Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

^ pri cemu to nije zvanicna cena za X. Ipak je u prodavnici niza. Taj je gotovo 100% kupljen od preprodavaca iz prve ture, a ekskluziva kosta.
Apple ima armiju korisnika koji nemaju ili ne vide alternativu. Napolju je totalno druga prica u odnosu na ovo u nasoj zemlji (i okruzenju). Tamo ljudi odaberu ekosistem i on im savrseno radi, to je ono sto Apple jos uvek odvaja od Androida. To jos uvek nije u toj meri zazivelo kod nas, ali ima i takvih. Ja znam par ljudi iz okruzenja koji su skroz u tom sistemu, jedni se bave fotografijom a drugi muzickom produkcijom. Ni jedni ni drugi nemaju alternativu ili bi mozda mogli da imaju ali bi ih mnogo skuplje izasla. Sa druge strane, imas ljude koji prosto vole iOS i sve njegove vrline i mane. Ocigledno da mnogi to mogu da tolerisu, mnogi i ne mogu, ali ovi sto mogu ce to sa osmehom platiti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:^ pri cemu to nije zvanicna cena za X. Ipak je u prodavnici niza. Taj je gotovo 100% kupljen od preprodavaca iz prve ture, a ekskluziva kosta.
Tako je. Gospođa dobila od muža 1500€ i uzela X od prvog šanera koji joj je predložen - ima se, može se. :)
Inače, cene u Gigatronu (prema informacijama sa MS) za varijante od 64GB su ovakve: Ajfon X - 1334, N8 - 1069. Razlika je manja, ali i dalje opipljiva.
Azimuth napisao:Napolju (...) ljudi odaberu ekosistem i on im savrseno radi, to je ono sto Apple jos uvek odvaja od Androida.
Ne bih da (detaljno) komentarišem nešto što ne koristim svakodnevno, ali i ovde, a i bukvalno na svakom drugom mestu se naširoko komentarišu mane, propusti i nedoslednosti poslednje verzije iOS-a.
Azimuth napisao:Sa druge strane, imas ljude koji prosto vole iOS i sve njegove vrline i mane.

Tako je, i to važi za svaki OS (ili proizvođača) i ja to poštujem. Svako ima pravo da svoje pare potroši na ono što mu odgovara.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Ovo za muzičku produkciju i da nema alternative ili bi bilo skuplje je čist bulls*it. Mnogo jeftinije mašine od Apple uređaja mogu da rade potpuno isti posao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Da, za razlike u cenama se slažem. U Gigatronu:
182.090 dinara za iPhone X 256GB,
158.390 dinara za iPhone X 64GB, i
126.990 za Note 8.

S tim da kupcima ovih telefona ta razlika nije toliko osetna. Svakako ne dovoljno da bi se opravdao termin "iSheep".

I da, glavna stvar je uvažiti tuđi ukus, kao što ste već i rekli. A zaista i ima šta da se dopadne nekome na iOS-u. Na iOS-u dosta toga što je urađeno, koliko vidim pedantno je napravljeno, a dok je na Anroidu džungla, i gledanje iOS korisnika na Android moglo bi da se uporedi sa gledištem Android korisnika na Windows kad ovaj kaže "ali ja neću third party YouTube aplikaciju, ja hoću lepo da imam zvaničnu aplikaciju". Kad neko hoće da što više toga bude po PS-u.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

sugarcoated_ass, ima programa koji ne postoje nigde osim na OS X (Mac OS). To nisu programi koje ti koristis, vec programi za ozbiljno komponovanje muzike.
Ne znam tacno ime ali program je zamisljen da imas recimo klavijaturu, odsviras sta zelis, a program sam ispisuje partituru za ceo orkestar. A najbolje od svega - to RADI! Naravno, ne na telefonu. To nijedan nece sazvakati nikada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Čisto sumnjam da tako nešto ne postoji za Windows, a da ima samo na OSX.

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, prvi koji mi na Windowsu pada na pamet se zove Ludwig, a ima ih još gomila, što za bendove, što za orkestar... :)

Čak se i Pro Tools (pored Abletona jedan od najzastupljenijih DAW) koji je bio Mac Exclusive prebacio na Windows. :)

No to nije tema ovde. Ja sam samo skrenuo pažnju da je to samo još jedno prodavanje magle u koje masa (da se ne izrazim poput kolege Greena) veruje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od pshnd u Sre, 31. Jan 2018. 23:10, izmenjeno 3 puta ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Ne znam sta od programa koriste i ne ulazim u tu pricu, ali svi do jednog kazu da im Apple pruza ono sto sa drugim (win) nisu mogli. A onda kad pljunes par hiljada $/€ na takav racunar, negde je logicno da uzmes i iphone pa da imas celinu koja zaista radi savrseno i imas mnogo manje zavrzlama nego bez tog racunara. Sa druge strane, imas nesto sto nemas nigde, zapocnes na jednom, nastavis na drugom i zavrsis na trecem uredjaju.
Za nas ostale to nije tako i zato imamo malo vise kliktanja.

No, nebitno, ali ajde da se vratimo na naslov pre nego sto prica ode u nekom pogresnom smeru.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ovde kod mene (ako nekog interesuje) je baš onako kako je Azimuth napisao. Ljudi nemaju ili prosto ne žele alternativu u odnosu na Apple. Entuzijasta poput nas ima i ovde, pa često šaltaju Apple/Android, ali ogromna većina ne. Apple je tu snaga koja klade valja. Svaki Apple Store je pun puncijat ljudi. U Sidneju je na dva sprata, na primer. Dupke pun, videh svojim očima. A nije da sad imaju milion različitih modela u ponudi, pa da uvek ima nešto novo, kao kod Samsunga ili Huaweija.
Mnogi koriste Apple, jer eto "znaju" da je "najbolji" tech proizvođač i nemoguće je ubediti ih u suprotno. I ne mislim pritom na fanatike i fanboyeve.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ali jesu trenutno jedini proizvođač koji sami prave svoj softver. Osim sad Googla sa Pixelom doduše.

Sent from mTalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Pravi i Samsung, Tizen OS ali jos uvek nije dospeo do sirih narodnih masa, sto ne znaci da nece u skorijoj buducnosti. ;)
A sto se tice Jabuke, slazem se sa onim sto je Azimuth rekao. Prosto imaju najbolji ekosistem i to je to, vecina njih u USA za druge proizvodjace nije ni culo. I tamo nije situacija kao kod nas, ne smatra se to luksuzom, statusnim simbolom ili ne znam ti ja cime vec, ljudi iz raznih staleza furaju Apple. Velika vecina studenata svakodnevno nosi MB + iP, verovatno pored toga poseduju i iPad, Apple Watch i jos po neku stvarcicu i eto, celokupan ekosistem je zaokruzen i kada sve to radi kako treba prosto nemaju razloga za promenu. A da ne pominjem cene koje su nize nego u EU i standard odnoso plateznu moc koja je visa. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

I onda zamisli na sve to da imas mogucnost da svake godine das svoj telefon i neku minimalnu doplatu, a dobijes novi, trenutno aktuelni, model.
Mene uopste ne cudi zasto su toliko popularni u USA, UK, nekim EU zemljama, a verovatno i ostataku planete.
Sta vise, kada bi dosli i u Srbiju sa istim ili slicnim uslovima, siguran sam da bi i pored svih gluposti koje su napravili nedavno bili mnogo popularniji nego sto su sada.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Upravo, to sam zaboravio da napomenem a jako je bitan faktor. Ali ako se ne varam to je ipak do operatera jer trebalo bi da je takva zamena moguca i kod drugih proizvodjaca, nije samo Apple ekskluziva. A pakete i cene je suvisno i komentarisati, za koliki novac se dobija neo paket...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Nisam siguran da li ide iskljucivo preko operatera ili se radi u Apple Store, ali znam da je ekskluziva za Apple.
Mislim, realno gledano, imaju oni dosta roga da ponude kupcima, ali to znaju i da naplate.
Nego, sto se tice ovog X-a i smanjenja proizvodnje, to mozda i nije losa stvar za krajnjeg korisnika. Prodaja nije prosla kako su ocekivali, a problem je pre svega cena i granica od 1000€ koju je prvi Apple probio, a onda i ostali brendovi za njim. Valjda su skontali da su presli svaku mogucu granicu zdravog razuma korisnika/kupaca, pa ce od ove godine malo da spuste cene.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Nazalost mislim da od toga nema nista. Dosli smo do momenta gde jedan A8 koji treba da pripada srednjem segmentu kosta skoro 500e, gde se za malo vise novca dobija premium uredjaj u svakom smislu.
Apple vec ne moze ni da se pohvata, njima nizi segment ispada iP8 od oko 600e, srednji Plus a premium X koji je uveliko probio 1000e, nidje veze. Iskljucivo nasa greska jer sve to trpimo i idalje kupujemo po tim cenama, kada kazem mi mislim na potrosace sirom sveta. I mislim da to smanjenje proizvodnje, ukoliko je uopste tacno, ni malo nece uticati na Apple da eventualno smanji cene dolazecih modela. Koliko god da su telefona prodali i ako ih je stvarno bilo manje nego proslih godina sve su to nadoknadili nenormalnim cenama. Uz to ko zna koliko je npr onih BT slusalica prodato od kada su se pojavile, sve to ima svoje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Azimuth napisao:I onda zamisli na sve to da imas mogucnost da svake godine das svoj telefon i neku minimalnu doplatu, a dobijes novi, trenutno aktuelni, model.
Baš tako, kad bi recimo i mi mogli zaključan iPhone SE telefon da kupimo za 100 i nešto dolara kao u SAD što mogu kod operatera, bila bi skroz druga pesma.

Kod nas operateri zaključane telefone prodaju po visokoj ceni bez pardona, kao da to nije nikakvo sakaćenje uređaja, a zapravo je to za nas veće sakaćenje nego nekome ko živi u ogromnoj državi kao SAD.

Ali tržište je surovo, operateri znaju da je našem napaćenom narodu ustupak i to da može da dobije uređaj "na kredit na dve godine" preko operatera, a koji mu banka ne bi odobrila.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Vesti i dešavanja

Post od dimi89 »

Sto mu banka ne bi odobrila ?


Htedoh da pohvalim Honor i njihovu novu politiku da umesto reklama forsiraju podrsku developera,aplikacija itd.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Banka ti odobri na onoliko rata koliko dugo si zaposlen (do kad ti je ugovor). Gledao sam ja jednom prilikom za Lumiju 950 i Samsung J3 u Gigatronu, i nisam mogao ništa na više od 4-5 rata jer mi se ugovor stalno produžava na po šest meseci. Barem je to kod njih u Gigatronu tako bilo, a oni sarađuju sa Reiffeisen bankom.

Kontam da je kod nas većina ljudi u sličnoj situaciji.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od TosaNS »

Da se nadovežem na temu obzirom da sam pre neki dan uzeo ćerki silver 6s od 16gb dok je kod provajdera ip 6s 32gb 24 x 4.166 din ja sam preko oglasa uz garanciju na godinu dana u vakum pakovanju uzeo 16gb za 380 (uzeo kredit na 12 meseci). Da li sam dobro prošao ili ne jbg to mi je bila jedino prihvatljiva opcija za Ip.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od dachakragujevac80 »

Pa ok je to cena, jedino tih 16GB (oko 12 na raspolaganju). Koliko se današnja deca fotkaju, to je premalo. [emoji6]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Odgovori