Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Pozdrav,

Šta je bolja kupovina Honor 9 ili Xiaomi Mi 6?

Naime telefoni su jako slični kako po izgledu, dimenzija i "funkcijama". Ali da opet ne bude sve tako jednostavno,
malo su Kinezi zakomplikovali stvari:

1. Xiaomi ima bolji čipset Snapdragon 835 naspram Kirin 960

2. Xiaomi ima bolju kameru (4Axis OIS ), barem na papiru nisam video slike uživo

3. Xiaomi ima jaču bateriju 3350mAh naspram 3200mAh (nije neka razlika ali ajde)



1. Huawei ima slot za memorijsku karticu

2. Huawei ima bolju podršku i garanciju u Srbiji

3. Huawei ima više po oglasima, nude ga operateri... i nešto je jeftiniji...


U principu ovako na papiru manje više nema neke preterane razlike izmešu Honora 9 i Mi 6.
Možda bih uzeo kao najveću prednost Xiaomija uzeo Snapdragon 835 čipset mada kako kažu testovi nije ni ovaj Kirin 960 toliko loš.

Pošto im je cena približna (malo je Xiaomi skuplji za istu "količinu memorije" ali ide sa 2GB RAM-a više, u varijanti sa po
4GB RAM-a cena im je kod nas egal, dok je u Kini (na Aliju) Mi6 osetno skuplji.

Šta je bolji izbor kada se sve uzme u obzir?
Born to be wild!!!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od dimi89 »

Ja sam uzeo mi note 3 umesto honor 9 modela ( gledao sam jos htc u ultra,moto z, samsung ....) Najvise zbog OISa jer kad pogledas za taj novac takoreci isto pruzaju. Razmatraj da mi6 nema SD card slot pa ces morati da bekapujes i brises stvari sa telefona da bi imao prostor. Takodje mi6 nema band 20 i zavisi sa kakvom garancijom ga nadjes. Nema greske bilo koj da uzmes samo vidi za ove sitnice sta ti vise odgovara. Racunaj odmah i da ces da das +10/20e za maske i za stakla,folije jer i jedan i drugi su pozadi staklo stim da za honor pricaju da bukvalno kliza i na najmanjem nagibu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Dobar je Note 3, ali razmatram telefone isključivo sa max 5.2" ekranom i da su dimenzije ispod 150mm dužine. Realno i ova dva Honor 9 i Mi6 nisu "mali", ali sa tim performansama nema manjih telefona.

Ne znam koliko je OIS primenljiv i vidljiv u praksi. Pored toga Mi6 ima veći otvor blende f/1.8" naspram f/2.2" tako da svakako kamera trebalo da bude bolja na Mi6.

Što se tiče memorije i SD kartice, svakako bih razmatrao model sa 128Gb interne memorije što je za sada i više nego dovoljno. Ali opet zbog same manipulacije, backup-a dosta je zgodnije sa SD karticom.

Na šta se odnosi band 20 odnosno čemu služi?

Generalno ono što se ne vidi u specifikacijama je to kako su optimizovani sami telefoni da li je bolji Huawei EMUI ili
Xiaomi MIUI?
Born to be wild!!!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od yocasylver »

Ja bih rekao da sto se optimizacije tice Xiaomi je bolji,on bas ima do detalja da se podesava i menja.Stvarno sam bio iznenadjen prijatno kad sam imao Redmi Note 3

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od dimi89 »

Naveo sam mi note 3 jer osim procesora i velicine ekrana su da kazem identicni telefoni (sa mi 6). Miui je veoma dobro optimizovan,ne koci podrska je dobra mada mi na note 3 jos cekamo novi global ali zato moj otac na redmi 4x dobija redovno nadogradnje.
Zato kazem da vidis sta ti vise znaci Sdkartica ili band 20,zatim OIS koji dosta znaci pri snimanju video i trebalo bi da dosta pomogne oko nocnih fotografija. Band20 je LTE frekvencija na 800Mhz i koristi je recimo dosta Telenor van gradova sto u prevodu znaci gde god 4G radi na band20 ti neces da ga imas vec samo 3G. I ja mislim da je 5.2 idealna velicina telefona. Nije neka mudrolija i ako uzmes od 64GB model bez kartice jer kad pogledamo jedan copy/paste nahard disk kompa ti resi sve . Dosta su skuolji 128GB modeli a kad se kupuje ja gledam da i ustedim dosta.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Sale_M »

Koji god da uzmes neces pogresiti,oba su odlicna,odlicne kamere,rade extra,baterije dobre.Ako bi mogao da biras idi na Mi6 plavi :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Ledjo »

Naravno mi6 jer je u svemu bolji, jedino ako bas hoces dvogodisnju garanciju...

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Dilema je sledeća - kontam da je na papiru Mi6 jači, od boljeg procesora, grafike i kamere - sve osim SD kartice.
Ali jedino taj subjektivni osećaj da je Huawei "jači" brend (premium Kinez :) ) od Xiaomi-a, a samim tim i kvalitetnije izrade.
Čak su im i boje slične, bukvalno da ne piše naziv brenda na telefonu na prvo pogled se ne bi razlikovali.

Plava boja svakako, bilo Honor 9 ili Mi6.

P.S. Gledam sada na Aliju Honor 9 može da se nađe za 260e, dok je kod nas nov na oglasima min 340e.
Mi6 je sa 4GB RAM-a i 64GB interne na Aliju 290e, dok je kod nas min 360e.
Kapiram da je skoro nemoguće izbeći carinu/PDV ako se uzima telefon iz Kine pa to toj računici od +20% na cenu Mi6
ispada oko 340e što nije vredno čekanja i nemanja garancije, dok Honor 9 izađe sa carinom oko 300e...
Born to be wild!!!

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od mare-ss »

Каква ти је то рачуница? Кад на 260е додаш царину и порез то мало више пребацује 300е

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Računica je da Honor 9 iz Kine izađe maks sa carinom oko 300e, a možda 260e ako se provučem bez carine što je verovatno skoro pa nemoguće, a ovde je nov oko 50 evra skuplji sa garancijom.
50e nije mala razlika, ali ipak tu je garancija i cekanje da stigne iz Kine...

Za Mi6 sa 4Gb RAM-a se nikako ne isplati ako se plati carina, ispadne tek nekih 10-tak evra jeftiniji nego što može ovde da se kupi sa jednogodišnjom garancijom.
Born to be wild!!!

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od mare-ss »

Пријатељу много лоше рачунаш, 260 + царина = 286 + порез = 337,48 без поштарине

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Da, ako carinu (carina + pdv) računaš 30%, najčešće je 20%. 30% je maksimalan procenat koji mogu da naplate. S tim da je njihovo pravo da sami procene vrednost telefona. Ne moraju da obračunavaju procenat na najjeftiniju cenu nabavnu cenu telefona.
Tako su mi bar rekli da sam kontaktirao poštu prošle godine, ako se nije od tada nešto promenilo.
Poštarina je besplatna, ima ih koliko hoćeš sa "free shiping-om"

Kako god, bilo 337,48 ili 300e ispada na kraju da se rizik od gubitka garancije i ostale peripetije ne isplati to naručivanje iz Kine. Bar ne ova dva telefona...
Born to be wild!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Sale_M »

Ja ne bi to radio.Bolje uzmes sa oglasa malo star H9 sa garancijom operatera i miran si.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od dimi89 »

Garancija mu ne vazi nista ako ne ode kod notara da overi to, nemoj da se lazemo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od 1808 »

Zmaj napisao:Da, ako carinu (carina + pdv) računaš 30%, najčešće je 20%.
Nije ti to tamo pijaca da se cenjkaš koliko će da naplate. Ako prihvate priloženu fakturu, carina je zvanično 10% na fakturnu vrednost, a potom na taj iznos se dodaje još + 20% PDV.

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Zmaj »

Ako prihvate priloženu fakturu, carina je zvanično 10% na fakturnu vrednost, a potom na taj iznos se dodaje još + 20% PDV.
Da li to znači da ukupna suma (carina+pdv) mogu da budu i preko planirane sume 20%(cena telefona +10%cene telefona) ako oni ne uzmu stvarnu plaćenu cenu telefona, već uzmu cenu po sopstvenom nahođenju - pošto cene variraju od 260-300e u zavisnosti od prodavca? Jer čuo sam razne priče od toga da su Kinezi stavljali na paketu mnogo manju vrednost koja se carini ili stave da je u pitanju maska ili nešto drugo što prolazu bez naplate carine.
Garancija mu ne vazi nista ako ne ode kod notara da overi to, nemoj da se lazemo.


Zašto bi garancija morala da se overava kod notara, ako postoji fiskalni račun?
Born to be wild!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Sale_M »

I js prvi put to cujem.Ako ti ne daj boze zatreba garancija nosis fon direktno kod ovlascenog servisera i tamo je dovoljno samo da imas garanciju i fiskalni.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od sugarcoated_ass »

Za popravku je dovoljno, ali ako zatreba zamena uređaja, jedino onaj na čije ime je ugovor može preuzeti novi uređaj. :)
Zato bi bilo dobro overiti punomoć kod notara da ne bi došlo do problema. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Sale_M »

E jbg onda. Onda sta rade svi koji kupuju tako nove od operatera, nadaju se da nece doci do zamene uredjaja, jer to overavanje kod notara ne radi skoro niko tj jos nisam cuo da je to zazivelo.
Znaci, ako overavas kod notara, mora vlasnik da ide sa tobom da se to zavrsi?
A sta radis kad kupis telefon od nekog ko nije u istom gradu nego dalje negde?

Poslato sa DUK-L09 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9 ili Xiaomi Mi 6

Post od Batak »

Totalna glupost, bas ce neko da se smara da ide kod notara. A i minimalan je broj situacija gde mora da se menja uredjaj tako da...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odgovori