S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja nema

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Senad205
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Maj 2017. 01:20
:: 0616599884
:: 0616599884

S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja nema

Post od Senad205 »

Zdravo svima. Zanimljiva stvar koja mi se danas dogodila je ta da posedujem s7 edge tj kupljen u VIPu pre vise od 6 meseci..no na zalost nakon 3 meseca tel.mi pao i samo naprslo staklo (tac)..sto mi apsolutno ne pravi problem..nakon eto vise od 6 meseci iznenadno pojavila ljubicasta crsta preko ekrna tj na desnom delu ekrana..kada stisnem gornji desni deo ta linija nestane. No ..kao sto rekoh zanimljiva stvar je to da sam danas bio u ovascenom servisu na Banovom B.i odjasnio i pokazao sta je problem i da naravno posedujem garanciju jos uvek..nasta bih mi ljupka dama odgovorila da ja prvo MORAM DA PALTIM 32hiljade ekran koji ostecen pa TEK onda da ustanove kvar...na sta sam ostao bez reci..zar je moguce da garancija bukvalno nista ne znaci Molim za savet ili sta vec. Hvala

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Azimuth »

Pročitaj šta piše u garanciji i verujem da će ti sve biti jasno. Naravno da garancija ne pokriva takve kvarove, barem ne redovna garancija.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od janka_88 »

Da li si se zapitao da od tog pada i oštećenja nije došlo kasnije do te ljubičaste linije? Sasvim logično da ti to ne pokriva garancija, a da nisi imao to oštećenje bez ikakvog pogovora bi sigurno uvažili i priznali kvar pod garancijom.

Sent from my Huawei Mate 9

Senad205
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Maj 2017. 01:20
:: 0616599884
:: 0616599884

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Senad205 »

Janka 88. Svestan sam da garancija ne pokriva fizicka ostecenja no vec me zanima zasto bih ja morao da popravim ekran (da platim) koji nema veze sa problemom koji trenutni imam ..inace je ovaj problem je mana s7..jer je prijavljen veci broj istih kvarova..tj lcd flet ili kako god vec se zove je problem..zasto moram da platim ekran ako to ne prestvalja problem.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Baraba »

Najbolje da ti oni objasne, ako nemaš garantni list da pročitaš uslove pružanja garancije.

Senad205
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Maj 2017. 01:20
:: 0616599884
:: 0616599884

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Senad205 »

Imam garantni list ali to ne pokriva ekran koji ostecen..ali oni su mi rekli da bih utvrdili kvar moram da platim prvo ekran tj tac koji bih oni naravno zamenili pa zatim da vide sta je problem..i ako ne zelim da mi se promeni tac..

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od гари »

Moguće da im je politika takva da moraš ti ovo da popraviš, pa onda tek oni da rade ovo što je pod garancijom. Jer šta da oni to tvoje poprave, a tebi telefon još nije ispravan. Onda serviser mora nastaviti dalje da gleda šta ne valja, a ekran očigledno oštećen, i ne znaju da li je ipak i do ekrana... Mislim da to baš ima smisla. Jedino što je ekran za taj telefon prilično skup...

Sad ja nadugačko i naširoko, ali nadam se da sam dobro objasnio šta mislim. U neku ruku je dobro da i ovako daju garanciju uz uslov da platiš zamenu ekrana.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Senad205
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Maj 2017. 01:20
:: 0616599884
:: 0616599884

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Senad205 »

Razumeo sam te potpuno..msm ne pada mi na pamet da dajem 300e da novi tac da bih oni ustanovili kvar..jer kao sto sam napisao..ovaj kvar je greska ovog tel.mnogo prijavljenih slucajeva ima sa istim kvarom..naravno oni to znaju ali posto je Samsung ovlascen servis ne bih da bas budu u gubitku..sto je malo bezveze..jbg..sta ce mi koj djavo garancija..ja nisam trazio da mi zaneme tac vec taj kvar..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od sugarcoated_ass »

Ahahahaha! Majko mila, pa šta sve neću pročitati na ovom forumu... [emoji38]
Nema oštećenja, a razbijen ekran??? AHAHAHAHAHA!!! [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Pa potpuno logično je da se sumnja da je 99% problem upravo u tome što ti je ispao telefon i pukao je ekran. Ne znam ni kako očekuješ da ti poprave ekran čak i ako nije do toga što je razbijen ako telefon ima fizičko oštećenje upravo na tome što treba popraviti jer se u većini slučajeva menja zajedno displej i touch (odatle i ta cena koju traže da platiš). Tako da ovde nema problema i ili plati ljudima da ti poprave telefon ili ga koristi tako.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Senad205
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Maj 2017. 01:20
:: 0616599884
:: 0616599884

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Senad205 »

Druze problem je nastao mnogo posle pada..inace to je problem telefona tj s7..pogledaj na YT..nije problem sam pad telefona..vec inace greska. Procitaj ponovo sta sam napisao.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od sugarcoated_ass »

Slika

Brateeee... Imaš fizičko oštećenje na EKRANU! Servis ne zanima da li je taj drugi kvar nastao kao posledica fizičkog oštećenja ili ne kad je oštećenje na tome što oni treba da menjaju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od гари »

sugarcoated_ass napisao:Ahahahaha! Majko mila, pa šta sve neću pročitati na ovom forumu... [emoji38]
Nema oštećenja, a razbijen ekran??? AHAHAHAHAHA!!! [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Pa potpuno logično je da se sumnja da je 99% problem upravo u tome što ti je ispao telefon i pukao je ekran. Ne znam ni kako očekuješ da ti poprave ekran čak i ako nije do toga što je razbijen ako telefon ima fizičko oštećenje upravo na tome što treba popraviti jer se u većini slučajeva menja zajedno displej i touch (odatle i ta cena koju traže da platiš). Tako da ovde nema problema i ili plati ljudima da ti poprave telefon ili ga koristi tako.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Mada, ako je zaista kao što čovek kaže, moguće da problem nije u tome što je displej puko, pa i da i serviseri znaju da bi mogli da ga poprave, a da ostave puknuti displej (ili staklo displeja, šta god)... Znači, ako bi hteli da pokažu dobru volju oni bi mogli da mu telefon ipak poprave, ali to je to - svodi se na njihovu dobru volju. A moramo priznati - time bi i rizikovali, i pitanje je koliko bi koji korisnik to ispoštovao. Tako da je svakako razumljivo ako imaju takvu politiku - da se popravi prvo sve što spada u fizičko oštećenje, a onda da serviseri nastave dalje sa onim što spada u garanciju.

Naravno, ovo sve pišem bez znanja šta bi tačno serviseri trebali da čačkaju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od sugarcoated_ass »

Joj sad i ti. [emoji38]
Prvo, retko koji servis se odlučuje na kockanje sa zamenom displeja bez menjanja toucha, a drugo ovde imaš razbijen touch i kako misliš da ga odlepe od displeja i posle da ga ponovo vrate? U delovima? Malo da sklapaju mozaik? [emoji38]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od гари »

Da, vidiš... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Evindzer »

Senad205 napisao: posto je Samsung ovlascen servis ne bih da bas budu u gubitku..
Pa, ako ne bi da su u gubitku, ti im onda plati. :D :D :D
Inače, nećeš dobiti bitku s njima, ili plati, ili koristi telefon tako, nemaš treći izbor.
----
sugarcoated_ass napisao:Ahahahaha! Majko mila, pa šta sve neću pročitati na ovom forumu... [emoji38]
A ti onda idi na Bemčmark, pa tamo za****vaj poštenu sirotinju, znaš. :P :D :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao:nećeš dobiti bitku s njima

Nema tu nikakve bitke. Svakome sa IQ većim od sobne temperature je jasno da to što on hoće je skoro pa neizvodljivo.
Evindzer napisao: A ti onda idi na Bemčmark
Brt, i ovaj mu je sve bliži. [emoji38]



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Svakome sa IQ većim od sobne temperature je jasno da to što on hoće je skoro pa neizvodljivo.
Ja najviše volim sobnu temperaturu, pa prema njoj prilagođavam i moždane funkcije. :lol:
Uglavnom, najverovatnije je da se ekran pokvario usled pada, pa da mu je trebalo par meseci vremena da to i pokaže, ali postoji mogućnost i ono što je čovek rekao, da mu je ta ljubičasta crta urođena mana - i to je bitka koju neće dobiti, jer im ne može dokazati da se nije pojavila usled pada i oštećenja.
sugarcoated_ass napisao:Brt, i ovaj mu je sve bliži. [emoji38]
Nije, nije, dobri smo mi još uvek, tamo prvo kažu "J*bi se", pa onda " Dobar dan". :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od sugarcoated_ass »

Da li jeste do pada ili nije je druga stvar i to ne tvrdim ni da jeste ni da nije (iako bih, kao i većina, prvo na to posumnjao), ali, kao što već rekoh, servis neće menjati deo koji je oštećen, a menjati samo displej pod razbijenim staklom je nemoguća misija. :)
Osim toga, meni je zbog one fleke na displeju zamenjen kompletno ekran sa touchem koji nije imao nikakav kvar upravo jer menjanje samo LCD panela je čisto cimanje i rizik da napraviš još veću štetu. Na nekim modelima je to lakše, na nekima teže, a kod nekih skoro nemoguće.
Tako da da bi završili dalju bespotrebnu priču - ili da plati, ili proda ovaj tel za delove i pazari drugi... Ili da ga koristi ovako.:D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od Evindzer »

A ono gore za bih - ne bih ne komentarišeš? ;) :D
To za zamenu ekrana - naravno, tu je sve jasno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: S7edge ovlascen servis trazi da se plati ostecenje koja

Post od гари »

A i inače je nezahvalno od servisera očekivati da preuzmu neispravan telefon, i poprave jedno na njemu, a ne poprave drugo. Tako nešto bi dušu dalo za nastajanje nesporazuma...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori