Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Apolo »

Majci sam kupio nedavno LG K8 i za nju kao prosečnog korisnika telefon radi odlično. Za razliku od WP ne otvara Viber 3 dana i ne čeka se na učitavanje pojedinih aplikacija. Za WP 8 I 8.1 se moglo govoriti da je bolje optimizovan od androida, prelaskom na 10-ku to je palo u vodu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Apolo, upravo to. Jedino što meni i keva i sestra malo lude zbog 8 GB interne na LG K8 koje popune čas posla. Sestra planira da ga rootne pa da ga malo rastereti, ali nikako. :lol:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

TosaNS napisao:....Android na 1gb rama je lutrija.
Već sam bezbroj puta ovo napisao, ali evo još jednom ako će nekome biti od pomoći. Količina nephodne radne memorije (RAM-a) zavisi pre svega od hardverskih osobina samog uređaja, a ne od Androida kao takvog. Najviše zavisi od rezolucije ekrana i donekle procesorske snage i GPU-a, pa tako na nižim rezolucijama sve odlično funkcioniše i sa 1GB RAM-a.

Evo ti i primer, posedujem tablet Lenovo Tab3 7 sa 1GB RAM-a i CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53. Sve radi bez bilo kakvih problema, ali je ovde rezolucija ekrana 600 x 1024. Da je kojim slučajem rezolucija 1536 x 2048, bilo bi mu malo i 3GB RAM-a za ovako fluidan rad.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

1808, Mislim da najviše zavisi od korisnika pa tek onda ovo što si naveo. :lol:
Sestri i kevi ekstra rade gorepomenute K8ce, ali ja bih ga prvi dan razlupao o patos! :lol:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

sugarcoated_ass, znači meni je dobar jer ne znam za bolje. :lol: Svašta od tebe. Da se nisam namenjao kojekakvih flagship telefona i uz ovaj što trenutno posedujem, možda bih ti i poverovao. A ovako, džabe tučeš po toj tastaturi. :D :P

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da nisi shvatio. Njima je dobro jer ne rade ovo što ja radim sa telefonom.

Zaista ne znam kako si uspeo da izvučeš taj kontekst koji si napisao.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od miodrage »

1808, nije bitna hardverska snaga nekog uredjaja nego njegova integracija sa OS.
Da ti to ilustrujem sto sam rekao...
Apsolutno je svejedno da li zaradjujes 10 ili 10 miliona €, pitanje je sta mozes sa tim novcem? Ako ti sve potrebe i jos d ati ostane resis sa 10€ super, ali ako ne mozes ni sa 10 miliona, e onda je to problem.

Da se vrnem na telefone, sve je to jako lepo sto su oni telefoni koje si naveo hardverski jaci od pomenutih Lumia, ali Android ih jebe. Da je na njima Win, leteo bi. Iz ovoga ja izvlacim zakljucak, Win je bolji, i bolje optimizovan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Apolo »

miodrage, Videli smo i kako je iOS lepo integrisan, a isto tako koliko je superioran hardver koji ima jaci ram kada treba da se drze aplikacije u memoriji gde je Samsung sa vise rama bio brzi od iPhone na testu.
WP je mogao govoriti o dobroj optimizaciji do izlaska W10M, kako sam licno koristio i L830 od 1gb rama i l950 sa 3gb rama... Nazalost, nisam mogao reci da je L950 ista brza bila od L830 kada se naknadno ulazilo u te vec otvorene aplikacije. A da ne pominjem loadovanje pojedinih aplikacija koje je trajalo nekoliko sekundi, dok na androidu od 1gb rama za to vreme otvorim 2-3 aplikacije. Blago receno L950 sa 3gb i tim hardverom koji je bio top u ponudi Lumija uopste nije leteo kao sto ti opisujes, sad se mogu traziti izgovori ovakvi, onakvi, ali tu nema ni govora o integraciji hardvera sa OS koju si inicijalno pomenuo.
Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

miodrage napisao:....sve je to jako lepo sto su oni telefoni koje si naveo hardverski jaci od pomenutih Lumia, ali Android ih jebe. Da je na njima Win, leteo bi. Iz ovoga ja izvlacim zakljucak, Win je bolji, i bolje optimizovan.
Ha, ha, ha,... pa otkud se ti sad pojavi čoveče i to još sa ovakvim komentarom. Da nisi možda seo u neki vremeplov koji te je vratio u 2013 godinu, pa opet pišeš ove tvoje koještarije i to sada kad je epilog svima već dobro poznat.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Tako je, upravo ovo što je sad Miodrag rekao!

Osmice, kad je u pitanu poznavanje hardvera, tu sam ja naspram tebe nula. Ali kod konstatacije da je Android superioran se ne slažem. Ne možeš smestiti sve što želiš da porediš na jednodimenzionalnu skalu na valjan način, to je jednostavno nemoguće. Možeš da napraviš skalu šta ti više favorizuješ, ali nije to to.

Meni je jasno da ti nikad nećeš uzeti moje iskustvo u obzir jer te to ne zanima, i da se ne trudiš da pogledaš stvari iz različitih perspektiva. Ja sam više puta već izneo poređenje Androida na jeftinijim telefonima, i govorio sam: na Windowsu imaš slične mogućnosti, ali su ipak aplikacije siromašnije, manje ih ima, i sporije se pokreću. Ali zato na Windowsu možeš da naguraš gomilu aplikacija, i sve da ih koristiš kao takve, što je meni bolje nego da instaliram par aplikacija na taj Android, i da time ispucam kvotu.

I naravno, to govorim o Windowsu dok je bio aktuelan, nema šta da se diskutuje o Windowsu sada kad ga je Microsoft upropastio. Windows 10 mobile je tek trebao da se ispegla, a što oni nikad nisu učinili.
Evindzer napisao: Tu silno grešiš, takva aplikacija postoji još od vremena WP7 - jedno vreme sam je redovno koristio u bioskopu pred početak filma. :D :D
Ahahaha! :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Evindzer »

^ Ako mi ne veruješ, evo. :D
I ne zaboravi da je isprobaš u bioskopu. :D Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Obavezno. :D A mogu i sa kolegama kad se svi zarade, i bude skroz tišina. :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od miodrage »

Apolo, Pa evo meni na 950XL ume da bude loadovano i po 8-9 aplikacija i to radi. Hladan start recimo Vibera je druga prica, kao i FB messengera, to traje pa traje...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Apolo »

E pa ta druga prica ne pije vodu je sto j*be koku a nije petao. Od samog početka neke stvari nisu promenjene, ispravljene, pa nekako smesno deluje bilo kakva prica o integraciji hardwera i OS, kao i optimizaciji. To su niakakvi argumenti za telefon od 3gb rama sa chipset-om koji poseduje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od mp3mp3 »

Alcatel Idol 4 sa Adroidom, verzija od 3GB RAM-a
Jako sam zadovoljan, na leto ce dve godine i dalje brzo radi a u dizajn sam zaljubljen.

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Misha V »

Sa Nokie 630 presao na IP6s. Prvi put iphone, i nisam nesto odusevljen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od nikos720 »

Moj brat je otisao u penziju sa windows telefon,nije uopste bio zadovoljan,huawei g7

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Drakenzen »

TosaNS napisao:Android i dalje jede ram memoriju imam raspoloživo 3gb iako redovno čistim keš ostaje mi nešto više od 1gb jbg možda je to na granici da ne štuca ali mogu misliti šta bi tek bilo da imam manje od 3gb, Android na 1gb rama je lutrija.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Sza da kazem ja sa 6gb rama....
Neverovatno je sta nam rade.....
Evo situacija kakva je sad.
Da napomenem da sam pre 3 sata uradio restart zato sto sam instalirao update sistema...
Slika

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od nikos720 »

Kod androida to je normalno,niko to ne voli ali staces,zato ja jos koristim windows telefon,smanji rezoluciju na 720p i biceti vise slobodnog rama,taj telefon to podrzava...

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od srđan obradović »

Ja spadam u kategoriju " na koji wp ste se vratili posle androida":) MM mi je u sustini ok kao sistem, ali sa min 2gb ram, ali naravno ni prineti win8.1, pa sam zato sada na wp10, to je negde izmedju8)

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori