Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

Ajde neka se sami jave svi oni koji su rutovali Huawei telefone iz poslednje dve generacije.
Mislim na P10-20.
Pa sad svima kao fali nemogućnost otključavanja BL.
Budimo malo i realni.
Sa druge strane, verujem da će se na xda naći neki nasilni načini da se ovo prevaziđe, samo treba sačekati da se uređaji prvo pojave, počnu da se prodaju i dođu u ruke nekog ko se u njih razume i ko može da izvede takvu akrobaciju.
Za mene lično rutovanje i kuvanje romova je prestalo nakon One X. Sonija nikad nisam rutovao, eno ga kod supruge i radi ko zmaj.
P10 nemam potrebe da sviram kad radi savršeno.
Možda bih se igrao sa Šaumom da imam vremena.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Rutovanje i romovanje nece nikad prestati, ali cinjenica je da sve manje korisnika odradjuje te procedure. Razlog mozda lezi i u tome sto su telefoni sve skuplji, pa ljudi ne zele neki kiks. I ja sam ispao iz te igre iako imam vremena da se igram. Danasnji telefon mnogo toga nudi odmah pri prvom paljenju.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od dachakragujevac80 »

Rutovanjem se gubi garancija,a s obzirom da vecina sada kupuje kod ovlascenih prodavaca,i to je jedan od razloga zasto se sve manje pribegava tim radnjama. Doduse ja sam rutovao svoj g6,ali garancija mi ionako skoro ističe! [emoji4]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Green, m@c|-|oR, slažem se da telefoni danas nude daleko više pri prvom paljenju i da si nekad' faktički morao rutovati telefon a nakon nekog vremena i nabaciti custom rom da bi radio normalno,sada to nije slučaj.Ipak,često na xda i sada izađe nešto zanimljivo za svaki model,a što nemaju fabrički već se mora flešovati ili traži root pristup,pa zašto ne ostaviti mogućnost za to?
Vjerujem da će na xda naći način da se otključa bootloader bez Huaweija ali bezveze je što su kao zabranili.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Ja bih rekao da su ljudi ranije rutovali telefone više jer je to bio poslednji očajnički potez ne bi li telefon iole normalno proradio. Rizik nije postojao jer je bilo ili to, ili baciti ga u kantu. Pošto to sad nije neophodno, i jeftiniji Androidi od po 150 evra rade odlično takvi kakvi su, ljudi se više time ne zezaju toliko.

Ali da, svakako će uvek biti onih koji vole da čačkaju.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Azimuth »

@gari, krenuo si od pogrešne pretpostavke i došao do pogrešnog zaključka. Telefoni su rutovani i romovi im menjani/izmenjivani zbog dodatnih funkcija ili novije verzije sistema koja dolazi sa novim modelom, a ne da bi radili. Kad prestane podrška proizvođača, telefon ostaje tu zakucan, ali i dalje radi isto kao što je i do tada radio.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Gari, nije bas potpuno tacno to sto si napisao u vezi "poslednjeg ocajnickog poteza" da telefon proradi normalno. Ljudima se cesto desavalo upravo suprotno. Da telefon bude zreo da se odalami o zid nakon instalacije roma, pogotovo ako developer nesto zaboravi ili napakuje rom svim i svacim, pa se hardver i softver posvadjaju.

Mnogi su rutovanje i romovanje radili, i sa istim eksperimentisali, cisto iz radoznalosti, entuzijazma, pa i "ljubavi" prema sistemu. A isto tako i zbog ovog sto je Azimuth napisao.
Licno sam mozda imao srecu da su mi raniji androidi uvek dobro radili "out of the box", a "sadisticko" zezanje s romovima je bilo onako bas kako sam napisao u prethodnoj recenici (na modelima HTC Desire, Motorola Atrix 2 i Oppo Find 5).

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Green, da,ali recimo po mom iskustvu,ranije kada telefon hardverski zastari,kreće da baguje i jedini način da mu "produžiš" životni vijek je bio da nabaciš ogoljeni custom rom (ako je ispeglan po pitanju problema i bagova).

Sada to nije slučaj jer i jeftiniji telefoni imaju jak hardver i mogu godinama da se koriste bez problema,slažem se.

Ali ono što ja volim da imam na telefonu više nego custom rom jesu xposed moduli,lucky patcher,kao i potpuno brisanje nekih sistemskih aplikacija koje ne koristim.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

^ Da, slazem se sa time da je custom rom cesto jedino resenje kad telefon zastari, pa pocne da usporava, baguje i sl. Pod uslovom da je stariji hardver dovoljno jak da potera novu verziju softvera. Da ne kazem digitalnog "ekosistema". :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

m@c|-|oR, evo odmah se javljam. [emoji14]
Radio ženinom burazeru debrending P10 lite sa operatera na EU ROM zbog mnogo redovnijih apdejtova. :D
Naravno da za tim ima sve manje potrebe, ali opet se nađe bar neki sitniji ili veći razlog i time je bolje kad imaš opcije, a ne da te proizvođač maksimalmo ograničava. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od dachakragujevac80 »

Sada,hvala bogu ima na netu milion alatki,da ako nešto i zeznes,to bez problema popravis,plus su tu jos i google,youtube,xda...ali da ne idemo vise u off. [emoji6]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

Evo ga javio se jedan.
(U tebe nisam ni sumnjao ni sekunde).
:)
Statistička greška....

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

@Azimuth i @Green
Da, to se svakako slažem da je velik broj ljudi to činio iz entuzijazma, kao što će uvek i činiti. Oni su i pokretači toga svega. Bez njih ništa od toga ne bi ni bilo moguće. Jedino što je moj utisak je da je mnogo više onih koji su to rutovali telefone ne bi li produžili radni vek telefonu, ali lako bih mogao da grešim po tom pitanju. Moje mišljenje je zasnovano na mom okruženju gde su svi skoro nosili telefone od po 100-150 evra.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od TosaNS »

Gari je upravu kada kaže koji je razlog zbog čega su telefoni bili rutovani, naravno da je jedan od razlog bio i taj da se dobije više opcija, ali po nekom mom zapažanju glavni razlog rutovanja i kuvanih romova jesu upravo bagovi koji nisu mogli da se otklone regularnim abdejtima. Ja sam bio jedan od tih koji su pokušavali "popraviti" telefon dok mi to sada ne pada napamet da čačkam bilo šta niti me zanima otključavanje telefona jer za dve tri godine ću opet kupiti novi telefon.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Ti vise verujes Gariju, koji nikad android koristio nije, nego nama koji smo na tom "digitalnom ekosistemu" 7,8 i vise godina. :wacko:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od TosaNS »

Naravno da verujem i vama, ali kao što sam rekao iz ličnog iskustva mogu da potvrdim tu Garijevu tvrdnju.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Nije on zapravo u prvom postu ni napisao da li mi veruje, nego je potvrdio da je i njegov isti takav utisak. :)
TosaNS napisao:(...) po nekom mom zapažanju glavni razlog rutovanja i kuvanih romova jesu upravo bagovi koji nisu mogli da se otklone regularnim abdejtima.
Inače naravno da mi veruje, i ja njemu verujem. 8)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »

https://www.androidauthority.com/openki ... es-878979/ kome se bas i ne svidja EMUI moze da proba stock rom na odredjenim Huawei/Honor modelima

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od artifex »

Svaka čast,dobro je imati izbor

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Lik prica o navodnom nasledniku Mate 10/10 Pro, Mate 20/20 Pro. Kako ce izgledati sa 6.9 inca ekrancinom (ako bude toliki), ostaje da se vidi:

https://www.youtube.com/watch?v=dimNqewGw2g

Odgovori