Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, Evindzer, desilo mi se nesto cudno na 950-ici. Jednostavno, ekran vise nece da se rotira a ROTATION LOCK je iskljucen. Da li neko ima nekakvo rjesenje? Naime, kad rotiram ekran na kameri, sve radi, ali kad hocu da rotiram ekran na nekom web siteu ili na nekoj slici, ne radi :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Meni se slično desilo pre desetak dana na 930. Isključio, ponovo uključio, i više se nije vraćalo.
Pitaj u temi za 95o, možda će neko od ranijih vlasnika znati. :?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Evindzer, pokusao, ali nece da se vrati... Sad pocinjem da brinem pomalo :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Probaj soft reset kao što tu jer Miodrag predložio u l950 temi. I meni se to dogodilo jednom, i rešeno restartom ili soft resetom. Uz to možda da probaš i otključavanje i zaključavanje rotacije u podešavanjima, a ne samo preko akcionog centra.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ma to sam prvo pokusao i ne radi... Evo sad opet pokusao soft da odradim i jok... Taman pocnem da pisem poruku, okrenem telefon i nula bodova... E tacno ce i ovaj u kantu da ide!!!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nemoj da se sekiraš. ;) Ako ćeš ga u kantu, pošalji ga bolje meni, daću ti adresu. 8) Šalu na stranu, (šalim se sa predlogom, mada nije da ga ne bih udomio :P ) u najgorem slučaju, hard reset bi ti pomogao. Napravi backup, pa ako hoćeš da probaš sa povlačenjem backupa, a možeš da probaš i bez povlačenja backupa. Bez povlačenja bi ti 100% proradilo to kako treba. Hard reset nije problematičan postupak, posebno ako povlačiš backup. Ali i bez backupa nije ništa problematično. Ja napravim screenshotove liste aplikacija, pa tako da ne zaboravim da instaliram neku aplikaciju koju sam prethodno imao. Još i kopiram sav sadržaj sa memorijske kartice na kompjuter, ali to je onako skeptično za svaki slučaj, iako mi nikad to kopirano na kompjuter nije zatrebalo. Naravno, sve iz memorije telefona će ti biti obrisano. Staviš mu da se resetuje, i polako, ne resetuješ ga na pedale onda, sam se resetuje. :) Isto i za ažuriranje i ponovno instaliranje aplikacija.

Ako si na Viberu kupovao stikere, onda mogu da ti kažem za dva packa koja bi najverovatnije posle hard reseta izgubio (dva packa koja su na preostalim platformama dobila zvuk su nestala iz UWP aplikacije, a ko ih ima preuzete od ranije, ima), ali ne verujem da je to kod tebe slučaj. :P

Dobra je ta Lumijica. ;)

Sent from mTalk on Windows PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, Nisam nista od toga radio, a cak sam i hard reset uradio... Sa backupom i nista. Znaci ne vrijedi. Zaista me pocinje opasno nervirati ovaj Microsoft, jer sto god ovdje kod nas u RS kupim to je cisto... sr... Da ne lajem :x Vjerujem da kad bih kupio negdje drugo da bi situacija bila bolja ali tu sam i sta da radim... Hard, soft... Ima jos hard udarac :D Mozda to pomogne!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Zavodnick: Nađi neku aplikaciju koja koristi accelerometar, i vidi da li radi. Da nije to crklo?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ima i WDRT kao poslednja mogućnost. Ni taj postupak ne traje dugo, vredi probati. Ako ni to ne pomogne, onda je izgleda hardverski problem, pa im ga trebalo poslati u servis. :( Jeste da nam uvaljuju đubre, ali ipak imamo tu garanciju od dve godine.

Dakle nije bitno koliko košta, još imaš garanciju za taj telefon.

Sent from mTalk on Windows PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, e sad ti ga brate pretjera... :o Daj jos neku ideju koja ti padne na pamet pa da i to probam...
miodrage, evo probao i stavio neku app Accelerometer toy i kao vrtis lijevo desno i gledas neka ocitavanja i prema svemu tome radi, ali kad ga okrenem u photos ili na message... :x

EDIT: E ljudi, necete vjerovati kakvo glupo rjesenje. Naime, sad krenem da spavam i kontam da sam sve probao, ali da probam najgluplje i najstarije rjesenje. I normalno, sad sve radi.
Rjesenje: Izvadio pa vratio bateriju! Da ga je... Smartphone my ass! :P
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Bitno da je proradilo. :) Mada ne znam što sam preterao. :P Sa WDRT, ili sa servisom? Mada, sad vidim i da si radio hard reset samo sa povlačenjem bakcupa, ne i bez povlačenja? No svakako nam je ovo škola. Soft reset je navodno isto kao vađenje baterije, ali očigledno vađenje baterije ume da reši problem koji soft reset ne uspe. Nisam to znao...

Sent from mTalk on Windows PC

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

^ Windows je to ej,.... vađenje baterije uvek mora da bude opcija. :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ma da, jer je Android savršen i nikad mu ne treba restart, i nikad nisam video na ovom forumu da se neko žali na nešto nas Androidu. ;) Ne možeš mi baš tu priču prodavati. Čak i moja mama mora nekad svoj telefon da restartuje, a koristi telefon minimalno u poređenju sa time koliko ja moj.

Sent from mTalk on Windows phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

гари, uskoro ćeš morati i kurblu da nosiš uz taj telefon. :lol: :lol: :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Neki put i najgluplja rešenja pomognu. Zato ja prvo upalim pa ugasim tel da vidim da li je problem rešen. Kako god važno je da radi [emoji3]

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Stigao mi apdejt 1715 nisam na CU, verovatno se radi o nekom peglanju OS-a.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Hmm... Jel može tačan broj builda koji dobijaš? Meni upravo stigao 2017-09, ja sam na CU. Deluje mi da si napravio lapsus, da si hteo da kažeš da si na AU. :) Tj. sad je počeo da ga preuzima.

Sent from mTalk on Windows PC

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Verzija je 1607
Verzija OS je 10.0.14393.1715

Gari ja nisam prelazio na Creator update ja sam ostao na brošlom buildu, tako da je to neki apdejt za taj moj build ali pojma nemam o čemu se radi. Ti si dobio za CU tako da se sve poklapa :) ako iščačkaš kakvu inf bilo bi extra
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nema oko ovoga šta. Ima na Windows Central recimo ovaj tekst za CU, ali tu se nešto i na PC odnosi...

Windows 10 Patch Tuesday update 15063.608 now available for PC and Mobile
http://windowscentral.com/windows-10-pa ... and-mobile

A i da se odnosi sve na mobile, opet ne bih čitao jer ovo su sad sve zakrpe. Verujem da na AU sad nema ni jednog većeg problema na čije rešenje se čeka, a na CU me zanima kako će raditi Edge jer je u zadnje vreme veći RAMojed u Chroma. I sve manje tabova može da otvara istovremeno kako protiče vreme od poslednjeg restarta. Ovo prvo bi mogao da testiram na brzinu, ali mi nije mnogo bitno, više me zanima to drugo - kako će se ponašati nakon nekog vremena korišćenja.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Upravo proverio, kod mene nema ništa. Ima li veze s tim što sam na Insajderu?
PS: u suštini, nije mi ni bitno, ova trenutna verzija radi sasvim dobro, bez drugih problema osim povremenog samoinicijativnog gašenja kamere nakon slikanja.

Odgovori