Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od Lobachewsky »

Telefon je odavno zamenio kameru, mp3 plejer, radio, GPS uredjaj, baterijsku lampu, pa i sam kompjuter - falila je jos samo ta jedna stvar da svajcarski noz u dzepu bude kompletan. Eto, docekasmo i to, a od sada se telefon u Srbiji moze koristiti i kao platna kartica.

Slika

Od nedavno Banca Intesa nudi mogucnost da umesto njihovim beskontaktnim Visa Inspire i Visa Electron karticama placamo telefonom (NFC) na potpuno isti nacin, na svim mestima gde mozemo beskontaktno platiti karticama - a sada je vec poprilican broj takvih mesta (porodicna prodavnica iza moje zgrade podrzava beskontaktno placanje karticama).

Dakle na istim uredjajima gde mozemo beskontaktno platiti fizickim platnim karticama, mozemo platiti i virtuelnim jer NFC telefona pristupa istoj tehnologiji. Potrebno je samo instalirati aplikaciju i "virtualizovati" svoju fizicku Visa karticu. Za placanje, naravno, nije potrebna internet konekcija.

Detaljna uputstva su na linku ispod.

http://www.bancaintesa.rs/elektronsko-b ... .2279.html
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od znemanja »

Sve je ovo super za one koji imaju račun u Intesi. Čudi me da Telenor za svoju banku preko svoje app nije predvideo ovu mogućnost.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od Lobachewsky »

Mislim da ce i ostali vrlo brzo ponuditi ovo... bilo je samo pitanje vremena kada ce se pojaviti kod nas.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od Azimuth »

I radi posao taman kako treba. Jednostavno, brzo, ali te na kasi gledaju kao marsovca jer nisu videli da neko plaća na taj način. Jedino mi je glupo što nisu uspeli ili kako vec da implementiraju to u Android Pay ili Samsung Pay ili kako god se zvalo već na tom nekom telefonu. Ovako moramo da imamo dodatnu aplikaciju za nešto što već postoji u samom sistemu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od iamivan »

Meni je hit što me ove na kasi u Maxiju svaki put mrko pogledaju kad hoću da platim karticom beskontaktno (PayPass) i svaki drugi, treći put mi kažu da ne radi aparat za to. Kao da je ne znam ni ja šta...

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od acamatic »

Baš tako, to sam i ja pomislio @azimuth, meni je glupo da se ubacuje još jedna aplikacija za tako nešto, kada telefon to već ima.
Mada to mu dođe kao aplikacija za svoju banku, sigurno ima još neke mogućnosti..
A šta je sa rutovanim uređajima?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od Azimuth »

Ne znam za rutovane uređaje, ali znam da ja sad za intezu imam dve aplikacije. Ima ljudi koji imaju račune u više banaka. Bespotrebno gomilanje aplikacija... Imaju već sve u sistemu i u toj jednoj aplikaciji verujem da se mogu objediniti računi iz više banaka tj da se poveže više kartica za ovaj vid plaćanja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od miodrage »

Ima tu jos jedan problem... naime ja u 950XL imam Wallet (Microosftova native app bas za ovakve stvari) i moze da se ubaci bilo kakva kartica (kreditna, debitna, loyalty, i sta ti ja zna sta sve ne), i kad sam to pokusao, samo me izbaci iz svega i nema dalje. So sorry, Serbia unsupported. Grrrr. Vise mi pun odredjeni organ Amerike i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od ciklon »

Menjaj telefon. Što je sigurno - sigurno je, hehehe. Šalu na stranu, to ti je kao e-boarding card: teoretski može u Surčinu, ali praktično jok.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od miodrage »

Nijedan telefon to još ne podržava out-of-the-box.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od iamivan »

miodrage napisao:Nijedan telefon to još ne podržava out-of-the-box.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Nisam siguran da sam te razumeo. Šta ni jedan telefon ne podržava ootb?

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od miodrage »

Ne podržava da se ubace kartice u iste (podaci) i da se plaća posredstvom NFC. Još jedna nepotrebna app.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od iamivan »

Zar Samsungovi telefoni nemaju Samsung Pay ootb? To tome služi ako ne grešim?

To jeste app, ali zašto da bude drugačije? Pretpostavljam da ti misliš da treba da bude inkorporirano u sistem, ali mislim da je mnogo lakše devovima da se to odradi preko aplikacije.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od miodrage »

iamivan, a sta mislis zasto je lakse preko aplikacije a ne ono sto vec postoji u sistemu? Upravo se protiv toga bunim. Problem je sto Srbija i brojne druge zemlje nisu i verovatno nikada nece ni biti podrzane. Veruj mi da bih voleo da ovde proradi taj Samsung Pay, Apple Pay, nesto pay, nebitno, da ne moram da razmisljam gde mi je sta i da nosim uvek sa sobom (od telefona se jedino nikad ne odvajam na vise od 2 metra). A ako ce svakak banka imati aplikaciju, a ja imam racun u 5 banaka, ajde da razmislimo koliko je to meni opterecujuce... isto vazi i za Superkarticu, kao imaju app (nemaju za Win), a ja nisam u mogucnosti tu karticu da ubacim u sam sistem koji uredjaj ima i da se to prizna, nego gledaju bledo. Cak i da imam podrzan telefon sa tom aplikacijom, prodavci zahtevaju karicu (video svojim ocima kako se jedna devojka objasnjavala sa njima, i ja sam je podrzao, ali dzabe, kasirka je bila neumoljiva)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od Baraba »

Tek sad kapiram koliko si ti zakinut sa tim mrtvim OS. pa za njega ništa nema jbt, ni za banke, ni za super karticu. Ćoveče, ti mrziš sam sebe kad koristiš WP. Meni tvoj komentar stvarno tako deluje. Menjaj to, olakšaj sebi život. I ako te nije mrzelo da otvaraš račune u 5 banaka i da održavaš iste, sigurno te neće mrzeti da imaš 5 aplikacija sa kojima olakšavaš život, instaliraš iz fotelje i na klik je sve. I nosati5 kartica zna biti zamorno, pa kad kreneš da vadiš na kasi i brojiš kartice...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao kart

Post od Lobachewsky »

Can confirm, ako je pre godinu dana i bilo neke dileme, euforije, diskusije sta ce biti sa windowsom, sada je sve poprilicno jasno. Sve je vise ozbiljnih aplikacija koje kreiraju velike korporacije (banke, hbo, provajderi, multi-platformske igre (tipa hearthstone), i ostale koje svoje usluge pruzaju online) i niko od njih (99%) nema aplikaciju za WP. To i nije bilo toliko strasno pre godinu-dve, kada su se aplikacije svodile na koje ce boje da mi svetli LED dioda kada mi stigne poruka na whatsapp, ali stvari se polako komplikuju, a windows ih podrzava koliko i dumb phone. A otprilike tako ga i koristim. Pored poziva i poruka, ima i integrisani browser, a za youtube koristim neki tubecast. Medjutim, za intesu nema freetesa mobi aplikacije, sa hbo nema HB club i slicno... I tu ga je microsoft ugasio.

Mozda za 5 godina neko opet spomene windows, pa nastavimo pricu... Ili je nikad vise ne nastavimo. Ali svaka polemika u decembru 2016. da li je windows viable je vestacka, isforsirana, suvisna.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od mp3mp3 »

Zdravo, evo mene sa wave2pay aplikacijom u 2020. :)
Super radi i dosta radnji, kafica, imaju to, ja sam zadovoljan.
Postoje i dalje radnje čak i u Bg koje nemaju čitanje kartica.

Recite mi kakava su vam iskustva sa loyality karticama? Ja sam ih skenirao i dodao. Zanima me da li rade, npr lilly ili superkartica?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od miodrage »

Superkartica ima svou app koja odlicno radi (za pokazivanje koda. Sto se tice wave2pay - koristim Apple Pay od prvog dana kada se pojavio kod nas (30.06.) i nikad problema nisam imao. 3-4 puta sam koristio telefon, ali inace uvek placam satom. Najvise me nervira kad neka trgovina (neke trgovine na malo, i pekare) nema POS terminal. Inace mogu slobodno da ne nosim novcanik sa sobom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od mp3mp3 »

Pa ok drago mi ali tvoj odgovor se ne odnosi na wave2pay i ne odnosi na wave2pay loyalty kartice :)
Ali da i ja sam primetio da neke privatne trafike nemaju kartice, pekare i slicno ....

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Wave2Pay u SRB, placajte telefonom u prodavnici kao karticom

Post od yocasylver »

Za sada samo banka Poštanska Štedionica ima beskontaktno način plaćanja telefonom ali preko čitanja barkodova. Što znači da se samo računi za struju, telefon... mogu platiti. Još nisam naišao na prodavnicu koja na kasi generiše barkod za plaćanje.
Da li kod apk drugih banaka ima ovaj način plaćanja, preko barkoda?

Odgovori