Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Taj broj na settings ikonici se pojavi onog momenta kad prestanu da potpisuju prethodnu verziju softvera. Nekada to bude kroz par dana, a nekada prodju i nedelje. Inace, telefon nece sam uraditi apdejt, ali ce skinuti softver. U nekom momentu ce izbaciti pop-up prozor, tu pita kada zelis da instalira. Ako iskuliras to, imaces samo bedz na settings ikonici i skinuti softver.
Elem, instalacijom TVos profila se resava problem trajno. Nece nuditi apdejt sve dok se profil ne obrise, ali ga nece ni skinuti svo to vreme.


Ako to radite samo zbog baterije, nezvanicno, ovo sa spustanjem takta cpu-a kaci samo one sa dotrajalim baterijama. Ostali su mirni. Problem je samo sto niko ne zna u kakvom mu je stanju baterija, ali srecom moze barem okvirno da zna da li ima ili nema sanse da bude sve ok. Postoje programi i za Mac i za PC, pa ko sta ima i voli, ali se moze videti stanje baterije (ne bas kao kada se radi dijagnostika, ali se vidi broj ciklusa i stanje).

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od yocasylver »

Azimuth napisao:Instaliras TVos profil i nece ti nuditi apdejt.
Nema,gledao sam

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Sta nema? Taj profil?
To nema sve dok ga ne stavis peske. Malo je gimnastika, ali ako ti je bas stalo da ostanes tu gde jesi onda jeenom uradis i miran si sve dok ne odradis restore.
http://www.idownloadblog.com/2016/08/18 ... s-updates/

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Bateriji su propisali vek trajanja godinu ipo - dve, posle toga trebalo bi zameniti bateriju u zvanicnom servisu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Kazu oko 500 ciklusa u proseku da bi trebala da izdrzi i bude dobra.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Ja sam imao 5s 3,5 godine, zamenjen samo konektor za punjenje, radio je kao sat, baterija drzala dan ceo, doduse do 7,8 je vec bila na ispod 10,20% ali smo joj dusu vadili... 3,5 godine, ej...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=xHrl4qns8K4
Ceo dan nalazim klipove slične ovom i tekstove koji govore o izvinjenju. :)
Mada, sumnjam da će im to biti dovoljno da bi se onih osam tužbi povuklo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Za promenu.... da ne bude opet kako korisnici ne znaju da koriste iPhone :)
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od yocasylver »

Azimuth napisao:Sta nema? Taj profil?
To nema sve dok ga ne stavis peske. Malo je gimnastika, ali ako ti je bas stalo da ostanes tu gde jesi onda jeenom uradis i miran si sve dok ne odradis restore.
http://www.idownloadblog.com/2016/08/18 ... s-updates/
Hvala Azimut,ja ga trazio na app store nisam guglao.Ovom prilikom se zahvaljujem i za pomog oko saveta za proveru EU modela za model SE.Danas sam prodao zenin SE zakljucan za MTS i kupio sim free.Jeste da je godinu dana kraca garancija od operatera ali sad moze da promeni operatera.Kad smo uradili restore preko ICloud-a "dao mi je ponudu koju nisam mogao da odbijem" tj update na 11.2.1.Pokusavao sam da izbegnem ali nisam usppeo.Tu sam gde sam tj zena.Na kraju,vazno mi je da je ona zadovoljna,njoj ne znaci ako jos pola sekunde ili sekundu sporije otvara aplikacije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Sto se SE i starijih modela tice a u vezi usporavanja, ako je nov telefon i baterija “zdrava”, onda nece biti problema. Sa druge strane, ako je telefon kupljen kada je i pusten u prodaju tj pre godinu, dve, tri ili vise, onda se moze ocekivati usporenje. Apple je izbacio saopstenje u kojem izmedju ostalog kaze da ce biti neki apdejt u januru i u okviru njega opcija da se proveri stanje baterije.
E sad, u tom istom saopstenju su kazali kako jesu usporili telefone “zarad dobrobiti korisnika i duzeg zivota uredjaja”, a onda napisali i da je cena baterije sa 80$ spustena na 29$ za sve kojima je zamena potrebna bez obzira bili u garanciji ili ne. Zanimljivo mi je kako su i iz ovog fijaska uspeli da izvuku neki dinar/dolar.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Moj SE je kuplje prije godinu i po i osjetno je usporio nakon dizanja na 11ku.
Saopstenje providno. Sta imas produzavati koristenje uredjaja ako uspori maksimalno. Cekam taj update da provjerim bateriju


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Azimuth, to je magija Apple-a, iscupaju se i jos i zarade... A ne sumnjam i da sa cenom od 29$ imaju neku zaradu, sto ce reci, baterija kosta max 15$
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Originalna baterija sa zamenom je 4-5000... Proverena informacija...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Hoće, baš će da im radi magija sa tužbama:
https://www.benchmark.rs/vesti/gotovo_6 ... pple-74395

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

67 hiljada? E, to je već ozbiljna cifra. Nemam ništa protiv iOS-a kao sistema, ali imam protiv ovakvog ponašanja kompanija, posebno onih koje misle da su nedodirljive, pa mogu da rade šta hoće.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ma ono im je bila čista prevara... Mogu da izjavljuju šta hoće, ali jasno je da je svako ko je kupovao njihov telefon hteo brz telefon, i da im je to bitnije od baterije. A kome baterija oslabi, imao bi para da je zameni za drugu, ali je Apple hteo da ljudi brže kupuju nove telefone. Nadam se da će im se obiti o glavu, i da će nešto dobro proizvići iz svega ovoga.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »


Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Da, citao sam jutros o tome. Ne znam sta da kazem. Sa jedne strane mi drago jer sve funkcionise i ovde, ali sa druge 5090din nikako nije 29$ ili ne gledamo isti kurs.
Zasto ovo za kurs kazem, ako je kod nas baterija gotovo duplo skuplja nego u toj istoj Americi, kako to onda sa istim troskovima oko nabavke i dazbinama telefon nije, procentualno gledano, jednako skuplji? Bice da oni ovde uzimaju duplo za ruke, jednom dobiju kao ovlasceni servisi od Epla, a drugi put od nas.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

pazi, nisam pravio proporciju cene telefon/baterija kao sto kazes, (kod nas sigurno nece biti ista cena kao u USA iz nama vec poznatih razloga, lopovska drzava, monopol na trzistu itd), ali koliko god da je cena, a nije visoka jer je u nasim jadnim servisima oko 6000 za zamenom, mislim da se isplati jer dobijas novi originalnu stvar i aparat moze lepo da radi jos bar dve godine...

sto je verovatno oko 4,5 godina aktivnog koriscenja aparata sa svim redovnim update-ovima, novom baterijom itd...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Pa problem je sto usporavaju telefone kojima kapacitet baterije padne ispod nekog procenta, a tu spadaju svi koji su godinu ili vise stari. To znaci da na svakih godinu dana moras da kupujes novu bateriju da bi ti telefon radio kako treba. Dzaba redovan apdejt ako on sporije radi...

Odgovori