Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dachakragujevac80 »

Mir Božiji, Hristos se rodi! [emoji4]
Opet ja sa mojim usisivačem! Ali nebitan je proizvod, vec prava i zaštita potrošača: Ako sam uređaj kupio u aprilu, i vec sam im jednom reklamirao uređaj, pri cemu sam dobio nov u zamenu, i opet mi se taj pokvario, kakva su sad moja prava? Da li mogu da trazim da mi daju drugu marku u toj vrednosti, ili povracaj novca, jer necu da uzmem ponovo istu marku?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Servisiranje - pitajte

Post od mare-ss »

Ја први пут кад сам рекламирао моторолу која је рикнула после пар дана одмах су ми понудили још пар модела (сони, нокија итд... узео сам исти модел) а други пут пре недељу дана због проблема са осветљењем без проблема дали п10 лајт. Чекам још увек да стигне :D

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od NakaR »

Imam problem sa mojim Huawei Mate S. U hladnim danima, na planini, telefon je neupotrebljiv. Cim baterija dodje do 30% i kad ukljucim kameru, telefon se ugasi. I tako u nedogled. Da li to znaci da je baterija zrela za menjanje? Tel je star godinu i 4 meseca.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drakenzen »

Baterija nema sta da bude drugo....
Cim povuce vise struje telefon se sam iskljuci zbig zaštite....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Arantir031
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 11. Feb 2018. 18:43
:: alcatel 6044D

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Arantir031 »

Dobro veče.Imam problem sa ovim modelom telefona(Alcatel Pop Up 6044D).Sve na njemu lepo funkcioniše ali nikako mi ne uspeva da podesim melodije zvona za pojedine kontakte.Ja ih podesim ali mi zvoni samo ona opšta melodija koju sam podesio za sve pozive. I problem je što nekad zvoni podešena melodija za određeni kontakt a nekad opšta melodija. Bukvalno nema pravila. Primetio sam da se to najčešće dešava kad je telefon na stendbaju tj ugašen displej.Nadam se da će neko moći da mi pomogne...unapred zahvalan.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Na Lumiji 532 je wp8.1. Brat kad je stavi na punjenje, i kad je koristi, telefon se restartuje. Ne znam da li bi se restartovao i sam od sebe kad ga samo stavi na punjenje. Jel imate ideju šta bi ovo moglo biti? Neki hardverski problem? Ili možda softverski? Ako bi mogao biti softverski problem, mogao bi da proba hard reset. S tim da napominjem, telefon je na wp8.1, ne na w10m.

Šta znam, padaju mi na pamet punjač, baterija... Možda i memoriska kartica uzrokuje neki problem. Mislim, najzgodnije bi bilo da postavim pitanje kad probam da proverim sve što meni pada na pamet, ali mi nije telefon pri ruci.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

^ Crkla baterija. Sad neće uopšte da se puni, a kad je otvorio, video da se naduvala.

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od joa_d »

Momci, ekran na S7 mi je postao pola zuckast, pola normalne boje, tel mi je jos u garanciji, ali ne znam da li popravka podleze tome, i kakav je to kvar uopste? :dry:

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Servisiranje - pitajte

Post od marko.jtd »

Ako imas pravu garanciju, obrati se ProMobi servisu...

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od joa_d »

Garancija mi je BeoEcoTel doo, a pecat koji stoji je od Mobile wood...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drakenzen »

Opet garancija na masnoj salveti. .

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Martin Mystere »

Mene samo interesuje, kad kupujete telefon u takvim šopovima, da li ikad, makar i na sekund pomislite da može nešto da krene i po zlu i da se telefon pokvari ili pomislite samo "Ma neće to meni" i iskeširate novac...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

joa_d napisao:Garancija mi je BeoEcoTel doo, a pecat koji stoji je od Mobile wood...
Nažalost ta garancija nije valjana i sa njom ne možeš da servisiraš telefon u ovlašćenom Samsung servisu ProMobi. Ono što možeš da pokušaš jeste da reklamiraš telefon u radnji u kojoj si ga kupio. Međutim da li će ti tu reklamaciju usvojiti zavisi isključivo od radnje gde si telefon kupio.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Martin Mystere napisao:Mene samo interesuje, kad kupujete telefon u takvim šopovima, da li ikad, makar i na sekund pomislite da može nešto da krene i po zlu i da se telefon pokvari ili pomislite samo "Ma neće to meni" i iskeširate novac...
Još više je fascinantno to u kakvoj zemlji mi živimo: da neko može da ima lokal, i u njemu prodavnicu koju prodavac u slučaju dolaska inspekcije nigde ne može da sakrije, i da oni tako ko dobar dan prodaju skupe telefone bez fiskalnih računa.

Mislim, to samo onako kažem, znam ja gde živim. :D

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Martin Mystere »

Jesi li čitao o pekari na Trošarini, koja se nalazi cca 150m od glavnog sedišta Poreske uprave i u koju su dolazili poreznici a koja mesecima nije svojim kupcima (poreznici excluded) izdavala fiskalne račune.

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/nev ... vu/wdkh5cc

I posle se sve nešto čudimo...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Nisam video taj tekst... Svašta... A možda su ipak baš zbog te plizine Poreske uprave nadrljali. :D Inspektori negde da idu u inspekciju, pa hladno vreme, duva košava, i "aj da mi samo prošetamo do ove pekare, pa se vratimo". :D Kad pogledam oko sebe, deluje da ako i idu negde u takvu inspekciju, to bude baš žestoko preko volje.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vla-do »

Martin Mystere napisao:Mene samo interesuje, kad kupujete telefon u takvim šopovima, da li ikad, makar i na sekund pomislite da može nešto da krene i po zlu i da se telefon pokvari ili pomislite samo "Ma neće to meni" i iskeširate novac...
Pošto su takvi telefoni mahom na crno, dosta su jeftiniji od telefona na belo. Tako da kupovinom istog u slučaju problema, imaš tu razliku u džepu za eventualan popravak o sopstvenom trošku. ;)

joa_d, reklamiraj telefon u radnji gde si kupila i budi izričita da je o njihovom trošku. Nemoj da ti "uvale" priču da je od korišćenja, ili tako nešto (ako pokušaju).

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Martin Mystere »

vla-do napisao:Pošto su takvi telefoni mahom na crno, dosta su jeftiniji od telefona na belo. Tako da kupovinom istog u slučaju problema, imaš tu razliku u džepu za eventualan popravak o sopstvenom trošku. ;)
Sve je to meni jasno ali IMHO taj rizik kupovine mačke u džaku, bez iole valjane garancije, se nikako ne isplati. Nisam pristalica ni kupovine polovnih uređaja preko KP, ali to uz garanciju operatera apsolutno mogu da razumem bez obzira što sam tako ne kupujem, ali ovo jednostavno pro nekoj narednoj kupovini nikako ne bih razmatrao kao opciju .

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Da, Vlado, ali pod uslovom da nije crklo nešto ključno što se ne isplati menjati, a da ne pominjem servisere muljatore koji bisamo da te presvuku. Možda ovlašćeni servis, ali su i oni opet znatno skuplji.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vla-do »

Martin Mystere napisao:taj rizik kupovine mačke u džaku
Nije to kupovina mačke u džaku, već kupovina original telefona (ili nečeg drugog) bez zvanične garancije.

gari, mislio sam da za razliku u ceni radiš popravku u ovlašćenom servisu. Razlika u ceni zna biti i po par stotina €.

Odgovori