Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Kristian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Apr 2018. 11:54
:: Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Kristian »

Pozdrav, nisam nesto strucan niti u trendu sa mobilnim telefonima, naime kupio sam taj famozni s8 plus mobilni telefon i igrom slucaja mi je ispao sa visine nesto jace od metar ipo, udario je od edge i pritom je puklo zastitno staklo koje sam kupio za njega i jos je od udarca pukao i ekran na istom mestu, sto je prouzrokovalo sirenje pukotine po odredjenim delovima ekrana ali nije to veoma uocljivo. Ostecenje telefona nije ogromno, mada tu gde je staklo puklo, telefon ima mrtav piksel(2-3 linije) od sa leva na desno do drugog kraja ekrana po sredini.. Znam da davim ali ne mogu vam drugacije docarati problem, moje pitanje je sledece: Da li je isplativo popravljati ekran? Mislim na ceo displej sa staklom zajedno. Bacio sam zastitno staklo koje sam kupio jer ne sluzi nicemu.. Odradio sam testiranje, ceo touch screen je funkcionalan nigde nema da ne reaguje na dodir, i super mu to radi, ali eto tu od mesta gde je udaren pa na dole malo po malo blica ekran, trese se taj donji deo slike, trokira ili sta vec.. Hvala unapred, svako misljenje je dobrodoslo.

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Lino »

To menjati kosta kao Sv.Petru kajgana.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Dexter »

Popravka je oko 28.000 din.
Svako ima svoje misljenje o isplativosti, tako da to moras sam da procenis.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od novak »

Lino napisao:To menjati kosta kao Sv.Petru kajgana.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Oko 200€ ti je zamjena


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kristian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Apr 2018. 11:54
:: Samsung Galaxy S8+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Kristian »

Nije mi problem da izdvojim, nego me zanima strucno misljenje da li se isplati to raditi, da li je neko imao slicno iskustvo kao ja nesrecnik.. Tacnije trazim savet od nekog ko se bolje razume, pa da iskalkulisemo da li vredi ili ne. Moje misljenje je da vredi popraviti i cuvati ga sledeci put, ali opet ja to gledam iz drugacije perspektive, samosazaljenja npr. Trenutno sam u Nemackoj i ovde popravka kosta 280e.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Fox »

Kristian, cena popravke koju ti je naveo Dexter je u Srbiji kod ovlascenog servisera.
Sto se tice same isplativosti, ako ti licno smatras da je finansijski isplativa, ne vidim nijedan drugi razlog da popravku ne odradis. Kada se zamena strucno odradi, ti ces imati prakticno isti telefon sa svim karakteristikama kao i pre zamene (pucanja) ekrana.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Lino »

Ja sam davnih dana imao HTC Wildfire S i telefon mi je par puta padao i morao sam da menjam touch jer na nekim mestima nije vise reagovao, a nisam ga menjao u ovlastenom servisu vec ovako kod jednog servisera i nije to vise bilo to. Tako da ako menjas preporucujem samo ovlasteni servis pa makar i skuplje jer to bi bila garancija da ce biti dobro uradjeno.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od siki069 »

Original displey + touch + frame bez zamene 220 evra.
Sa zamenom 230 evra.

Teško da će u ovlašćenom sevisu zamena koštati samo 28.000 dinara.

https://www.vipershop.rs/proizvod/zamen ... plus-g955/

Kod ovih je 31.500 dinara, a daju garanciju samo 90 dana.

Kod ovlašćenih će zamena biti bliska ceni telefona.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od novak »

Ja se ne bih usudio dati priucenim servisima. Mozda je i taj ovlasteni tanak, al imas neku garanciju.
2x su mi neovlasteni cackali oko ekrana i oba puta problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od Drakenzen »

Ne bi me čudilo da bude jeftinije u ovlašćenim servisima nego u nekim rupama!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od servis.kompa »

novak napisao:Ja se ne bih usudio dati priucenim servisima. Mozda je i taj ovlasteni tanak, al imas neku garanciju.
2x su mi neovlasteni cackali oko ekrana i oba puta problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neovlasceni serviseri su priuceni, ovlasceni su verovatno tanki.
Bas problematicno, mozda je najbolje da sam zamenis.

Dva puta cackali oko ekrana kazes, (uzged receno na telefonu ne postoji deo koji se tako zove) sta su cackali? Bio je ispravan pa su oni to nesto "cackali" pa pokvarili? Ili je vec bio pokvaren pa to cackanje nije popravilo?

Ili si trazio bas te priuceni da ti za sitan novac cacnu malo?
One koji nece da cacnu deo koji vredi 250e za sicu ti verovatno isto nisu bili po volji jer oni skupo naplacuju tamo neko cackanje.

A sada prosipas zuc ovde i klasifikujes ljude bez ikakve tvoje kompetetnosti.

Najbolje kada neko od danasnje youtube generacije koja misli da sve zna a nisu ni svesni koliko je njihovo znanje o tome sto pricaju ograniceno, kupi staklo i dodje da mu ga neko "samo zameni". Koliko je to glupo ne treba ni komentarisati.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od servis.kompa »

siki069 napisao:Original displey + touch + frame bez zamene 220 evra.
Sa zamenom 230 evra.
Ovo sto si gore napisao je na zalost u velikom broju slucajeva tacno.

Neko ko menja deo koji kosta 220e za 10e je ne samo neozbiljan nego totalni idiot i to uglavnom rade oni gore pominjani sto "cackaju" i onda lako dodje do problema. Te ovo nije bilo ogrebano, poklopac ostecen, ovo nije lepo leglo, ovde zeva ...

Ozbiljan rad se ozbiljno i placa, nema tu neke filozofije.

Najveci problem kod nas je sto ljudi voze automobile koje ne mogu da odrzavaju, idu na letovanja koja realno ne mogu da priuste, koriste telefone koje ne mogu da poprave, jednostavno trude se da zive onako kako realno ne mogu. I pnda su im svi drugi krivi!

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od marko.jtd »

28.200din je cena u ProMobi ovlascenom servisu.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od novak »

servis.kompa napisao: Neovlasceni serviseri su priuceni, ovlasceni su verovatno tanki.
Bas problematicno, mozda je najbolje da sam zamenis.

Dva puta cackali oko ekrana kazes, (uzged receno na telefonu ne postoji deo koji se tako zove) sta su cackali? Bio je ispravan pa su oni to nesto "cackali" pa pokvarili? Ili je vec bio pokvaren pa to cackanje nije popravilo?

Ili si trazio bas te priuceni da ti za sitan novac cacnu malo?
One koji nece da cacnu deo koji vredi 250e za sicu ti verovatno isto nisu bili po volji jer oni skupo naplacuju tamo neko cackanje.

A sada prosipas zuc ovde i klasifikujes ljude bez ikakve tvoje kompetetnosti.

Najbolje kada neko od danasnje youtube generacije koja misli da sve zna a nisu ni svesni koliko je njihovo znanje o tome sto pricaju ograniceno, kupi staklo i dodje da mu ga neko "samo zameni". Koliko je to glupo ne treba ni komentarisati.
Ko je tebi zaljuljao kavez? O cemu pricas? Kakva zuc?
Neovlasteni servis mjenjao ekran na P9, naplatio 120€ zamjenu, za mjesec dana na ekranu mrlja. Isti taj servis mijenjao dzek za punjenje na htc one mini, polomio kompletan okvir, pa kasnije lijepili. U neovlasteni servis nosen iP jer ne zvoni prilikom prvog poziva, k’o fol cackali nisu znali. Bila upaljena opcija do not disturb. Ovlasteni Huawei servis na primitku uredjaja napisali problem sa kamerom zbog kojeg je i odnesen. Nakon servisa objasnjenje da nisu primijetili nikakvu gresku, bez konsultacije sa vlasnikom uradili resetovanje telefona.



Sent from my iPhone using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Samsung Galaxy S8/S8+ pukao ekran

Post od servis.kompa »

E vidis, to me nije jasno. Kazes menjali konektor a polomili ram. Zasto si uzeo takav telefon, zasto nisi zahtevao da zamene to sto su polomili?
Skoro su mi doneli jedan G5 koji je bio negde u servisu da se zameni sim citac, bio u servisu dve nedelje, nije popravljen citac a vratili mu izgrebano kuciste na bar deset mesta. Zamenio mu citac a covek platio i novi poklopac. Ako ne insistirate da vam se uredjaj vrati u istom stanju u kome je i predat sami ste krivi i zato ima tih primera. Da insistirate toga bi manje bilo.

Sto se tice tog displeja na P9 verovatno nije do servisa sto se pojavila ta mrlja, da je nesto zabrljao mrlja bi se pojavila odmah a ne posle mesec dana.

Kazes zabrljao jedan telefon pa si mu odneo i drugi :)

Sto se tice ovlascenih servisa uvek, ali uvek i obavezno se upisuje nov softver jer tako eliminisu softverske greske. Niko nece da se igra telefonom i razmislja sta bi mogao da bude problem, sta je korisnik sve instalirao, sta je brljao po podesavanjima. Upise se nov softver i proveri to na sta se zalio korisnik i to je to.
Ako hoces da ti podaci osatnu netaknuti mora servis koji nije ovlascen i pet puta naglasiti da se podaci ne smeju dirati.
Uvek je najbolje sacuvati podatke pre servisa ako je telefon u takvom stanju da je to moguce uciniti.

Odgovori