tvoj problem definitivno hardver 99℅

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od darkado »

Meni ta dva oroblema ne zvuce ni najmanje slicno :)

Sent from Huawei Ascend Mate 7
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Haha joj greskom san poslao ovo gore umesto na pm stavio ovde.Ne znam kako se brise post tako da je ostao..

Upravo sam dobio obavestenje da postoji nova verzija softvera B571 u updateru, change log je isti kao na b560 da li je neko instalirao update? 318 Mb je tezak ne znam sta bi moglo biti ;)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

lepiroki napisao:ok kad stignem oticicu do njih :) ..... a sad malopre sam uradio hard reset ponovo i sve izbrisao sa telefona sve i sa memoriske ispraznicu bateriju napuniti je ponovo ... mozda nesto nisam dobro uradio prosli put i zeznuo kad sam radio to isto , pa cu da vidim sta se desava ... koristicu ga u toku dana koliko mi to vreme bude dozvoljavalo pa cu da vidim kako stoji baterija sot i ostalo ... pa da vidim ..
Sta si uradio ?Odneo u servis .....
Jel zamenjena baterija ,ploca .....

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od talicni »

Ne znam koja verzija androida je podržana za Mate 7, ali ja imam 4.4.2. Bar tako piše u podešavanjima i vidi se na prvoj slici. E sad, sve ovo liči na Lolipo gledajući ikone i celokupan meni. Pokušavao sam preko updatera da vidim ima li update na 6.0(ne znam ni da li postoji za Mate 7), ali dobijem obaveštenje da ne postoji update. Zna li neko imali 6.0 za Mate ili Lolipop i kako doči do njega?
Slika
Slika

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

Pozdrav ...trenutno sam na verziji 5.1.1 lollipop MT7-L09C900B331... sinoc mi je stigla nova verzija za azuriranje .... 6.0 MT7-L09C432B571 .... 823 MB zauzima jel ovo zadnja i konacna verzija 6.0 ili ? .... e sad da mi kaze neko ko je koristio i 5.1.1 i 6.0 ...... i koje su prednosti i sta dobijam ako azuriram na 6.0 ?

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

Pozdrav ljudi ..evo ovako zanima me kakva je situacija sa premijum garancijom ovog telefona u slucaju da neko ima na telefonu vise problema koji su mu se vremenom pojavljivali ... kao naprimer ja koji imam problem sa 2 vrste fleka na ekranu (bele fleke koje se vide na beloj povrsini i crvene fleke koje se vide na crnoj povrsini telefona ) , pa onda problem sa baterijom koja u mirovanju telefona bukvalno nista ne dirano, 2 aplikacije instalirane na telefonu i izdrzi u mirovanju znaci ceo dan ne pipnut telefon ..izdrzi jedva 24 sata ... i pored svega toga osecam da mi se telefon dosta zagreva tu oko kamere i otiska prsta i malo ispod toga , posle nekog obicnog koriscenja :) ... e sad ja imam i premijum i obicnu garanciju do sledece godine u ovo vreme ... kakvo je vase misljenje dal ce to sve oni moci da srede ili ce mi u fazonu reci biraj sta ces od toga da ti se sredimo jednu stvar :) trebalo bi u mobis kod ovih da idem u Novi Beograd za koji dan pa bih hteo da pre toga vidim sta i kako nikako da nadjem vremena da odem bio na moru na odmoru duze sta cu :)a i zbog posla radi se jbg ... da napomenem da mi se sve ovo sa telefonom izdesavalo sad preko leta ...za nesto sam ja kriv (kao naprimer za crvene flekice na ekranu , posto sam seo na telefon na treningu koji je bio u torbi :) Kontam da mi se vise isplati da uzmem da ga razlupam skroz i da mi daju nov telefon ..ja kakav sam baksuz recice e sad vise nemamo telefona novih za ostvarivanje premijum garancije :D eto malo sam oduzio al taj problem imam sta cu :) ...hvala unapred za savete sta dalje raditi :)

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od lepiroki »

Evo da i ovde napisem svoje iskustvo sa ovim telefonom i sa njegovom garancijom .. imao sam problem sa mate 7 , ... Odneo sam telefon u ovlasceni servis Mobis na Novom Beogradu ( Imam garanciju i premijum i obicnu mts sve uredno popunjeno ) , posle nekog vremena su mi javili da telefon ne moze da se popravi i da je telefon zamenjen za nov mate 7 ... pokupio sam telefon u servisu nov sa fabrickim folijama sa novim Imei brojem i papirom na kome pise da je prilikom pregleda i testiranja telefona navedena nesaobraznost uocena i da je prema istrukcijama proizvodjaca uredjaj zamenjen za novi mate 7 i pise novi imei broj ... toliko o mom iskustvu i da napomenem jos da mi je ostala i premijum i obicna garancija posto nisam telefon fizicki ostetio nego je neki drugi problem bio u pitanju znam jos par ljudi koji su imali slicne probleme i isto im se desilo ... eto to je moje iskustvo mozda nekom pomogne :) ..

banee
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 16:45
:: Samsung Galaxy S2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od banee »

Pozdrav svima, vlasnik sam telefona vec 2god i 4 meseca i doslo je vreme da ga menjam. Zanima koja bi bila realna cena da trazim za njega u oglasima?
Ekran telefona je 10/10 (uvek sam koristio zastitno staklo). Na ledjima, na nekim delovima ima nekih tackica, verovatno od prasine kako je otisla ispod maske ili nesto sl(mozda se neke i mogu skinuti kada bi se pokusalo, kao da su neke flekice). Jedino od ostecenja su 3/4 ivice, prilikom pada, 2 su onako ok, treca je okrznuta ona bela plastika (nista ne smeta u radu telefona, cak kada se stavi neka maska, to se i ne vidi).
Po vasem misljenju, koliko bi bilo realno i ok da trazim para za njega? :)

Poslato sa HUAWEI MT7-L09 uz pomoć Tapatoka

samcro100
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Dec 2017. 17:58
:: huawei mate 7
:: samsung s4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od samcro100 »

Pozdrav svima. Imam jedan problem. Naime pre nekih mesec dana sam kupio mate 7. Prvih dana nisam primetio nikakve smetnje u radu. Medjutim nakon toga pojavljuje se jedan problem koji mi pravi velike poteskoce u funkcionisanju. Naime vrlo cesto, gotovo svaki dan se desava da se kontakti ne ucitavaju (ne prikazuje se lista kontakata) prilikom ulaska u contact app, a istovremeno je ne moguce otvoriti nijednu sms poruku, tj ulaskom u inbox vide se sve poruke i prilikom otvaranja konkretne poruke prozor je prazan. Ukoliko se lista kontakata i prikaze onda je prilikom otvaranja odredjene kartice kontakata takodje data kartica ne otvori nego ostaje prazna. Prvo sto mi je palo na pamet je da je krivac za to auto sync, nakon gasenja contact sync par dana se taj problem nije pojavljivao ali se onda ponovo pojavi. Takodje kada taj problem krene da se pojavljuje telefon se zagreje kao da radi neka zahtevna aplikacija i potrosi 10 20 ili 30 % baterije u zavisnosti od toga koliko dugo taj problem traje. Probao sam razne varijante iz settings, gasio na silu contact app, settings , resetovao telefon po nekoliko puta, i to na kraju da rezultate da se telefon vrati u normalu, medjutim nisam uspeo da uvidim nikakvu pravilnost. Guglajuci video sam da i drugi ljudi imaju slican problem ali nisam nasao nikakvo resenje za ovo.

Napominjem da imam oko 2500 kontakata ukupno stim sto su u pitanju vise account-a, gmail, watsup, viber ... i na svima je ukljucen auto sync.

Problem je vrlo iritirajuci posebno kad je potrebno obaviti neki hitan poziv.

STo se tice specifikacije telefon je dosao sa android 4.4.2 sistemom, i ne daje mi nikakvu mogucnost za update, to sam uspeo da vidim u podesavanjima, iako sam potpuni laik za tu oblast.

Da li se neko susretao sa slicnim problemom, ili ima ideju sta bi moglo da bude u pitanju, i da li postoji resenje??? Maltene je telefon neupotrebljiv sa ovom vrstom bug-a.

Puno hvala unapred

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od rock9855 »

Drugari jel ima jos neko Mate 7?
Kupio sam jedan polovni i na njemu je android 4.4.2!!!
Kad idem na azuriranja nista mi ne nudi. Iako je za Mate 7 ima android 6.0.
Kako da azuriram? Neka ideja? Hvala puno unapred

Odgovori