Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ili im Androide niko skoro nije ni kupovao... Ko zna, možda zaista prodaju više ovakvih Windows telefona nego što bi Androida. U Windowsu su jedini, u Androidu nisu ni za spominjanje... Ko zna... Kad bi znali kako im tačno sa Androidom ide, onda bismo znali koliko im je ovo pametan ili glup potez.

Sent from mTalk on Windows phone

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Green napisao:I treba da štancaju kad su budaletine. Ne kažem da sve treba biti Android, ali proizvoditi Windows telefone kad ih ni sam Microsoft više ne proizvodi i kad je maltene odustao od sistema je divna poslovna strategija. Radnici verovatno rade sa uperenim puškama u potiljak.
Ti bi to isto rekao i da win 10 telefon pocnu da proizvode i vodeci proizvodjaci.Ms odustao od sistema?A kad to?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Odustao je u smislu da ni sam ne pravi nove telefone, ili što ne ohrabri nekog većeg proizvođača telefona da uskoči... (Tj. uveri ga da je posvećen platformi.)

A da nam i dalje daju nadogradnje sistema - što inače i ne bi morali, to stoji. Da rade na novom sistemu sa Cshell, i to stoji. E još da to ugleda svetlost dana. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Vodeci proizvodjaci prestali da proizvode Win telefone jos pre nekoliko godina, tako da od ponovnog uspostavljanja proizvodnje nema nista. A MS je (maltene) odustao od sistema onog momenta kad se prestalo sa proizvodnjom telefona i kad se o sistemu prestalo pisati na najpoznatijim internet portalima. To sto vi povremeno dobijate neke sitne ispravke, globalno u svetu mobilne telefonije ne znaci apsolutno nista.
Trebas malo citati izmedju redova.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Bude tu i više od ispravki... Ali naravno, kako god da čitamo između redova, na isto nam se svodi. Sve dok ne bude novih globalno dostupnih Windows telefona, platforma će ići nizbrdo, tj. asimptotski težiti nuli.

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Eto, cak je i tebi to postalo jasno, jedino se jos ovaj Enemoon nesto prenemaze, ko gladan srati. :dry:

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Kad vidim nase "strucnjake" koji se u sve razumeju k'o Marice,naravno da mi bude muka.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Činjenica je ipak da niko ne može ništa od nas ovde da kaže - ni da će uskoro Microsoft izaći sa narednom iteracijom Windows mobila, ni da neće... To zna samo Microsoft, a možda ne znaju ni oni. A mi imamo svoja mišljenja.

Enemoon, samo ti nama češće dolazi, i ne obaziri se na bezveze komentare. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Naravno da se ne obazirem,pa navikao sam se vec da smo zemlja sa najvecim brojem "strucnjaka" koji se razumeju u sve i svasta,zato smo valjda i prvi u svetu po svemu ;) Steta je samo sto ih te strane kompanije ne pozovu za savetnike,gde li bi im bio kraj ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Da se ne obazires ne bi tako "strucno" odgovarao. A i ne treba uopste biti nikakav strucnjak da se skonta u kom pravcu vam ide sistem. A vama ako je dobro, onda nista. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Vidi se u kom pravcu ide, ali ne zna se dokle će stići. 8)

Sent from mTalk on Windows PC

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Green napisao:Da se ne obazires ne bi tako "strucno" odgovarao. A i ne treba uopste biti nikakav strucnjak da se skonta u kom pravcu vam ide sistem. A vama ako je dobro, onda nista. :D
Moram,necu da dozvolim da hejterska rec bude prihvacena kao cinjenica,sto uostalom i nije.Zbog onih neupucenih koji ovo citaju pa mozda pomisle da je tacno ono sto pojedini hejteri neumorno ovde pisu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ni to čak ne treba da te sekira mnogo. Ako neko i gleda šta je pisano, neće gledati samo poslednji post, nego i nekoliko postova unazad, i videće da je neko rekao i drugačije. ;) Nije bitno čija je bila zadnja. :)

A činjenica je ipak da ne propada platforma onako kako bi neki mislili, ipak je verovatno izvlači to što se UWP aplikacije pokreću i na Windows 10 kompjuterima (i laptopovima, tabletima, 2u1...). Evo juče još jedna nadogradnja stigla za Fliky, jednu sitnicu ispravio developer. Pre tri dana dodao jednu mogućnost, a trebalo bi ovih dana da stigne i još novina u tu aplikaciju.

Jedino što je budućnost suviše neizvesna da bi bilo koga ubeđivali da kupi Windows telefon.

Sent from mTalk on Windows PC

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Enemoon »

Izvini a kojekakve android krseve je u redu preporucivati?Sta je danas uopste izvesno?Sigurno windows telefoni nece prestati sa radom za dva meseca ili za 5.Ono sto radi,radice i dalje,sto bi se neko plasio da ga kupi?Jedino ako planira telefon da koristi u narednih 20 god pa mu je android sigurnije resenje ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ali ne znamo sa sigurnošću da će ga sve aplikacije služiti dobro još dve godine.

Već su ugašene neke aplikacije za koje mi nije bilo no na kraj pameti da bi to uradili... Opera Mini više nije u Storu, jedno ako možeš da je povučeš iz Library-ja.

mTalk ne može direktno da se skine preko mobilnog telefona, a nadam se da može iz Library-ja. I to mTalk zapravo ne iziskuje nikakvo održavanje u smislu kao do je to slučaj sa Operom i raznim servisima za dopisivanje koji zavise od svojih servera.

Možda sam previše obazriv, ali ne mogu reći nekome da će mu Viber sigurno raditi i za dve godine. A već sad UWP Viber aplikacija ima bar dva problema koja nisu rešena, niti postoji namera za to s njihove strane. Deljenje preko Vibera ne radi ako aplikacija nije već bila pokrenuta u trenutku kad sam pokrenuo deljenje. Stikeri, kojima na drugoj platformi dodaju zvuk, na UWP nestaju, nema ih na serveru. I to i plaćeni stikeri. Pisao sam im o tome letos kad je bio u pitanju samo jedan pack, a sad se ti ponovilo sa još jednim packom, pa sam im opet pisao tačno pre nedelju dana. Ništa mi (još) nisu odgovorili.

Meni je cela ta ideja oko UWP, pa još na ovakvom Windows mobile sistemu, sjajna! Ali dok Microsoft nešto vidljivo ne počne da radi, to sve ide nizbrdo, i nikome ne mogu da kažem da će biti bolje, niti da neće postati manje dobro/gore. Meni je drago što sam baš SEBI kupio Lumiju 730! Srećan sam što sam uspeo da ugrabim savršen Windows telefon za sebe, i od pouzdanog prodavca (mog druga). Ali drugom ne mogu da kažem "slobodno ga kupi". Osim ako je u pitanju Lumia za 100€ ili manje... U tom slučaju smatram da je bolje polovnu Lumiju kupiti nego poseban Android. (Mada više za stare Nokije Lumije ne mogu da se kupe original baterije, i slično.)


EDIT:

Trekstor’s WinPhone 5.0 bi trebao da bude manje od 300 evra. Telefon lepo izgleda, 3GB RAMa, SD617, 16GB interne memorije, Continuum... Nije ni loše.

The other Windows Phone at IFA 2017 was actually good value for money
https://mspoweruser.com/windows-phone-i ... lue-money/

Sent from mTalk on Windows phone
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 03. Sep 2017. 21:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju izmeni.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

^ Na njega sam i mislio kad sam rekao da je izbačen jedan pristojan W10M model. Samo, cena mu je bar za 100$ prevelika.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Al računam odmah da će mu cena brzo opasti. Jeste da takva pojeftinjena pre dođu u inostranstvu nego kod nas, neki naši trgovci više vole da im uređaju vreme pojede vrednost nego da mu spuste cenu, ali za ove telefone se ni ne nadam da će doći u Srbiju, nego da će ih samo naručivati ko ih hoće. Ma samo kad nas je Enemoon prosvetlio kako funkcioniše Američki poštar mi smo na konju. :D

Sent from mTalk on Windows PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Trekstor's Windows Phone isn't coming to market after all - MSPoweruser

Međutim...
Trekstor "zeigt" ein Windows Phone, auf den Markt kommt es aber nicht
Što je neko prepričao ovako na engleskom.
Zeigt states that they actually did not show of the device. It was intended to be shown only in an internal meeting. Trakstor said that they would only bring it to the market if there was enough demand
Ja doduše tekst na nemačkom nisam čitao, suviše mi je slab nemački da bi se zezao...

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Znači, ništa od Traktora. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ništa. :D Čekamo ako bude nešto od Kombajna. :D

Sent from mTalk on Windows PC

Odgovori