Super Amoled ekrani problem i Shockproof maska? :(

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
isko90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2016. 11:27
:: s6

Super Amoled ekrani problem i Shockproof maska? :(

Post od isko90 »

Pozdrav drugari :)

Ove godine bas sam lose krenuo sa telefonima :( . Meizu MX5, Samsung J3 i Samsung S6 svi oni imaju SUPER AMOLED ERKAN. I sta je najgore, svi ti telefoni su mi pali sa maximim 50cm visine, a svi su imali masku + temperate glass:

- Meizu MX5 pao sa kreveta i pojavio se crni krug na ekranu i za 1h crni krug se rasirio i displey nije radio,
- Samsung J3 pao sa stola, pojavile se zelene, roze, crvene linije nakon 3h ekran je zacrnjeo i nije radio vise,
- Samsung S6 pao iz dzepa dok sam sjedeo na stolici, pojavio se crni kruzic i razne boje linija i za 3h vise radio nije.

Svaki od ovih telefona sam mora popraviti i dati dosta novca. Ali stacu, sta je tu je. Onda sam poceo da razmisljam da li stvarno taj prelijepi SUPER AMOLED ekran ima problem sa padovima? Ni jedan od tih ekrana se nije polomio, vec dobio "unutrasnje krvarenje".

Dok sam koristio ranije telefone sa IPS LCD ekranima, telefon je padao i padao. Npr, Xiaomi MI3 padao je sa 4m visne, milion puta na plocicama, asfaltu itd... Ali mu se nikad do sad nije desio slican problem.
Ali kod Samsunga S6 koji je imao masku "metalnu okolicu" i temperate glass pao je samo sa stolice na plocice i gotovo.

Sta je zapravo problem? Da li je Amoled ekran zaista toliko slab na padove? Da li je IPS LCD bolji za pad telefona od Amoleda?

I ono zadnje pitanje, vidim na internetu postoje neke Shockproof maske da kada padne telefon sacuva ga od pada ali i od potresa. Da li je to tacno? Da li stvarno ova maska ima efekta? I koju masku biste mi preporucili za Samsung S6?


Unapred veoma zahvalan na vasim objasnjenjima i pomoci :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Super Amoled ekrani problem i Shockproof maska? :(

Post od Azimuth »

Ja sam igrom slucaja i neplanirano u par navrata testirao Speck Candy Shell. Mozda deluje robusno na slikama, ali uzivo nije toliko. Doduse, nisam je koristio niti video uzivo za S6, ali jesam za iPhone.
Elem, telefon mi je u par navrata leteo sa stola na parket/plocice i beton. Nista nije bilo ni telefonu ni masci. Od mene topla preporuka. Oko 30€ mislim da je cena, pogledaj na amazonu ili ebay-u, a cesto imaju i akcije pa mozes maltene u pola cene da je uzmes.
Sto se kaljenog stakla tice, uvek uzimaj ona na kojima pise 9H. Ta su najtvrdja i sa njima ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema.
A sve ovo vazi samo i iskljucivo za original, kopije i ostale kvazi zastite ne uzimam ni u razmatranje.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Super Amoled ekrani problem i Shockproof maska? :(

Post od Ledjo »

Ja mislim da je to sa tim staklima mit, mislim morali bi da izvrse laboratorijske testove, gde mi telefon identicno pao sa I bez stakla pa da to moze da se uzme za sigurno.

Kad vidim da neko pise, kaljeno staklo mi spasilo ekran, dodje mi da peglam

isko90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2016. 11:27
:: s6

Re: Super Amoled ekrani problem i Shockproof maska? :(

Post od isko90 »

Azimuth napisao:Ja sam igrom slucaja i neplanirano u par navrata testirao Speck Candy Shell. Mozda deluje robusno na slikama, ali uzivo nije toliko. Doduse, nisam je koristio niti video uzivo za S6, ali jesam za iPhone.
Elem, telefon mi je u par navrata leteo sa stola na parket/plocice i beton. Nista nije bilo ni telefonu ni masci. Od mene topla preporuka. Oko 30€ mislim da je cena, pogledaj na amazonu ili ebay-u, a cesto imaju i akcije pa mozes maltene u pola cene da je uzmes.
Sto se kaljenog stakla tice, uvek uzimaj ona na kojima pise 9H. Ta su najtvrdja i sa njima ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema.
A sve ovo vazi samo i iskljucivo za original, kopije i ostale kvazi zastite ne uzimam ni u razmatranje.

Sto se tice stakal uzimam samo 9H, stvarno sacuva telefon od ogrebotina i kada padne na njegovoj povrsini puca samo kaljeno staklo. Sa staklom sam zadovoljan. Ali... sto se tice maske, imao sam neku masku metalnog okvira oko Samsung S6 i on je pao na ivicu telefona tako da je unutra puko displej. Pa me interesuje da li moze da sacuva telefon od potresa i takvih udaraca-padova?

Odgovori