Nokia 3

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »


гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Hvala, Evi, rekao bih baš dobra recenzija.

Za ono što je rekao da je mana ako telefon liči na Lumiju, za to ću da ga sredim! :lol:

Ali šalu na stranu, mislim da je lepo ukazao na one detalje vezano za telefon zbog kojih bi se mnogi razočarali nakon kupovine. Jeste da je Facebook postao primer loše aplikacije, ali ako mu sad ne radi savršeno, mogu misliti kako će mu raditi za godinu dana ili više.

Za kameru bezveze ako je tako loša, jer to je jedan od detalja za koji smo se nadali da će ispasti dobar jer su preuzeli/sačuvali jedan broj kvalitetnih ljudi iz stare Nokije.

Ako je to loše, onda ne znam šta bi ostalo od njihovog softvera moglo da privuče ljude, jer i tako za sve živo koriste aplikacije od Googla.

I mislim da nije ok što kao alternativu nudi A3, taj A3 je super, ali nimalo jeftin. Baš sam ga gledao jer je jedan od malobrojnih sa manjim ekranom, i koji je kompaktan.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

Možda nisam dobro zapamtio, ali mi se čini da je pohvalio dizajn i sličnost sa starim Nokijama. Rekao bih da ova Nokija po osobinama pre konkuriše J3-jci, mada se ne bih iznenadio da košta kao A3. ;)
A što se tiče kamere, prilično sam siguran da je gora od te koju sad imaš.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Moguće da sam ja pogrešno razumeo to za dizajn. :)

Taj telefon već ima da se uzme kod operatera, i nije skup ako se ne varam (ako izuzmemo ono moje čuveno "pa i ti low end smart telefoni su skupi"). Recimo, u VIPu mu je cena identična kao i Samsungu J3 2016.

A za kameru, i meni se tako čini.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

Pa da, J3 bi i trebalo da mu je konkurencija. Ali sam pomislio da će mu možda zalepiti nenormalnu cenu, jer "Nokija je Nokija". ;)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia 3

Post od 1808 »

гари napisao:....Recimo, u VIPu mu je cena identična kao i Samsungu J3 2016.
J3 (2016) je hardveski slabiji telefon od N3, pre svega zbog procesorske snage. Prvi ima Quad Cortex A7, a Nokia 3 ima mnogo bolji Quad Cortex A53. Ako baš upoređuješ, Nokia 3 je hardverski bolja od J3 (2016), ali je slabija od A3 (2016). Dakle, negde između ova dva.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Hvala na pojašnjenjima, 1808. To kakav je tačno odnos J3 i Nokije 3 nisam znao.

Sent from mTalk on Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

A kakav je n3 u odnosu na xperia e5? Koliko se zaista oseti tih 512mb rama vise kld Nokie. Budzet mi malo porastao, ugovor na isteku pa mi se u box-u za iste pare nude ova dva. Wp nema, a moram da menjam:) Sony mi se vise svidja ali ne znam koliko je n3 naprednija.

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

I mene zanima odgovor na to pitanje.
Evo poređenja:
http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh ... hone2=8113

Razlike su baš male koliko mi se čini...

E sad, trenutno mi deluje po priči da Sony ipak ima bolji softver (poredeći šta koja kompanija nudi), ali eto - Nokia obećava da će davati ažuriranja softvera... Nokia se u potpunosti skoro oslanja na Googlove aplikacije. Ali eto, Nokia ima tih 512 MB RAMa više, i noviji Android... A sa druge strane, zar ne bi trebalo da svakako taj Sony bude i jeftiniji od Nokije 3?

Mamin Sony E5 se dosta dobro pokazao, jedino sam mu kao manu navodio kameru, a inače je pouzdan i lepo reaguje. Mama ima Viber, WhatsApp i Skype na njemu, i po koju igru tipa tetris, ili ono sa ređanjem minimum tri boje u koloni.

...čekajući nekog pametnijeg. :P

Sent from mTalk on Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

A taman bi mi se Sony lepo slagao sa Toyotom:) Zaista sam u dilemi. Razum kaže Nokia, duša kaže Sony. Baš mi je nekako ružno to malo sočivance po sred leđa na N3. Ipak, što neko reče, treba da ga gledam na stolu dve godine, ako mi se dizajn sada ne sviđa neće mi se sviđati ni za dve godine, to sam osetio sa Lumiom. A ono ipak tih 2gb rama će biti koliko toliko upotrebljiviji za dve godine nego onih 1,5gb kod Sonya. Nisam ni ja zahteva, nešto kao гаријева mama, viber, skype, mail i tapatalk, za sve ostalo imam browser. Uh

EDIT: Odgovor se sam nametnuo. Pošto nemaju na stanju N3 u mts, prošetam do telenora da je barem vidim kako izgleda i razočaram se, šiljati ćoškovi, a tanka, taman kao pločica za kupatilo:) i tako odlučim, uzimam Sony, da poslušam gre-pomenutu dušu, vratim se u mts, kad nema ni Sony na stanju a ni u nardžbini tako da je odgovor jasan....... nešto treće kad se pojavi. Sva sreća pa lumia 532 radi kao sat.

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

@Abioye
Znemanja zaključao onu temu J3 ili Nokia 3, pa onda jedino mogu ovde da pitam. Jel brat išao da proba da proba da reklamira tu Nokiju 3 što se pregreva?

Sent from mTalk on Windows PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Video se danas sa drugaricom, i slučajno vidim na sto da vadi Nokiju 3. Naravno, odmah ja pitam za utiske. :D Kaže nije zadovoljna, telefon zapucava. I ako se pokrene kamera, posle u nekom trenutku ekran mu pocrni tokom korišćenja (ne u kameri, nego u nekom trenutku u toku tog dana), ništa ne reaguje, mora da se restartuje, i onda tek bude OK.

Dakle, loše...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Nokia 3

Post od kopitaneskita »

ja ne verujem u te priče, jer da je to tako bilo bi na sva zvona po onom sarvikasevom twitter profilu.

a otkad su se pojavile te priče, bila su barem dva ažuriranja posle kojih je trebalo odraditi hard reset.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

Što ne veruješ? Ako vlasnik nekog modela kaže da nije zadovoljan i navede konkretne razloge, onda mu verujem pre nego da kaže da sve klizi kao podmazano. Osim toga, moguće je da nisu svi primerci takvi i da je Garijevoj poznanici prosto dopao loš komad.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Pa da, upravo to što ti kažu vlasnici telefona je najmerodavnije, i to baš tako kao što Evindžer kaže. A zabole nju uvo šta će ko na ovom forumu misliti, i da li će se neka priča širiti. Pitao sam je kako je zadovoljna, i rekla je svoje iskustvo. A naravno da nije bacila pare da bi pljuvala Nokiju, nema prečih stvari u životu.

Inače meni ovo više deluje kao problem softverske prirode. Možda bi ga rešio hard reset, ili reinstalacija softvera, ko će ga znati, ali eto. Ona taj problem ima na trenutnoj verziji aplikacije za kameru, i sa trenutnom verzijom sistema. Ja se naravno nadam da će joj se rešiti problem nekim ažuriranjem... To je uvek najbezbolnije, da ne mora da se cima sa resetovanjem i flešovanjem, a sve to bez garancije da će uspeti.

DrK4j10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 10:10
:: LG K10 2017
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 3

Post od DrK4j10 »

Da se priključim temi... Elem, lepša polovina je na poslu dobila N3 pre 15-tak dana, a poklonu se u zube ne gleda 8) . Sam aparat klizav kao svilene gaće, silikon pod obavezno, inače se može desiti da u toku razgovora ni ne primetiš da pričaš u dlan :D . Plava boja lepa, malo ćoškovit, lepo tanak. Slab sa aplikacijama, skoro pa sve mora sa play-a da se skine, a naći nešto dobro a bez reklama je kao da tražiš iglu u senu. Mislim na galeriju, file manager i ostale neophodne sitnice. Malo "snalažljiviji" imaju xda ili 4pda, ali i za to treba vremena. Glasan kad zvoni, zvuk vrlo korektan u slušalici, nema silent mode - ili vibracija, ili "priority only" ili airplane. Nisam doduše probao one curvefish widgete, možda i rade posao. Ekran lep za sve pare :lol: . Prst lepo klizi, slike osrednje ali prihvatljive, od 3-4 jedna je kako valja, u mraku onako, niti smrdi niti miriše, da se tako izrazim. Baterija gura 2 dana ako se ne "gazi" preterano, nije spor uopšte, na neki internet je nakačen stalno. Nema %baterije, samo ikonica u statusu, ili ja nisam našao gde se uključuje. I, standardna mana za nokiu, palenje traje, i traje, i traje... i popiješ kafu, i eto ga, spreman za upotrebu. Moj LG se 3 puta resetuje dok se nokia upali, probao. Sve u svemu, od 0 do 10 vrlo jaka 6. I, fali, brate, onaj 2xtap za uključenje, navika je čudo. Preko operatera, za neke male pare preporuka, ipak je novo-novo, ali dati preko 100 E (120 oglasi do 170 radnja) je ipak previše, realno ne vredi toliko. I, vidim, priča se o nekom gašenju ekrana, to se na ovom konkretnom modelu nije dešavalo. Mada, od aktiviranja telefona su prošla neka 2 update-a. Eto, za sada toliko. I, srećna vam Nova Godna :)

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Nokia 3

Post od kopitaneskita »

Evindzer napisao:Što ne veruješ? Ako vlasnik nekog modela kaže da nije zadovoljan i navede konkretne razloge, onda mu verujem pre nego da kaže da sve klizi kao podmazano. Osim toga, moguće je da nisu svi primerci takvi i da je Garijevoj poznanici prosto dopao loš komad.
ja mislim da je ona nešto zeznula, odnosno neko ažuriranje nije odradila ili nije odradila kako treba.

u firmi imamo četiri ove nokie 3 (dual sim) i niti jedna nema navedeni problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Nadam se da si ti u pravu, a ako jesu, nadam se da korisnici imaju lagan način ako treba da flešuju fabrički softver. Da li neko zna nešto o ovome? Naravno, pitam za zvanični način da se reinstalira softver, ne za neko rešenje sa xda.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 3

Post od majkon80 »

Drugarica uzela danas u telenoru,nece da puni telefon bateriju citam komentare dosta njih ima taj problem,zaobici ovaj model ako je tako

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Ako neće da ga puni, odmah ga zameniti, i neće biti na gubitku niko. Što se tiče žalbi na internetu, ima svega i svačega, a oni kojima nešto ne valja su najglasniji. Niko skoro kome sve radi bez bez problema neće doći da napiše kako mu sve dobro radi.

Odgovori