Koji je vaš operater?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koji je vaš operater?

Telenor postpaid
40
24%
Telenor prepaid
6
4%
VIP postpaid
39
23%
VIP prepaid
7
4%
MTS postpaid
64
38%
MTS prepaid
13
8%
 
Ukupno glasova: 169

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

U mts bez obzira dali uzimas tel ili ne, dobijas 100gb neta prvih 12meseci uz tarifu mix L , a od tarifa XL pa navise , 100gb neta dobijas tokom cele UO.
Nijedan operater ti nece dati nista kao nov korisnik. Ako ti je telenor dao popust na cenu bez uredjaja to je okej , ali ako je popust na punu cenu , onda izracunaj sta ti vise odgovara.
Kad sve saberes pomnozis i podelis u telenoru mts i vipu , vidi ko ti je najpovoljniji. Sve zavisi zasta imas najvise potrebe dali za net , ili za razgovor. Na tebi je da odlucis.
Ivan Cirkovic napisao:Ponudio mi je Telenor samo prvih 6 meseci popust od 50%, a narednih 18 meseci 25% popusta. Ja koliko se secam, mts je imao u ponudi 40% ili 50% popusta ako ne uzmes telefon, ali vidim da to vise nema. I oni zakucavaju popust na 25% ako sam dobro izracunao.
Izracunaj koliko ti njima das za celo vreme UO. Ja sam izracunao da sa ovim popustom sto ti je dao popust na punu cenu paketa placas vise 1000din nego sto im je cena bez uredjaja.
Ti opet uzmi digitron papir i plovku i napravi komplet troskove za sva tri operatera , za 24 meseca koliko traje UO.
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 28. Mar 2018. 22:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju izmeni.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Podneo sam zahtev za prenos broja u MTS iz Telenora i upravo su me zvali da objasne proceduru i ostalo... Veoma su ljubazni i jeftiniji mi je MTS od Telenora, jer uvek dobijas vise za iste pare... Uzeo sam Miks M i neko mi rece da se prenose minuti u sledeci mesec ili to nije tacno?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je vaš operater?

Post od Evindzer »

^ Trebalo je da ih pitaš pre nego što si potpisao ugovor. :D
Trebalo bi da se prenose za sve Mikseve, koliko znam, osim ako nisu nešto menjali u poslednjih godinu i po, što nije nemoguće.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji je vaš operater?

Post od m@c|-|oR »

Prenose se samo do vrednosti jednog mesečnog paketa.

Miks M, ako se ne varam ima 300 minuta. Dakle u sledeći mesec možeš ući sa najviše 600 minuta.

Ako imaš sreće pa ti ugovor važi u martu, dobićeš ceo mesečni saobraćaj bez obzira što je kraj meseca. Kako ga sigurno neće potrošiti do kraja meseca, odmah ćeš preneti sve u april.

Pritisni ih malo da ti što pre prenesu broj, da se okoristiš, inače džaba.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Nisam jos potpisao, nego cekam da mi posalju na kucnu adresu papire i novu karticu. I ja mislim da se prenose ali samo na dva meseca. Kod Telenora ide na 3 meseca.

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: Koji je vaš operater?

Post od Deana* »

Ivan Cirkovic napisao:Podneo sam zahtev za prenos broja u MTS iz Telenora i upravo su me zvali da objasne proceduru i ostalo... Veoma su ljubazni i jeftiniji mi je MTS od Telenora, jer uvek dobijas vise za iste pare... Uzeo sam Miks M i neko mi rece da se prenose minuti u sledeci mesec ili to nije tacno?
Što nisi sačekao april, biće novih paketa. Ja čekam prvo da vidim, pa eventualno brišem u VIP.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Nisam nista potpisao, a razmisljam se sada da li da sacekam... Sto mislis da ce bas u aprilu da bude izmena? Ja sam hteo u vip, ali mi ne odgovara posto nemaju pokrivenost kao mts i telenor... Inace su im poude paketa za svaciji dzep.

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: Koji je vaš operater?

Post od Deana* »

Ona stara akcija sa 100 gb ističe 31. marta. Kažu da će biti novih paketa, pa biraš šta ti više odgovara: neo ili gb.
Ja sam mix. M već 4 godine. Trenutno imam samo 500 mb mesečno (prve godine je bilo 1000). Malo.
Poslednja izmena od Deana* u Čet, 29. Mar 2018. 14:26, izmenjeno 1 put ukupno.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Znaci da ce kod svih operatera biti novina ili samo kod mts-a? :D :D :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji je vaš operater?

Post od m@c|-|oR »

Kad ti ističe ugovor Deana?

Ili si beše sad skoro obnovila?

Navatali te na foru - poziv sa 733 i specijalna ponuda samo za tebe?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Potpisao ugovor sa telenorom. Dobio sbb super set tokom cele ugovorne obaveze, dodatni kanali na sbb + duplirani minuti, poruke i mb na vec postojeci paket. Plus mogu da povezem telenor home internet od 100gb mesecno sa postojecim postpaid brojem. Sve to sa popustom od 50% na pretplatu. 8) 8) 8) Zeznuo bih se da sam otisao kod mts-a... Hvala svima. Prenesi s+ paket koji se prenosi u naredna 4 meseca. :D :D :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

Nešto se ne slaže u tvojoj priči. Bio si u Telenoru i podneo zahtev za prenos broja. Onog momenta kada su te iz MTS zvali i rekli da će ti poslati ugovor, to znači da je tvoj broj prešao u MTS. Sada pišeš da si se praktično vratio u Telenor, što je tehnički nemoguće jer je neophodno da prođe 3 meseca od prenosa kako bi stekao uslov da ponovo podneseš zahtev za prenos.
Dakle, ili si slagao da si preneo broj u MTS ili si slagao da si sada potpisao ovo sa Telenorom.
Šta je od to dvoje?
A sve ovo nas dovodi do nečeg trećeg. Pišeš samo da bi pisao, besmislice najčešće. Ako nastaviš u tom pravcu, definitivno ćeš biti udaljen sa foruma.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

Meni tu nesto nije logicno.
Koliko znam u telenoru je 3 meseca maksimalno prenosenje minuta i poruka , jel tako im softver dozvoljava.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Koji je vaš operater?

Post od ciklon »

Азимуте, па Ћирко је писао да је број у Теленору пребацио на припејд пошто је наводно био ван земље. Плус наводи да користи Теленоров home интернет - шта ће му ако има уговор са СББ-ом?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ceftriaxone »

Немате појма. Сутра му, на поклон, као знак захвалности што је остао код телесмора, стиже ѕ9+.
Poslednja izmena od Ceftriaxone u Pet, 30. Mar 2018. 10:31, izmenjeno 1 put ukupno.
ex ivan87

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od Sale_M »

I 100000 gb Telenor drop neta.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Ovako, da pocnemo...

sbb imam u stanu u Cacku
telenor home imam u mom stanu u Bgu
prebacio sam broj na prepiad kada sam ostisao uz prethodne firme, jer sam prebacio moj broj na biznis u vlasnistvo firme da ne bih nosio dva teleona. Onda sam isao u inostranstvo i kada sam se vratio uzeo telenor home internet
podneo zahtev za prebacivanje broja u mts preko call centra, ali nisam nista poptisao da bi to bilo izvodljivo
danas mi stigla dokumenta za potpis o prebacivanju broja, ali sam ja juce potpisao ugovor u poslovnici telenor
cetiri paketa se prenose, jer mi je sluzbeno lice juce tako reklo kod koje sam potpisivao ugovor. Znam da je ranije bilo tri, ali posto mi je pomenuo da mogu da imam ukupno 600minuta, to znaci 4x150 koliko ja imam u mom prenesi s+ paketu
ovo za povezivanje telenora i super seta sam imao i ranije dok mi ugovor nije raskinut i sada cu isto aktivirati i dobiti sve duplo. Trenutno im ta opcija nije dostupna, jer je doslo do prodaje telenor firme, pa verovatno dok rese papiroloski sta vec imaju...

Nadam se da je sada jasnije drugari? :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

Ne znam da li ne razumeš ili se samo praviš. Ti kad podneseš zahtev za prebacivanje broja u drugu mrežu (lično u poslovnici, preko sajta ili kol centra) tu završavaš svaku priču. Tebe će zvati iz matične mreže kako bi te zadržali (ali i ne moraju), pa ako ne nađete rešenje tvoj broj prelazi u drugu mrežu. Od tog dana teče rok od 3 meseca gde si u obavezi da koristiš usluge te mreže u koju si prešao. Pre tog roka ti ne možeš da vratiš broj u mrežu iz koje si otišao ili ga preneseš u treću mrežu. Dakle, samo potpisivanje ugovora u vezi nekog paketa tebe ne ograničava, već sama činjenica da je broj prenet iz jedne u drugu mrežu. Sve to ne zavisi od operatora već od RATEL-a.
Ajd sad još jednom, šta nije istina? Prenos broja ili ovaj ugovor koji si spomenuo?

Evo i iz pravilnika RATEL-a.
Da li postoji neki razlog zbog kojeg bi operator davalac broja mogao da odbije prenos
broja?

Operator davalac broja može da odbije zahtev za prenos broja ako je:
 zahtev podnelo neovlašćeno lice;
 zahtev za prenos broja netačan ili nepotpun;
 neregistrovan prepaid pretplatnik;
 utvrđeno da postoje neispunjena dospela dugovanja pretplatnika, uključujući sve obaveze
koje proističu iz pretplatničkog ugovora usled prevremenog raskida ugovora prema
operatoru davaocu broja;
broj već u postupku prenosa, ili je od poslednjeg prenosa broja proteklo manje od tri
meseca
;
 broj ukraden, nepostojeći, privremeno ili trajno isključen iz mreže davaoca broja;
 tražen prenos broja koji je jedan iz vezane serije brojeva ili pripada korisničkoj grupi
brojeva u mreži operatora davaoca broja


Evo i LINK gde sve to možeš pročitati.
Na njega upućuje RATEL.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Brate, sada si mene zbunio... Da su mi oni preleni broj, logicno je da ne bih mogao da poptisem ugovor juce u psolovnici telenora. Poenta je da ja broj nisam prebacio, dok ne potpisem ugovor o saglasnosti koji mi je danas stigao na kucnu adresu o mojoj potvrdi da bih zeleo da prebacim broj... Zvao me je postar i rekao da je nesto od mts-a, ali sam na poslu i nemam mogucnosti da vidim sta tacno pise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

Pa da li vidiš ovo što je crvenim napisano?
Ništa ti tu ne potpisuješ osim ugovor kada uzimaš određeni paket. Sama činjenica da si podneo zahtev za prenos broja je dovoljna da se prenos izvrši. Ali sve i da nije izvršen prenos, on je u toku (ista ta crvena rečenica) i ti za to vreme nisi mogao da vratiš broj u Telenor.
Moje mišljenje je da ti ili nisi podneo zahtev za prenos broja ili nisi potpisao ovo sa Telenorom. Prosto je nemoguće to što si napisao sve i da si sam na čelu RATEL-a.

Odgovori