Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U pravu si za sajt Polovni automobili, na Edgu na Lumiji 730 sajt radi frustrirajuće loše, dok u Chromu na Soniju E5 radi savršeno. Ne samo to što si naveo, nego i baš sporo reaguje kad bi na bilo šta da ideš.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Sad sam isprobao polovne automobile - radi, ali kilavo. Trik je u sledecem - nakon klika, treba sacekati. Sajt je jako veliki i posto browser nije naj naj, a i memorija telefona nije velika (kod mene je samo 3 GB) onda mu treba vremena da se odazove na komandu. Radi sve, ali jako jako polako.... Priznajem, prvo sam i ja siznuo, a onda sam video da samo trebaju zivci - ja ih iskreno nemam. Srecom, pa me polovni automobili ne interesuju, i nikad i nisu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ja bih pre rekao da je taj sajt očajno urađen, ali pre nego što me neko sad napadne kako branim Microsoft: da, čak i što mnogi sajtevi nisu dobro urađeni, većina browsera ume da im vadi fleke, pa se to očekuje i od Edga.

No šta god da je u pitanju, baš mislim da ovde nije u pitanju veličina, a ni količina RAMa. Sony E5 ima 1,5GB RAMa, i kao što sam napisao, otvara stranicu bez problema. Sedim za kompjuterom sad koji ima 2GB RAMa, i on isto otvara desktop verziju sajta bez ikakvog štucanja. No i bez ovog detaljnog obrazlaganja nam je jasno da RAM nije problem. Baš ću namerno sutra da posetim stranicu sa HTC Desire C, drndoidom s 512MB RAMa i verzijom 4.0. :D I sa Lumijom 532 sa wp8.1.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Windows 10 Mobile Build 15063.966 is now available with important fixes


https://www.windowslatest.com/2018/03/2 ... 15063-966/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Fino. Evo, i kod mene povukao apdejt, mada neću moći da ga pokrenem odmah, na punjaču telefon, baterija na 26%, a morao bi bar 40%.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ja i dalje nisam ništa dobio...

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Microsoft releases Windows 10 Mobile Build 15254.369 with fixes

https://www.windowslatest.com/2018/04/1 ... 15254-369/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Meni sada radi i navigacija bez interneta. Ne znam kada su je sredili ali bitno da jesu. Moguce da je ovaj poslednji patch.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ladno, mislio sam već da to nikad neće ispraviti... Prijatno iznenađenje. Uzgred, neznam iz prve ruke da li je ispravljeno, ja sam na AU, samo se nadovezujem na Staffa.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

staff napisao:Meni sada radi i navigacija bez interneta. Ne znam kada su je sredili ali bitno da jesu. Moguce da je ovaj poslednji patch.
Za starije od 950,650 i 550 mozda...

Ova tri modela ce dobijati bar jos godinu dana security i feature fixes.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Izašao za kompjutere April Update. Sad koliko vidim možete pomoću Cortane da šaljete SMS poruke preko kompjutera, a i da odgovarate na njih preko akcionog centra. Za ovo sa Cortanom, samo kucate "Send SMS to (ime prijatelja u imeniku)", ukucate poruku, i samo Send. Ko ima Windows 10 mobile telefon sa Cortanom, radiće, radi i kod mene na AU.

Rekao bih da ovo radi i sa Cortanom na Androidu i iOSu. Čini mi se da je ovo zanimljiva stvar. Jeste da ima raznih programa koji ovo mogu, ali mi se isto tako čini da je komotnije rešenje instalirati Cortanu na telefon nego menjati SMS aplikaciju na telefonu.

Moguće da je ovo bilo i na FCU i CU doduše, ali u tom slučaju mi se čini da mi je sad tek to valjano proradilo.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Ja se na Lumiji vratih na 8.1 počeo sam gubiti signal pa da probam da li je problem softverske prirode ili je do hardvera. Za sad radi ok iako je starija verzija OS dobra je.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Microsoft: Windows Phones to Get Windows 10 April 2018 Update

https://news.softpedia.com/news/microso ... 0990.shtml

Zanimljivo ... :roll:
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Držim palčeve Tošo da je to kod tebe samo neka sitnica, pa i da bi ti lepo radio telefon bez gubljenja signala i na w10m.

Zanimljivo, Dejane, već sam nešto čitao o tome. Zvuči zanimljivo, ali ipak više mislim da je to samo greška u pitanju. Ne znam samo koliki neko tetreb treba da bude da tako nešto objavi na zvaničnoj stranici, ali nakon svog iskustva - imaju oni dovoljno tetreba u kompaniji.

Ali videćemo.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

1709

15254.401

To line up with today’s Patch Tuesday updates for Windows 10 desktop, Microsoft released build 15254.401 for Windows 10 Mobile handsets running the version 1709. The phones such as Lumia 950 and HP Elite x3 are part of the rollout.

Last week we discovered that Microsoft has quietly updated the support article to announce Windows 10 Mobile April 2018 Update. While the news excited many fans, but as speculated by us, the support article is merely a mistake on Microsoft’s part. The Microsoft support site actually tells users how to update to the Windows 10 April 2018 Update, even though it doesn’t exist. :? :smutny:

https://www.windowslatest.com/2018/05/0 ... rovements/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

What? :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Samo da se javim da evo koliko koristim 8.1 od kako sam se vratio sve mi radi nekako kako bi trebalo utegnuto (povezano) mejl i kalendar na telefonu se ažurira sa kompom. FB aplikacija radi i povezan je sa mojim kontatima - news feed radi. Nekako mi se ne da prelaziti na 10ku. Glavni razlog mog vraćanje je bio gubitak mreže tj ispadanja kartice iz sistema, naravno pre WDRT sam zamenio karticu drugom ali ni to nije pomoglo problem se ponovio tako da sam ipak odlučio da probam da se vratim na w8.1 pre nego otpišem telefonče. Za sada je signal stabilan i planiram da se ipak neko vreme zadržim na w8.1. Jako je zeznuto kada se pojavi taj problem jer se manifestuje kao da SIM kartica nije ubačena to se dešavalo random što je najgore dok je telefon u džepu, pa ne primetim da se to desilo. Oobzirom da mi je ovo poslovni telefon on mora da radi bez greške tj moram biti dostupan non stop ne smem da eksperimentišem više sa 10kom.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od staff »

Stigao neki update ali ne moze uopste da ga skine, stalno prijavljuje gresku.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tošo, meni to na Lumiji 730 bude nekad, ali probam da rešim problem tako što izvadim karticu, pa probam da je bolje stavim na mesto. Ne uspe možda iz prve, ali iz prvog drugog pokušaja legne kako treba, i više me ne zeza.

Pretpostavljam da je i kod tebe slična situacija, i da ti se prosto samo potrefilo da nakon vraćanja na osmicu kartica "ne ispada".

Mada, s obzirom da nema šta novo da očekujemo po pitanju w10m za te telefone, i da sad imaš Android, onda možda i nije loše da bude na osmici, ali zavisno od tvojih potreba. Mislim, moguće da nemaš potrebu za desetkom pošto pretpostavljam da Android koristiš za većinu stvari, a oko w10m nema sad ni šta da budeš radoznao. :)

Ne kažem šta je bolje od ta dva, samo hoću da kažem da razuzem to kako ti je mrsko da ga vraćaš na desetku, a i ko zna - možda grešim oko ovoga što prepottsvljam za tvoj problem sa SIM karticom. :)

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

staff napisao:Stigao neki update ali ne moze uopste da ga skine, stalno prijavljuje gresku.
Koji telefon u pitanju?
Restartuj ga i pokusaj ponovo.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori