Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Koji je vas internet/kablovski provajder?

SBB
13
57%
MTS - Telekom Srbija
4
17%
IKOM
2
9%
Radijus Vektor
1
4%
Orion telekom
1
4%
KBCnet
0
Nema glasova
BeotelNet
0
Nema glasova
Pošta NET
0
Nema glasova
TARGO Telekom
0
Nema glasova
Kopernikus Technology Group
1
4%
ostali
1
4%
 
Ukupno glasova: 23

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Pa nema veze, sprovede se kabl, i radi. Naravno ako postoje tehnički uslovi
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Da, ali kod mene ne postoje tehnički uslovi. :) Mislim da mnogi u Srbiji nemaju kablovsku u blizinu.

Sent from mTalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

SBB može preko fiksnog telefona, ima prijatelj u Subotici. Kaže da je uzeo njihov ceo paket preko adsl-a.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Raspitaću se kod njih u utorak, baš me zanima. Trebalo bi da imaju preko fiksnog s obzirom da imaju onaj Trio paket sa kojim su obuhvaćeni fiksni telefon, internet i televizija. I to oni imaju onu saradnju sa Telenorom, pa da ti daju pogodnosti ako imaš Telenor postpejd broj. U suštini, direktna konkurencija MTSu i njihovom Box paketu.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Vla-do, tako je, to može ali je to đubre jer ADSL podržava brzine do 16Mbps, ako ima baš veliku sreću da je pored nove centrale, onda može VDSL brzine do 50 Mbps. U BG ja na kablu imam 40Mbps, a moj kum 120 (radius vektor). I tu je suština problema, Srbija nije samo Beograd.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Zato sam napisao u Subotici, da ne bude neke zabune. [emoji6]
Da, znam da ima nekih stvari koje utiču na mogućnost imanja istog, ali sam ipak napisao da postoji i to kao opcija. Kome to treba, može da proveri da li ima mogućnosti za korišćenje istog. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Kako proveriti, osim odlaskom u poslovnicu?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Nazove SBB? [emoji1]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Ne ne ne, SBB nema veze sa time, bitna je udaljenost od centrale, to koliko znam Telekom ima podatke ali ne daju preko telefona, bar meni nisu hteli.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Ali ako je SBB pružač usluge, onda bi on mogao/morao da zna i da li može istu da pruži?
Slažem se da bi Telekom trebao da zna, ali šta ih briga da daju info kad ti uzimaš uslugu kod drugog operatera. (osim ako im ne kažeš). [emoji51]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

miodrage, ako misliš na vdsl, možeš da zoveš mts i proverš koliko si udaljen od centrale, ako imaš fiskni, odmah će ti reći. Ako nemaš fiskni, zoveš od komšije da proveriš. U suprotnom će ti reći da ivedeš fiskni pa onda da provere tehničke uslove, smejurija, da se obevežem ugovorm 2 godine da bi oni samo proverili tehničke uslove... Odmah da ti kažem da za 50Mbps moraš biti u njihovom dvorištu centrale, znači udaljen 250m od centrale. Čak iako ispunjavaš tehničke uslove, sve ti je savršeno, sistem ne dozvoljava aktivaciju veće brzine tj. 50Mbps ako su udaljen više od 250m. Automatski me oteraju na kablovski, kod njih nije bitno koliko si daleko, uvek puna brzina i zdravo.

Ovo vezano za sbb preko fisknog, zaista nisam razumeo niti znam da može, sbb pruža osnovnu uslugu kablovsku televiziju, što znači ne možeš samo uzeti internet bez kablovske, moraš i internet i kablovsku, ili samo kablovsku. Na to možeš dodati fiskni, to im je trio paket. Kablovska i internet je duo paket.

Koristim sbb, nikad greška, prekid, pucanje... ono što sam platio to imam u svako doba dana i noći. Mada i to u BG zavisi od dela grada, nije sbb svuda sjajan, ne možeš u Galenici očekivati da sve radi kada tamo pola legala, pola komšija divljak i plaćaju, mada su krenuli i to da čiste puštanjem samo digitalnog signala, nema više. Jedino što bi mogli da budu povoljniji od ostalih i puste veći UP. Mada ostalih nema, u BG su pokupovali konkurenciju, a mts je jad i tuga sa njihovm brzinama od 10-20Mbps u 2017. god.

AKo nemaš sbb u tvom gradu, idi na google i potraži exe-net, pusti im mail i vidi da li su zainteresovani za saradnju, da ih dovučeš kod tebe. Oni nisu provajder iz BG, teško im je da uđu u BG zbog monopola predpostavljam, a čitao sam dosta pozitivnih iskustava, odlične brzine i cene.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Baraba, može SBB preko ADSL, ima na sajtu, treba malo kopati. Nije 250, nego 750 m, ja za sebe znam da sam 809 m udaljen. Nije bitno koliko si zaista, već koliko ima kabla do tebe. Ali meni nisu hteli ništa telefonom da kažu, morao sam u poslovnicu.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Bilo je 250m, jedino ako su pomerili na 750m.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Može SBB i bez kablovske, pitao sam danas. Ako nemam kabel od kablovske u ulici, onda mi je jedina opcija da internet imam preko telefona (i tako dobijem ADSL), a da kablovsku imam preko satelita.

E, da, a pitao neku devojku iz SBBa što stoji u Merkatoru (u Novom Sadu) na trećem spratu, ona mi rekla prekjuče valjda kako nemaju internet bez kablovske. :o Mada sam pretpostavio da nije upućena, pa sam ipak pitao ovo danas u poslovnici, a zato nisam ni ovde ništa pominjao.

Sad, neko će reći da može nešto bolje od ADSLa, ali mogu reći da je meni to dovoljno dobro. Ne vidim šta će mi brže od toga. Osim ako bi mogao da dobijem brži net za iste pare, pa onda ono - što da ne. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Može bolje od aDSL preko fisknog, to je vDSL, opet tu je jedan upload na vDSL u odnosu na kabal, ali... svako prema svojim potrebama i mogućnostima. Ako na kablu za iste i manje pare dobijem više, dileme nema.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Da li je telekom poceo da ugradjuje rutere koji rade na 5ghz?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Nikola Vapa/CA »

Telekom ne daje rutere koji rade na 5ghz.
Takodje,vezano za adsl/vdsl program u poslovnici ne dozvoljava prijavu zahteva za 50/2 mb/sec ako ste udaljeni vise od 250 metara od centrale,mereno kablom a ne pravoliniski(pozove se sa fiksnim i kazu ti daljinu od centrale).Ja sam udaljen 311 m i tehnicki sam mogao imati brzinu od 114 m/sec(merio privatno) ali je limitirano do 250 metara i nije se mogao uneti zahtev.Onda pisete molbu.Ako imate dobru paricu,intervenisete da se izvrse dodatna merenja i ako je sve u odlicnom stanju,moze se dobiti box sa 50/2 brzinom i do 800 metara udaljenosti.Poslednji korak je pisanje zalbe Ratelu i on se uglavnom resava pozitivno..Telekom je sa box paketima najpovoljniji i najbolji.Kad kazem najbolji mislim na celu Srbiju a ne na Beograd.SBB je vrlo slabo pokriven u unutrasnjosti.Kada imate problem,nazovete korisnicki centar i vrlo brzo dobijete resenje.Kod drugih je sve to dosta sporije jer ide preko Beograda.Za tv ostoji opcija gledanja televizije preko bilo kojeg interneta brzine vece od 4 mb/sec preko D3GO aplikacije.Koristio sam je i prezadovoljan sam uslugom.Odlican izbor kanala(jedini nedostatak arena sporta)i sve dodatne usluge su besplatne tj.ulaze u cenu od 999 din(72 sata unazad,gledanje na tri uredjaja ..)Mnogo bolje je resen izbor i sortiranje kanala.Kod Telekoma se sve to posebno naplacuje a nema ni Hd kanala free.Morao sam da otkazem sbb tv zbog box 4 paketa sa 50/2 jer je to bio uslov da dobijem vdsl plocu u slabo naseljenom,malom mestu.Sbb u Cacku ima pokrivenost u nekoliko ulica u centru.Ponovo cu uskoro uzeti najbolju kombinaciju box3(fiksni,net i mobilni) i d3go tv.SBB bi bio najbolja opcija da je bolje rasprostranjen.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Hvala za info. Teski su sabani ovi iz telekoma. Sbb je najbolji u svakom pogledu. Ja imam osnovni paket sa 60mb

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od yocasylver »

Neko je pisao o smanjenju troskova.Ali,sta izbaciti.Razmisljao da li je Kodi rezenje za gledanje televizije,ima li vecine kanala kojih ima na kablovskoj?Ja generralno ne gledam TV,vrlo retko.Gledam filmove i serije a to skidam sa neta.
Mozda treba kupiti antenu za digitalnu televiziju i uzeti samo net.Fiksni niko vise ne koristi a za mobilni uzeti MTS paket sa 50% popusta.
Kad se pogleda sve nam to treba ali 4.000-5.000 nije maalo mesecno za te stvari.Pogotovo kad se pogleda na godisnjem nivou.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Nikola Vapa/CA »

yocasylver-Fiksni je postao nepotreban za vecinu korisnika ali je potreban za net jer vdsl/adsl ne mogu bez fiksne linije.Retki su srecnici koji imaju drugo resenje.Ko ne zeli tv u paketu moze izabrati box 3 i box2.Mislim da cena od 3700 din za box 4 nije velika obzirom na neogranicen razgovor preko fiksnog i bez pretplate,brzinu neta od 50/2,televizije i mobilnog sa miks M tarifom a moze za malu sumu i tarifa xl.

Odgovori