WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Evindzer »

nikos720 napisao:Gari kako radi ta lumia 730 na w10m?

Desetka je sad sasvim dobra kod mene na 930. Ne znam kako je na 830, ali ako bude slično kao na 930, računaj na malo bolje držanje baterije, relativno primetno slabiju kameru i otprilike istu brzinu u svakodnevnom radu. O radu pojedinačnih aplikacija ne treba trošiti reči, zna se koje rade glatko i pristojno, a koje su pain in the (sugarcoated) ass. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od гари »

Ista priča i za Lumiju 730. Radi na w10m ko Singerica, samo što su neke aplikacije slabe, ali te koje su na w10m slabe su mahom na wp8.1 i ukinute. I ništa ne čačkaš insajder, samo se nadogradi na w10m, dobije se AU, a to je najstabilnija verzija desetke.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

гари, je l' i dalje ona procedura podizanja na 10ku? Posebna aplikacija, pa dobiješ jedan build, pa HR, pa dođe drugi bild, pa HR, pa ne smeš da povlačiš bekap... :lol:

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sizif »

ne, ima nova alatljika OTC-updater https://mspoweruser.com/microsoft-new-t ... ones-date/...


... već kad smo kod teranja šege... priča ide ovako, skraćena verzja...

...Pita me prijatelj kako na androidu uraditi downgrade sistema s 6.0.1 na 5.1.1?-pre radio bolje.

Ja:E bajo 'ebga sad, nema druge odeš kupiš isti takav uredjaj, samo mu posle ne dozvoliš update.

On:
A šta ako bi posle par meseci ipak da imam slatkiš 7.0?
Ja:
Taj tvoj neće dobiti slatkiš 7.0, moraš da kupiš novi uredjaj.

On: Pa kud ću ja s tolkim telefonima?
Ja: Ne znam...onda rootuj, flešuj ... hebiga ANDROID JE TO!!! :P

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od гари »

Odgovorio je Sizif. Ima sad i OTG Updater (Over the cable). Ali kod njega ide ovako: Povežeš kompjuter s telefonom, na kompjuteru već imaš OTG Updater instaliran. Pokreneš ga, on skine i snimi na telefon fajlove za nadogradnju. Telefon se nadogradi. Onda hard reset, podešavaj telefon i instaliraj aplikacije (od i njih podesi), apdejtuj sistem, i vozi dalje.

Nije to nikakav rocket science, jedino što je glupo što Microsoft nije i dalje taj neophodan hard reset implementirao u postupak nadogradnje sa wp8.1 ni do dana današnjeg.

I slažem se, trebali su taj postupak nadogradnje bolje da izvedu. Ko ne prati dešavanja ni ne zna da postoji apdejt, a i ako pokuša, imaće problema ako ne zna da MORA da radi hard reset.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sizif »

ma druže, ne interesuje to njega, zna on postupak, vidi mu smajlija... ćera da mu se vrati titula, ako mu se ne povrati stari nalog...a
plus se i @Evi zanima za istu :)

Green napisao:sizif, komšo, titula bi najbolje pristajala gariju, jer ionako je 99% njegovih MS komentara čist trolling.
Moj komša blizu istine ali je procenat 50%-50%. Redovno pola posta pljuckaš po MS :) ...olakšavajuća okolnost, bar ne nazivaš korisnike winphone glupim ki neki. ....Komšo ne mislim na tebe ti si se onomad izvinio :).


Komšo ajd ovde ću kad sam te već citirao/pomenuo, lepo si pazario i da uživaš u njemu do god ti želiš :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam ozbiljno pitao, ali smajli je zbog procedure jer sam je gomilu puta morao raditi na L640. [emoji38]
L550 mi je po difoltu 10ka tako da je po difoltu F-d up. :D

Jedna od stvari koja ih je i dovela tu gde jesu je upravo i taj proces apdejta na 10ku. Dok je kod drugih bukvalno one tap, ovde je bila čitava peripetija. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od nikos720 »

pshnd napisao:Ja sam ozbiljno pitao, ali smajli je zbog procedure jer sam je gomilu puta morao raditi na L640. [emoji38]
L550 mi je po difoltu 10ka tako da je po difoltu F-d up. :D

Jedna od stvari koja ih je i dovela tu gde jesu je upravo i taj proces apdejta na 10ku. Dok je kod drugih bukvalno one tap, ovde je bila čitava peripetija. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Gari ovo ti je definitvno naslednik

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Nope, on ima manji staž na WP od mene. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Green »

sizif, hvala komšo, toplo i tebi preporučujem. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

A ima sada WP Internals 2.3 verzija, sa kojom se na bilo koju Lumiju moze instalirati bilo koji firmware. Verovatno i 8.1. Evo neki lik je na 640 uspeo da zvekne full Win RT, i sada ceprka da odradi sve.
Tako da, ovo je najbolji alat za sve probleme koje mozda neko ima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od filip89x »

Jel to zaci da moze i na lumiju 928 da se "zvekne" poslednji verzija Windowsa? :blinky: :) Ili sam nesto lose shvatio?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od гари »

Teoretski s time može da se stavi bilo koji ROM, pa i Android, na telefon, ali trebalo bi tu još dosta čeprkati da bi telefon zaista radio kako treba (zbog drajvera). A koliko znam, niko nije taj posao uradio do kraja. Još uzeti u obzir i da bi skoro svaki softver koji bi neko hteo da stavi na Lumiju na tom telefonu zapravo radio lošije. Jednostavno, ako je neko hoće na Android, neka lepo kupi novi telefon, a ne da brikuje svoj uređaj. Bolje je lepo staviti u fioku.

Ovo što sam rekao pisao je ranije Dxdy sa Red-gsm. Tek ako bi neko napravio kompletan ROM za neku konkretno Lumiju, onda bi to bilo nešto zanimljivo, ali sumnjam da ćemo to videti.

Ako neko ne želi da se oprosti od Windowsa, veća je verovatnoća da Microsoft izbaci nov telefon ili neki sličan uređaj nego da svoj problem reši sa nekim kuvanim ROM-om.

Sent from mTalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, ovog puta nisi u pravu. Ovo je upravo alat za entuzijaste koji zele da vide svoje i granice uredjaja koji poseduju. Ti, ja i 99.99% nas na ovom forumu to ne znamo/ne mozemo da izvedemo, ali ima ljudi koji mogu i znaju. Ima taj neki Ben (pojma nemam odakle je i sta je) koji je, pisao sam, na svoju Lumiu 640 stavio Windows RT. U pocetku nista nije radilo, sada vec radi i touch i mreza. Čovek budzi li budzi. Kad skarabudzi, verovatno cemo imati kompletan postupak serviran.
filip89x, to upravo znaci to, mozes, ali kako i koliko ce da radi, Bog sveti zna.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od гари »

Aha, nisam onda dobro razumeo šta si tačno hteo da kažeš. Mislimo isto, samo smo se drugačije izrazili.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sizif »

Green napisao:sizif, hvala komšo, toplo i tebi preporučujem. :D
:) hvala za preporuku, poruka shvaćena ali imam i androida x2, Notaru III i BBerry-Clasic, dosta je :D

Edit
@nikos720
čovek oživeo temu, a mi otišli u off, a ne saznasmo šta bi s 4G, jel rešeno?
Ako nije, jel si isprobao @miodrage što te savetovao?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od гари »

On ako i ima taj problem, verovatno je očekivao da mu neko od nas kaže šta je tačno uzrok, kao da smo vidoviti.

Još mi je i ranije neke glupe PM-ove slao iz kojih jedino mogu da zaključim da je tu da nas troluje...

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

^ Tebi bar nije pretio da će da te prijavi za uznemiravanje. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od filip89x »

miodrage, ili neko drugi ako zna. Ima li negde neki spisak sta od onih silnih verzija win 10 mobile radi ok na L920/925. Vezano za WP Internals 2.3 .

Drugo da li viber radi na 8.1? Predpostavljam da ne. Na l928 win 10 TH2 radi dobro. Outlook word, pdf. Ali viber baguje. Na svakih 10 dana se deaktivira i ne moze da se aktivira jedino resenje potpuno brisanje i ponovno instaliranje.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

filip89x napisao: da li viber radi na 8.1?.
Tašta ga koristi na L630 i dalje bez većih problema. Dešava joj se da kada je neko zove telefon ne zvoni već samo stigne obaveštenje o propuštenom pozivu, ali sve u svemu radi... nekako.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori