Microsoft Lumia 550

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

Ako ne grešim, ovaj novi Alcatel Idol 4S je jedini Widows telefon koji ima VR.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Apolo »

Ne varas se.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Postoje univerzalne naočare u koje mogu da se stave telefoni do odredjene veličine(sin ima takve jedne),medjutim ja moju 640 nemogu da stavim da radi(fizički mogu) iz jednog banalnog razloga,a to je on/off dugme koje je na sredini i koje taj deo za podešavanje širine pritisne kad staviš u ležište i...prelazi u gašenje.

yoxa83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 11:53
:: Nokia Lunia 920

Re: Microsoft Lumia 550

Post od yoxa83 »

Ok...pitam zato sto te neke naocare (na kupujem prodajem sam ih nasao) traze ziroskop, pa ne znam dal ovj fon ima to?

yoxa83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 11:53
:: Nokia Lunia 920

Re: Microsoft Lumia 550

Post od yoxa83 »

PetarI: Vredi li da kupim te nacare?Koje su te sto ti imas???

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

A šta tačno vi gledate na tim VR naočarima? :)

Inače, evo detaljne specifikacije Lumije 550.
https://www.microsoft.com/en/mobile/pho ... fications/#

Po onome što vidim bih rekao da ona nema žiroskop. Mada šta ja znam, piše ovako.
Sensors
Sensors: Accelerometer, Proximity sensor, Ambient light sensor
Možda je to ovaj Accelerometer.

Ja kontam da trebate da imate neku aplikaciju koja bi radila sa tim naočarima. Alcatel valjda ima tako nešto za svoj telefon, ali ako nema za Lumiju te aplikacije, onda ne vidim smisao u tim naočarima. Mislim, ako se ne menja ono što vodim dok vrtim glavu tamo vamo, onda mi to ništa nema poene, a zato pretpostavljam da bi bila neka aplikacija potrebna...

Sent from mtalk on Windows 10 PC

yoxa83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 11:53
:: Nokia Lunia 920

Re: Microsoft Lumia 550

Post od yoxa83 »

гари:ima aplikacije u Win Store (kucaj VR), a i gledao bih neke klipove,film...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

Hmm, zanimljivo. Pretpostavljam da možeš onda i tako bez onoga za VR da proveriš da li bi ti radio VR, a da ta stvarčica koja dolazi na oči koju bi da kupiš sa kupujem prodajem dođe samo kao okvir za naočare i ništa drugo.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

yoxa83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 11:53
:: Nokia Lunia 920

Re: Microsoft Lumia 550

Post od yoxa83 »


гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

Mislim, da vidiš kako ti ta aplikacija radi na tom telefonu bez VR, a da li fizički odgovara telefonu, to već ne znam. Možda jedino nekako da se dogovoriš sa tim prodavcem sa kupujem prodajem...

Ali ne razumem se ja u to, ja samo kažem kako bih ja možda radio da kupujem tu stvarčicu. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Vidi nisam se previše opterećivao tima naočarama,ni ko je proizvodjač.Znam da su lafo univerzalne i služe da gledaš filmove i klipove preko njih,ali...koliko mi je sin rekao imaju neke kontrolere koji se vezuju preko blututa sa telefonom i možeš igrati igrice.Kad se vrate iz grada pitaću za detalje,pa ću preneti auditorijumu... :)
VRATILI SE IZ GRADA.Naočare su oznake VR BOX(virtual reality glasses) i imaju kontroler za igranje igrica,uparuju se preko blututa sa telefonom i imaju svoje napajanje.WTF imaju preklopnik vrste rada android<>ios... :cry: jbg nemogu da se upare sa našim voljenim sistemom,gledanje filmova...da. :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Jel mogu xxx filmovi recimo, i kako bi to izgledalo? Internet je toga pun, ja njušim zaradu 8)
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

PetarI napisao:WTF imaju preklopnik vrste rada android<>ios... :cry: jbg nemogu da se upare sa našim voljenim sistemom,gledanje filmova...da. :roll:
Delovalo mi je kao da će biti tako. :/ Možda i ima tako neki mogu radi sa Windowsom, ali oba treba baš takav tražiti verovatno.

A ono što Miodrag kaže nije loše, još malo pa da dobijemo holodeck kao u Zvezdanim Stazama, pa da počnemo da skeniramo dobre cice za večernju zanimaciju, (ako te pita šta to radiš, a ti "ništa, ništa") a tu je naravno i torrent, što da ne... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sizif »

Au, ala mašta radi svašta :)
Prozordžije, koleginica ima 550 star 1god, ne sviDŽa joj se. Kaže uvalili joj, a ja bih da njoj uvalim moj šljamsung i i ... ne budite bezobrazni :) i da obogatim moju kolekciju Win telefona. :)
My smsg Grand Prime takodje star 1god, stoji fijokiran. Jedino mi žao iGO navigacije.
Pročitao temu od početka, ali još neko mišljenje ?

Sent from my L925 using mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »

Menjaj, ako taj Grand već ne koristiš. Niko koga ja poznajem nije se usrećio tim Grandovima i Prajmovima, dobro je da je Samsung umesto njih lagano ustoličio seriju J koja je, izgleda, odlična.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od TosaNS »

Pa ako je koleginica na mestu ja bih da sam na tvom mestu uradi to bez dvojbe :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 550@TošaNS

Post od sizif »

Od letos kad sam nabavio L925, Prime je
u autu, rootovan radio on meni dobro, doduše ne koristm fejs i prateću klijentelu. Jer vidim ženi progledao smsg A 3, sad posle vraćanja na fabriku, posle 1god rada.
Danas na poslu koleginica se požali da ne čuje zvuk kad nekog zove, a ponekad se ne čuje s sagovornikom. Rešio ja to prostim gašenjem fona i došao na ideju za zamenu. A ona je fan Smsg. Inače vidim da ima zadnji bulid 484. Kod nje sve na automatski, sve uključeno, max ga maltretira(surf,fejs itd) a baterija joj izgura dan. Kaže ona da je zadovoljna ali Smsg je zakon heh heh.

@Tošo ok je lik. Vidim ja da će sjutra naveče pasti razmena :)
Sent from my L925 using mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sizif »

Obavljena sinoć razmena telefona ...(samo :( ) :) i prateća oprema za iste. Prešao sam skroz na "tamnu stranu" :) Sad s ova moja tri WP fona, pripremam teren za klasu 950 ili šta god se interesantno pojavi, iskreno se nadam da 'oće, naravno u toj klasi, po mogućstvu s malo više metalnog osećaja u rukama(nije presudno ) :)
Koleginica je presretna, ja će se valda naviknem na plastiku. Posle osećaja metala s Prime ili L925, kao da sam uzeo igračku. A s druge strane, dolaze hladniji dani pa je prijatnije držati plastiku ;) No i uzet je za igranja(čačkanja po OS-u) i zbog praćenja razvoja OS-a, a ne zbog izgleda, em razmena, šifra " Yugo za Jugo" :)

Sve sam podesio, ostajem na zvaničnom kanalu 14393.448, ima glance :) tako da mi preostaje za početak da nadjem zamenu za Nevenu-iGO, mada u najboljem slučaju i ako uspem da ubacim H Drive+, muški je glas :( :) Ovoj Ziri još nisam čuo glas, ali se bojim da je i ona "ne razumna" kao i Cortana, jbga ne razume ovaj moj avganistansko-kineski itd engleski :)

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 550

Post od staff »

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201701 ... a5e3ca.jpg[/img]


Druzicu se malo sa 550. U odnosu na 735 losiji kvalitet izrade a i ekran je slabiji, 735 je po meni i lepsi ali zato 550 bolje lezi u ruci jer su coskovi zaobljeni za razliku od 735 gde znaju da zuljaju i bodu dlan. Ovako, sta znam, nije los telefon za ove pare, instalirao sam najnoviji apdejt i fino radi mada nisam ga uopste opteretio aplikacijama, jos uvek se apdejtuju sistemske.

Inace, telefon nije za mene vec za druga ali dok on ne dodje po njega, imam dozvolu da ga njakam 10ak dana. :-D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

Lepo. :) Mada Windows telefon je nemoguće opteretiti aplikacijama. I skoro nemoguće. Barem po mom mišljenju i iskustvu. Koliko imam aplikacija na telefonu shvatim tek kad trebam sve ručno da reinstaliram. :)

Da, a za Lumiju 550, meni su i njene dimenzije idealne, ali bezveze kako nema Dual SIM varijantu. Sad, kvalitet izrade, ipak je to telefon od 100€, u velikim radnjama je 15.000.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori