Xiaomi Mi 4

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Draco »

Koristim Mi4 već nekih pola godine (od poslednjeg upisa ovdje) i malo je reći da sam zadovoljan.
Telefon nosim bez ikakve zastite sem kaljenog stakla, i bez jedne jedine ogrebotine je, čak i metalni ram. Baterija mi prosječno završava dan (22.00-23.00h) sa 15-20% pri redovnom korišćenju (10ak min razgovora, non-stop WiFi ili 3G) i njom sam prezadovoljan. Kamera pravi prilično dobre fotke, osebno u HDR režimu danju, dok je noću i u uslovima slabijeg svetla situacija mnogo lošija a i primjetan je nedostatak dual tone blica.

Sve u svemu, odlična kupovina i svaka preporuka.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Draco, posle 7 mjeseci ja sam i dalje odusevljen,i dalje ga gledam kao tek dobijeni gedzet :) (delom zato sto mijenjam mobilne na nekoliko godina) Jos kada kazem ljudima da sam ga platio 113 eura na Aliju.. :roll: postaju skepticni,a ja u sebi likujem..
Plus tu su odlicna kamera,brzina u svakodnevnom radu, fenomenalna baterija, po meni super dizajn, itd itd itd... uredjaj sa vrlo malo mana, ovo je top prozivod.
Svaka cast braci kinezima,za ovakvu masinu si nekada morao platiti 300 + e kao od sale! Postovanje. :)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

^^ Ista prica i kod mene ljudiiii, stvarno za ove novce EXTRA fon. Ipak je ovo bio njihov "flag ship" sa kojim su se probili, potpuno opravdano 8)

BTW Danas je izasao Miui 8.2 stabilni oficijalni global. Moja preporuka ko je na stbilnom ROMu obavezno da predje 8) ko je na developer ROMu ne treba nista da radi u petak izlazi sl. update 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Update-ovao na 8.2 danas, vidim neke male promjene u music playeru ijos nekoliko sitnica u settings-u za sada.
Javljam ako primjetim neke bitnije razlike,mada mi je i ova do sada stable verzija odlicno sljakala ... :)
.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Xiaomi Mi 4

Post od darkman »

Pozdrav. Može li neko da mi kaže nešto o displeju? Tačnije zanimaju me boje? Vidim da je jako kvalitetan telefon, kupio bih ga ali me odvlači taj MIUI, ima u Gigatronu za 29.990.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Imas na gsm areni i mi4 i mi4 lte detaljan opis. Ekran je visoka klasa nema greske.

Inace preskupoooo. Ja sam ga tacno pre godinu dana sa carinom i svim troskovima platio 135e. Uz to sam dobio zastitno staklo i silikon. Preko toga ne vredi platiti nikako.

Te pare vredi znatno bolji mi5

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Puno je to para bas, ja sam ga pazario prije skoro godinu dana za 120 eura, sa maskom i zastitnim staklom preko alija.
Sto kaze Filip bolje uzeti mi5 u tom slucaju.
Inace display je bas dobar, Full HD govori za sebe,ali ono sto je meni takodje bitno jeste dobra preglednost preko dana,dakle sunca moze biti koliko oces,ekran ce uvijek biti dobro vidljiv...

filip89x, mali off i pitanjce za tebe.
Zelim djevojci da kupim Xiaomi 4a ili 4x model, vidim nema ih kod nas u prodaji,kakvo je tvoje misljenje o ovim modelima? Na Aliju ih ima od 85 do 120 eura.. dakle bas povoljno. :?
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Kolko sam cuo i najbolji od sve dece je Redmi 4 Prime. Ovi ostli se nisu pokazali nesto odnosno opravdavju cenovni rang... Kazu da je klasican redmi 3 bolja kupovina od klasicnog redmi 4. Kamera je prilicno degradirana u odnosu na redmi 3 takodje... Ja bih puao na Prime svakako.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

"Privremeno" ukinuta nedeljna podrska za Mi4 i jos neke modele. Jasno je da je to ustvari kraj. Miui 9 i ako dodje na Mi4 nece imate full features. Ali svaka im cast. Tri godine pune podrske i tranzicije sa Miui 5 na 6, 7, i 8 odnosnu od Androida 4 na 5 i 6. Kada se uzme u obzir da je u pitanju Kinez i niska cena mnogo skuplji mogu da im pozavide... Steta sto su usporili sa podrskom na novim modelima. Prilicno se kasni sa Miui 9 i prelaskom na Android 7. Koliko sam citao zvanicnici iz Xioamija tvrde da je postalo prilicno skupo konstantno unapredjivati soft i prelazak sa Andorida na Android i da im niske cene svojih modela ne pomazu da ostanu u koraku sa softom.

Ja ubacih danas TWRP pa merkam neki stabilni Nougta 7.1.2 za probu. A merkam i Windows CU.
Poslednja izmena od filip89x u Ned, 18. Jun 2017. 13:41, izmenjeno 1 put ukupno.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Ako , evolucija je normalna stvar,hvala im na svemu do sad, ja sam prezadovoljan sa MIUI 8 stable. Sta ocekivati za telefon od 100 eur ? Meni moj (sad vec malo stariji) Mi4 daje svu muziku koja mi treba,posebno za te novce. 8)
Sledeci mob ce 90% biti Xiaomi , kupili su me. Jedino sto zamjeram svim proizvodjacima danas je taj Apple-ov trend ukidanja 3.5 mm , jezim se na to,nadam se da ce se Xiaomi shvatiti da je to los trend i okrenuti se svojim korisnicima kao i do sada.
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Odustao sam od Windowsa trenutno. Gledao sam po YT nije dovoljno funkcionalan za moje ne tako velike potrebe, nije do Xiaomija mi 4 vec do samog Windowsa na svim telefonima.

Presao sam juce na Nougat 7.1.2 Dirty Unicorns latest. Sta da kazem sve radi super ali ne mogu da shvatim cemu toliko plakanje od strane forumasa sa Mi foruma kako je tragedija sto Xiaomi telefoni nisu dobili Nougat (jos uvek). Nisto to nije bolje i nesto WOW u odnosu na Miui 8 ali dobro...

Sve mi radi. Zvuk je malo bolji, odnosno glasniji. Ubacio sam i viper4android. Kamera je ok ( DU ima OSS kameru), jedino sto nema podesavnje brzine zatvaraca (a to je meni najvaznije), ali ima tonu drugih podesavnja. Video snima 4K, radi i Slow Motion. Radi IR port, cak ima i Mi remote na google playu tako da je to isto. Rade substratum teme, odmah sam stavio full dark pa mi je za sad interesantno (osvezava). BT radi ( ranije nije dobro radio na kuvanim romovima, sad radi). Radi DTtoLock. Google Asistent radi. Ostaje da vidim bateriju, posto sam ga dosta drndao brzo se i prazni tako da to za par dana bice korektan rezultat.

Slika Slika Slika

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Baterija traje isto kao na Miui. Tako da tvrdnje sa Miui foruma da su kuvani romovi bolji u svemu pa i u trajanju baterije apsolutno nisu tacni. Sa druge strane na XDA forumu sta vise pominju se dropovi i kratko trajanje baterije na vecini kuvanih romova baziranih na MM i N. DU 7.1.2 ROM nema tih problema.

Posle nedelju dana, sve je leglo na svoje mesto. Privikao sam se na novo okruzenje tako da cu neko vreme ostati na ovom kuvanom ROM-u...

Miui 9 je u izradi, ako bude za Mi4 vracam se na njega do tad pratim XDA posto se tu redovno nesto azurira vezano za Mi4.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Miui 9 zvanicno izlazi za Mi4. Zvanicno izlazi cak i za Mi3 i Mi2 star 5 godina. Moze da se ocekuje na Mi4 u avgustu. Prvo izlazi kineska pa globalna verzija i prvo kao developer rom pa tek onda stable.

https://www.google.rs/amp/m.gsmarena.co ... -26299.php

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Izasao Miui 9. U drugom krugu ide verovatno za Mi5, a za Mi4 u septembru... 8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Sale_M »

Sta donosi Miui 9? Verovatno nije isti po funkcijama za sve modele,low budget vs flagship,ili?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Uglavnom je isti. To je fora kod Miuia. Miui9 ce imati najvise odstupanja do sad izmedju modela. Uglavno nove i unapredjene performanse uz pomoc "black technology" tako su nazvali to :) Sliku u slici. Dual screen. Ceo ROM ce zauzimati mnogo manje. Novi lock screen. Nove teme itd itd. Bice uglavnom baziran na Andro7 ali i na 6 i izgleda 5 :) Dalje nista ne pisem dok ne izadje za Mi4

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Vec 31.08 je izasao prvi AOSP Android 8 ROM na XDA...Mi3/ Mi4 je jedan od prvih na tom forumu... Svaka cast za modere i podrsku za ovaj sada vec prilicno stari telefon...
https://forum.xda-developers.com/xiaomi ... p-t3662028

DU Andro 7.1.2 prosto klizi na mom mi4 i za ovih par meseci niti jedn bug pritom sam imao i dva update-a! :lol: Premisljam se dal uopste da prelazim na MIUI 9, mada me vuce zbog kamere 8)

Odgovori