Huawei Y5 II

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
dirkkuyt
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2016. 12:38
:: Huawei Y5 II

Re: Huawei Y5 II

Post od dirkkuyt »

Odličan telefon, baterija 2 dana, ne baguje, radi sve odlično viber, skype, messenger i još toga, kamera je osrednja, kvalitet izrade jako dobar, jedino je ekran mana ima nekako glupo osvetljenje, nezavisno dugme sa strane na kojem se podešavaju 3 prečice, za ispod 100e sumnjam da ima boljih.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei Y5 II

Post od filip11314 »

Telefon inače ima malo tamniji ekran od Lenovo C2 i onog Alcatel-a Pop Up.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Huawei Y5 II

Post od mezzano »

Juče sam uzeo u Telenoru ovaj telefon, uz Prenesi i surfuj + M sa 25% popusta na pretplatu, za 1 dinar. Još uvek ga nisam počeo koristiti, ali sam ga 10 ak minuta čačkao, i deluje mi sasvim ok.
Da li na 5.1 androidu aplikacije mogu da se instaliraju na SD karticu, a ne da ih kao na 4.4, moram da instaliram na internu memoriju, a posle samo deo prebacim na karticu?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei Y5 II

Post od Deksi »

Mezano uzdravlje da se služiš. Znači telenor je još uvek raspoložan da daje popuste, i meni se završavaju dva ugovora decembra pa da im opet tražim popust.
A ovo za aplikacije neznam, ja ih instaliram i ne obraćam pažnju gde odu. Proveriću na M.M. kako je a valjda taj telefon i dolazi sa androidom 6 M.M.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Huawei Y5 II

Post od mezzano »

Koliko sam video na kutiji, piše da je Android 5.1.
Ako si imao popust, vrlo verovatno da ćeš dobiti iste uslove.

Limun
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2016. 21:27
:: Huawei Y5 II

Re: Huawei Y5 II

Post od Limun »

duxarising, Da li si probao ovako: Settings>Advanced Settings>Battery Manager> Protected Apps selection i ovde izaberes kojim aplikacijama je dozvoljeno da rade i kada je ekran iskljucen. Izaberes Viber...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei Y5 II

Post od Deksi »

mezzano, kako radi telefon telefon, napisi neko malo iskustvo da vidimo kako se telefon pokazao i dali si zadovoljan njime.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Huawei Y5 II

Post od mezzano »

Nisam ga još probao. Danas ili sutra nameravam da počnem da ga koristim.

Sent from my LG-D280 using Tapatalk

DrK4j10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 10:10
:: LG K10 2017
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Y5 II

Post od DrK4j10 »

Evo, 'vako, pošto je telefon uzet za poklon, trenutno ga intenzivno čačkam posle 23 sata. Pazario sam telefon u VIP-u, pre desetak dana, od tada 2 punjenja. Rekoh, koristi se intenzivno posle 23 - po nekoliko poziva, instalirao sam neke aplikacije i igrice radi probe, sinhronizacija je uključen stalno, povezan je na kućni wifi. Ekran - gladak, da glađi ne može biti, greota stavljati staklo, ali pošto aparat ide u ruke junioru to je pod obavezno. Osvetljenje je po meni ok, na 45-50% u mraku oči da izbije. Lepo leži u ruci, nema krckanja, bar za sada. Za otvaranje treba biti vešt i pripremiti grickalicu i turpiju, jer se nokat zakida sigurno (znači - pažljivo, i nikako upotrebljavati neka pomagala, oštetiće se poklopac 100%). Lepo i glasno se čuje tokom razgovora (obe strane), zvučnik po meni prilično glasan. Kamera generalno ok, prilično brzo okida, jedino što sam ja navikao da na levi "svajp" otvorim galeriju, a ovde se tako ulazi u dodatne opcije, pa mi to smeta. Isto mi smeta što se prilikom klizanja na dole po početnom ekranu pokreće "search", ali drugi launčer rešava problem. Kompaktan i lagan telefončić, videćemo kako će se pokazati i u malo žešćem režimu korišćenja posle nove Godine. 8)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Huawei Y5 II

Post od mezzano »

Posle mesec i nešto korišćenja ovog telefona mogu da dam neke utiske. Telefon je solidan. Ništa posebno, ali nije ni loš. Ja sam ga uzeo u Telenoru za 1 din, uz Prenesi i surfuj + M, uz popust na pretplatu od 25%, tako da mislim da sam dobro prošao sa finansijske strane. U tom trenutku, uz te uslove, mislim da nije bilo bolje opcije.
Što se tiče rada (mislim na aplikacije i igrice), ja nisam neki preterano zahtevan korisnik, tako da moje potrebe zadovoljava. Meni je odlično radio i prethodni telefon LG L65, tako da ni na ovaj nemam primedbi.
Baterija je dobra. Uz neko moje prosečno korišćenje (par sati na wi-fi), 15-20 sms-ova, 10-15 minuta razgovora, 15-20 fotografija... baterija preko noći napunjena do uveče dođe na 40-50%.
Kamera je slaba. Pod dnevnim svetlom i iz neposredne blizine u lošim uslovima osvetljenja, slike su solidne, ali na malo većoj udaljenosti, pod lošim svetlom, je veoma slaba. Video snimak, iako je 720p, je očajan. Snimak sa Nokie 5230 je daleko boljeg kvaliteta, iako kamera ima slabiju rezoluciju, i telefon je dosta stariji.

Sent from mTalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei Y5 II

Post od Deksi »

Pa ne znam, sad brojke mgp. za kamere ništa ne znači. Ovaj moj p8l nevidim da slika nešto bolje od predhodne lumie 520 koja je imala 5 mp. a p8l 13.

Huawei P8l.

Tomislav88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2017. 23:40
:: Sony Xperia E 4
:: Nokia C2

Re: Huawei Y5 II

Post od Tomislav88 »

Trebam uzeti ovaj Huawei ovih dana pa me zanima koju boju bi ste vi uzeli?Crnu,belu?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei Y5 II

Post od ciklon »

Crnu, uvek. Imam P8 lite, nažalost bele boje, jer onaj crne boje više nisu imali na stanju u MTS-ovoj poslovnici. Isti model u toj varijanti izgleda mnogo lepše nego onaj koji sam ja uzeo

Tomislav88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2017. 23:40
:: Sony Xperia E 4
:: Nokia C2

Re: Huawei Y5 II

Post od Tomislav88 »

Pozzzz kupio sam skoro Huawei Y5ii i zadovoljan sam,zanima me samo jel moguce da zasvetli prednji blic kada dodje poruka ili za neko obavestenje?Mislim da sam negde procitao da moze nekako,ili mozda gresim?

Bojilica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2016. 11:16

Re: Huawei Y5 II

Post od Bojilica »

Može. Skini aplikaciju podsetnik za propuštene pozive. Za viber, wa i sl. mora da se kupi ful verzija. Dešava li se nekom da mu brlja evidencija poziva? Ako nekog zovem nema ga u pozivanim brojevima, neke kontakte pokaže kao nepoznate i ne mogu ih okrenuti iz evidencije već iz imenika. Možda da probam još neku aplikaciju ali sve do sad pokazuju isto a i znatno usporavaju telefon.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Odgovori