Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Uzeo sam u MTS-u Huawei P10 Lite (plav) 31.07.2017 -te.Posle nekoliko dana pocela je da zeza lampica za notifikaciju.Nije htela da pokaze sve boje i konstantno svetli zelena kada je fon na punjacu.
Odnesem ja fon 21.08.2017-te u MTS,da se salje u servis.Na moje insistiranje da zelim zamenu,jer ta opcija postoji na potvrdi o prijemu reklamacije,devojka na salteru zaokruzuje popravka i pise sitne ogrebotine na telefonu.Ne cuje ona mene,iako stojim pola metra od nje.
Telefon nije imao niti jedne tackice na sebi.
U medjuvremenu sam proverio na sajtu servisa stanje telefona.
Pisalo je da je reklamacija uvazena i da je zamenjena osnovna ploca na telefonu.
25.08-og meni stize poruka u 20h i 14m da je telefon popravljen i da mogu da ga preuzmem.
26.08-og odlazim po telefon.Kada sam otvorio kutiju,prvo sto sam video je bila totalno izgrebana zastitna folija,zalepljeni neki stikeri na zadnjem staklu,a onda sam uocio i ostecenje folije ispod zadnjeg stakla.
Upalio sam telefon i primetio da je bela sada nekako sivkasta.Nisam vise hteo da cackam nista.
Pitala me salterusa,uzimate telefon ili ne.Rekao sam,da mi ne pada napamet,na sta je ona reagovala,tako sto mi je bukvalno otela fon iz ruke i bacila u kutiju.Rekao sam da hocu nov telefon,na sta ona kaze,da ona to ne zna i da nije ovlascena,vec da dodjem 28.08-og da pricam sa seficom.
Danas sam otisao.Cim sam rekao da zelim nov telefon,krenule su nebuloze od strane sefice.
Pa normalno je da se kvari,vi ste jedini koji se zali na taj telefon i servis.I vrhunac svega.
Mi tu nemozemo nista,to je izmedju vas i servisa.Bio sam sokiran.Pitam ja nju.Izvinite,jer sam ja sa servisom sklopio ugovor ili sa MTS-om.Naravno,ona ne menja pricu,vec melje kao navijena,jedno te isto po stoti put.Nisam mogao vise ni ja da se suzdrzim,jer da me neko pravi budalom,i to jos gluplji od mene,epa nece moci.Reakao sam,ili nov telefon ili raskid ugovora.Kada je cula za raskid ugovora,krece prica kako ugovor ne moze da se raskine nikako bez obzira na sve,jer sam ja izgleda usao u sektu,a ne kod mobilnog operatera.Kada je videla da ja ne posustajem,menja pricu,kako ja treba da napisem zalbu,pa da ona slika telefon i posalje mail direktoru,da se strpim jos malo.Ok,napisem ja zalbu i sada cekam,ali ne znam ni ja sam vise sta.
Ovamo su sponzori svakojakim sportistima i slicno,ali za sitne pare,unistice obicnog coveka.
Znam samo da je ovo poslednji kontakt sa njima.Kada isteknu ugovori i sve platim,necu da ih vidim ni na slici.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od darkman »

@Mugy...moj savet ti je da ides u inspekciju, koje jebavanje sada sa zalbama, ja sam imao problem kada sam jednom kupio masinicu za sisanje, prvo je bila servisirana da bi se onda ponovo pokvarila...otisao sam i trazio novu, oni su insistsirali na servisu, medjutim kada im rekao da cu da idem u inspekciju, to je bila druga rekacija...naravno da sam dobio novu sutradan. Tako da ne razmisljaj previse vec idi u trzisnu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od znemanja »

@mugy, Telekom je užasan po pitanju saradnje. Imaš pravo da se žališ inspekciji, to je delotvornije jer od njihovih internih žalbi nema previše koristi. Kancelarija gde radim vodi više od 50 predmeta u kojima je Telekom tuženi. U preko 90% tih predmeta bi za Telekom bilo pogodnije i jeftinije da pristanu na vansudsko poravnanje, ali ne, oni idu do kraja iako gube slučajeve. Telekom ima jako bahate advokate i pravna služba kao da ima glavni zadatak da prevari korisnike.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Znaci,trzisna inspekcija?Ja sam vec napisao zalbu.Imali to neke veze sada?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od znemanja »

Nema nikakve veze, ta žalba je njihov interni akt.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Hvala brate.Idem sutra.Videcu sta ce da se desi.Necu odustati nikako.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od гари »

Ja sam ti onu moju poruku prekopirao u poruku, ali vidim da su ovde rekli više konkretnih saveta. :)

Sent from mTalk on Windows phone

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Isao danas do trzisne inspekcije i gle cuda.Kazu ljudi da im je sve jasno,ali da su im sva prava oduzeta po pitanju MTS-a,od strane vlasti.Dali je to slucajno?Ne mogu oni vise nista tu.Dali mi broj centra za zastitu potrosaca,pa da zovem njih.Sve prebaci na obicnog coveka,neka se on zamara i muci,a ti samo primaj platu i grej fotelju.Nece nam ovo potrajati jos dugo.Haos od drzave smo napravili.Ja cu da izdrzim i te dve godine da otplacujem telefon,pa makar ga ne koristio uopste,ali cu znati sta da radim posle.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od darkman »

Pa ja ne mogu da verujem...zasticena g***a od strane vlasti, zato se tako i bahate. Mi smo drzava treceg sveta, sve je trulo i korumpirano ovde. Probaj tu varijantu, zovi centar za zastitu potrosaaca, da vidis sta ce ti oni reci...imas i na FB njihovu stranicu, izlozi tamo svoj slucaj.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od гари »

E baš su banda...

No opet, videćemo i šta će od te žalbe biti. Svakako im se ovo ne isplati, možda će se opariti malo na nečijem telefonu sad, ali od takvog lopovluka se ne živi dugo. Sve manje ljudi će im obnavljati ugovore.

Sent from mTalk on Windows phone

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Nazalost,tako je,kako je.Znam dobro gde zivim.Nikome nije trajalo doveka,pa nece ni njima.Pitam ja seficu,mogu li da isplatim ceo iznos telefona,a telefon poklanjam njoj.Ne moze ni to,jer je fon vezan za box paket,pa da se jos dve godine uzima kinta i za box.Neka im je na cast i njihovu prljavu savest.Probacu sve sto je u mojoj moci,pa sta mi bude.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od darkman »

Mugy

Moj savet ti je da siris pricu, napisi na FB stranici "Zastita Potrosaca" svoje iskustvo, neka je oni napisu javno, uradi im antireklamu, neka ljudi znaju sa kim imaju posla.

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Nemam FB.Ne znam sta bi drugo mogao da uradim?Naravno da cu da sirim istinu o njima,pa ko hoce neka gubi zivce i vreme.

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Dali mogu da im pisem preko naloga mog druga na FB?Mislim da nije nikakav problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od гари »

Moguće da ne veruju da bi neko raskidao ugovor za Box pošto je to teže pokriti kod nekog drugog provajdera. Ima samo SBB, a kod njih budu net i fiksni preko telefonskog kabela, a TV prvo kablovske ili antene. A inače ni na telefone uz Box ni ne daju popust na telefon, nego im je jedina pogodnost što daju telefon na rate. Jeste, postoje i banke, ali gledaju do kad ti je ugovor na poslu, i ne daju da više meseci nego ćeš još (sigurno) biti zaposlen.

Sent from mTalk on Windows phone

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Ima popusta uz BOX paket.Meni uz BOX telefon izlazi 29400,a onako je 40000.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od darkman »

Naravno da mozes...posalji im svoju pricu, probaj sve sto ti padne napamet, nemoj uopste da se ustrucavas ili razmisljas, pa covece ti si dao pare za to i davaces, mora to da se zavrsi u tvoju korist. Evo ti link stranice.

https://www.facebook.com/ZastitaPotrosaca/

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od mugy »

Napravi ja svoj profil :D Hvala ti druze na pomoci i svima ostalima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od гари »

Dobro, to je onda valjda individualno koliko daju popust na koji telefon. Na taj su dali deset hiljada popust, mada ima i drugih za koje sam viđao da su preko Boxa bili po sličnoj ceni kao u nekoj velikoj radnji, a možda čak i skuplji.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Problemi sa MTS-om i servisom P10 Lite

Post od darkman »

Nema na cemu Mugy, ajde pa javljaj razvoj situacije.
Mada probaj opet sa zalbom, sa druge strane, dosadjuj im, idi smaraj ih tamo u poslovnici...isto kao u Bekstvu Iz Sosenka, kada je slao svaki dan pisma da dobije pare za biblioteku i na kraju je naravno dobio to sto je trazio. :D

Odgovori