Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

Koristi internet, ali hey ovo je zaista odlicna odluka , vreme je za sms + [emoji3]

Dobro je sto koriste svoju standardnu app tako smanjuju sansu za fail.

----------

According to Google, the Android Messages SMS app will be its new focus. This app currently only does SMS, but it’s ready for RCS messages as carriers add support. RCS (Rich Communication Services) is an evolution of SMS that sends content over the data network. RCS supports read receipts, file transfer, group chat, and a lot of other features that don’t work with SMS. Most carriers and manufacturers are on board with RCS, but SMS will still exist as a fallback.

https://www.extremetech.com/mobile/2679 ... -messaging


Naravno da bi to funkcionisalo i nase mreze treba da podrze taj standard...ali ako se setimo EMS poruka, ovo ne bi trebalo da bude problem.
Odlicno , Google treba da pogura sve ovo, odlicna ideja.

Tip: na wiki pise da su jedine platforme za ovako nesto android i w10m [emoji2]
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

E da, baš me je i to zanimalo, da li bi i druge platforme mogle ovome da se priključe. Super je da je i na to odgovor potvrdan. :)

Sent from mTalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

Pa ne znam za Apple oni vec imaju svoj fazon iMessage.
W10m je mrtav iako je na listu koja podrzava rcs.
Tako da sve je na Google-Androidu.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Mada koliko sam video, Microsoft je u Redstone 5 ponovo ubacio API-je koji se tiču telefona, pa nekima to opet dalje budi nadu za "Surface telefonom". :P Nije da očekujem najednom tako nešto, samo prenosim informaciju.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Android P hands-on: Google’s most ambitious update
https://youtu.be/EsiNXjVGpAs

Kako vama ovo deluje? Moram reći, meni se dopada ovo sa navigacionom linijom što rade, multitaskingom. Mada me malo potez podseća i na iPhone X, sa onim pokretima, ali mi deluje da je ovo bliže intuiciji.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Da li je promena na bolje ili ne, ne može se reći dok se ne bi probalo, ali očigledno je da rade sve što mogu da se približe iOS-u, verovatno u nadi i sa željom da privuku što više korisnika Ajfona. Iskreno, uopšte mi nije jasna ovolika opsednutost Ajfonom i iOS-om u 2018. jer Android nikad nije bio ozbiljniji i konzistentniji nego danas.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ma daj jbt, ne mogu da verujem da ce "Peppermint" bas ovoliko podsecati na iOS. :uhuh: :chytry:
Briga me kako ce to raditi u praksi…

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=SA8AtHURh68
Pregled novopredstavljenih funkcija budućeg P-a od strane malog debelog qrčevitog Prosera. Uvek se upi*am od smeha kad se setim kako se preziva. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Zanimljiv video. I slažem se sa njim oko onoga što kaže za prikazivanje informacija koliko si vremena proveo u kojoj aplikaciji. :D Šta treba, telefon da mi govori kolika sam vucibatina. :lol:

E, a pomenuo je u nekom trenutku kako je samovozeći automobil pre mesec dana pregazio nekog ili nešto, ali nisam uspeo da razumem šta je rekao? :? Evo vreme kad je to rekao:
https://youtu.be/SA8AtHURh68?t=314

Što se tiče konzistencije Androida, i prilaženju iOS-u... Mislim da Android još nije dovoljno konzistentan, trebali bi nešto da urade povodom vidžeta koji su suviše šareni. Čak ni Googlove aplikacije nemaju konzistentne vidžete kad ih poredimo međusobno. A da ne pričamo o situaciji kad uđemo u aplikacije. Deluje mi da ga iOS na tom polju šije, a i po ranjivosti sistema (ako nisi dovoljno obazriv), sa svim tim reklamama i smećem. A što se tiče tih gestures, na iPhonu je to komplikovanije, ovde je to vrlo jednostavno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

https://youtu.be/yWVrQFrLsNk?t=98

Dobra vest za Greena. 8) To sa klizačem dole je stvar izbora, može da se uključi i isključi, tako da može da izgleda kao i na prethodnom Androidu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Malo promene nije na odmet. Lično nemam problem da jedni lice na druge i obrnuto, meni je bitno da imam mogućnost izbora a ne da mi se nešto nameće kao jedino rešenje za koje neko tamo smatra da je najbolje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Dobro ajde, ima opcija da se iskljuci. Ali je sto puta bolje resenje tapnuti na nesto nego vuci prst po linijama i tako potvrdjivati neku akciju. Na iPhone X se dosta ljudi i dalje zalil na nepreciznost.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Zavisi od situacije zapravo. Recimo za gašenje aplikacija na Windows telefonu ih uvek gurnem dole, ne idem na iksić da je ugasim. Isto i na androidu, radije švićnem nešto u stranu ako mogu, ili gde već, lakše mi je nego da pecam neko malo polje za gašenje.

Za iPhone X, na njemu je koliko se sećam to dosta komlikovanije. Nešto gore, nešto dole, nešto odavde, nešto odande, nešto u Г, i slično.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Green napisao:Ali je sto puta bolje resenje tapnuti na nesto nego vuci prst po linijama i tako potvrdjivati neku akciju.
Džaba pričati, ja to pričam godinama, ali ne vredi, ljudi vole komplikovano ako je to u sklopu statusnog simbola, poput IPX.
Povlačenje prstom gore-dole i(li) levo-desno je u mnogim situacijama (i aplikacijama) logično, pa i neophodno, ali povlačenje po ekranu dijagonalno, ili neki još složeniji pokreti niti su logični, niti intuitivni (mrzim taj izraz), ali postaju popularni ukoliko su predstavljeni u okviru statusnog simbola. :)
PS: nemam ništa protiv Ajfona X (osim obrve), da ne bude zabune. ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Tako je.
Mnoge radnje tipa prevlacenje desno ili levo da se uklone aplikacije iz ram-a su sasvim ok. Ali, ono sto gari istice, na gore pa desno je budalastina koju je samo ljigavi Apple mogao smisliti. Neka nova i za oko interesantna gestikulacija ne mora automatski biti prakticna.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=USXoINPEhoA
Pazite ovo, braćo. Gugl Dupleks. Začetak Skajneta, ili ne? :unsure:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Briljantno. Ljudi su vec odavno postali distancirani jedni od drugih. Ovo ce samo jos vise tome doprineti. Masa uopste vise nema kapacitet da malo razmisli kuda sva ta tehnologija vodi.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

Људски род заиста заслужује један hard reset. :x

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

ciklon napisao:Људски род заиста заслужује један hard reset. :x
Kako da resetuj kapitalizam [emoji16] tu je problem...
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vesti i dešavanja

Post od mp3mp3 »

Evindzer, meni se svidja google duplex i jedva cekam da urade i na nasem jeziku.
Jako korisno, cesto koristim google asistent za remindere pred put ili kada sam kuci a sutra trebam nesto da kupim.
Ili da svakog 15. u mesecu placam racune online.

Vidim iznad pisete, distancirani smo od ljudi. Ne mislim da je tako, ne treba preterivati sa tehnologijom.
Ali zar nije bolje da pricam sa prijateljom i kazem asistentu da naruci pizzu, zasto da gubim vreme na to.

Goole duplex je sjajna stvar, samo bilo bi fer da u pozivu kaze, ovde virtuelni asistent, moj klijent zeli to i to...

Odgovori