Preporuka za mobilni

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
angelico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2018. 03:00
:: HTC One M8x

Preporuka za mobilni

Post od angelico »

Protekle 3 god sam koristio HTC One M8x, koji je (osim manjih problema sa kvalitetom slike u određenim situacijama) svo vreme radio besprekorno.

Pošto mi je fon nedavno maznut pa moram da odmah kupim nesto novo (posto trenutno koristim modovan praistorijski HTC Wildfire S), a malo više sam ispao iz sveta mobilnih, treba mi vaša pomoć/savet oko odobira novog fona.

Telefon koristim za pozive, whatsapp, viber, skype, instagram, gmail, youtube, aimp, online banking, airbnb, booking, i sl., znači ništa hardcore.

Fon treba da ima pristojnu kameru, 4g, po mogućnosti stereo audio jack (da ne bih morao da kupujem nove sluške) i 64 GB memorije.

Pošto imam tendenciju da mi ispada telefon, da ga kvasim, nosim sa ključevima i sl., na prošlom fonu sam imao zaštitnu masku + zaštitno staklo na ekranu (ili to beše plastika?). Kontam da bih to stavio i na novi fon, ali gledajući na netu shvatio sam da neki telefoni imaju zakrivljen(?) ekran, te nije moguće nalepiti zaštitnu foliju/staklo. Posto me je to staklo spasilo stotinu puta kada mi je fon pao direkt na ekran, ukoliko tehnologija ekrana nije napredovala toliko da mi to zaštitno staklo više ne treba, voleo bih da uzmem onda neki fon na kome mogu da stavim tu zaštitu (odnosno koji nema zakrivljen ekran).

Bilo bi poželjno da telefon nema neki veći bug - npr. da je podložan pregrevanju pri normalnoj upotrebi, da je podložan pucanju ekrana i grebanju, da mu baterija može trajati ceo dan pri normalnoj upotrebi, da ne koči ili laguje pri normalnoj upotrebi, i sl.

Uzimao bih neki fon koji bi mogao da mi radi bez problema sledeće 3 god, u rangu oko 500e.

Dosadašnjom pretragom po netu došao sam do OnePlus 3t, OnePlus 5T, Huawei P10 Plus, Samsung Galaxy S6, kao fonova koji su u 2017 imali najbolji odnos performasa/cena.

Koji biste mi vi fon preporučili, a ako bih uzimao jedan od gornja 4, koji je najbolji za moje potrebe?

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Preporuka za mobilni

Post od mazzy »

Ja bih bez dileme rekao 5T ... da ja sebi kupujem :D
S6 ne bih nikako ... A 5t je bolji od 3T....Za Huawei ne znam ...


EDIT. s6 i 3t mi nikako ne idu za poredjenje sa ova druga dva. A i cijene su im dobro razlicite... E sad , ako nemas novaca, rekao bih da pogledas G6 jer je jeftiniji...ali posto si naveo 5T i P10 plus to govori da imas :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za mobilni

Post od znemanja »

S6 je dobar model, ali dosta star, tako da isti ne preporučujem. Pre svega moraš da naglasiš da li razmatraš telefon sa legalnom garancijom ili pak kupovinu u nekoj radnji koja ne daje legalne garancije. OnePlus modeli kod nas ne mogu da se kupe legalno, pa ako želiš telefon sa legalnom garancijom svi OnePlus modeli otpadaju.
Preoporuka za S7 regularni sa flat ekranom. Jako dobar model koji zadovoljava sve navedne zahteve.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Preporuka za mobilni

Post od Green »

Pogledaj i HTC U11. Jeste proslogodisnji model, ali je top klasa. 8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Preporuka za mobilni

Post od Sale_M »

Pa do 500 eura je dobar U11,P10 Plus, imas i P20 koji je noviji sigurno za 500.
Mozes da nadjes i S8 za 500 eura,Sony XZ Premium.

Uglavnom neki odbovih sto sam naveo ce ti zavrsiti posao sigurno, kakav S6 i S7 i G6 u 2018 godini.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Preporuka za mobilni

Post od mazzy »

Kakvi S7 i g6 u 2018 godini, a predlaze s8 i u11 koji su izasli prosle godine, kao i g6

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Preporuka za mobilni

Post od m@c|-|oR »

Uzmi u obzir budžet....

S8 je svakako dobar izbor, pa makar bio iz prošle godine.
P10 plus takođe.
Za te pare su muke slatke.
:)

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Preporuka za mobilni

Post od mazzy »

covjek je naveo koje telefone ima u opciji ...
A mi odosmo sada daleko .

S8 je svakako najbolji izbor, ako cemo tako .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za mobilni

Post od znemanja »

Modeli sa edge ekranom otpadaju jer je autor posta naveo da želi ravan ekran zbog lakšeg stavljanja zaštite na isti.
Jeste da je S7 vremešan model, ali hardverski izuzetno jak i pre svega kompletan uređaj kojem ne manjka ništa što imaju i ovogodišnji modeli.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

angelico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2018. 03:00
:: HTC One M8x

Re: Preporuka za mobilni

Post od angelico »

Hvala svima na savetima! :) Pogledaću dodatne modeli koje ste mi preporučili (HTC U11, S8, S7, G6, Sony XZ Premium, P20), pa se vrćem.

Što se tiče budžeta za fon, kad kupujem bilo šta uvek procenim za šta mi treba (tj šta mislim da radim sa tim), i koliko bi hteo da mi traje, proverim da to što kupujem je kvalitetno i shodno tome izdvojim keš i kupim najbolje što ima za ono što mi treba, jer što reče jedan pametan čovek - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino. To znači da ako mogu da kupim fon od 300e da mi završi posao, neću davati 500e+ (jer po toj logici bih onda uzeo IphoneX ili neki te klase); radije ću da razliku para potrošim na piće i žene :) Analizom performansi i iskustva korisnika učinilo mi se da će S6 ili Oneplus 3T da mi rade posao, a naročito jer je izašao Oreo update za njih. Zato sam i zatražio mišljenje u vezi sa njima.

Što se tiče zamljivog pitanja što je postavio @nemanjaz , to je ono o čemu se i ja premišljam. Da ne bude zabune, prethodni fon (HTC One M8x) sam kupio u Mobitrendu (pre bio u Bul. Kralja Aleksandra, preko puta AirSerbia). Taj model (pošto je namenjen za azijsko tržište) nije mogao da se kupi kod nas. Fiskalni račun nisam dobio, a garancija izgleda kao da ju je sastavilo dete od 5 god. Ipak, tada sam proverio Mobitrend kod par ljudi i zaključio da je rizik eventualnog nepoštovanja garancije minimalan, a naročito iz razloga jer je telefon ultra kvalitetan i cena je bila (ako se dobro sećam) skoro 150e niža od originalnog HTC One M8 (bez x) i oko 80e niža od cena koje sam tada nalazio na netu.

Koliko sam video na netu, OnePlus 5T se čini boljim od P10 Plus, ali za razliku od P10 plus koga ima u Gigatronu (full legala), 5T ima da se kupi samo u dve radnje kod nas (sličnog tipa kao Mobitrend), za koje sam našao dosta loših komentara i iskustava. Nedobijanje računa i nedavanje garancije od 2 god nije problem, to mogu uvek da isteram na osnovu zakonskih propisa, ali iskustvo me je naučilo da ako mogu da izbegnem rizik da to i uradim. U ovom slučaju, za razliku od cene prošlog fona koja je bila značajno niža, čini mi se da ove cene za taj fon u te dve radnje nisu baš niže, što je neobično za telefon koji je naverovatnije kupljen u inostranstvu, prošvercovan i na koji verovatno ni ne plaćaju PDV.

Pročitao sam skoro celu temu na forumu koja se tiče kupovanja u tim radnjama i preko KP, ali ako mi se izbor na kraju svede na ta dva fona, moraću jednostavno da presečem u jednom trenutku i odlučim da li hoću taj rizik ili ne.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Preporuka za mobilni

Post od slavisaj »

Ja ti preporucujem da uzmes OP 5T ili Huawei Mate 10 Pro .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za mobilni

Post od znemanja »

slavisaj, apel na tebe kao i sve koji daju predloge da pročitaju zahteve koje je napisao autor teme. Od zahteva, između ostalog, je navedeno da telefon treba da poseduje jack za slušalice što Mate 10 pro nema, tako da on ne zadovoljava sve zahteve navedene u inicijalnom postu autora teme.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Preporuka za mobilni

Post od slavisaj »

Kaze da ne zeli da kupuje nove slusalice jer ima one sa jackom.Ni kod Mate 10 Pro ne mora kupovati nove susalice. On sam je napisao da zeli da mu telefon bude otporan na vlagu a sam je predlozio OP 5T

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Preporuka za mobilni

Post od Green »

Ako covek moze da nabavi OnePlus 5t i da mu pritom nije toliko bitna garancija, bolje sa tim odnosom cena/specifikacije jednostavno ne postoji.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za mobilni

Post od znemanja »

slavisaj napisao:Kaze da ne zeli da kupuje nove slusalice jer ima one sa jackom.Ni kod Mate 10 Pro ne mora kupovati nove susalice. On sam je napisao da zeli da mu telefon bude otporan na vlagu a sam je predlozio OP 5T
Pa predložio je zato što verovatno nije upućen koji telefon ima koji IP setifikat. Tačno je da ne mora da kupuje nove slušalice ni kod Mate 10 Pro ali mora da nosi konstantno onaj idiotski dodatak da bi iste mogao da koristi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Preporuka za mobilni

Post od niko1a »

nije napisao dal te slusalice koristi samo za tel ili kako, ako ih koristi samo uz tel i ako se uz taj (ili bilo koji drugi koji nema 3.5mm jack) dobija "idiotski dodatak" onda nije problem, u isti ce da ubode slusalice i da za boravi da ga ima uopste..
inace ako je 5T i dalje u igri preporuka za njega, pogotovo mu je plus sto je alu izrada ali opet i on ima onaj 2.5d ekran :dry:

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Preporuka za mobilni

Post od slavisaj »

Zato sam napisao OP5T ili Mate10Pro. I jedan i drugi ce ga sluziti sve to vreme za koje je napisao da mu treba. Prednost Mate10Pro je generalno bolji uredjaj a sad vec i jeftiniji. 2godine garancija vs 1godina za OP5T kod preprodavaca sa KP. Mate10Pro ima 128GB memorije. Ako zeli da se igra sa telefonom , razni romovi, onda OP5T bez razmisljanja.
Sto se tice zvuka i slusalice, postoji nacin za pojacanje zvuka u slusalicama, ima uputstvo na XDA.

angelico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2018. 03:00
:: HTC One M8x

Re: Preporuka za mobilni

Post od angelico »

Hvala svima na pomoći. Posle par dana istraživanja i razmišljanja o modelima koje ste mi preporučili, kupio sam HTC U11 black na ugovor kod MTS-a. Odmah je povukao i Oreo update i sve appove, tako da je spreman za nove izazove 8)

Razlika između toga da sam kupio u npr Mobtrendu (koji je imao najnižu cenu od tih radnji) i MTS-a, na nivou od 3 god, je 37e, što mi dođe kao cena garancije od 2 god. Pored toga, telefon je lokovan na MTS mrežu, što nije toliki problem. Znam da nije ni MTS cvećka po pitanju ostvarivanja garancije, ali mislim da su sigurniji od str radnji, a i što se kaže - to je zver koju već poznajem :)

Kada sam radio istraživanje, naišao sam na par zanimljivih informacija koje mogu pomoći drugima koji se odluče da pazare telefone, pa evo dole link slike mini analize koju sam si napravio, možda nekom bude od koristi.

http://i63.tinypic.com/264jk7k.jpg

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Preporuka za mobilni

Post od Green »

Odlican si izbor napravio, cestitam. 8)
Tabela je takodje odlicna. Interesantno da OnePlus 3 i 3t nemaju mana. :D

angelico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2018. 03:00
:: HTC One M8x

Re: Preporuka za mobilni

Post od angelico »

Tnx :)

3 i 3t nemaju ozbiljnijih mana (to sam uglavnom gledao kod telefona), uglavnom sitnice koje se ili mogu srediti ili su se sredile vremenom updejtom sistema. Kamera je prosecna, mora da se moduje softverski da bi ispunjavala svoj potencijal, ali za taj kesh je i vise nego dobra.

Odgovori