Xiaomi Mi Note 2

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi Note 2

Post od Joxy »

NETWORK

Technology GSM / HSPA / LTE

LAUNCH

Announced 2016, October StatusC oming soon. Exp. release 2016, November

BODY

Dimensions 156.2 x 77.3 x 7.6 mm (6.15 x 3.04 x 0.30 in)Weight166 g (5.86 oz)SIMDual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY

Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colorsSize5.7 inches (~74.2% screen-to-body ratio)Resolution1080 x 1920 pixels (~386 ppi pixel density)MultitouchYesProtectionTo be confirmed - EMUI 8.0

PLATFORM OS Android OS, v6.0 (Marshmallow)

Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821CPUQuad-core (2x2.35 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo)GPUAdreno 530MEMORYCard slotNoInternal64 GB, 4 GB RAM or 128 GB, 6 GB RAM

CAMERA

Primary 22.5 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flashFeatures1/2.6" sensor size, 1 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panoramaVideo2160p@30fps, 1080p@30fpsSecondary8 MP, f/2.0, autofocus

SOUND

Alert types Vibration; MP3, WAV ringtonesLoudspeakerYes3.5mm jackYes - 24-bit/192kHz audio
- Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot Bluetooth v4.2, A2DP, LEGPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDSNFC Yes Infrared portYesRadioNoUSBType-C 1.0 reversible connector

FEATURES

Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometerMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IMBrowser HTML5 Java No - Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)
- XviD/MP4/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer

BATTERY Non-removable Li-Ion 4070 mAh batteryMISC

Colors Black, Gold, Silver

Price group 8/10

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Apolo »

Razočarao sam se kada sam video da ce ubaciti zakrivljen ekran, wtf... Mnogo mi je bolje bilo kada su imali zakrivljen deo na zadnjem panelu.

Sent from mTalk
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od filip89x »

Prave modele za sve ukuse. Iskrno za moj ukus klasicam Mi 5 ima vrhunski dizajn, sve ovo ostalo moze da prodje al nije WOW.

Posle mi4 i mi5 odlicno izgleda i Mi MIX, al za moje ukuse prevelik, a pitanje i kolko je fizicki izdrzljiv odnosno kolko ce ekran izdrzati dok ne pukne :D

isko90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2016. 11:27
:: s6

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od isko90 »

Telefon je fin i lije izgleda. To sto ima zakrivljen ekran to nije problem, kad cijena zamjenskog ekrana kosta 25 EURA, a ne kao kod Samsunga S7 Edge 280EUR da se zamjeni.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Chobby88 »

isko90 napisao:kad cijena zamjenskog ekrana kosta 25 EURA
Jel moze neki izvor za ovu tvrdnju ili da ti verujemo na rec? :lol: :lol: :lol:

isko90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2016. 11:27
:: s6

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od isko90 »

Mi Note 2 koristi OLED, savitljivi ekran, koji je ravan ali savitljiv. Cijene krecu od 18eura pa do 25 eura, izvor ALIEXPRES:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +2+display

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od artifex »

Koliko ja vidim to su sve ekrani za redmi note 2, ne za Mi Note 2...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od yocasylver »

I meni je bilo cudno da samo sto se pojavio model oni odmah i delove poceli da prodaju.Nisam ni proveravao link.

milandjordjevic8
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 24. Sep 2015. 19:18

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od milandjordjevic8 »

Jel im neko ovaj fon ? Može kratak pregled, kako radi sl. Na kupujem prodajem je sad oko 375 €. Razmišljam da dam moj Samsung A5 2016 i kupim Xiaomi

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Evo da kazem nesto za "tv dnevnik" u vezi ovog telefona, neke prve impresije posle par dana koriscenja.
Sto se dizajna i konstrukcije tice, meni i odgovara i ne odgovara. Prvenstveno taj zakrivljeni ekran. Zasto? Iz prostog razloga sto se nekad nesto mora kliknuti bas tu gde je ekran zaobljen, sto blago otezava koriscenje, ali problem nije velik. Zavrsna obrada je fantasticna, telefon utegnut ko pracka, tanak i "stabilan" u ruci. Klizav je ko sapun, ali u kutiji se dobija neka najobicnija, tvrda i providna maska, koja ne obuhvata citav telefon, ali olaksava koriscenje.

Ekran je oled, 1080p rezolucije koja je, po mom skromnom misljenju, sasvim dovoljna za telefon. Jedan recezent se zalio da ekran nema dovoljnu ostrinu za 1080p rezoluciju, jer je kao pentile matrica, ali ja to nisam primetio. Meni je i 720p na Flexu odgovaralo. No dobro, mora biti i zamerki. Ono sto jesam primetio, je tzv. burn in ili ghosting, koji se primeti na prelazu sa tamne na svetlu pozadinu. Nije drasticno, ali se ipak primeti. Meni ne smeta.

Zvuk jos nisam testirao kako valja, ali je cist i dovoljno glasan za mono. Napisacu kasnije.

Telefon je dosao sa 20% baterije, vise od dva sata download-a aplikacija i raznih podesavanja i telefon se ugasio na 3%. Znaci da ce fino da drzi sa 100%. Puni se nesto manje od dva sata, ako sam dobro procenio vreme.

Sto se tice samog rada sistema, sve klizi kao po sinama. MIUI je ekstra brz i fluidan. Bio je i onomad kad sam na Oppo Find 5 nabacio MIUI rom. Mnostvo korisnih opcija, tema i ostalog. Mislim da za sada nece trebati nikakav Launcher. Zamerka moze da se uputi na sistemske MIUI i Google aplikacije, koje se ne mogu ni deinstalirati ni disable-ovati.

Kamera jos nije testirana, bice slikica kasnije, za momke fanove mobilne fotografije, ali ne treba ocekivati nesto impresivno, jer ja nisam neki kameras.

Eto otprilike to je to. Ako nekog nesto jos zanima, neka pita.

EDIT: da dodam jos nekoliko stvari kojim nisam bas zadovoljan, ali cu se naviknem. Sitan font status bara i pristiglih notifikacija, nikakva podesavanja stock aplikacije za poruke (ili ja ne znam da nadjem), mala i ne bas svetla led lampica za notifikacije i premali hardverski tasteri, koji su u obliku tackica. Treba bas dobro naciljati prstom da bi se komanda potvrdila, jer je povrsina smanjena.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od filip11314 »

Postavlja se pitanje, da li menjati S7 za ovo? Vidim 330e novi na oglasima, kapiram da polovan S7 može da se proda za 370e.
Green Šta te interesuje za poruke? Font status bara i pristiglih notifikacija čini mi se da se povećava kad se poveća u podešavanjima font. Ako se odlučiš da otključaš bootloader i odradiš rut obavezno instaliraj MIUI 8 Tweaks. Ima dosta korisnih stvari (jedna od meni bitnih 5x5 grid).
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Stock aplikacija za poruke nema nikakvih podešavanja, ne vidim uopšte taster za settings. I nije toliko bitno, kasnije će textra da se koristi, ali iritira zvuk da je poslata poruka primljena.
A font status bara ostane uvek isti, kako god da se poveća tekst. Povećanje teksta je samo u settings, nije system wide. Nije ni to toliko bitno, možda očekujem previše. Hvala za savet, najverovatnije će pasti root. 8)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od artifex »

Udji u poruke i zadrzi taster za multitasking,izbaci ce ti settings

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

artifex, bravo majstore, to je to, hvala! :D

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Batak »

filip11314 napisao:Postavlja se pitanje, da li menjati S7 za ovo? Vidim 330e novi na oglasima, kapiram da polovan S7 može da se proda za 370e.
Green Šta te interesuje za poruke? Font status bara i pristiglih notifikacija čini mi se da se povećava kad se poveća u podešavanjima font. Ako se odlučiš da otključaš bootloader i odradiš rut obavezno instaliraj MIUI 8 Tweaks. Ima dosta korisnih stvari (jedna od meni bitnih 5x5 grid).
Ne moze S7 za 370 nikako.
Green, taj prelaz iz tamne u svetlu i to ostavljanje traga se zove "smearing". Neka lepo sluzi mob. :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Hvala care. Ne, ne, ovo je baš burn in, ono kada ostane "otisak, žig" nečeg tamnijeg na svetlijoj podlozi. Na primer, vidi se senka tastature kad se skloni posle kucanja. Dešavalo se to i na Flexu.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od brankisha »

Imas u podesavanju opciju za displej i tu biras velicinu slova. Bar je tako na mi5.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Ma da, znam gde je, ali ne poveća se font u status baru. Nema veze, možda bude bolje kad izađe MIUI 9.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Batak »

Green napisao:Hvala care. Ne, ne, ovo je baš burn in, ono kada ostane "otisak, žig" nečeg tamnijeg na svetlijoj podlozi. Na primer, vidi se senka tastature kad se skloni posle kucanja. Dešavalo se to i na Flexu.
Aaa, pa to je image retention. Bedak, mene bi to izludjivalo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Nije veliki problem, veruj mi. Ako budem uspeo, uhvaticu screen shot, mislim da ce se videti.

Odgovori