Problemi sa PC racunarom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Problemi sa PC racunarom

Post od Re_EDuCaTiON »

Za admine: ne znam dali ima ova tema negde trazio sam pola sata ako ima premestite ja je nisam mmogao pronaci.

Dakle imam nekoliko problema sa PC racunarom.

Prvi: kada PC iskljucim iz struje, nece da se upali. Dakle kad se izvuce naponski kabal iz napajanja ili iz struje, pc nema sanse da se upali, nekad mi treba i po pola dana da pritiskam taster da se upali, kada se upali, onda pali stalno bez problema sve dok opet ne izvucem kabal iz zida.

Drugi: kada PC ugasim/stavin na sleep, kad se upali, on radi, ali nece da startuje windows vec samo crni ekran dok ga ne restartujem.

Treci: kada igram poneku igricu napr world of tanks, vidim da mi ponekad zatreperi ekran, kao da drhti, nema linija, nema prekida slike, nema nicega, smao to podrhtavanje slike.

Cetvrti: ponekad, ali samo ponekad zadnji USB portovi i to bas gde mi je tastatura prestaju da rade. Kada igram igricu opet. world of tanks na primer, u toku partije tastatura se sama iskljucuje i ukljucuje kao da je neko izvlaci i opet ubacuje, jako je iritantno i smeta, i naravno cuje se zvuk windowsa kao kad ubacim nesto u uzb i izbacim. (ja se nadam da nije neki gremlin iza pa mi izvlaci i uvlaci tastaturu :lol: )

Ko se bolje razume u racunare, neka mi pomogne, jer se plasim da mi ne crkava maticna i graficka.
Zahvaljujem se svima u napred. ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od Azimuth »

Sto se podrhtavanja slike tiče, to su ti početni znači da crkava monitor. Isto se i meni dešavalo dok nije načisto lipsao.
Za ostalo sačekaj da se drugi jave.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od Drakenzen »

Koliko to je star računar i koja je konfiguracija u pitanju?


Sent from my D6603 using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od servis.kompa »

Problem je maticna ploca pa nece svaki put da se ukljuci regularno a moguce je da pored maticne problem postoji i sa napajanjem. Dok se ne proveri niko ti ne moze sto posto reci i daljinski dijagnostikovati.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od Re_EDuCaTiON »

Monitor je uzet pre 3 meseca, tesko da je on u pitanju.

Procesor - Intel Pentium(R) Dual Core CUP E5300 @2.60 2.40
Ram - 2x2gb
Grafiucka - GeForce 9800GT Leadtek 1gb
HDD - neki samsungov 500gb
Napajanje - ATX 12V P4 (450W)
Kuciste - Zito

Nista posebno, al mi sluzi, poprilicno je star, ne znam tacno ali ima sigurno 7-8 godina.

Da li je moguce da proverim da li je do maticne a da ne nosim u servis?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od miodrage »

Napajanje je sigurno pred riknjavanjem, za Grafu ne verujem, a matična će da da se pokaže sa novim napajanjem.
Savet uzmi novo i jače napajanje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od Drakenzen »

Moj savet je da razmislis o zameni kompa, nikad ne znaš šta će sledeće da ti crkne a poprilično je star komp....

Sent from my D6603 using Tapatalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa PC racunarom

Post od Re_EDuCaTiON »

Problemi reseni.
Problem pri paljenju je resen tako sto je zamenjeno napajanje. Par kondezatora se nadulo u napajanju i pravilo probleme.
Problem sa tastaturom je resen zamenom tastature, stara je prezivela sve i svasta dobro je jos citava, haha.
Problem sa drhtanjem ekrana vise nemam, kaze mi serviser da je verovatno do napona pada koje je pravilo napajanje.
Ovo za sleep nisam resio, serviser kaze da je do windowsa.

Pa tako ako neko ima slicne probleme, moze od prilike da zna sta je. :)

Odgovori