Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Svakako, ko ne zna dovoljno može i da izgubi dosta vremena na ovo sve, pa da možda na kraju i odustane od svojih pokušaja da to nešto postigne. Ima na xda i neki lik dxdy, ili tako nešto da mu je nick, zna dosta, a on je inače i naš čovek. Bude i na Windows Novosti nekad, napiše neki komentar. I još nisam siguran da li ga ima i na još nekom forumu sem na xda, kao da ga ima i još negde... Ali ko hoće s njim da se druži, može probati prvo na xda da ga nađe, a onda da ga pita i za taj drugi forum. Osim ako sam za taj drugi forum ja utripovao.

Sent from mTalk on Windows PC

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Ови су рођени да све упропасте...имам много стрпљења,али оволико рестартовање,не препознавање Продавнице као апликације,губитак могућности да закључам телефон дуплим кликом на статусну и много много тога а да ни хард ресет не помаже...мислим да сам довољно трпео да од доброг направе кумулативним апдејтом много гору ситуацију. Служиће ми телефон само за фотке а одох на неки прост телефон са две картице. Што је много много је. Жао ми је. :shock:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Izvini, možda ću zvučati kao balvan, sigurno ovo već znaš, ali ništa me ne košta da napišem. Settings - Personalization - Navigation bar, pa tu uključiti Double-tap the navigation bar... To ti je podešeno kako treba? Koji ti je telefon u pitanju, i da li si probao hard reset bez povlačenja backupa?

I da, jesu rođeni da sve upropaste.

A što se tiče drugog nekog telefona, ima Androida za do 20ak hiljada koji su odlični. Samo pominjem, mada se meni za sad više sviđa da se dnrdam sa upropaštenim Windowsom.

Nego, društvo... Koje vi koristite browsere na telefonu? Ja probao Monument browser, i CocCoc browser. Na Monumentu na žalost našao gomilu nekih sitnih mana, a baš šteta... Lepo su ga napravili i našminkali. A najviše mi je bezveze što recimo Google stranicu prikazuje kao što bi ona stara Nokia cigla... I na CocCoc sam našao nešto da mi se ne sviđa, mada je i on solidan. Jel ima još neki solidan? Ovo je postala bolest sa Edgom, ranije je prednost Windowsa bila ta što bolje upravlja RAMom nego Android, a sad Edge srče RAM dok se ne zaglupi, pa moram da ga zatvorim i opet otvorim...

Sent from mTalk on Windows PC

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Баш су ме намучили,Лумиа 640 ДС је у питању и никада до сада нисам имао оволико проблема,али добар је фон и оставићу га да се сам консолидује макар наредним кумулативним апдејтом. Због неких разлога морам приликом хард ресета да вучем и бекап али сад сам се сталожио,још само фон да се устабили. Навикао сам се на виндоус фон и прелаз на било шта друго би био грешка. Хвала Гари много!

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

гари, sizif, Hvala.
Imam Android sad Mi Max2 pa mi je na mi4 postalo dosadno. Pogotovo otkako su oba na istom Miui9.

Imam na Miui Forum-u par kineza ili indijaca ili oba :lol: koji su vec dugo na Windowsu al ne znaju oni to lepo da mi objasne na engleskom, a uputstva nema sve na jednom mestu vec su preko svojih zajednica dugo vremena vec u windowsu. Uglavnom mora nesto oko Ram-a da se tvikne da bi lepo radio na posldnjim verzijama i mora da se podesi na L950 tako nesto. Jedan je isto drndao svasta nesto pa mu svetli led kad puni fon, ali klasicna LED obavestenja mu ne rade. Najvece zamerke su ima sto ne radi IRport i FM i sve cekaju da bude neki build gde ce i to biti moguce....

Zelje imam, ali treba mi vremena... Celu jednu suobtu i dobar deo nedelje prosli put sam izgubio samo da prebacim L640xl sa 8.1 na 10...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To je onda... Na CU sistem očajno upravlja RAMom. Edge troši više RAMa, a i kao da mu se vremenom u RAM memoriji nešto nagomila, pa tokom nedelje postepeno sve lošije radi, a dok ga ne resetuješ. Na AU sigurno nema tih problema. Već me to nervira po malo, CU je tu već šesti mesec, a nisu ispravili te bitne probleme, i kao treba sad da nam dođe i FCU... Ranije smo se sa Androidom sprdali kako trpaju u telefon silne gigabajte RAMa, a sad na CU je w10m u takvoj situaciji. Zeznuo ga Microsoft tako da mu sad trebaju silni gigabajti, pa se ljudi eto dovijaju. Ne znam zapravo da li se baš o tome radi, ali čini mi se da im je to motivacija za čeprkanje po RAMu. Ali koliko vidim, i taj Mi4 ima 2-3GB RAMa... Ajde što ovaj sa 1GB zeza, ali i ovi sa minimum 2GB imaju problem.

No ovde i nije toliko problem koliko sistemu treba RAMa, dovoljno je njemu i 1GB, samo da mu se u nekom ćošku ne nakuplja taj neki krš koji se samo restartom rešava. Ali sa tim kršem - verovatno bi mu trebalo 5GB RAMa da bi izgurao mesec dana bez restarta...

Ali šta da se radi... Mogao bi da se vratim na AU, baš mi danas palo na pamet, ali reko - šta da se vraćam, posle par meseci bi me kopalo da li se nešto popravilo, vukao bi ljude ovde za rukav da probaju ovo ili ono... Pa onda probam da se vratim, i ako mi se ne nešto ipak ne svidi, povratak zahteva WDRT sa celim postupkom nadogradnje... Onda kad sam znatiželjan bolje da se držim sa vama tih prvih borbenih redova. :) A o povratku na AU ću verovatno razmišljati tek kad sa ovom Lumijom stignem do kraja puta.

Bane, drži se. :) Što se tiče toga da li će nadogradnja ispraviti neku grešku, mislim da smo do sad došli do zaključka da je tako nešto veoma malo verovatno... Deluje mi da nećeš da resetuješ telefon bez backupa zbog poruka u Viberu ili tako nečeg. Ali ako su SMS poruke, trebalo bi da one mogu da ti se singronizuju i bez backupa. Uključiš singronizovanje iz aplikacije za poruke, ima negde podešavanja, koristiš telefon, ne znam koliko mu treba da se sinhronizacija obavi. A ako bi da vidiš šta se sinhronizovalo, pokreneš Messaging na Windows 10 kompjuteru, i tu će ti se pojaviti sve te sinhronizovane SMS poruke. WhatsApp valjda ima mogućnost da backup ostavi na OneDrivu... Ali nadam se da ti radi podnošljivo. :)

Sent from mTalk on Windows PC

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Што каже моја старија комшиница - трпи душо,трај кожо па докле догурам,данас већ нема рестартовања а Продавница ради боље,тако да...надајмо се некој машини као новитету,ништа ту не бих мењао 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

banet64, cesta restartovanja, pojacavanje i smanjivanje zvuka bez da diras tipke, titranje ekrana... Sve to mi se desavalo na L1520 (koja sad vise ne radi jer se sva polupala) i tu realno NEMA SPASA. Ono sto mogu savjetovati da pokusas jeste da sacekas novi update koji ce, ajde tako da kazem, da MINIMALIZUJE tvoje probleme, s nadom da se nece ponoviti novi.
Postoje mozda dvije stvari koje mozes da pokusas.
1. Ako mozes da izvadis bateriju dok telefon radi, probaj i to... To je meni masu problema rijesilo na 950 iako ni HR nije pomagao.
2. Ako ti ni to ne pomaze (odnosno, nisam siguran da li se kod tog telefona moze baterija vaditi, sad mi mrsko da gledam) toplo preporucujem da uzmes sve sto ti treba s telefona prekopiras na komp (napravis backup na kompu, ali bez aplikacija i nekih drugih stvari) te uzmes WDRT vrati sve na W8.1 i onda pokusaj da update odradis na W10, ali bez nekih update-a ili tako nesto. Za opciju 1, treba ti par min da napravis a za opciju 2, trebace ti jedno 3-4 sata (u slucaju da to prvi put radis). Opet postoji mogucnost da WDRT-om samo flashujesh telefon i da mu ostane W10 ali sad koji ce update ostati, nisam siguran... Da li CU ili AU, ne znam... ali nemoj nikako da se prijavljujes na slow ili fast ring. Jedino kad ti dodju updati, dodju i to je to.
Nazalost, ovo sam cuo od jednog covjeka iz USA koji je imao slican problem kao ja i koji je to tako rijesio. Ne kazem da ce tebi poslije ovog svega napisanog da radi savrseno, ali vrijedi probati. :wacko:
Naime, mene je telefon dovodio do ludila, jer sam cekao subotu i nedelju, ne da se odmorim nego da radim na popravci telefona... I na kraju, nisam uspio jer mi je tako ispao da se sav sasuo... jbg :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

zavodnick,Хвала! Све то ми је добро познато,све сам то радио са Л830 и Л950ДС. Подразумевало је да при хард ресету не буде уписана бекап копија и све је радило после тога перфектно. Овога пута је инат јер видим да по различитим форумима описују исте проблеме па да видимо да ли ће се смиловати и исправити то што је лоше. И до сада ми се дешавало да хард ресетом решавам упис нове верзије али никако на кумулатив апдејту,зато и кажем да ово није баш добро,а трпећу докле год може,а онда на верзију 9000 и неку па лагано уписи и софт ресети,а све пропраћено апдејтима апликација.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

banet64, ja bih ti savjetovao da probas, jer nikad ne znas sta moze da se desi. Telefon je, kao i meni, svejedno izgubljen, pa te jos jedan pokusaj nece puno kostati :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

How fathering a son with disabilities helped Microsoft's CEO transform the company
http://windowscentral.com/how-fathering ... gh-empathy

Hahaha, ovo možda dve objašnjava. :D Nutella je sve vreme brine o w10m kao o svom sinu, ali da bi to bilo moguće, w10m je morao prvo da postane disabled son. :lol:

Nemojte čitati tekst, ja komentarišem naslov samo. Još jedan trula baba lam tekst, nisam ga čitao ni ja...

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

гари napisao:(...) trula baba lam (...)
'Ajde što je trula, ali šta će joj lam? :D :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

To su vojvodjani. Oni namerno menjaju reci samo da bi se otcepili [emoji23][emoji23][emoji23]

Android vs wp, teska srca android.
Posle mesec dana druzenja sa Saomijem, prodihao sam.
Dao sam i sansu 950 ali ne mere i jbg. Kleo sam se u wp i stojim da je 8 najbolja verzija ali kad vidim kako mi rade viber, skype i wa na androidu sve pada u vodu.
I dalje mi nedostaju neke stvari sa prozora ali za mene je, teska srca, kraj druzenja sa ovim os-om.
Skoro svi iz mog drustva su koristili wp ali svi su u poslednjih pola godine presli na androide.
Nazalost tako dobru stvar su uspeli da uniste.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Sad vidim da je "trla baba lan" zapravo. :) Google uskače u pomoć. :)

Da, a w10m se baš slošio od proleća, i to na CU. Edge lošiji, mape, Viber nema više podršku, Skype im je večiti eksperiment, WhatsApp pametni ljudi, nisu ulagali u UWP aplikaciju nego razvijaju jednu tu za sve, nije ih Microsoft navukao... Valjda bude bolje u nekom trenutku, mada ko zna...

Sent from mTalk on Windows phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

brankisha napisao:....Android vs wp, teska srca android.
Posle mesec dana druzenja sa Saomijem, prodihao sam.
Dobro je, nije ti dugo trebalo da se osvestiš,... bolje ikad nego nikad. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

1808 je odmah u ekstazi... :D

Sent from mTalk on Windows phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

A vidis imao sa S7 i opet sam ostao na Lumii. Mada je tad jos WP radio. Kad sam cuo i da WA ukida podrsku tj apdejte za prozore onda sam definitivno digao ruke.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Kad si to čuo? WhatsApp radi na WP, i svako malo stigne neka nova nadogradnja. Oni su odlični što se tiče podrške platformi sa manjim udelom.

Sent from mTalk on Windows phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

Dobio obavestenje na 925 da ukidaju podrsku uskoro. To je na wp8.1

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To se odnosi na WP8.0 i starije...

https://faq.whatsapp.com/en/wp/21478428/
Supported devices

Windows Phone 8.0

WhatsApp will no longer be supported on Windows Phone 8.0 after December 31, 2017. This means that if you are currently using WhatsApp on a Windows Phone 8.0, you will be able to continue to use WhatsApp on that phone before this date. However, as part of this process, it will not be possible to create a WhatsApp account on a Windows Phone 8.0, nor move an existing WhatsApp account to a Windows Phone 8.0 after November 1, 2017.

Upgrading to Windows Phone 8.1

Most Windows Phone 8.0 devices can be upgraded to Windows Phone 8.1. For instructions on doing this, read the following Microsoft Support page.

Windows Phone 7

As announced in our blog, WhatsApp is not supported on Windows Phone 7. This means that if you are currently using Windows Phone 7, you will not be able to use WhatsApp on that phone.
Sent from mTalk on Windows phone

Odgovori