J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

Razmišljam se izmedju ova dva modela preko operatera, suzio sam izbor na njih, mada možda, ali možda će se naći u konkurenciji i J7 2017, prvenstveno sam na poredjenje ova dva modela koncentrisan pa ako mogu neki vaši saveti, primedbe...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od znemanja »

darkman, Ako možeš, definitivno idi na J7 (2017), smatram da vredi malo više novac u odnosu na J5 (2017).
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

@ Znemanja...mislio sam da necu moci, medjutim mogao bih da se iskombinujem za J7 (2017)...jedini razlog zbog koga jos uvek nisam siguran za J7 su dimenzije.
Jaza Vizantijac je napisao da njegov J5 (2017) izvuce 7, 8 SOT dok J7 (2017) koji koristi njegova supruga izvuce negde oko 5, 6 SOT.
Inace kakva su tvoja iskustva sa J7 (2016) Znemanja?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od znemanja »

@darkman, iskutva su odlična. Doduše koristim ga kao sekundarni pored S7 edge, ali zaista mu nisam našao zamerku. Dve stvari su boije na J7 (2016) u odnosu na S7 edge, a to je autonomija baterije i outdoors mod sa kojim je ekran svetliji od S7 edge što je jako bitno ako dosta koristiš telefon na suncu tj. generalno na otvorenom. Kamera je dosta dobra, dnevne fotke su odlične, dok su noćne OK i tu se vidi solidan zaostatak za S7 edge.

Baterija na J7 (2016) je monstrouzna, pogledaj neke SS koje sam postovao u temi "koliko vam traje baterija". Uz J7 (2016) je uobičajan SOT od oko 9h i to na 4G.

Sto se tiče dimenzija telefona J7 (2017) je za nijansu uži od J7 (2016) tako da je mozda najbolje da u poslovnici pogledaš uživo telefon, verujem da ti dimenzije neće predstavljati problem. Pri tome postoji one-handed mod sa kojim je lakše koristiti telefon jednom rukom.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od sugarcoated_ass »

darkman napisao:@jedini razlog zbog koga jos uvek nisam siguran za J7 su dimenzije.
Najbolje da skokneš do neke od poslovnica ili prodavnica gde možeš uzeti telefon u ruke. Meni je delovao ogroman kad sam ga gledao (razmišljao sam da ga uzmem, ali su finansije presudile), ali u rukama je skroz drugačiji osećaj. :)



Sent from my honor 8 lite using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

U pravu ste, najbolje je da odem do poslovnice VIP/a i da bacim pogled.
Gledajte, znate u kakvim okolnostima zivimo, svesni ste situacije, ono sto hocu da kazem...necu uzimati J7 (2017) "na silu" tj. da dam novac, a posle da budem "lisen" nekih stvari, posto meni ugovor istice za mesec dana, krajem Septembra, imam vremena da razmislim i da se postavetujem sa vama.
@Sugarcoated, koji si telefon uzeo umesto J7?
Super mi je kako je uradio LG sa G3, spakovao je displej od 5.5 u kuciste od 146cm. :)

@Znemanja, izgleda da je i J7 (2016) odlicna kupovina. Recimo za novac koji bih dao za J5 (2017) mogu da uzmem J7 (2016). E da vas pitam, vi znate bolje od mene...u cemu je razlika izmedju full HD i HD displeja? Da li je to nesto primetno? Jaza Vizantijac kaze da izmedju J5 i J7 nije toliko naglasena.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od sugarcoated_ass »

darkman napisao: @Sugarcoated, koji si telefon uzeo umesto J7?
Odlučio da ostanem veran Huaweiju i uzeo Honor 8 lite. :D

Razlika na ovim dimenzijama ekrana između HD i FHD je skoro i neprimetna. Naravno to zavisi i od kvaliteta ekrana i vrste matrice. Čist primer je prošlogodišnji J5 gde je korišćena PenTile matrica koja ima jedan sub pixel više (standardno je 3 - RGB - a ovaj ima 4) i time pixeli deluju veći, a rezolucija niža.

Sent from my honor 8 lite using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

Pa onda ne bi trebalo ljudi da se opterecuju oko toga ili da eliminisu potencijalnu kupovinu.
Znas sta, mislim da ni ta proslogodisnja J serija nije toliko losa kolikom je predstavljaju, naravno jeste niza u odnosu na A, ali sam primetio pozitivne komentare u vezi tih modela iz 2016.
Ti si bas Huawei fan primecujem. :D
Nego ako se ne varam, uporedjivao si P10 Lite sa J7, ima li neke velike razlike osim onih ociglednih kao sto su baterija, ram...?
U komentarima kod P10 Lite, vecito se ljudi nesto zale na njega, kamera, lampica...stalno ima nekih zackoljica dok npr moja drugarica ima P8 Lite, kaze niti jednom nije zabagovao, nikakav problem nije imala, ja se licno plasim da kupim uzmem Huawei od operatera, a mislim da je P10 Lite bolji od J5 (2017) zar ne?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od ~Arkan~ »

Ne znam o kojim zamerkama pričaš. Kamera je za ovu cenu super, danju pravi odlične fotografije, noću nešto slabije. Što se tiče led lampice, lik je mislio da mu neke boje ne rade, to je sve.
P10 Lite je sigurno bolji i kompletniji od J5.


Sent from my P10 Lite using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

Citao sam na Benchmark forumu, neki su se zalili da je kamera pocela da im zakucava posle izvesnog vremena a neki se zale i na trajanje baterije, mada komentari kada se radi o telefonima su uvek od sjaja do ocaja. Ne znam samo kakav ima displej sto se tice prikaza boja P10 Lite? Nisu isprane?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od Evindzer »

darkman napisao: Ti si bas Huawei fan primecujem. :D
Bata Bogdan se penzionisao, pa je neko morao da nastavi putem koji je on utabao. :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od sugarcoated_ass »

Evi opet kakiš. [emoji38]
Ja sam fan onog ko mi ponudi najviše za uloženo. Trenutno su to Huawei / Honor midrejndžeri. Sledeći možda bude Samsung ili Nokia... ili ako se zvanično pojavi Xiaomi kod nas. Nikad se ne zna.
:)

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od ~Arkan~ »

darkman napisao:Citao sam na Benchmark forumu, neki su se zalili da je kamera pocela da im zakucava posle izvesnog vremena a neki se zale i na trajanje baterije, mada komentari kada se radi o telefonima su uvek od sjaja do ocaja. Ne znam samo kakav ima displej sto se tice prikaza boja P10 Lite? Nisu isprane?
Lol, baterija...
Dobijam svaki put 7h screen on time, treba li dalje nešto da se priča?
Ekran nije ispran ni malo, nije ni na P9 Lite a ovaj ima bar 50% bolji ekran bar što se tiče boja.
Nemam razloga da hvalim nešto ako ne valja, jer da ne valja promenio bi sigurno.
Da ponovim, J5 2017 NIKAKO nije konkurent P10L.
J7 2017 ili P10 Lite, šta god od ta dva da se uzme greška ne može biti napravljena, kraj priče. [emoji846]

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Evi opet kakiš. [emoji38]
Proteralo me od ove tvoje nove avatarsle slike, šta ću. :P :D
Gde samo nalaziš sve te rugobe? :D :D
sugarcoated_ass napisao:Ja sam fan onog ko mi ponudi najviše za uloženo.
Nemo' sad da se pravdaš, znamo se. ;) :D

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od darkman »

@Sugarcoated...bilo je jedno vreme u Gigatronu Xiaomi telefona ako se varam.

@ Arkan, ja ti samo kazem sta sam citao, sto naravno ne znaci da je tako. Inace moje dve drugarice koriste P8 Lite i momak jedne od te dve koristi P9 Lite...niko se nikada nije zalio na telefon u bilo kom segmentu.
Hoces da kazes da P10 Lite sije J5 (2017) kada se radi o displeju? Ne mislim na rezoluciju tu je jasno bolji, nego prikaz boja? Ipak se radi o AMOLED ekranu, mada su ljudi ovde spominjali i one jeftinije AMOLED verzije.
E malo mi je frka sada za P10 Lite zbog ovoga sto Mugy prolazi ovih dana. :shock:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od sugarcoated_ass »

@darkman, bilo je, ali isto nije bilo zvanične podrške proizvođača. Xiaomi je potvrdio kada su ljudi kontaktirali da za ovo područje ne postoji zvanični uvoznik.

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

kizami88
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Sre, 13. Nov 2013. 11:09
:: samsung galaxy s4

Re: J5 (2017) ili Huawei P10 Lite?

Post od kizami88 »

Ja dosao da vidim na cijoj strani su preporuke izmedju ova 2 telefona, pada predlozim caletu, kad ono tema o svemu samo ne o poredjenju ova 2 modela iz naslova teme.

Odgovori