Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od ShaNa »

Koji model od pomeuta dva je bolje kupiti sad u 2018.? (komentar. bas mislim na XA2 a e na XA2 ultra)
XA2 je nov, pa nema puno utisaka korisnika, mislim da su prednosti to sto vec dolazi sa Androidom 8, dizajn je takav kakav je, iako lepo uzivo izgleda, napred je odlično gg staklo ali pozadi je plastika.
HTC 10 je, po meni, jedan od najlepsih telefona, izrada vrhunska, ali cujem da im puno problema sad sa updateom na And-8 tj baterijom, koja je problematicna za promenu.
Mišljenja? Hvala. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Sale_M »

Htc je na papiru bolji, mada u praski mozda nije tako, bem li ga. Taj XA2 ne znam dal iko ima,Htc se prodavao iole.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od ShaNa »

Sale_M napisao:Htc je na papiru bolji, mada u praski mozda nije tako, bem li ga. Taj XA2 ne znam dal iko ima,Htc se prodavao iole. Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Pa znam sve to "na papiru" i da je XA2 nov, napisala sam. :) Pomislila sam da nema neko ko ima vec XA2 ili jos bolje neki Sony expert koji i bez da ima, zna o čemu se radi. 8) Ono što me brine kod 10-ke je update na Oreo i baterija na koju se svi žale. Hipotetički, da li je moguće da, ako nađem htc 10 bez ijednog apdejta, znaci da je na onom And-6 (ili koji li je već prvi), da ja uopšte ne radim dalje update na 7, pa na 8, i da ga takvog koristim? Da, to je pravo pitanje. ? 8) i koliko je pametnoo uzimati sad 10-ku u 2018? Doduše M ranija serija je itekako tražena. Thx :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Sale_M »

Pogledaj neki review pa vidi. Ne mogu napamet da ti kazem za XA2, ali po pravilu je bilo da Sony midrange(a ovo je jaci midrange) je kao neciji flagship.Imala bi bolju kameru na Htc, ali baterija bi ti bila bolja na Soniju i bez da je degradirana nekim updajteom ova na Htc.Druga stvar, kazes Sony je nov, onda sam nekako blizi Soniju jos vise tj preporuka za njega u svakom slucaju.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od ShaNa »

Pogledala sam reviewse XA2. Mislim da su te recenzije verovatno plaćene na neki način, je recenzenti uvek kažu da je sve super na većini modela i onako usput provuku kao btw neku manu. Više volim utiske korisnika ili nepristarsnih experata. Da slažem se sa tobom da bi baterija bila bolja na Sony-ju, zato što je nova, ali za koliko dugo s obzirom da Sony redovno ažurira svoje OS. Pominjem 10-ku zato što mi se mnogo sviđa kako izgleda a i performanse u su odlične, bar bile, pre update-a.
Ustvari to je glavno pitanje za oba modela (i za sve ostale za koje postoji mogućnost oslabljenja baterije prilikom prelaska na noviji OS): Da li smem da ne prihvatim update na viši (pomenula u htc-u), upravo zbog trajnosti baterije? Šta se onda dešava sa telefonom ako ne prihvatim ažuriranje na viši stepen? I drugo pitanje: ako se uzme, recimo, htc 10 sa updateom na And 8, da li se taj update nekako može skinuti tj vratiti na 6 ili 7, ne znam koji?
Poslednja izmena od ShaNa u Uto, 27. Mar 2018. 11:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Batak »

Ako ne prihvatis azuriranje radice najnormalnije, nista se nece promeniti.
Vodi racuna o tome da HTC 10 i nema bas neki ekran, bilo je dosta zalbi na kvalitet istog.
Dolazi li jos neki model u obzir mozda?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od ShaNa »

Hvala za sugestiju za ažuriranje. To sam ipomislila ali nisam bila sigurna, jer toliko starijih modela rade pristojno na nižim verzijama androida. Znači vlasnici 10-ke nisu trebali da ažuriraju svoj lepi fon, ali nisu znali verovatno.
To bi takodje značilo da, ako uzmem Sony, da ni njega ne ažuriram iz istog razloga (nema on neku bateriju uopšte, samo je nova). Kod XA2 mi se ne sviđaju palstična ledja i misim da je od plastike i po ivicama. Dispjel je odličan, premium izgeld, gg4.
Reci mi, na primer, ako ipak nađem model 10 sa And 8, kako da ga skinem tj vrratim na And 6 (upravo sam proverila, prvi je bio and 6.0.1 marshmallow, zatim And 7 Nugat, pa 8 Oreo)?
Drugi model? Ok, predloži, pod uslovom da ima zvučne performanse jake kao HTC (i Sony valjda ima slično, malo slabije, npr XA1 je mnogo slabiji u audio segmentu od XA2) i da nije iznad cene ovih modela (XA2 nov i 10 polovan sa domacom garancijom, znaci do 250e, uzela bih i M8 ali taj ne može biti iznad 100e pa sve da je u mint stanju, obzirom na starost).
Poslednja izmena od ShaNa u Uto, 27. Mar 2018. 11:35, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Azimuth »

Ne citiraj post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Batak »

Ne znam da li je moguc downgrade na stariju verziju, ne bi bilo lose da to pitas u HTC temi.
Do 250e i nemas neki izbor ako je prioritet kvalitet zvucnika. Eventualno Nexus 6P mada su odredjeni primerci imali problem sa crkavanjem ploca a i baterija brzo degradira.
Mozda da pojuris S7 Edge za nesto vise novca? Moze da se flesuje i da se gornji zvucnik ukljuci da reprodukuje muziku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Sale_M »

Ja bi ti preporucio da za te pare kupis nov Honor 8.Telefon je i dalje zverka.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od ShaNa »

OK, thx na sugestijama, razmislicu o svim ponudjenim opcijama. :)

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Sony Xperia XA2 ili HTC 10 (sad u 2018)

Post od Dart Vejder »

Još jedna preporuka za Honor 8.
Za taj novac nema bolje. Na oglasima ih ima za 230 jura, novi, sa garancijom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odgovori