Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Pre nekoliko godina sam baš kupio L735 i tada nije bilo tih naznaka koje su poslednjih godinu dana bile sve glasnije da bi rezultirale odustajanjem od WP... Ovo što ti pišeše je čisto pros** kakava uskršnja jaja i slične trice ali ajde neka si ti u pravu, a mi svi ostali glupi. Btw tada kada se Nokia prodavala je bila pristupačna u odnosu na druge android telefone koji nisu obećavali svojom stabilnošću i pouzdanošću. Ali naravno ti si već tada znao da MS srlja u propast sa WP. Ovako možemo da komentarišemo dokle god hoćeš činjenica jeste da nema daljeg razvoja WP niti će ga biti tu je tačka stavljena, a priča da si ti i tebi slični bili vidoviti i još tada je priča za malu decu ali opet kažem glupo je mrsiti mda oko nečega gde se mi nikada nećemo složiti. I da dodam ni jednom nisam zažalio što sam tada kupio L735, a ne neki Android ... Kao što mi sada nije žao što sam uzeo Huawei, a ne neki Samsung itd.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

WP droga i dalje deluje lepteje*o, neverovatno... :wacko:

Sve sto se na forumu u poslednjih nekoliko godina pisalo, da se Microsoft nece lepo provesti kod korisnika, se na kraju i obistinilo. A ti Toso mozes i dalje da se ne slazes koliko hoces. Nikakva vidovitost za tako nesto nije bilo potrebno. Trziste i korisnici su dali sve potrebne informacije. To sto ti i tebi slicni niste imali mozga da iste povezete u jednu celinu, vas problem.

Sve je to moglo da se nasluti i onda kad je ono djubre Elop prvi put onako u zanosu izaslo u javnost, da masi objasni kako ce Nokia s WP-om da pocisti sve pred sobom. A o onoj stoki Balmeru tek ne vredi trositi reci. U te nebuloze je mogao poverovati samo neko ko umesto mozga ima sisarku, a ne neko ko aktivno prati mobilnu telefoniju vec oko 20-ak godina, recimo.
1808 je to u vise navrata veoma opsirno i jednostavnim jezikom objasnio, pa ko je shvatio shvatio je. Ko nije i nece.
Kao kad je pijandura na ocigled svih pijan ko letva, a on tvrdi da nije. A i uvek je ljude bilo lakse obmanuti nego ih ubediti da su obmanuti.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

Green napisao:....I sam Microsoft je povremeno izbacivao mikro vesti i u njima davao mala "uskršnja jaja" da sistem srlja u provaliju, pa ko je tada imao oči da vidi i mozak da shvati...
Upravo tako, samo što se to ni danas ne može objasniti WP fanaticima, kao što vidiš.

TosaNS, ako ti nisi bio u stanju (kao što nisi) da shvatiš šta se zaista dešava sa sistemom i kakva mu je budućnost, onda to sigurno nije mogao da shvati ni bilo ko drugi, jer nema toga ko razume ovu materiju bolje od tebe. :lol:

Čak je i Satya NuTella posle preuzimanja CEO funkcije održao konferenciju za štampu (ima tome više od 2 godine) na kojoj je jasno rekao da WP više nije prioritet i da se kompanija okreće važnijim poslovima. U prevodu,... još tada je saopštio da su od WP-a digli ruke, ali to nije smeo tako jasno da kaže jer su par meseci pre toga pustili WP10 i u obavezi su da održavaju sistem bar 2 godine.

Tebi ni ovako jasno izrečen stav nije otvorio oči ili zatalasao moždane vijuge, nego si do pre 3-4 meeca još uvek ovde pisao kako sistem nije mrtav, jer eto Microsoft još uvek nije to zvanično saopštio. E baš si talentovan, nena šta. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Svejedno, slažemo se da se kupovina w10m telefona pokazala kao loš potez (osim ako je u pitanju Lumia 950 za neke korisnike zavisno od potreba), ali je kupovina Lumija sa wp8.1 bila itekako dobar potez.

A ubeđivanje ko je šta "znao" je besmisleno. Niko od vas dvojice nije tu ništa znao, ali mogu da prihvatim da ste verovali da će to tako da se odigra, a prosto gledajući na sve to sa strane.

Niko ovde nije pametniji, samo su nam se sviđale različite stvari. I tu je cela suština, koliko se kome šta sviđalo. Vama se za razliku od nas nije dopao wp.

I bez obzira na odustajanje Microsofta od w10m, ja sam zadovoljan mojim korišćenjem tog sistema jer koristim telefon kakav se MENI dopada. A kad budem njega hteo da menjam, izbor može biti samo bolji nego što je danas.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

1808, ajde dosta vise sa tim da si najpametniji. Kako mozes toliko da trolujes, nije mi jasno! Covjece idi na forumu o Androidu i tamo drobi!
U vrijeme kad je Satya NuTella i izjavio to, njegov zamjenik je samo dva dana kasnije rekao, da ce se WP i dalje razvijati. Tako da i o tome drobis!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

zavodnick napisao:1808,... U vrijeme kad je Satya NuTella i izjavio to, njegov zamjenik je samo dva dana kasnije rekao, da ce se WP i dalje razvijati. Tako da i o tome drobis!
A ti poverovao da će se stvarno razvijati i požurio da kupiš još jedan WP??? :lol: :lol: I šta je na kraju ispalo tačno? :D

Kad si tako „pametan“ onda upristoji malo svoj rečnik kad mi se obraćaš, da ne bih i ja tebe počastio sa nekim finim epitetima zbog kojih ti uopšte neće biti prijatno. :uhuh:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zavodniče, samo ga kuliraj.

Back to the topic. Danas od Viber podrške.
I have forwarded your feedback regarding continued support of the WP10 platform to the relevant department for consideration as they work on upcoming versions.
Možda ipak bude koji update Viber aplikacije za Windows 10.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, kako sam neki dan vidio Viber je upravo izbacio jos nekakve nadogradnje koje se za sada nalaze na Android i OS-u ali zaista nisam vidio da ce da razvijaju app za WP. Naime, nadogradnja se odnosi da ako share-ujes nekakav video ili nesto imaces opciju da to isto sto si share-ovao uklonis za neko odredjeno vrijeme, a opcija ce se nalaziti u desnom gornjem uglu... :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, mada ja na takve opcije ne bih računao... Mislim da bi trebali da budemo sretni ako se i makar malo posvete aplikaciji, i isprave tekuće probleme. Istina, trenutni problemi sa aplikacijom ne dotiču većinu, ali bi ipak njihovo ispravljanje bilo bitnije od donošenja novih opcija. A pored toga, i ja sam više za to da samo isprave šta treba da se ispravi nego da donose nove opcije, i nove bagove. Neka bude takva kakva je, samo sa ispravljanjem bagovima koji su se vremenom pojavili, i bilo bi dobro.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, neki dan nisam mogao da se snadjem na Viberu na Androidu koji je definitivno "bogatiji" sto se tice ovog na WP, samo ne znam da li to mogu da kazem za fluidnost jer kod mene trenutno otvara app a kod supruge koja ima Tesla 6.2 treba koji sec vise, mada nista strasno, ali realno kod mene ima malo vise RAM-a i kako rekoh sama app je "siromasnija" pa je mozda i to razlog no... Naime, ja recimo imam jedino problem sto ne mogu iz Galerije ili Albuma da sliku share preko Vibera jer mi tu Viber ne otvara, ali kad idem iz Vibera, svw je normalno... Vidim da se i moji frendovi koji imaju WP zale na tu istu stvar, tako da znam da je do app.
Dakako da app treba jos "peglanja" ali da joj dodaju jos koju opciju, ne bi bilo lose, no tesko je to za ocekivati. No vidim sad kod supruge, da kad zavrsi poziv preko Vibera, "iskacu" neke reklame, sto me dodatno zabrinjava. Doduse, kod nas jos nema reklama :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Kod mene ta share iz galerije rada, mada se secam vremena i kada nije radio. A sto se tice reklama, Viber je sam za sebe reklama na wp:) Ma neka radi bilo kako na wp, jer je izvesnije gasenje nego unapredjivanje, po meni.

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To je upravo to što sam pisao. To što Zavodnik pominje ne radi od nadogradnje na CU. Tako da se to dešava na telefonima sa CU i FCU, a na AU (na kome je Lumia 532) radi bez problema. Baš sam se i lično u to uverio nedavno kad sam se sa FCU vratio na AU.

Da, a reklame sam do sad viđao na desktopu, i jeste da im je to bezveze. No još je i razumljivo na desktopu gde ima dosta prostora, ali na telefonu mi to zvuči baš odbojno.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, mah po meni sad i telefoni nisu nesto sto si bili... naime, prvi telefoni su bili glomazni kao i sam ekran, pa se onda islo na smanjivanje svega ;) (samo se treba prisjetiti Nokia 808, ako se dobro sjecam) pa onda sad ekrani i telefoni prelaze 6 inca... Sto se tice reklama, na WP jos uvijek ima jos nekih app koje nemaju reklame ili ih imaju jako malo, ali vjerujem da ce tako i ostati jer kao sto srđan obradović rece, prije ce se app ugasiti nego nadograditi :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da...

Mada kad mi je neka aplikacija korisna, ja platim i skidanje reklama. Ipak se neko trudio za tu aplikaciju, a tih 100-200 dinara pojedincu nije mnogo.

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ne kazem da ne treba platiti app, ali nakon ovoliko problema sa samim sistemom, pa restartima i na kraju opet da idem sa kodom opet po app, ne bih. Naime, imao sam app za bankovno placanje, ali zbog sve cesceg Hard Reseta bio mi je bas problem da svkaih 2-3 mjeseca zovem banku da mi izda novi kod... Strasno! :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Sad trenutno mi je glavni argument zašto ne plaćati aplikacije taj što sistem umire. Šta mi vredi da kupim Sygic recimo koji je bar hiljadu, dve dinara, iako je odličan, ako ću za godinu dana biti verovatno na nekom drugom sistemu.

A za banku opušteno, samo ih zovi, šta te briga. Pa toliko često, koliko ti radiš hard reset, neki ovde kupuju nov telefon. :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

гари, ja sam ti naveo samo prijemjer app od banke. Sta da imam 10 app koje wam kupio, pa onda cackati po kodovima, unositi ih pa sve to ppslije hard reseta ponovo raditi? Ako me sjecanje sluzi Sygic je app za route, jel? Zasto ne koristis ovu Win app Mape, sa ovim Here mapama, meni odlicno radi. Jeste da nisam probao Sygic, ali samo pitam... Ako mozes da mi das na brzinu nekakve specifikacije zboog cega koristis njih umjesto Mape...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jeste, Sygic je za navigaciju. I meni odlično rade Windows Maps, barem sad kad sam se vratio na AU, ali to sam samo naveo kao primer. Gledao sam Sygic mape dok sam bio na CU, jer na CU ne radi offline pretraga mapa.

A inače, kad neku aplikaciju kupiš, ne moraš posle nikakav kod da unosiš. Samo u Prodavnici tapneš na preuzimanje, i to je to, zapaćeno je da si je ranije kupio. To sa kodom što unosiš je samo do tvoje banke, prosto zbog dodatne sigurnosti.

Jedino može da ti bude besmileno da plaćaš bilo šta u Microsoft prodavnici iz svih već nam poznatih razloga. Što nema više novih Windows telefona, a i što ta aplikacija koju bi platio možda u neko skorije doba prestane da radi... I onda ispadne da si aplikaciju platio samo da bi je koristio par meseci.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Ja sam kupio Sygic navigaciju drugi dan nakon što sam kupio Lumiju i to preko Microsoft store, odlično radi i zadovoljan sam pogotovu što ne moram da se drndam sa nekim divljim verzijam.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

TosaNS, гари, vidio sam na Sygicu da ima Traffic Sygic, tj. dio gdje te upozorava na saobracaj pa ti pokazauje druge rute da bi izbjegao saobracaj. Da li je to moguce ?! Doduse, to je moguce samo ako si ONLINE, ali svejedno, meni bi i to pomoglo ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori