WhatsApp ili Viber?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od fannY »

WhatsApp uveo postavljanje story-a kao na instagramu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

Glupost. Evo, ceo dan me na oba telefona WA obaveštava kako sad mogu da uživam u snepčetovanju. Samo mi je to falilo, pa da spoznam smisao života i sve tajne univerzuma. :D
Poenta različitih aplikacija je upravo u razlikama, ali ne bi se kapitalisti zvali kapitalisti kad ne bi apsolutno sve pokušali da kapitalizuju - a krajnjeg korisnika ko j**e, on je tu ionako najnebitniji faktor.
----
Kako da isključim ovo g**no od funkcije?

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Lino »

Jel ima jos neko problem sa WhatsApp da ne cuje drugu osobu kada se javi na poziv?

Samsung A5 2016

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Ivan Cirkovic »

Viber je poceo da zeza u poslednje vreme i nije ni cudo... Koliko miliona ljudi ga koristi u isto vreme. Whats up pamtim iz starih dana i nekako mi je prakticniji i nema ovih stikera i gluposti... Vise sam za njega, ali kako naterati ljude da ga koriste, kada svakome kome kazes da ga koristi kaze, sta ce mi kada su svi na viberu. :uhuh: :uhuh: :uhuh: :dry: :dry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od miodrage »

Ivane, samo u Srbiji se više koristi šugavi Viber, svuda u svetu WhatsApp ima primat. Ipak za najbolji od ovih messengera smatram Telegram. Jedini je problem što ti kažeš, naveo i druge da ga koriste. Što se toga tiče ja uglavnom sa svima insistiram na WhatsApp komunikaciji.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

Ali ima Viber strava stikere. :D

Nije tema, ali kako vam se čini Line recimo?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Batak »

miodrage napisao:Ivane, samo u Srbiji se više koristi šugavi Viber, svuda u svetu WhatsApp ima primat. Ipak za najbolji od ovih messengera smatram Telegram. Jedini je problem što ti kažeš, naveo i druge da ga koriste. Što se toga tiče ja uglavnom sa svima insistiram na WhatsApp komunikaciji.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
+1 za Telegram. Odlican, samo ga malo ljudi koristi.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od miodrage »

Batak: To je i nesreća o kojoj lamentiram
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Ivan Cirkovic »

Meni viber pocinje poslednjih 2 godine losije da radi kada se instaliraju svi stikeri... Nekako malo oslabi odziv, a pri tome ne radim update nikad na novu verziju. To me je bas i zacudilo, dok whatsup sljaka bruka. Polako bih naveo ljude da se sklone sa vibera, ali tesko to kod nas ide.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

Po sećanju mi se čini da je ova tema u Android sekciji, ali nisam siguran... Mada je naslov takav da bi trebao da obuhvati korisnike svih platformi.

Ono što sam za Viber sad hteo da kažem je da me nerviraju dodatno zbog toga što su neke stikere na Windowsu prodavali, a sada oni više na Windowsu nisu dostupni. Ko ih ima ima, ali čim bi deinstalirao aplikaciju izgubio bi taj pack, ne bi mogao ponovo da ga skineš. Čak i ako ti ga neko pošalje ne bi video stiker.

Tako da - oko jedine stvari za koje kažu da su dobri oni zapravo ne valjaju. Pisao podršci, i oni pišu svoje generičke odgovore.

Jadno s obzirom da uzmu po 100-200 dinara od ljudi za te svoje stikere, a onda ih zeznu. Dao sam im jednu zvezdu u Prodavnici, a videću možda kasnije i kako bih još mogao da ih prc*m. :D Iz principa. Jer nije do problema "spontano" došlo zbog nekog Microsoftovog builda, nego su oni iz Vibera "čačkali mečku", nešto zeznuli, i sad hoće li to ispraviti.

Ali videću još, možda na kraju ipak i to isprave, daću im još malo vremena da se skroz uverim da je tako kao što sam sad rekao.

Sent from mTalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Apolo »

Meni se desava jedna iritantna stvar na viber a to je kada pustim nekom poruku, bilo da je samo dostavljena ili pročitana, prikazuje ispis sivom bojom a nekad belom. I posto mi je pozadina tamna nikad ne vidim status poruke, jedino ako je belom bojom ispisan status.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od nsvladimir »

Takođe, ovo se pre nije dešavalo već je tako poslednjih meseci, onda moram stavljati pozadinu da su na njoj čitljiva i bela i crna slova

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Ivan Cirkovic »

Ma smece od aplikacije. Koliko se puta desi da lose radi razgovor, puca konekcija kada se upali kamera posle par minuta, kao los signal, a net u kuci kida. Strasno... Nije ni cudo kada ga koristi 3 milijarde ljudi i to za dzabe. Ko placa te servere i racunare, pa naravno CIA snajka. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

Nema teorije da Viber koristi tri milijarde ljudi.

Osim toga, mislim da je jasno kod Vibera da oni zarađuje od korisnika. Mada ne kažem da ne bi dostavili neke podatke određenoj službi ako bi ona to tražila...

A što se kvaliteta poziva tiče, teško da iko koristi Viber zbog kvalitetnih video poziva. Mada što se dobre konekcije tiče, možeš ti imati net kakav hoćeš, ipak veza zavisi i od one druge osobe. ;)

Sent from mTalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, dosta koristim instagram i kada neko pusti live, a prati ga 8000 ljudi, to radi perfektno... Tako da, ne verujem da nesto mnogo zaradjuju od korisnika. Moje misljenje je da to neko finasira u pozadini, a da su stikeri i ostalo samo maska. Mnogo para tu treba, a stikeri su sica za tako veliki projekat kao sto je viber. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

Mnogo više para se tu vrti oko reklama. Šta misliš, što se Android tako raširio... Skontali su da mogu kroz reklame da unovče tvoje podatke, i tako da ti naplate svoj OS. Možda si delimično u pravu, ali ne u potpunosti.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Evindzer »

Prema svačijoj omiljenoj elektronskoj enciklopediji :D Bajber je u '14. dostigao cifru od 900 miliona registrovanih korisnika.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 19. Maj 2017. 13:18, izmenjeno 1 put ukupno.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od Ivan Cirkovic »

Samo? Ja sam mislio da ima mnogo više... pa, to znači da dosta ljudi ili nema telefon ili ne koristi nove telefone koji podržavaju viber. :dry: :dry: :dry:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od гари »

Većina koristi WhatsApp.

I verujem i ja da dobar deo stanovništva planete još nema smart telefon. Ima tu dosta baba i deda, male dece, i ljudi iz zemalja trećeg sveta kojima je veća sekiracija kako nastaviti sa životarenjem nego da li će kupiti Android ili tako neki telefon.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: WhatsApp ili Viber?

Post od 9R94 »

I Telegram je uveo pozive ali je loš, sinoć sam ga baš testirao. Sagovornik dok priča, uz njegov glas ide i neki ton koji zuji.

Odgovori