Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Dobro, ono što se slažemo je da obojica vidimo kako bismo mogli da iskoristimo Continuum za svoje poslove ili u svoje slobodno vreme. :) Meni Continuum ne bi trebao toliko za prezentacije, nego za neke druge stvari - da unosim koješta u tabelu u Excelu, da nešto otkucam na brzinu u Wordu, da nešto komotnije pogledam na netu, ali i ako zatreba nekad za prezentaciju, što da ne. Znam da dosta mojih kolega ponese sa sobom neki mali laptop, pa ko zna - možda ipak zatreba za prezentaciju, samo što ja lično još nisam još išao da pričam na tako nečemu.

U svakom slučaju, ono što bi bilo dobro je da porade na tome da se može Continuum koristiti na što većem spektru uređaja - bilo preko kabla, bilo bežično. I onda, dođete negde, vidite velik TV na zidu da im stoji, i da nema veze što je taj TV pet godina star ili više - da vi na njega možete da se povežete. A trebalo bi da je to sad omogućeno sa Continuum dockom.

Uzgred, Continuum dock - jel on na sebi ima VGA, DVI, ili HDMI, ili samo nešto od ovoga navedenog? Mislim da bi bilo dobro da ima bar VGA i HDMI, jer svi projektori koje sam ja video imaju VGA ulaz. Mada znam da su to različiti signali, HDMI je digitalni, VGA je analogni, a sa VGA ima malenih adaptera na DVI za 100-200 dinara.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Ima HDMI, a mislim da može i bežično, ali ne preko originalnog docka

Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti i dešavanja

Post od filip89x »

гари, To da se povezes na TV postoji vec godinama jos od Simbijana, a da ne pricam za Android gde mozes da od bilo kog TV-a i Monitira sa HDMI i cak obicnom AV ulazom napravis Android TV. Tako da "kontinjum" nije nista novo i posebno. Bilo bi da donosi pravi punokrvni original Windows 10 Pro x64 i x86 i 64 win programe kao sto su na samom pocetku rekli da ce da donosi, a ne neke UWP gluposti, al ajd sad. Tako da nije nesto poplaran Android TV i uopste povezivanje telefona na TV nije zazivelo bog zna sta,a tu je vec godinama. Dovoljno dokazuje i to da ko god je kupio L950 sa ovog foruma nije ni pomenuo da koristi "kontinjum".

Sad se opet prica ista prica al za buduci Surface telefon ali me uopste ne bi cudilo da se ponovi sve po starom :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Znam da je povezivanje sa televizorom moguće i od ranije, mada ipak mislim da je kod Continuuma to drugačije bez obzira što još nema mogućnosti da se otvaraju x86 programi. Prosto bacanje sadržaja sa ekrana telefona na TV mi i nije zanimljivo. :) Da se zainatim, mogao bih i moju Lumiju 532 da povežem na TV (uz kupovinu određenih gluposti koje bi mi trebale samo za tu svrhu), ali ne vidim poentu u tome. :)

A za Surface telefon, kao što sam rekao danas u ovoj ili u w10m temi - nemaju procesor oni za njega. Jedino ako sami nešto smišljaju, ali neću sad baš da fantaziram. :D

A povezivanje telefona na TV da nije zaživelo, to je (bar za sad) zanimljivo samo likovima što vole da oprobavaju i čačkaju sve i svašta.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

TosaNS napisao:.... da windows OS se i dalje se razvija i unapređuje,.....
Baš se lepo razvija i napreduje.... ;)

Microsoft sold less than 1 million Lumia phones last quarter
http://www.gsmarena.com/reports_say_mic ... -23014.php

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »


Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Pa i sto da deliver-uje update kad je verovatno prodao 12 komada... :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ima istine i u tome. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Moguće, ali ipak ne malo iznenadilo jer su navodno oni m330 i m320 (za drugi sam manje siguran) dobili AU (koji mesec kasnije). Neobično da je ovaj jeftini dobio AU, a taj skuplji da nije.

Ali slažem se, baš malo se taj i prodavao... A to pre svega i Acerovom za zaslugom.

Da, i mislim da ovaj telefon može da dobije ipak AU sa insajderom, ali opet - ne kupuju ljudi telefon da bi se s time igrali. Baš jadno...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Može da dobije AU preko Insajdera...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

http://www.windowscentral.com/microsoft ... able-shell
....
http://www.windowscentral.com/does-wind ... ign=buffer
Konačno jedan dobar i prilično objektivan članak o mogućoj sudbini W10M. Nekako očekujem da bude kao u tački 3.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Surprise! Minecraft Pocket Edition beta 1.0.3 lists Windows 10 Mobile support
Ipak Windows 10 mobile ne ostaje bez Minecrafta. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Samo ne mogu da skontam sta bi obicnim korisnicima znacilo pokretanje full windowsa na mobu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ovo nije vezano za to, nego bi koliko sam razumeo Minecraft radio i na w10m.

A šta bi prosečan korisnik imao od Windows 10 programa na telefonu - zavisi od njegovih potreba. To je i bila osnovna kritika Continuuma do sad: "šta će nekome Continuum ako ne mogu da se pokrenu win32 programi".

Ja bih mogao da koristim jedan program za kucanje kojeg nema ni na jednom mobilnom OSu. Ima zamena, ali nije skroz dobra.

Pored toga - mogao bi da igram Stronghold Crusader i kad sam kod babe. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Vesti i dešavanja

Post od srđan obradović »

Desiće se 2 ili 3, a ja bih voleo 4, a kroz dve godine će biti 1. Kakav crni ARM, continum... Prvo što ljudi vide kad pogledaju fon je dizajn, svaka žena( a žena ima više) nece da uzme ni android ako joj se ne sviđa kako izgleda, a ni muškarci ne zaostaju. Ako neki os ima samo 4-5 modela na tržištu i svi su na isti kalup kako da očekuje da će 30% ljudi da zavoli baš taj dizajn. Trebali su da pomognu kineze i da izbace bar desetak modela raznih proizvođača. Mnogo jeftinija i efektnija metoda. I apple ima 2-3 modela godišnje ali je Apple krenuo na vreme i menjao, stanjivao, pa metalno kućište....

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Slažem se sa svim što kažeš.

Jedino što je trenutno problem u tome što, ako neki kinez napravi sad telefon sa Anniversary Updatom, on ipak me bi bio kompletan, i očekivalo bi se da se taj kinez potrudi da korisnici dobiju bar još i Creators Update. Na Androidu mogu da izbace telefon, i da on ostane za vek vekova "takav kakav je". Nadam se da će tako biti sa Creators Updatom, dosta korisnih i potrebnih stvari stiže na Insajderu sad.

S tim da mislim da je najlakše stići konkurenciju danas po pitanju hardvera, debljini kućišta, i slično. Tako nešto ako bi hteli, postigli bi već sutra.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

Evo da se prozordžije malo razvesele posle teške depresije zbog nestašice novih uređaja. :D :D

Alcatel Idol 4S with Windows comes to Europe under a new name - Idol 4 Pro
http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_4s ... -23679.php

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Hvala na lepim vestima, 1808. :D Ipak u tvom srcu ima malo mesta i za nas prozordžije. :)

A sad još da nam stigne i neki Alcatel Idol 4 Socijalni. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Vrlo lijep telefon, samo mislim da ima preveliku cijenu. Kamera nije top, sam win10 je neizvjesne buducnosti, star hardver, i sad da pljunes 600€...400€ je trebala biti gornja granica


Sent from my iPhone using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Zanima me kolika će biti cena ovom Idolu kod naših operatera i uz koji paket će ići?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori