LG i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od ShaNa »

LG Judy – stiže u junu sa novim MLCD+ ekranom i Snapdragonom 845
(da li i kod nas?)
http://www.smartphonehrvatska.com/2018/ ... gonom-845/

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Još jedan ponosni čan obrvaste familije? :D
https://www.youtube.com/watch?v=lpfa14DskHc
Ako to urade, stvarno su el-gejevi. :D :D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

LG je postavio pitanje na Reeditu da ljudi iznesu misljenje o sada vec cuvenoj obrvi.
Rezultati su ih sokirali sva je prilika, tema je na kraju lock-ovana. :D LG asks Reddit for feedback on “the Notch”
P.S. Nadam se da ce konacno shvatiti i odustati od te fantasticne inovacije. 8) :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

^ Bilo je i neko glasanje na GSMAreni o toj obrvi, a protiv se izjanilo čak 82% od ukupno 22.000 koji su glasali. Sve je jasno šta tržište misli o tome, pa nek se sad češu po glavi ovi koji su požurili da kopiraju iPhon X
Evo ga i link.....
https://www.poll-maker.com/results19072 ... E-53#tab-2

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

1808, mada, sva je prilika, G7 ce imati istu. :disgust: :chytry: :uhuh:
Majstori su da idu iz goreg u gore, svaka im cast na tome.
Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

Dame i gospodo, to bi bilo to, LG se modelom G7 pridruzuje porodici sa obrvama i uvecava sad vec brojnu populaciju modela sa tim famoznim (inovativnim) resenjem. :dry: :disgust:
SlikaSlika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Nazalost, ljudi ce prihvatiti ovaj nebulozni trend, bez obzira na veliki otpor koji se trenutno pruza. Veliki doprinos tome ce imati, naravno, youtuberska bagra, koja je poput glumaca, pevaca i ostalih poznatih tv licnosti.

Sto se LG-ja tice, puno srece. Njima ce najvise trebati od svih.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Ivan Cirkovic »

Zasto mislite da je ovo toliko losa stvar? Jedini razlog sto ja mogu da vidim je taj, da se gubi deo ekrana od ukupne velicine, ali isto tako se dobija u visini leve i desne strane...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Green, čekaj samo da Samsung to ubaci i biće najbolja stvar ikada. [emoji38]

Ćirko, nema nikakvog smisla. Ili će ti milje pokriti deo prikaza ili gubiš tu kompletnu liniju ekrana ako hoćeš ceo prikaz jer mora se suziti za toliko. Onda toliki ekran nema poentu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Ivan Cirkovic »

Ma, ako se primi dosta ljudi ima da uvedu kao standard za sve telefone dok ne budu smislili nesto novo... :D Mora da kopiraju kako bi razbili konkurenciju iphone telefonima. 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Green »

sugarcoated_ass, tako je. Samsungov notch ce odmah u startu biti bolji, nadmocniji i superiorniji od svega sto se pojavilo pre. Pa i iPhone-ovog.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

^ Pa naravno da hoće, jer će biti življe i bolje prikazan, dok će na konkurenciji biti nekako ispran i tamniji. :D
Prilično sam siguran da Samsung neće podleći obrvi, jer ne želi da ga prosečni kupac poistovećuje sa kopijom Ajfona.
A što se tiče ovih, stvarno su el-gejevi. :D
Koja je onda svrha one ankete koju su inicirali pre par dana, ako su već u startu odlučili da idu s obrvom.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

sugarcoated_ass napisao:Ćirko, nema nikakvog smisla. Ili će ti milje pokriti deo prikaza ili gubiš tu kompletnu liniju ekrana ako hoćeš ceo prikaz jer mora se suziti za toliko. Onda toliki ekran nema poentu.
Bas tako, nema nikakve prednosti a ni smisla, ako su zeleli da imaju veci ekran, onda su mogli da povecaju ekran za tih par milimetara i dodaju jos jos 5mm gore za zvucnik, kamere i sl. Niko se ne bi zalio da je tel duzi za tih par mm. Ovde je ista prica kao i za 3,5mm dzek, poente bez ili ti - daj da ti prodam Bluetooth sluske pride. :P
Evindzer, cenim da su mislili da ce se ljudi sloziti i usvojiti to kao cool dodatak, a korisnici su ih zapravo ubili negativnim komentarima. :D :)
Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

^ I ja mislim nešto slično, ali, sad kad su dobili informacije od potencijalnih kupaca, najbolje bi im bilo da izbace G7 i G7N(otch), pa da za svakoga bude po nešto - jer ono anuliranje obrve na P20(Pro) je čist idiotluk: ne može se softverom anulirati hardverska osobina.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

Evindzer, pazi, to anuliranje je lepo osmisljeno, nema sta, svaka cast na implementaciji.
Sad, ono sto mene tu buni je, cemu TO ako si vec dodao notch, da se nisu predomislili u poslednjem trenutku?
A ovo G7 sa ili bez notcha, to je nemoguce uciniti sada, ekrani za iste su u proizvodnji odavno, to bi bilo to sto se tice ovog modela. :uhuh:
Bice ponudjeno identicno sw resenje kao i na P20 modelima, siguran sam u to.
[–]_bites_the_dust
Unfortunately, I'm not a fan and would not want this trend to continue. In my opinion, it looks very ugly and I'd rather have full screen real estate. I know other companies are implementing software to hide the notch, which is an acceptable solution, but then I ask myself, if that is an option then why include it?

[–]LG_Support
Thanks for responding to our post. We appreciate you letting us know your stance on this.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

I tu se u svemu slažemo, jedino što je za P20(P) rečeno "You can disable the notch", što bi značilo da ga možeš "isključiti", a to je nemoguće. Trebalo je da kažu da se može prikriti ili - još bolje - (za)maskirati, i onda ne bih imao ništa protiv. Ovako, prejak termin (koji u ovom slučaju nije adekvatan) služi samo u marketinške svrhe, i to me jako živcira jer to doživljavam kao laganje i vređanje sopstvene inteligencije. Znam, to je moj problem, ali šta ću kad sam navikao da svoje odluke donosim svojim mozgom. ;)
A za samu opciju maskiranja obrve pružam ruku, onako zacrnjeno izgleda mnogo bolje i skoro pa podnošljivo, i prilično sam siguran da će i G7 imati sličnu mogućnost.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Fox napisao:Ovde je ista prica kao i za 3,5mm dzek, poente bez ili ti - daj da ti prodam Bluetooth sluske pride.
To je jasno da Bluetooth ne može da se meri sa 3.5mm. Koliko god da je fajl kvalitetan i nekompresovan prvo ga uređaj kompresuje, šalje slušalicama i onda opet tu prolazi kroz još jedan processing. Znači od lossless fajla dobijaš lossy x2. Ne mora sve što je novije i modernije automatski biti i bolje, ali ovčice naskočile na suckerwagon, a odmah za tim i drugi proizvođači se odazvali na *cha-ching*.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Eto još jednog dokaza da proizvođače savršeno boli ćošak šta tržište traži, izbaciće ono što oni misle da treba. I pored negodovanja korisnika.

Mnogo toga se masi ne sviđa, ali nakon određenog vremena prihvati kao normalno, a nauče i da podržavaju kao da im život od tog zavisi. Nije nešto preteško oblikovati svest, potrebno je samo vremena.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

Evindzer napisao:...A za samu opciju maskiranja obrve pružam ruku, onako zacrnjeno izgleda mnogo bolje i skoro pa podnošljivo, i prilično sam siguran da će i G7 imati sličnu mogućnost.
Mislili smo da je Huawei osmislio nacin da se notch "sakrije", a zapravo je to izmislio niko drugi do LG!
Njihov model G7 (code name Neo) je vec na mobile phone congress-u krajem Februara imao to sw resenje.
Slika
The G7 was codenamed Neo, and it features what's probably going to be 2018's top trend in the Android world: a screen notch up top. Yes, it's another device 'inspired' by the iPhone X in this regard, even though the notch is intelligently hidden by the software at times (as evidenced by the picture above).
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Tačno, potpuno sam zaboravio na taj snimak sa MWC-а, ali ko im je kriv kad ni sami je znaju kako žele da im model izgleda i kad bi da ga izbace na tržište.

Odgovori