Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

negde mi je u malom mozgu da sam procitao za bateriju, optimum je 2 godine... pa sam zato rekao gore sta sam rekao vec :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Jedino bi bilo korektno da u podešavanjima dodaju korisnicima mogućnost da sami biraju da li hoće da uspore rad telefona radi baterije, ili ne, pa na osnovu toga da sami korisnici odluče da li će da zamene bateriju ili ne.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

nemoj brate molim te vise, ne mogu da otvaram i citam svaki put, evo, molim te ko Boga nemoj vise da lupatas...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Zašto to ne bi bilo dobro? Jel si kupio telefon sa čipsetom od hiljadu i nešto MHz, ili si kupio telefon od 600MHz? Ne, da si hteo telefon od 600MHz platio bi ga manje. Šta je po tebi bolje rešenje? Kada si kupovao svoj iPhone nigde nije postojala napomena kako će ti telefon usporiti kad baterija oslabi, i kad neka nadogradnja to "primeti".

Ako oni to ne omoguće imaš sledeći scenario. Kupio si iPhone koji radi na 600MHz umesto na mnogo više. Telefon ne ispunjava korisnikova očekivanja. Nije saobrazan. Ili da Apple BESPLATNO zameni bateriju, ili da omogući korisnicima ono što sam ja rekao.

Mi smo banana država, ali ima drugih država koje to nisu, i gde korisnici mogu da se bore za svoja prava, i neka se bore. A ti ako ćeš sebe da ubeđuješ kako te Apple nije prevario, OK, ali nemoj da ubeđuješ nas ostale.

Samo da dodam. Da je pre kupovine korisnicima bilo poznato to da telefon usorava nakon što oslabi baterija ne bih sad ništa rekao. Mogli su tako da ti ugase rad aplikacija u pozadini zbog kao slabljenja baterije, i jel bi ih i onda tako branio?

Ni dan danas kad na njihovoj stranici gledaš specifikacije za iPhone SE recimo, tamo uz čipset ne piše da će taj A9 raditi na trećini kapaciteta kad mu baterija oslabi. A nema teorije da baterija nakon godinu, dve dana oslabi toliko da mora ovo usporavanje da se čini. Evo moja Lumia 730, baterija stara 3 godine, telefon nije uspored, baterija drži dan i još malo. Toliko je otprilike držala i kad posle godinu dana korišćenja...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Гари, pa pored svih felera Windowsa još ti samo fali da ti uspore telefon xD

Appleovci, kako vam sad rade uređaji? Čitao sam ranije da su se ljudi žalili da je poslednja verzija iOS imala neke bugove odn. da je nesto sporije radila nego ranije. Da li je šta ispravljeno sa update-om?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

@iLuka, istina, toliko je optimum da baterija gura normalno tj bez da ti osetis neku drasticnu razliku izmedju dva punjenja, ali je problem sto su krenuli da skidaju performanse kada kapacitet za ~10% opadne, to se desi za godinu dana ili manje.

@gari, to o cemu pises postoji odavno na iOS-u i zove se “low power mode”. Trebao bi toda znas jer ti devojka ima SE.

@Apolo, zavisi koji model. Neki imaju problema i usporeni su im telefoni, drugi nemaju. Sve zavisi od baterije.
Sto se bagova tice, isto kao i gore napisano, neki ih imaju da ne znaju sta ce, drugi ih nemaju uopste. Ja imam jedan iritantan, kad zovem nekoga i priblizim telefon uhu ekran se odmah ugasi, ali kad zavrsim poziv cesto nece da se ugasi kad odmaknem telefon vec moram power/home taster da pritisnem pa tek onda prekinem poziv.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Hvala na informaciji, sad znam, Azimuth. :) Ne ulazim joj na telefonu nešto u podešavanja, pa nisam primetio još dosta toga. Što onda znači da bi komotno mogli da ne usporavaju telefone, i da samo umesto toga korisnicima povremeno iskače baner kako im je baterija slaba, i kako se preporučuje da uključe low power mod?

Za svaki slučaj da pitam... Low power mod smanjuje radni takt procesora samo? Na to si mislio?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Izmedju ostalog i to sto si napisao, ali utice i na druge stvari.
https://support.apple.com/en-us/HT205234

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Hvala. :)

Mali je problem što izgleda neko ne bi mogao stalno da koristi telefon pod takvim težimom, i da je verovatno samo smanjivanje takta procesora na 600MHz bolje rešenje od gašenja ili "prigušivanja" svega onoga. I što neko kome Apple uspori telefon ne može jednostavno u podešavanjima sam sebi da vrati radni takt procesora na prvobitnu vrednost ukoliko mu se čini da to baterija ipak može da mu podnese.

Ali da ne filozofiram više, razbiće me Luka. :D

Sent from Mozilla Firefox on Windows PC

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

U macoli pocela zamena baterija za 6, 6s i 7 po ceni od 3370...


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

гари napisao:Jedino bi bilo korektno da u podešavanjima dodaju korisnicima mogućnost da sami biraju da li hoće da uspore rad telefona radi baterije, ili ne, pa na osnovu toga da sami korisnici odluče da li će da zamene bateriju ili ne.
iLuka napisao:nemoj brate molim te vise, ne mogu da otvaram i citam svaki put, evo, molim te ko Boga nemoj vise da lupatas...
Evo za tebe Luka. Sva sreća što ima i nas koji lupamo.

Tim Cook says the next iOS update will allow users to disable intentional battery slowdowns
Apple CEO Tim Cook today shared that the next update to iOS 11 will allow users to disable battery performance throttling on their device. The move comes after Apple last month admitted it intentionally slows down iPhones as they get older to prevent issues that may arise as the batteries depreciate.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Kako se uvek lukavo izvlače iz go*ana, mamicu im onu pokvarenu.
Poslednja izmena od znemanja u Uto, 30. Jan 2018. 14:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Deo posta uklonjen od strane administracije.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti i dešavanja

Post od fannY »

Sta bi sa Iphone-om X? Da li to prestaje proizvodnja zbog nedovoljne potraznje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Čitao sam nešto da su smanjili kapacitet proizvodnje, ne i da prestaje. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od pshnd u Sre, 31. Jan 2018. 00:53, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Priča se da su smanjili narudžbine komponenti za 50%, a da će prestati sa proizvodnjom najverovatnije na leto.

Inače, pre 15-tak dana sam ga imao na neko vreme u rukama, i nisam nešto oduševljen. Možda i napišem nešto kratko u njegovoj temi.

neelix
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 22. Maj 2017. 14:40
:: Redmi Note 3 Pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od neelix »

Nazire se provalija 8) Ma da realno oni ne mlate toliku lovu zbog broja prodatih telefona već na "uslugama" koje primoravaju vlasnike njihovih telefona da koriste.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Vesti i dešavanja

Post od dimi89 »

Nema nista od te provalije. Novac koji oni zarade samo od prodaje aplikacija preko stora im omogucava da svakom poklone po jedan iphone na koriscenje.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Pa i ne treba da dođe do provalije, što se mene tiče. Nisam nikako ljubitelj načina na koji posluju, ali bi mi bilo žao da, recimo, za dve-tri godine dođe do gašenja Ajfonâ - i pored toga što u bliskoj budućnosti ne vidim sebe kako keširam za neki od njih. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ali kad mi sve to gledamo iz perspektive našeg standarda, i nemogućnosti da kupimo iPhone povoljnije. Kod našeg operatera zaključan iPhone košta skuplje nego u prodavnici. Njihovu kupci su u malo bogatijim zemljama, i zadovoljni su, a iSheep nikako ne može na Apple korisnike sada da se odnosi kad su i najskuplji Androidi sličnih cena.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

гари napisao:(...) kad su i najskuplji Androidi sličnih cena.
Ajfon X koji sam imao prilike da malo propustim kroz šake kupljen je u Podgorici pre 5 nedelja za 1500€. Nout 8 u Samsungovoj radnji u Ušću košta 1050€. Za prosečnog srpskog jadnika.. ovaj, radnika :D obe cene su nebulozno visoke, ali je razlika među njima ipak prevelika. Ostali najskuplji Androidi su osetno jeftiniji od N8. Dakle, najskuplji Ajfon je i dalje neuporedivo skuplji od najskupljih Androida. :)

Odgovori