Vesti o Xiaomi

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od sugarcoated_ass »

Meni ne smeta što se kopiraju svi redom. To je čak, barem meni, i dobro kada vide od nekoga neku dobru opciju pa je prekopiraju. Pa evo, prvi ja sa muzikom čujem u nekoj pesmi neku deonicu koja mi se svidi i uz sitne izmene i na svoj način je i ja implementiram u moju pesmu. Tako da tu ne bih ni imao prava da se bunim. E sad to što se meni ta obrva ne sviđa ne već druga stvar i verovatno ću morati kad tad da se navikavam, kao i na crep od telefona. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Green »

Makar je mogla obrva biti manjih dimenzija, kao kod ostalih. Ne, moralo je bas iste duzine, jer kako bi se onda uglavilo 3D skeniranje lica. Ne moze samo iPhone to da ima, mora neko i iz Android sveta. Da je ovo uradio onaj Doogee, Vernee, Ulefone ili neki drugi smokljavi proizvodjac, pa ajde, boleo bi me cosak. Ali Xiaomi... :uhuh: :dry:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od гари »

Mada, to za skeniranje lica... Ali imaju pametnih ljudi koji umeju to da implementiraju, što da to ne ugrade. Ima ljudi kojima to odgovara, "ne smara se" da opipa prstom senzor za otisak. Što zanemariti kupce koji bi to da imaju na Androidu.

To pod pretpostavkom da su oni sad prvi to ugradili, nisam pratio ta dešavanja sad. To tebi verujem. :)

Sent from mTalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Vesti o Xiaomi

Post od slavisaj »

kako mislis nema prednji blic? Ko ima prednji blic? Ekran se koristi kao prednji blic

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od sugarcoated_ass »

slavisaj, imaš telefone sa prednjim LED blicem. Npr. Samsungova J serija.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti o Xiaomi

Post od znemanja »

Pored J serije, Samsung je prednji blic ubacio i na dva tek predstavljena modela iz A serije, A6 i A6 plus.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Vesti o Xiaomi

Post od slavisaj »

Pa dobro, eto ako ima dobro, ali meni generalno to nije neki nedostatak. Pogotovo sad kad se ide na tu opciju sa bazel less telefonima. I ovako se nikome ne svidja Notch gde jos i blic da ubace :D

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

ali se nigde nije bas pokazao kao najbolje resenje taj prednji blic sa led-om, uvek bude previse jak i onda ne odradi posao bas najbolje

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam kako radi. Nisam probao. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

unique93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 15:02
Lokacija: O bRe NoVaC

Re: Vesti o Xiaomi

Post od unique93 »

Koliko znam, slabiji Xiami telefoni imaju prednji blic, zato kazem...ali dobro, verovatno ekranom moze isto lepo da se osvetli.. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od sugarcoated_ass »

Na P9 lite, honor 8 lite, a i sad na Mi A1 (preko Gcam) mi je ekran osvetljavao kao blic za prednju kameru i sasvim lepo funkcioniše.
Nisam viđao ranije na Xiaomi telefonima prednje bliceve u spec. Sad sam baš pogledao na GSMArena i daje mi samo ove iz 2018. (Note 5 pro, Note 5 AI i Redmi S2) sa prednjim LED blicem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

nisam ni ja koristio ali ono sto sam video od slika napravljenih sa prednjim blicem mi je ostavilo takav zakljucak, i npr neki ljudi sa mate 10 lite su trazili da vide kako radi "blic" na A1 sa gcam pa su se iznenadili koliko je bolji rezultat nego sa led blicem na M10L jer im faca dobije "sjaj", al to je bio njihovo misljenje bilo jer ja nisam video kako su slike sa M10L ispale

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti o Xiaomi

Post od ~Arkan~ »

Na J5 2015 i 2016 uglavnom bude loše, tj blic je previše jak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Green »

гари, sta ce skeniranje lica na telefonu? Bre sefovi po bankama imaju manje biometrijske zastite. Ti kupci kojima to "treba" ne znaju sta im treba dok im to neko ne ponudi.
Sto se obrve tice, vec je odavno pocelo ubedjivanje kako je to sad super stvar, jer ima vise ekrana i slicne gluposti. Prostor je samo za notifikacioni centar, ali nema veze, bitno je da masa prihvati ono sa cim se u stvari ne slaze.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Evindzer »

Green napisao:Ti kupci kojima to "treba" ne znaju sta im treba dok im to neko ne ponudi.
Isti način razmišljanja imaju i u Eplu. Ni sam nisi znao koliko vam se misljenja poklapaju. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Green »

Nije to misljenje, to je cinjenica. Sada narod jednostavno "ne moze" zamisliti zivot bez nekih opcija, koje do pre nepar godina uopste nisu bile ni blizu masovne realizacije. Tipicni primeri bezicno punjenje i IP sertifikat. Ako telefon to nema, nastupa pandemonijum u komentarima revoltiranih korisnika. Tako ce biti i sa obrvom. Proizvodjac koji se drzne da ne izbaci takav model ce naici na lavinu negativnih komentara.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti o Xiaomi

Post od pero0000 »

^+100.

Послато са SM-A530F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti o Xiaomi

Post od znemanja »

Green, ne možeš tako usko da posmatraš situaciju na tržištu smartphone uređaja. Naravno da je sve to potrebno, jer se tehnologija razvija. Ako bi smo zauzeli takav stav, onda nije potreban ni touchscreen, godinama smo koristili telefone sa fizičkom tastatrurom, šta će nam nova tenhologija, ne treba nam ni veliki ekran, ranije smo svi koristili telefone sa ekranom od 2.4 inča i sl.

Naravno da sada želimo i IP zaštitu i bežično punjenje i raznovrsnije biometrijske metode zaštite i sl. Smartphone više nije samo telefon to je uređaj koji mora da odgovara stilu života vlasnika. Kada tehnologija omogućava, zašto ne bih želeo da moj uređaj bude vodootporan ili da ima neke druge pogodnosti koje mi čine upotrebu istog lakšom?

Kada tehologoja omogućava tako nešto, želim izbor biometrijske zaštite, nije pitanje potrebe već izbora za koji vlasnici plate solidnu količinu novca.
Takođe, ako su gore navedne pogodnosti šire rasprostranjene, logično je da očekujem da razni proizvođači te pogodnosti implementiraju u svoje modele. Kupci koji iskeširaju 700-800€ za smartphone, žele sve navedne tehnologije jer plaćaju dosta novca. Stoga smartphone koji nema implementirane sve te tehnologije, a nalazi se u pomenutom cenovnom rangu, biće kritikovan od strane kupaca, jer kupci ne plaćaju toliko novca zbog potrebe već, kao što sam gore naveo, zbog mogućnosti izbora.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od гари »

Green napisao:гари, sta ce skeniranje lica na telefonu? Bre sefovi po bankama imaju manje biometrijske zastite. Ti kupci kojima to "treba" ne znaju sta im treba dok im to neko ne ponudi.
Sto se obrve tice, vec je odavno pocelo ubedjivanje kako je to sad super stvar, jer ima vise ekrana i slicne gluposti. Prostor je samo za notifikacioni centar, ali nema veze, bitno je da masa prihvati ono sa cim se u stvari ne slaze.
Ja se s tobom slažem što se tiče kupaca, jedino kažem da je činjenica da takvih ima mnogo, i da bi iz tog razloga bilo glupo da Xiaomi propusti priliku da to unovči.

I jeste i ovo što Znemanja kaže, kao i još neki, normalno je da ljudi hoće da imaju što veći izbor. Mada eto, za sad je to skeniranje lica glupost. Ali razumem zašto bi se to nekome dopadalo, pa i zašto bi propustima tog skeniranja gledao kroz prste. Meni je ipak besmisleno to ako moj brat koji mi nije ni blizanac može otključati telefon. Pa ja ne bih voleo on pogotovo da može da otključa telefon. :)

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Green »

Ne mozes ni ti Nemanja tako siroko da posmatras situaciju i razvoj tehnologija. Sva ta tehnologija i inovacije ne moraju automatski predstavljati preku potrebu, zato sto je ta tehnologija sada dostupna. Nemoj samo reci da su tri kamere na telefonu takodje potreba.

Sta ce ti, na primer, biometrijska zastita? Ti ako nisi u stanju bez toga sacuvati telefon i podatke od potencijalne kradje (ako je to razlog potrebe za takvom zastitom), nikakve dzidza bidze ti tu nece mnogo pomoci. Kao kad kucu obezbedis alarmima, kamerama, laserskim zracima, kerovima i sl., a jedne veceri ipak nadjes sve opeljeseno. Lazan osecaj sigurnosti. Opet se vracamo na onu zavisnost od tehnologije.

Nego, nemaju vise ideju u kom pravcu usmeriti mobilnu telefoniju, pa trpaju kojekakve "revolucionarne" stvari, ne bi li opravdali sve vecu i vecu cenu modela. A boli me uvo koliko kompanije kosta razvoj i usavrsavanje.

I jos jedna stvar. Izbora nemas, on ti je uvek unapred predodredjen. Ali, to je vec psihologija.

Odgovori