P10 vs P20 lite

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
jefferson672
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2018. 00:05
:: J5 2016

P10 vs P20 lite

Post od jefferson672 »

Pozdrav ljudi, izvinjavam se ako postavljam pitanje koje vec postoji na forumu ali poprilicno sam siguran da ga nema, barem nisam uspeo da ga pronadjem.
Pitanje je sledece: Da li je bolje kupiti P10 ili P20lite, nasao sam neku radnju u Bgu gde P10 cene 355e a P20Lite 340e. Cene su vrlo vrlo slicne, dok sam cuo par komentara zasto da kupujes stariji telefon bla bla bla.... Licno mi je P10 prelep ali i P20lite nista manje, do sada nisam koristio Huawei pa ne znam npr kolika je razlika izmedju EMUI 8.0 i EMUI 5.0 sto se toga tice i prednje kamera ide kao prednost na P20lite (iako nisam siguran za kameru jer nije sve u Mpx), sve ostalo bih rekao da ga P10 dosta šije, ali jednostavno ne mogu da se odlucim, na stranu Obrve koje su vam odvratne :) koliko sam video mogu softverski da se iskljuce. Bio bih vam veoma zahvalan ako bi rekli i koju rec vise nego sto pise na specifikacijama (vec sam ih iscitao 10x). Na gsmareni jos nema podataka sa testa za P20lite kako bih mogao da uporedim, i takodje ogorman plus kod P10 mi je Gorilla Glass 5, ne znam da li je marketinski trik ali znaci imati dodatno ojacanje.
Takodje bi mi dosta znacilo ako mislite da se za taj novac moze uzeti neki bolji telefon (xiaomi bih iz meni nekog nepoznatog razloga zaobisao, ne znam tacno zasto, ali ne privlaci me ni malo :/ )

Unapred neizmerno zahvalan, i izvinjavam se na dugackom komentaru!

jefferson672
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2018. 00:05
:: J5 2016

Re: P10 vs P20 lite

Post od jefferson672 »

P.S.Treci telefon koji mi se vrzma po glavi je Honor 9. Cene po kojima mi nude neki od ta 3 modela su sledece :
P10 355
Honor 9 335
20lite 340

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: P10 vs P20 lite

Post od Sale_M »

P10 i Honor 9 su flagship uredjaji, imaju dosta jaci chpset(procesor+gpu) od P20 Lite i imaju bolje kamere, zajedno sa video snimanjem.
Ostalo je manje vise slicno sem sto P20 lite ima veci ekran. Ti izaberi sta ti je prioritet.

Sent from my Honor 8 Pro
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: P10 vs P20 lite

Post od nidzo80 »

Bio sam u istim razmišljanjima i nedoumicama nedavno i na kraju sam uzeo Honor 9 i prezadovoljan sam. Kao što Sale kaže, prema svojim afinitetima odluči.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: P10 vs P20 lite

Post od rock9855 »

P10 svakako. Honor 9 je samo lepsi ali isto jako dobar.
P20 lite je ipak niza klasa. Ako se stabilizuje cena Nokia 7+ bi bio moj izbor za te pare. U CH je 395fr ili oko 330e. Ako imas nekog tamo ko skoro dolazi pa da ti donese bila bi super kupovina

jefferson672
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2018. 00:05
:: J5 2016

Re: P10 vs P20 lite

Post od jefferson672 »

Pozdrav svima, neizmerno sam zahvalan za odgovore!
Odustao sam od P20lite, neckao sam se dosta ali vasi odgovori su presudili, verujem da ste veci strucnjaci od mene.

nidzo80 je l' mozes da mi kazes sta ti je presudilo za Honor9 ?

rock9855
Hvala na alternativi, iskreno ne odgovara mi velicina telefona, P10 i H9 su bas velicine koje mi odgovaraju.

Sve nekako vise naginjem ka P10, malo mi se i vise svidja dizajn, doduse nizam uzeo u ruke H9 nikad, ali kada sam prvi put uzeo P10 u ruku odusevio sam se. Sve prednosti su mi ka P10 jedino sto se malo neckam je zbog Infrared-a ume da bude od koristi, sve ostalo mislim da P10 odnosi pobedu, makar i za nijansu, takodje i laksi je 10g, ako je to uopste i primetno :) . A 20e mi ne igra neku ulogu.
Nego eto reko mozda imate neku informaciju vise koja se ne nalazi na specifikaciji a da bi trebalo da znam.

Jos jednom izvinjavam se na dugackim porukama, i vrlo sam vam zahvalan!

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: P10 vs P20 lite

Post od nidzo80 »

Nakon mnogo pregledanih recenzija oba telefona vidio sam da su razlike minorne tako da je cijena presudila i iskustvo Sale_M pošto je imao oba.
Ali sigurno nećeš pogriješiti ni sa P10. Oba su moćna telefona.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: P10 vs P20 lite

Post od Fox »

jefferson672, uzimajuci u obzir sada vec malu razliku u ceni od 20e, licno bih se odlucio pre da kupim P10. Sto se tice P20 lite modela, sve je vec gore receno, pametna odluka da odustanes od kupovine tog modela. Prosto, taj model nije u klasi sa druga dva modela.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: P10 vs P20 lite

Post od Evindzer »

Džefersone, prvo bih ti savetovao oprez kad su u pitanju te prodavnice sa nižim cenama. Tu uglavnom plaćaš primerke nelegalno unete u zemlju, na koje prodavac ne plaća dažbine državi, a kupcu ne daje nikakvu validnu garanciju. Posle toga, predložio bih ti P10 jer, iako ga nisam koristio, imao sam prilike da se sretnem s njim i ostavio je odličan utisak. Takođe, ako su bliski po ceni, možda bi mogao da pogledaš i Nokiju 8, ja bih birao nju pre nego ove gore pomenute. Imaš teme o svim modelima, prelistaj ih, prošetaj i pogledaj telefone uživo, i odluči.
Srećna kupovina. :)

jefferson672
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2018. 00:05
:: J5 2016

Re: P10 vs P20 lite

Post od jefferson672 »

Pozdrav ljudi,

Nazalost kada sam otisao po P10, nije ga bilo na stanju, i nakon par poziva nigde nije bio tako jeftin, a za Honor 9 je pala cena na 320e (u tom trenutku svuda P10 je bio 370e) pa sam odlucio da ipak kupim Honor 9, samo zbog cene, iako mi je poprilicno krivo zbog toga ali telefon mi je bio bas hitno potreban.

Odmah sam otisao na put pa tek sada (nakon 10 dana) stizem da vam pisem. Taman da napisem i zakljucak ukoliko neko bude imao slicnih dilema.

#1 Telefon prosto leti, vrlo brzo sam se zaljubio u Huawei (pre ovoga sam koristio samo Samsunge) bukvalno nakon par dana koriscenja sam bio u fazonu, cim P20 spadne malo cena uzeo bih njega, jer je ovo zverina a mogu misliti kakav je tek P20. U sustini za sada H9 nemam potrebu da menjam, jedini razlog na P20 bio bio kamera.

#2 Sto se tice kamere nisam skroz provalio sve modove, pa 90% slikam samo sa HDR-om, slike su kao sa razglednice, ljudi su odusevljeni, cak i vlasnici iPhone 7 su bili u fazonu ajde da se slikamo sa H9 bolje su slike (barem kada se uporedjuju preko telefona). Poprilicno sam zadovoljan, mada verujem da P10 ima bolje silke, i to ne bas samo za nijansu kao sto su pricali ljudi, mada nisam bas uporedjivao pa ne mogu da tvrdim.

#3 Baterija... hmmmm nisam bas zadovoljan, jeste telefon azdaja, a samim tim i potrosac, izgura dan ali eto tek toliko. Ali ako se desi da sam na poslu dokoniji, pa levo desno... uvece mora dopuna. Na putovanju pogotovo, gde non stop se koristi gps pa slikanje i ostalo... potrebna je dopuna s vremena na vreme. Pre toga sam koristio J5 2016, za bateriju nikada nisam razmisljao, traje dan i po lagano, a opet sam ga punio skoro svako vece iz prostog razloga jer volim da zapocnem dan sa punom baterijom. Srecom fast charge odlicno vrsi posao. Bas odlicno!

#4 Ekran je super, jedina mana sto npr. ako slucajno na suncu smanjite osvetljenje na minimumu mozete da se slikate dok ne dodjete do deeebeeeloog lada :) Jer se apsolutno nista nista ne vidi, dok na J5 2016 se videlo skroz ok, dok je outdoor mode neprikosnoven.

#5 Gorilla glass 3 ne vrsi posao bas kao na reklami :) ispao mi je iz dzepa na asfalt kada sam sedao u kola, i ima maaaalu ogrebotinu, vidi se samo pod nekim uglom, zastita za ekran je nezgodna jer je malo zaobljen i samo 3D moze da ga zastiti lepo, a problem je sto 3D staklo postoji samo crno ili belo, a meni je plavo/siv telefon, sto je problem.... :/

#6 Vibracija je 0 :) Vec su ljudi pisali o tome na forumu ali eto da navedem i ovde, bas bas bas je slaba, ne zameram previse ali eto da napomenem. I imam osecaj da bi zvucnik pri razgovoru mogao biti glasniji.

Sto se tice senzora za otisak prsta....nisam video brzi do sada :) Vise nego odlicno radi svoj posao!

Sve u svemu generalno sam bas zadovoljan, ne postoji idealno, telefon je zaista odlican, i mislim da vredi svaki dinar!

P.S. Izvinjavam se na dugackom post-u, nadam se da ce nekome pomoci ovaj moj zakljucak. I jos jednom hvala puno svima na prethodnim komentarima!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: P10 vs P20 lite

Post od ~Arkan~ »

Mislim da je generalno kod Huawei-ja slaba vibracija, drug i ja smo koristili S3 Neo pre P10 Lite i P10 i odmah smo skontali da je vibracija slabija i to primetno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori