Sta uzeti od top telefona.

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Pozdrav, drustvo.
Prodao sam svoj iPhone, i sad treba nesto drugo.
Razmisljam se za Mate10 lepsi mi je od PRO, ali ni PRO ne izbacujem iz konkurencije. Razmisljam se i o OnePlus 5. ili neki drugi? samo da ima dual kameru.
U telenoru sam, istekao mi je ugovor, isao bih na play 20, ako bih uzeo Mate 10 Pro za kes, onda on izidje 72990din. Ako bih uzeo na kredit na 24 rate onda imam popust na preplatu 30% to je 1256din + 3810rata za telefon. ( npr uplatim ove pare od iPhonea na racun i od toga placam rate za telefon ).
Ili da probam izbogsat popust na play 30 i da uzmem telefon za kes 63900din oko 540evra.
OnePlus 5 ima jedan za 480, s tim da nemam neku validnu garanciju, vec na rec i ajd da se nadam toj garanciji od OnePlus kompanije.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Martin Mystere »

Slaviša jel to ima "običan" mate kod nas ili to planiraš negde vani da kupiš za keš?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Green »

Uzmeš neki Samsung i nema greške. :roll:
Ozbiljno, glas za Mate 10 Pro.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Dart Vejder »

Mate 10 pro, Oneplus 5t ili Note 8.
Zavisi šta ti treba i šta ti je bitno. Samsung je u prednosti zbog olovke, ali zato gubi što se tiče ostalih stvari.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Martin Mystere »

Znači jedina prednost Note je ta olovka i ništa više? Interesting...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od znemanja »

A to što je Note 8 trenutno najkompletniji android uređaj na tržištu to ništa, jel' ?.
Note 8 je klasa za sebe jer ne postoji konkurent koji može u potpunosti da mu parira.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Samsung S8 ni Note 8 ni ne uzima za razmatranje. Kod operatera su mi zanimljivi Mate 10 Pro, G6, P10 ili P10 plus mi se ne svidjaju. Huawei honor 8 nije los ali oko ekrana ima tanak crni okvir sto me odvlaci P10 nema ni Mate10 lite nemaju taj okvir npr. Od telefona sa KP su mi interesantni taj OnePlus 5, na 5t ne bi isao, jer ih bas nema ( u subotici), eventualno v20. Xiaomi Mi6, Mi Note 3 mozda za 350evra. Ovi svi nemaju pravu garanciju kod nas. Ne znam koliko mi to znaci, do sada sam imao mnogo telefona kupljenih preko KP, ni jednom nije zatrebalo.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Dart Vejder »

@znemanja, @Martin Mystere, dobro, ako mislite da nije samo olovka prednost, recite šta je još prednost?
Najkompletniji jeste upravo zbog olovke, ali ako neko ne koristi tu olovku svakako su bolji i Mate 10 pro i Oneplus 5t.

@slavisaj, od svega što si nabrojao u poslednjem postu, najbolja opcija bi ti bio Mate 10 pro, ali i najskuplja. Ovi ostali su klasa ispod.
Ako hoćeš da uštediš idi na KP, ali ne znam koliko je pametno uzimati mi6 ili note 3, nisu se bas proslavili, a kamoli v20.
Honor 8 imam, doduše posle godinu dana korišćenja sam ga dao majci i ja sam oduševljen tim telefonom. I dan danas radi kao i prvog dana, baterija, performanse, kamera, sve. Nisam ni probao ni koristio brži, fluidniji i stabilniji telefon. Crni okvir oko ekrana je jako mali, skoro neprimetan, a ja sam imao beli na kome se to baš vidi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Ahhh, tesko vece cu imati :D Sad gledam na telenoru, uz paket play20 telefoni LG G6, iPhone8 Plus, Mate 10 pro, samsung galaxy s8 , Note 8, svi su u ceni od 500-800din razlike za ratu . To mi nije neka velika razlika naspram razlike u ceni telefona na KP. ako razumete sto hocu da kazem.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Dart Vejder »

slavisaj, pazi, u sustini ni sa jednim nećeš pogrešiti, uzmi onaj koji ti se najviše sviđa. Što se tiče kvaliteta, osim G6, to je to. Bitnih razlika nema, ako su ti bitne sitnice, onda razmisli koje sitnice kog telefona ti više trebaju. [emoji1][emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Poslednja izmena od znemanja u Uto, 05. Dec 2017. 23:03, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog posta, podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Martin Mystere »

Dart Vejder napisao:@znemanja, @Martin Mystere, dobro, ako mislite da nije samo olovka prednost, recite šta je još prednost?
Ma nije bitno, neka bude samo i isključivo olovka prednost...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Nijanse su upitanju.
Mate 10 pro je dual sim, sto znaci da je valjda sim free. Za neku dalju prodaju. Mada kapiram da cu lakse prodati note 8 kasnije. Generalno ne svidja mi se samsung, ovde mislim vise na s8 seriju, dok mi je note 8 isto ruzan odpozadi . Svidja mi se i U11, ali hocu da imam dual kameru :)
Martin Mystere napisao:Slaviša jel to ima "običan" mate kod nas ili to planiraš negde vani da kupiš za keš?
Ima ga na KP, ne bih uzimao preko. Povoljniji su mi sa KP telefoni nego preko.
Poslednja izmena od znemanja u Uto, 05. Dec 2017. 23:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju Izmeni.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od znemanja »

Dart Vejder napisao:@znemanja, @Martin Mystere, dobro, ako mislite da nije samo olovka prednost, recite šta je još prednost?
Najkompletniji jeste upravo zbog olovke, ali ako neko ne koristi tu olovku svakako su bolji i Mate 10 pro i Oneplus 5t.
Kamera, dizajn, ekran koji je jedan od najboljih, ako ne i najbolji na tržištu, s-pen, softver u odnosu na EMUI. Mate 10
pro nema SD slot, dok Note 8 ima, Mate 10 pro ne poseduje 3.5 mm jack, dok je isti na Note 8 prisutan, ekran je na Note 8 bolji (subjektivno). Ne vidim kako može biti Mate 10 pro kompletniji kada je inferiorniji u odnosu na Note 8. Huawei je tek sa Mate 10 po pitanju kamere uspeo da stane na crtu Samsungu i Apple, ali i pored toga lična je preferencija da li su fotografije napravljene sa Mate 10 bolje od fotografija napravljenim sa Note 8. Tako da zaista ne vidim po čemu je to bolji Mate 10 pro osim po ceni jer je jeftiniji.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Martin Mystere »

Meni je recimo nedostatak opcije wireless charging veliki minus za mate 10 pro, naročito što ima staklena leđa. Što se tiče osvetljenosti ekrana i korišćenja na jakom dnevnom svetlu tu pored Note koji ima preko 1.000 nit mate 10pro nema šta da traži. Na sintetičke testove nećemo da se osvrćemo jer lično mislim da su bez smisla ali se opet na nekim testovima brzine koji se mogu naći na netu Note ipak pokazao neznatno bržim... Subjektivno ili objektivno gledano, whatever, Note 8 je ipak nešto bolji telefon ali ne toliko koliko je skuplji tako da je Mate 10 pro povoljniji.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Izvinjavam se sto sam pisao post za postom.
Idem da odspavam sada, sutra cu odluciti, sta. Ovako kad gledam, svi ti flagship, a sta fali jednom xiaomi mi a1? ;0

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Batak »

Fali mu ocajan zvuk na video snimcima i podrhtavanje istih. :D
Nisi rekao sta su prioriteti. Na osnovu toga bi dobio najbolju preporuku. Ali ako si iskljucio Samsungove telefone iz izbora od Mate 10 bolje nema.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od slavisaj »

Video snimci mi nisu bitni. Do sada jos ni jedan nisam napravio, od kako su se pojavili na mobilnim telefonima :) Tako da to me stvarno ne tangira. Bitnija mi je sama kamera. Eto sve mi je bitno sem video zapisa :)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Batak »

Kamera je preko dana sasvim dobra dok je low light poprilicno mrsav. Neces biti zadovoljan kamerom ako si koristio neki bolji telefon pre.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od pero0000 »

Moj predlog bi bio Note 8, ali ako ti je on veliki ili skup, onda G6(imao sam ga, odličan telefon u svakom pogledu).

Mitsubishi Trifum Galaxy

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta uzeti od top telefona.

Post od Green »

Samo što je problem to što je LG, jer uvek postoji mogućnost da se nešto pokvari. :roll:

Odgovori