Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Je l' uradio ko update na 7.0? :D

Vaša poruka sadrži 34 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od nesta »

Ja čekam da se pojavi root za nougat pa bih onda prelazio. I da vidim kakva je baterija.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

I ja cekam da vidim kako ce se baterija ponasati. Ne usudjujem se da proveravam ima li update na telefonu da me ne bi posle smarao da skidam. :D

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Demian »

Sta je nugat napravio od naseg voljenog nota :oops: , Ja sam ponosan !! :D
Danas se pojavio i meni i u toku dana prelazim i ja 8)

https://youtu.be/8przRBvtWVQ

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od nesta »

Javljaj utiske kad instaliraš.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Cooomi »

Instalirao sam ja, performanse su identične, i dalje je brz, malo je UI izmenjen, najviše po pitanju notifikacija i meni u podešavanjima... Nova kamera aplikacija, nisam oduševljen, ima par novina za sPen, naravno nema pravljenja gifova, nema active display (iako svi znamo da hardver to podržava). Tu je Google assistant, korisna stvar mada zvučnim kao debil kad pričam telefonu engleski... Najveće razočarenje mi je split screen, ubacili su novi način deljenja ekrana i sada je dosta komplikovanije odraditi to, ali bar mnogo više aplikacija podržava tu opviju.. Ali sve u svemu, preporučujem nadogradnju

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Stefan Caesar »

@Cooomi a SOT? Kod normalnog koriscenja?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Demian »

Cooomi, za pravljenje gif fajlova otvori neki video ili youtube klip izvadi s pen izaberi smart select i imaces gore desno animation (gif) .
:wink:
Baterija ista po meni , notifikacije su mi ruzne a i ikone kao kod nekog havajca bez veze :uhuh:
Ne svidja mi se settings , ranije sam mogao da na vrh postavim podesavanja u koja najvise ulazio i tako olaksam sebi pronalazenje , a sada sada trazis kao lud jer je sve izmiksovano i nekako jednolicno .
A i kamera sa ovim svajpovima gore dole levo desno mi je bez veze .
Sminketina teska ali sta da se radi to je vise do androida a ne do samsunga
Jedina korisna stavra je za mene gif aniamtor ker volim sa ti da se zezam i salim sa drugarima .Bez veze sto ne ubacise onaj sat sa notifikacijama to bi bilo super ali eto ne daju ko zainat !! :chytry:

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Cooomi »

Stefan Caesar, ne mogu da vam kažem za SOT zato što nikada ne koristim telefon od 100 do ~5% već ga redovno dopunjavam, bar od kad sam odradio update...

Demian, hvala na tipu, nikada ne bi skontao :) ekstra stvar

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201704 ... 9abcbe.jpg[/img]
Uskoro cu i ja na 7.0 pa cemo videti koliki je SOT. Ali zasto opet Samsung forsira update? Nije mi bio ukljucen automatska provera azuriranja, a on je proverio da li ima.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Malo pre azurirah softver i mogu vam reci da sam zadovoljan.
Animacije mi se svidjaju, lepo funkcionisu, neke sistemske app su izmenjene.
Slazem se sa @Cooomi da je split screen izmenjen bezveze. Prvo nije htelo da smanji prozor kada prevuces iz desnog coska, zatim kada se drzi taster za multitasking nije htelo da aktivira splitscreen vec je vodilo u multitasking deo gde treba da pritisnes splitscreen na ekranu. Totalna glupost, ali srecom nadjoh u podesavanjima opciju da vratim na staro.
Tastatura je izmenjena po meni na losije. Izmenjena je funkcija interpunkcijskog znaka u donjem desnom uglu. Pre je stajala tacka, a duzim pritiskom izbaci opciju za druge znakove ali vrati da default bude tacka. Sada default bude ono sto ste izabrali (zarez, znak pitanja...) i sada konstantno morate da pritiskate duze dugme. Sad moram da se navikavam na pritiskanje razmaka 2×.
Svidja mi se sto je ubacena promena rezolucije (kada prebacim na HD vidi se razlika u kvalitetu slova u odnosu na FHD). Dobro je i sto su ubacili filter plavog svetla. Mnogo pomaze nocu, a meni i danju. Odavno koristim program na PCu za to. Nisam ocekivao da e ovde ubaciti.
Sve u svemu vredi prelazak (jedino da se vidi kako ce se baterija ponasati ali mislim da ce biti ista).

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od nesta »

Zejtin, kakva je baterija? Jesi li ga rutovao?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Baterija je po meni ista. Mozda malo bolja ali u sustini slican SOT. Nisam ga rutovao.
Moj generalni utisak je da vredi preci na 7.0. Animacije su dista dobro uradjene i sve lepo radi.
Da li neko zna kako da aktiviram senzor koji gasi lampu (blic) kada se telefon okrene na gore, nikako ne mogu da se setim?
Dodat je filter plavog svetla koji pozuti ekran i time nocu bela boja ne ,,izbija" oci. Mnogi dibra stvar koju koristim i na PC-u.
Za splitscreen mogucnost je dodato dosta aplikacija, medjutim YT se sada ne ponasa lepo. Naime kada se bilo sta uradi (aktivira splitscreen, smanji ili poveca razmera aplikacije...) slika pocrni dok se zvuk cuje.
Dodata je aplikacija Samsung Pay (bice aktivirana za nekih 10ak dana) sa kojom povezete bankovnu karticu, a potom mozete da koristite samo telefon prilikom placanja (ako podrzava citac kartica u prodavnici).
Animacije prilikom otvaranja i koriscenja aplikacija su dosta poboljsane i veoma dobro rade.
Slova i brojevi su malo izduzeni (malo cudno izgledaju ali se navikne).
Notification bar (ne mogus e setiti imena na srpskom) je mnooogo bolji. Iako se isprva cini da ne nezgodniji, nije tako. Sada mozete videti sve dostupne wifi mreze bez ulaska u wifi aplikaciju, a isto to vazi za sve ostale aplikacije u notification bar-u. Odgovaranje na poruke iz bar-a je sada mnogo jednostavnije (jedino su smajliji onrmoguceni dok se ne udje u aplikaciju).
Sve u svemu ja cu i ovu godinu sigurno koristiti ovaj telefon posto je sa 7.0 kao nov uredjaj [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od nesta »

Da proverim kakva je situacija sa rootom i moram se nakaniti da ga ubacim.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

To najbolje na XDA Forumu da vidis. Meni root ne znaci nista posebno tako da i ne root-ujem telefon.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Javlja mi se problem guljenja home tastera. Prvo se stvorila crna horizontalna linijica, a sada se na cengru dugmeta moze i zagrebati.
Uzasno me nervira pa razmisljam da kupim neku foliju, izrezem po meri i zalepim. Ima li jos neko ovakav problem?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Ja mislim da čak možeš da kupiš foliju za home taster. Bez mučenja da režeš i uklapaš

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Nisam nasao kod nas u prodaji, video sam da ima uglavnom na ebay-u, a ne mogu da cekam da stigne. Izrezacu pa kako bude, stitice bar malo.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Na to sam i mislio preko neta sam i ja video...

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Pa ponadao sam se da ipak neko prodaje kod nas, ali nemaa

Odgovori