Nokia Asha 302

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Savo97
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 28. Jan 2018. 10:47
:: Samsung galaxy J7

Nokia Asha 302

Post od Savo97 »

Poštovani,

Prije neki dan sam starijoj osobi kupio Huawei Y6 preko mtel, međutim pošto je to touch screen a osoba je ranije koristila tastaturu (Nokia 3310). Telefon je kupljen zbog mogućnosti vibera i pošto je teško da se prebaci sa tastature na touch screen ja sam potražio neke modele koji su stariji a mogu da se koriste viber ili whatsapp. Zanima me vaše mišljenje da li je Nokia Asha 302 adekvatan telefon za to i da li postoji neka mana.

Pozdrav!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Nokia Asha 302

Post od dimi89 »

Slican problem sam imao (zavisi ustvari koliko je osoba stara) resio sam ga sa - ovako su sad svi telefoni moras da se priviknes. Posle 3 meseca povuci potegni sad je sve ok.

Problem je sto na tim telefonima i ako možeš da instaliras viber to je pitanje kako radi a za razgovor preko istih mislim da je skoro pa nemoguća misija. A cisto sumnjam da ta osoba se dopisuje.

Pokusaj da mu/joj ubacis compact tastaturu koja je ista kao na starim mobovim (po tri slova na svakom broju) ako ne moze da koristi ove qwerty. T-nesto su se bese zvale sad sam vec zaboravio.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Nokia Asha 302

Post od Pinocio »

Viber na 302 ne moze da radi,a whatsapp radi do kraja godine i to poprilicno osakacen,mislim cak da se ni slike vise ne mogu slati

Savo97
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 28. Jan 2018. 10:47
:: Samsung galaxy J7

Re: Nokia Asha 302

Post od Savo97 »

dimi89 Hvala na odgovoru, pokušaću pa ću vidjeti da li će uspjeti. Pozdrav!

Pinocio Znači ništa ni od whatsapp-a, u svakom slučaju hvala na odgovoru. Pozdrav!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha 302

Post od гари »

Meni deluje da, šta god da uzmeš, ta osoba će trebati da se privikava, a onda će uskoro i na tome prestati da rade WhatsApp i Viber, i onda opet treba da se privikava i na Android.

Palo mi je na pamet da predložim Windows 10 telefon, on bi mogao biti zgodan iz nekoliko razloga. (Može i wp8.1 telefon koji može da se nadogradi na w10m.) Staviš toj osobi nekoliko pločica za aplikacije koje su bitne, tipa imenik, Viber, WhatsApp, poruke... I povećaš skaliranje slova na ne znam koliko procenata, brojevi i slova na Windowsu mogu biti prilično veliki. I tako onda svuda budu brojevi i slova velika, i na početnom ekranu, u obaveštenjima, porukama, WhatsAppu, Viberu, Skypu... (Možda povećavanje slova doduše ovako funkcioniše i na novijem Androidu, nisam eksperimentisao, ali mi se čini da na Windowsu slova ipak bivaju veća.)

Mane naravno da postoje. :D Prvo što ne znamo budućnost ovog sistema, i najverovatnije bi ta osoba došla u situaciju da ipak treba da se navikava na Android. I ne bi imao tastaturu za kucanje sa 12 tastera, imao bi samo qwertz/qwerty tastaturu.

No nevezano od mobilnog OS-a, ovo svakako jeste tema koje smo se doticali ranije. Šteta da nema telefona sa tim jačim operativnim sistemima, trebalo bi to ljudima. Postoje doduše takvi telefoni, ali ih ima nema za naše tržište, a znam da ima za kinesko. Eh, a još i da postoji opcija da neko mlađi bude na tom telefonu kao administrator, a starija osoba da samo tapka, i bez bojazni da će nešto zeznuti, promeniti nesvesno podešavanja, i slično.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Nokia Asha 302

Post od dimi89 »

Gari, upalis "simple mod" na samsungu i huaweiu (za njih sigurno znam da ga imaju) i bude prostije za koriscenje od windowsa. Velike ikone, velika slova itd.. Zasto se privikavati na nesto sto izumire? Nema logike.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha 302

Post od гари »

E, vidiš, to zvuči odlično. Ali mi se čini da to samo pojednostavljuje interfejs, a da li ima fora sa kojom neko ne može lako da instalira neku štetnu aplikaciju koju ne bi želeo, da ne može lako da pokupi virus, i slično?

Znam, zašto se privikavati na nešto što izumire, to sam i naveo sa pasusu sa manama.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Asha 302

Post od Green »

Kakve bre štetne aplikacije i virusi? Osobi trebaju samo Viber i What'sUp. Razmisli prvo pre pisanja.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha 302

Post od гари »

Dobro, to jeste. :D

_______________________________________

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Asha 302

Post od 1808 »

Green napisao:.....Razmisli prvo pre pisanja.
Da li si ti ozbiljan??? :o :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Asha 302

Post od Green »

^ Moras ga stalno upozoravati, ko malo nestasno dete. :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Asha 302

Post od 1808 »

^ Džabe ti trud. Zar ti veruješ da se tu nešto može promeniti? :uhuh: :uhuh: :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia Asha 302

Post od Green »

Po svoj prilici, slabo, ali mlad je on decko, ima jos vremena. Mada ko zna, mozda i ne bude of tog nista. Ali opet, cekacemo mozda se popravi u narednom update-u. :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Asha 302

Post od гари »

Green napisao:Po svoj prilici, slabo, ali mlad je on decko, ima jos vremena. Mada ko zna, mozda i ne bude of tog nista. Ali opet, cekacemo mozda se popravi u narednom update-u. :D :D
Ahahahaha... :lol: Videćemo sad u martu kad bude Patch Tuesday. :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Asha 302

Post od srđan obradović »

Svi matorci nose touch sada. Naviknu se jako brzo, pa cak i na qwertz tastaturu. E sad mozda se to promeni od tog peč tjuzdeja:)

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori