Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od acamatic »

Moraću da pogledam kada budem bio za kompom, pa ću da ti javim šta i kako. Ne sećam se stvarno, odavno je to bilo.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od majkon80 »

Hvala Aco,uspeo sam nekako sam se snasao,falio je taj fajl pa sam ga napravio sam,minut posla,nego jedino zeza kad ukucavam adresu nece tastatura da izadje,nego moram rucno na dole i gore u garminu da trazim gradove i ulice,mozda treba duze da se saceka...... :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od acamatic »

Aaa dobro je da si uspeo, dok bi sačekao mene ihaaa ko zna kada bi to bilo. Ne palim komp često, još sam sada u gužvi nekoj i poslu :)
Super je što si se snašao i što radi, što se toga tiče te tastature to je bag. Sećam se kada klikneš na nju ona neće da se otvori, ali ti onda zaključaš telefon sa tasterom sa strane pa ga opet zatim otključaš i onda bi trebalo da se pojavi tastatura. Ima taj način i ima još jedan kada klikneš na tastaturu, stisneš posle home dugme (hardversko donje) da izađeš iz aplikacije, pa ponovo stisneš da se vratiš i onda bi trebalo da se pojavi.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od majkon80 »

Kolege kako da instaliram sada jedan program,a da mi uspe,naime izbacuje mi sertifikat istekao,a vracanje datuma ne funkcionise,pitam za nokiu N8,ima li neki online ili ovako negi program da sredim to ili caka?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od 9R94 »

Uh kako beše, trebalo je da se skine fajl vezan za sertifikat pa da ga preko nekog file menagera da ga iskopiraš u određeni folder.
Davno beše pa sam više zaboravio kako šta tačno.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od majkon80 »

Ma nasao sam nesto,ali taj program kad pokusam da instaliram pise sertifikat istekao,posto je zabranjeno kacenje fajlova,iskopiracu ti upistvo mozda si mislio na to

*** TELEFON
1. Instalirati neki kasvetan file explorer na mobilni telefon
(u paket sam uključio Y-Browser, jer je besplatan i lak za korišćenje, a ko želi može da koristi Xplore, FExplorer i sl.)
2. Instalirati App TRK na telefon (na memoriju telefona, ne na memorijsku karticu!).
3. Povezati telefon preko USB-a na kompjuter, odabrati PC Suite mod.
4. Startovati aplikaciju TRK, ona će vas upitati da aktivira bluetooth. Otkažite to i kliknite Options > Settings > Connection > USB. Kliknuti Back.
5. Kliknuti Connect.
Ako na ekranu telefona piše ˝Status:Connected˝, nastavite dalje. Ako piše ˝Failed to open port˝, proverite da li ste instalirali
adekvatnu verziju programa i da li ste povezali telefon na PC koristeći PC Suite mod.

*** PC
6. Startovati SecMan.exe, ići sve na NEXT, sačekati da završi instalaciju, pa kliknuti FINISH.

*** TELEFON
7. Startovati SecMan > Options > Turn Plat.Security OFF > Exit
Ovo omogućava da u fajl exploreru vidite sadržaj zaštićenih i sistemskih foldera na telefonu.
8. Startovati fajl explorer, iskopirati fajl installserver.exe u C:\SYS\BIN. Izaći iz fajl explorera.
9. Startovati SecMan > Options > Turn Plat.Security ON > Exit
Korak je bitan jer u će suprotnom neke aplikacije (poput N-Gage 2.0 Launchera) praviti probleme.
10. Restartujte telefon, i nakon toga možete instalirati programe koji nemaju sertifikat ili je sertifikat istekao.

Mora da ima nesto prostije

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od Baraba »

Potpisivanje se radilo sa SignSIS-GUI i XSign2, ali mislim da je trebao sertifikat sa njima, ne sećam iskreno. Ne znam da li ti mogu pomoći HelloOX2 ili RomPatcher+, da probaš sa njima da se igraš.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od majkon80 »

rom pacher mi trazi jos nesto da instaliram,ali ne vredi,treba mi kompletno upustvo za N8 sve sto pokusam izbacuje sertifikat istekao......

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od Baraba »


znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od znemanja »

Zar se to nije rešavalo sa Lucky Pacher-om. Činimi se da on rešava problem sa isteklim sertifikatima na Symbian Belle.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od acamatic »

Sve u svemu ti sertifikati su označavali da aplikacija može da se instalira na telefonu koji nije rutovan /hakovan. Pošto više kinezi ne rade te sertifikate to se rešavalo hakovanjem telefona. Kada se hakuje telefon možeš da instaliraš koje god želiš aplikacije.
Postoje više načina za hack, svaki sam zaboravio kako se radi, mogu da nađem fajlove pa da ti pošaljem, nadam se da sam neko upustvo sastavio tada :)
Ono što je još važno, svaka aplikacija ima svoj "rok upotrebe" do kada važe, kada taj rok istekne ona ne može da se više koristi, sve dok se ponovo ne produži njen rok. Ja i još jedan član smo pokušavali na bezbroj načina da to uradimo (bez kineza) i uvek je bilo bezuspešno...

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od majkon80 »

Aco ajde ako nesto nadjes ti posalji,Baraba hvala sada cu da pogledam,meni treba za par aplikacija,zeza me nesto proxmity senzor pa hocu da ga iskljucim koliko sam citao aplikacije za to su DZlock ,auto hello i jos jedna imam sve tri ali dzaba ne mogu da instaliram

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3

Post od 9R94 »

Pozdrav, vadim temu iz naftalina. :P
Da li ima još neko fajlove za s60v3 potpisivanje aplikacija?

Odgovori