Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Padne mi sistem na telefonu (nije pun restart) posle 20-ak minuta rada sa 2-3 aplikacije istovremeno.Nisam siguran ali čini mi se da je problem pregrevanje ali to nikada ranije nije bio problem,ne vidim da se greje više nego ranije.
Probao bi fabrički restart ali se plašim da ako je do grejanja taj restart neće moći ni da se završi.Da li da ga radim?

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Rešio sam stvar flešovanjem novog ROM-a preko twrp-a,izgleda da su mi bili poludeli google servisi.E sad nisam nikako uspeo da flešujem i firmware.zip fajl.Pokušao sam preko ADB-a ali nije išlo.Telefon mi sad radi normalno,ne znam ni da li treba to da radim?
Ima li neko predlog?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Neverovatno je da i dalje pricas o telefonu i ocekujes da ti neko nesto pametno napise...

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Vidim da ti nemaš...

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Sa takvim nepreciznim pitanjem i sa takvim stavom nikada i neces dobiti neki savet i pomoc...

Misli o tome...

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od liman3 »

Ne bi rekao da je moj stav ovde problem.Mogao si lepo da napišeš : Moraš biti precizniji.
Elem izgubio sam volju za ovo,što mi se često dogadja na ovom forumu.

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Marko-PA »

Pozdrav.
Drugarica je polomila ekran i display na Samsungu S5 pre skoro mesec dana i još uvek ne može nigde da nađe, svi joj kažu da je nestašica za taj model, pa ako neko ima neku informaciju...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

servis.kompa napisao:Sa takvim nepreciznim pitanjem i sa takvim stavom nikada i neces dobiti neki savet i pomoc...

Misli o tome...
A ti baš nisi imao šta bolje da mu kažeš... Kad si tako pametan, što nisi onom prethodnom čoveku pomogao?


A za pitanje vezano za ekran, izvini, nisam upućen, ali sam morao za ono gore da uskočim. :D

Ne znam koliko imaš iskustva sa servisima telefona, ja imam malo - jedno nezgodno kad sam bio klinac, i samo se molim bogu da nemam opet iskustva sa tim likovima. Ako može u ovlašćenom servisu nešto, to bih uzimao u obzir, a inače - sve sam stalno samo nailazio na bandu koja govori "pa nema original, samo kinesko kao što smo ti ugradili", a pre toga ne govori da je to kinesko, i slične stvari. Samo slegnu ramenima kad posle servisa opet nešto ne valja, dođe ti da ga izudaraš u njegovoj radnji. :D

Sad izvini, ovo nije neki koristan savet, sve što i sam znaš, ali nadam se da će uskočiti još neko da kaže svoje mišljenje. A poenta ovih mog - samo original ako može u ovlašćenom servisu. Ali dobro, ima dosta ljudi koji se mnogo bolje razumeju od mene, pa naručuju te stvari odakle već, da li sa AliExpressa ili odakle već (odaberu šta im se čini da je kvalitetno), pa nameštaju.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Ako pitas nesto na nekom forumu onda moras biti precizan jer ne mozes ddobiti nikakav koristan odgovor ako nisi naveo o kom telefonu je uopste rec. Na ozbiljnim forumima takvo pitanje moderator odmah brise jer je samo po sebi besmilica...

Nemam pojma sa kim si ti poslovao ali stav svi su serviseri pokvarenjaci i prevaranti a samo si ti ispravan i posten govori da si ti izgleda jos uvek klinac jer ta prica prosto ne drzi vodu.

Kvaliet delova je takav kakav je i slabo se ko odlucuje da plati originalni deo nego svi traze jeftinije od vec jeftinog zamenskog dela, samo da radi. Ti ocigledno nisi svestan gde zivis...

Ne treba meni tvoj savet a ne vidim kako bi ovo sto si napisao mogao biti savet.

Znaci po servisima uvaljuju djubre a na netu kada kupis onda je dobro?

Nemas pojma koliko su u krivu jer je takva kupovina opravdana samo onda kada nesto ne moze da se nadje ovde a to je uglavnom kada su neki egzoticni modeli i kopije u pitanju. Sve drugo je odroman rizik da deo ne bude ispravan, da ne odgovara i slicno. Reklamacije su komplikovane i slicno. Pored svega toga traje jako dugo tako da to nije pametna opcija da bi se ustedelo jer cesto izadje skuplje jer ko ne plati na mostu plati na cupriji...

Sve je vise takvih pametnjakovica koji bi da zamene samo staklo i te fore iako realno pojma nemaju da li je to moguce ili ne za taj model, misle da su procitali nesta na netu i da sada sve znaju. Puklo mi je samo staklo na mom s7 edge, samo staklo, sve ostalo radi, jel moze to odmah da se zameni .... ju pa kako ne moze, ne moze odmah? Toliko kosta? Kada cuju koliko kosta originalni deo padaju u nesvest i sledi im otreznjenje i vracanje u stvarnost.

A zamisli, jeftine kopije nema, gde god krenes samo original i kostaaaa... i zamena samo stakla se odlaze do daljnjeg jer radi i ovako super i te price...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Sto ga onda nisi lepo pitao za detalje, i ja bi se nadrndao da sam na njegovom mestu, i otisao.

Ja se trudim da budem posten prema ljudima, a ne kazem da su svi pokvarenjaci, nego da je takvih pun ocin.

Ako sam ja otisao kod coveka koji ce nesto da mi servisira, i da on pri tome i da mi ugradi svoj deo ili da mi nabavi svoj deo, onda ocekujem da ce on odabrati kvalitetan deo, a ne takav da posle nekog vremena opet imam isti problem. I moj tata je majstor, pa posteno kaze ljudima "nemojte kupiti to jeftinije, brzo cete me opet zvati". Majstor moze da odabere deo koji ima pogodan odnos cene i kvaliteta, ali nemoj mi reci da mnogi ne ugradjuju namerno sto jeftije mogu samo da bi se u tom momentu ugradili.

I ja sam pricao o mom iskustvu, tad sam bio klinac, i iz ove perspektive, one je mene prevario i nije mario zato sto sam ja to sam popravljao bratu, nismo govorici caletu. Da sam danas imao posla sa tim likom, ili da je on imao posla sa mojim caletom, znam da bi ga itekako popravio ili bi vratio pare. (Ne govorim o nasulju, nego o navici ljudi da te procenjuju, pa da te oderu u skladu sa time koliko vide da mogu.) I upravo je u onome i moja poenta - ako moze nesto jeftinije, super, ali hocu da to radi, i tacka.

Ja tebi nisam rekao savet, ja sam samo dosao da ti kazem da nije uredu sto si se na onaj nacin coveku obratio. On ne mora da zna kako treba da se ponasa na forumu, mozda mu je ovo i prva poseta bilo kojem forumu, i onda naleteo na nekon dzangrizavog lika. To ko one salteruse sto se sve drndaju sto narod ne zna sta i kako da popuni, sta da prikupi od dokumenata i gde da preda.

Ne kazem da je na netu kvalitetnije nego sto je u radnjama, samo kazem da onaj ko zna sta da trazi i gde da trazi, moze na netu da pronadje sebi tacno ono sto mu je potrebno i dobro da prodje. Tvrdim da sam na netu neke stvari nasao kvalitetnije nego sto bih pronasao u Srbiji i po povoljnijij ceni. Ali ne govorim o delovima za telefone, ja nisam jedan od tih koji bi sami sebi cackali telefon.

I opet da kazem, nije problem kad neko ugradi nekome jeftiniji deo, ali ne treba pretpostavljati da neko hoce i da plati, pa da bude siguran, a ne da mu ugradis nesto kinesko, a kad ti dodje onda da mu slegnes ramenima "pa to je kinesko, ja tu nista ne mogu". Ne, nego ja sam tebi platio da mi popravis telefon, nisam ja sam sebi negde kupovao deo, pa ti doneo da mi ga ugradis. Samo lepo treba reci "imas opciju ovu, i imas opciju onu".

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

A sad se vratite na temu ;)

Sent from my SM-G935F

stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od stefanomene »

Prvo bih zeleo da se izvinim ako sam pitanje postvio na pogresnoj temi. Slobodno pomerite ukoliko ne pripada ovde.
Dakle, kakav problem imamo? Radi se o starom telefonu od devojke, Sony Xperia M. Istekao joj je ugovor kod operatera i zatrazili smo kod pomocu kojeg bi telefon otkljucala. Nakon par dana dobili smo kod i objasnjenje u vezi sa ukucavanjem. Operater je trazio od proizvodjaca, oni su im to poslali pa ovi nama. Dakle, imali smo 3 pokusaja i to je sve. Pazljivo smo ukucali kod koji smo dobili i nije prihvatio. Pre treceg puta smo pozvali kol centar operatera i objasnili su nam isto ono sto je i pisalo. Da imamo ta 3 pokusaja i to je sve od njih. Operater kol centra se potrudio, zajedno smo sa njim prosli kroz to treci put i rezultat je isti. Dakle, nismo uspeli da otkljucamo telefon. Oni su se pre toga ogradili sa ta tri pokusaja i to je to. Mene buni samo jedna stvar a to je da nam nijednom nije izbacilo tekst da nam je ostao jos jedan ili dva pokusaja, ukoliko to treba da izadje. Ja takodje idalje mogu da pokusavam, nista se ne desava sem sto mi govori da nije uspesno. Da li imate neku ideju kako to da izvedem i zasto se to desilo? Da li ima neka mogucnost otkljucavanja jer mi je bezveze za taj telefon da dajem 1500 din za otkljucavanje pogotovo sto je istekao ugovor i sto smo dobili taj kod?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Ako ste ispucali broj unosa i blokirali counter telefon se moze otkljucati samo na kabl i to kosta puno vise od tih 1500 dinara koje pominjete tako da je pitanje smislenosti te operacije. Najpametnije resenje je telefon prodati tako nekome kome treba bas za tu mrezu na koju je zakljucan,

Vise puta sam video da kod koji ljudi dobiju od operatera nije tacan, desava se to.

Mozda se mozete zaliti operateru i zahtevati da vam otkljucaju telefon ali pitanje je koliko to ima smisla.

Isto tako moguce je da ste ranije pokusavali da ukucate neke kodove i da ste vec ranije blokirali counter tako da vam kod i ako je ispravan nista ne vredi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Mada, izgleda da je onda zbog ovakvih stvari najbolje praviti se lud, ništa ne raditi sam, nego im doneti telefon i "evo otključajte mi ga" onog trenutka kad oni imaju kod? Znam da to nažalost ne pomaže ovom čoveku, ali možda može drugima. Sad oni mogu da se vade možda da su oni nešto negde pogrešno uneli, a ako oni unesu pogrešno - veće su šanse da se na kraju ipak dobije otključan telefon.

Baš bezveze ako su dobili pogrešan kod...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

Ko je operater?
Telenor, MTS ili VIP?
Ko je uvoznik telefona?
Operater ili neko drugi?
Zašto bi proizvođač vršio zaključavanje, ako uvoznik nije operater?

stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od stefanomene »

Konkretno, telenor je operater.
Odgovore na ostala pitanja ne bih znao. Znam da sigurno nismo pokušavali da otkucamo kod pre nego što smo ga dobili od operatera. Meni tu ništa nije jasno oko tog zaključavanja. Znam samo da telefon preko operatera sigurno neću uzimati kako zbog nekih drugih stvari tako i zbog ovoga što nam se desilo.
Vama koji ste odgovorili hvala na razumevanju.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

Koliko bi kostalo da se promeni sim slot na lumia 630 cena sa delom inace je dual sim a koliko ako bi ja sam nabavio deo posto je na aliexpresu sim slot oko 5e a u promobi mi za ovo traze 3000din
pozdrav

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Čisto iz radoznalosti, ProMobi ti traži 3.000 sa ugradnjom, tj. toliko bi te za zamena sim slota ukupno koštala? Meni to deluje kao razumna cena, mada malo više nego što bih očekivao možda. Ali to kažem kao laik. I mene zanima odgovor.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

stefanomene napisao:Konkretno, telenor je operater.
Odgovore na ostala pitanja ne bih znao. Znam da sigurno nismo pokušavali da otkucamo kod pre nego što smo ga dobili od operatera. Meni tu ništa nije jasno oko tog zaključavanja. Znam samo da telefon preko operatera sigurno neću uzimati kako zbog nekih drugih stvari tako i zbog ovoga što nam se desilo.
Vama koji ste odgovorili hvala na razumevanju.

Piše na garantnom listu.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

monac napisao:Koliko bi kostalo da se promeni sim slot na lumia 630 cena sa delom inace je dual sim a koliko ako bi ja sam nabavio deo posto je na aliexpresu sim slot oko 5e a u promobi mi za ovo traze 3000din
pozdrav

Deo ti neće ni menjati. Repariraće ga.

https://www.youtube.com/watch?v=hayJ9V5sahQ

Pošto mora da se lemi, cena zavisi od renomea i kvaliteta Servisa koji to radi.


Čime je čupana SIM kartica? Kleštima?
Ako je oštećen i neki vod na ploči, telefon može da se baci.

Odgovori