Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Zavisi od proizvođača. Meni je u jednom slučaju kod stigao posle dva meseca.

Kapiraš da to nikome nije (osim tebi) visoko prioritetno...
:(
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

marko77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2015. 00:52
:: Lumia 640

Re: Telenor novosti

Post od marko77 »

Jel produzavao skoro neko ugovor, jel i dalje funkcionise princip smaranja na mejl za popust i to? :D

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ja se razmisljam da ponovo pokrenem ugovor, posto sam prekinuo zbog odlaska u inostranstvo. Gledam pakete i skupi su, jer sta ce nekome neograniceni minuti, poruke, kada nismo svi toliko pricljivi, a nizi paket nemas sem prenesi paketa, na kojima su barem mogli malo vise da povecaju internet megabajte...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

marko77 napisao:Jel produzavao skoro neko ugovor, jel i dalje funkcionise princip smaranja na mejl za popust i to? :D
Tesko da cemo to vise iskukati, sad nemamo na sta da se vadimo jer je mts to ukinuo. Sad i oni imaju jeftinije pakete bez telefona pa biraj, a popusti su im :shock:

marko77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2015. 00:52
:: Lumia 640

Re: Telenor novosti

Post od marko77 »

Sta znam, koliko kapiram telenor ima ubedljivo najgoru ponudu. Zasto bih placao tipa 1200 za 1.5GB u telenoru, kad u vipu za soma ima 2GB. I mts je povoljniji u sustini.

Zato pitam da li je neko cimao skoro za popust i to, mada cimacu ih na mejl ovih dana svakako.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Pokusaj nista te ne kosta i javi rezultate.
Skoro je drug zvao telenor telefonom i ono sto su mu nudili on nije prihvatio, presao je u vip. Kasnije su ga zvali iz telenora i pravdali se da je kao razgovarao sa radnikom koji nije bas bio upucen oko toga i onda mu oni ponudili 50%. Ali on kaze da je u vipu dobio nesto jos bolje. Cetri broja je imao kod telenora, firma je u pitanju.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Kontaktirao sam licno nekog od kolega iz Telenora i ponudili su mi 50% manji racun prvih 6 mesec, a nakon ostalih 18 meseci bi bio 25%. Naravno, imam prepaid od pre 6 meseci, jer mi je istekao ugovor i nisam produzavao... Sta mislite o ovoj ponudi?

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-7791 »

Postovani mozda ste culi pricu u poslovnici telenora ili preko kal centra kako vas navode da kupite tel preko telenor banke jer kao nemaju kamatu i mozete ranije da ga otplatite i ljudi za zeljom da uvek imaju nov tel a sve ostalo u zivotu nebitno je.Kamata zaista postoji i telefoni su skuplji preko telenor banke nego kad se kupuju uz paket i taj iznos je preko 3000din.Evo primera samsung galaxy a8 2018 cena uredjaja uz paket play+20 iznosi 46980 din plus 24 mesecne pretplate po 1795 to je 43080.Sve ukupno za 24 meseca ugovorne obaveze i dok traje garancija uredja date operateru ukupno 90060din.Isti uredjaj preko telenor banke kosta 62880 din plus 24 mesecne pretplate po 1256 din iznosi 30144 din na ime mesecnih pretplata.Ukupni troskovi za 24 meseca telefon plus pretplata iznosi 93024 din.Sto znaci da je skuplje preko telenor banke i nas operater laze i kraducka.U poslovnici kad tako nesto kazete odah ibegavaju razgovor na tu temu i pricaju pricu mozete da isplatite uredjaj ranije i da uzmete opet nov uz novu ugovornu obavezu.Izvinite gospodo ali uredjaj je najbolje koristiti dok je garancije a to je 24 meseca kao i UO.Izracunajte cenu od svakih uredjaja i videcete da su skuplji preko telenor banke,to se odnosi i na vece pakete play+30 i preko tih paketa je jeftinije nego prko telenor banke.Koliko se vise da preko telenor banke nego kroz paket za 24 meseca.Pljackaju nas na sve strane.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

I šta smo sad novo čuli?
Pa naravno da su skuplji na 24 meseca jer je to vid kreditiranja a nijedna banka ne kreditira bez kamate, makar i minimalne.
E sad, ako imaš da iskeširaš 47k onda ti je prva opcija OK, meni je ovde bolja opcija na 24 rate
jer te telefon izađe na kraju ~3k skuplje ili kada podeliš na 24 rate nešto manje od 125 dinara mesečno što je po meni zanemarljivo...
Btw i kad kupuješ u Tehnomaniji ili Gigatronu nešto na 24 rate "bez kamate" preko neke banke, to ti nije baš tako jer uvek imaš neko tzv mesečno održavanje koje ti na kraju te dve godine izađe nekoliko hiljada i to je i sasvim poznato samo što dosta njih ne obraća pažnju na to.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-7791 »

Nije nista novo ali kad vam kazu u poslovnici da je povoljnije i da nema kamate preko telenor banke,lazu vas.Hajde sto lazu korisnike vec lazu i sami sebe dok mi pricaju slatke bajke.Uvek sam od telenora trazio odredjene benefite i dobio sam to se odnosi i na home internet umesto 1250din ja njima placam 1000din mesecno pretplatu.Jer u roku od 8 dana od sklapanja ugovora imate pravo da raskinete ugovor bez placanja penala ako niste zadovoljni.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Vidiš, to povoljnije, kako oni kažu jeste u stvari pitanje percepcije, jer meni taj primer na 24 meseca u stvari i jeste povoljniji nego da iskeširam odmah za telefon a pune dve godine plaćam punu cenu paketa, iako je taj način skuplji za 3k pošto je to na dvogodišnjem nivou zanemarljiva razlika.
Za nekog drugog je pak povoljniji drugi način a razloga za to šta je kome povoljnije ima jako puno...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Kako placas 1000 dinara, da i ja zovem i trazim benefite? :D :D :D Ja koristim 4G neogranicen, posto sam potpisao ugovor tamo u sep prosle godine.

Ja imam Telenor kreditnu karticu, kao i racun vec 4 godine kod njih. Mozes da uzmes i sam kupis na kes gde god hoces mob, a posle ga sam podelis na rate preko aplikacije i kamata ti je 150 dinara po rati. Dobra je stvar sto svuda mozes da je koristis, pa i u kafani ako ti je racun veci od 2000 dinara. :D

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-7791 »

Ivan Cirkovic napisao:Kako placas 1000 dinara, da i ja zovem i trazim benefite? :D :D :D Ja koristim 4G neogranicen, posto sam potpisao ugovor tamo u sep prosle godine.

Ja imam Telenor kreditnu karticu, kao i racun vec 4 godine kod njih. Mozes da uzmes i sam kupis na kes gde god hoces mob, a posle ga sam podelis na rate preko aplikacije i kamata ti je 150 dinara po rati. Dobra je stvar sto svuda mozes da je koristis, pa i u kafani ako ti je racun veci od 2000 dinara. :D
Umesto 1250din placam 1000din a evo i zbog cega.Kada sam uzeo home internet,kolega je isto uzeo i on nekoliko sati pre mene pa da nebi besptrebno imali dva neta,ja lepo odem u sutradan telenor i podnosim raskid ugovora u roku od 8dana od sklapanja ugovora uz obrazlozenje da mi neodgovara jer nije isplativo ekonomski na lokaciji gde ga koristi.Potpisem papir gde sam duzan da vratim opremu ruter.Posle 1h sat me zovu iz sluzbe za brigu o korisnicima ili prodaje,i njima isto objasnim razlog raskida u zakonskom roku,kako bi me zadrzali oni ponude 20posto popusta tokom cele ugovorne obaveze i prihvatim.Mada opet nisam pogresio i da sam ga zadrzao bez popusta jer mi odgovara kad negde odem necimam se dali imam wifi ili ne.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Cekaj, ti sto su te zvali za brigu o korisnicima nemaju veze sa Telenorom ili imaju? Ako nemaju, jesi njih sam kontaktirao i kako je informacija dosla do njih?

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Ivan Cirkovic napisao:Cekaj, ti sto su te zvali za brigu o korisnicima nemaju veze sa Telenorom ili imaju? Ako nemaju, jesi njih sam kontaktirao i kako je informacija dosla do njih?
Ajme meni...

Ne, imaju veze sa masonima i društvom "Lobanje"...

Btw čovek je lepo napisao da su oni njega zvali i ti opet pitaš jel on njih kontaktirao... Nema dalje... Slika

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-7791 »

Prilikom raskida ugovora o pretplati,ako je istekla ugovorna obaveza ili ako se vrsi prenos broja u drugu mrezu onda vas kontaktiraju zapodleni iz sluzbe za brigu o korisnicima tako se zove ta sluzba u telenoru,a u mts se zove sluzba prodaje.Pitaju koji je razlog zbog raskida ugovora ili prenosa broja u drugu mrezu,pa da vide sta bi mogli da urade to jest da izadju u susret kako bi odlazeceg korisnika zadrzali i sta bi to oni mogli da ponude kako bi odustao o te namere.Ta sluzba ima vece ingjrencije od sluzbe prodaje korisnickog servisa i ja mislim i poslovnice.Pre je bila fora sa starim paketima u trlenoru da nude 20% popusta bez uredjaja a mts 50% popusta bez uredjaja,pa ako podnosis zahtev za prelazak u mts iz telenora zbog 50% popusta onda ti telenor izlazi u sustret i odobracaju 50% popusta na 12 ili 24 meseca.Tako sam ja radio kasa aam koristio telenor mobilni net,imao sam 50% popusta na cenu bez uredjaja surf 50 placam 950din.Prvo sam smanjio paket na surf 5 potpisao ugovor na nanmanju tarifu i onda povecao paket sledeceg meseca.Pre 4god na isti fazon sam uzeo paket prenesi ja mislim xl ili tako nesto nemogu da se setim,pretplata 1995din,telefon po izboru jz taj paket i 25% popusta na mesecnu pretplatu svakog meseca tokom cele UO na 24meseci.Kad vi idete njima na noge u poslovnicu i obnavljate ugovor kni vas obavezno odvedu do telefona gde sve sljasti a zelja u vama polako raste i gotovi ste,zagrejani i kupujere tel to jest obnavljate uhovor.Prodavci(zaposleni)imaju neke pluseve od sklopljenih ugovora.A kad sacekate da istekne UO i podnesete zahtev prelaska u drugu mrezu,onda se situacjja menja u vasu korist i trazite neki benefit,sto znaci u granicama normalne realnosti i verujte,da ce da pristanu.U mts-u sam uvek cekao da istekne UO pa oda ja diktiram pravila igre kao i danas sto je bilo :) :roll:
Poslednja izmena od Nenad-7791 u Pon, 19. Mar 2018. 20:29, izmenjeno 1 put ukupno.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Mene nikad nisu zvali, a bio sam na mts, pa na vip i sada sam u telenoru. Zato mi je bilo cudno, a u Cacku sam uvek podnosio zahtev u poslovnicama...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Sigurno gledali ljudi da te se što pre reše pa nek se u druge dve mreže zlopate s tobom... [emoji48]

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Zasto mislis da je tako? Iznesi ovde misljenje, nego sto spamujes temu...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Zato što si ko Dijamant margarin - u sve se mešaš, a sve se svodi na lupetanje i blamiranje, što su svi sem tebe uspeli da vide. I to ne samo na ovom forumu...

Kada dođe dotle da te par ljudi pita na čemu si za mnoge bi bilo vreme da se zapitaju gde to greše i koji je razlog tome - za mnoge ali očito ne i za tebe.

Ako si u diskusiji sa njima lupetao kao što činiš i ovde eto ti odgovora...

Odgovori