Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Martin Mystere »

miodrage napisao:... a SBB pojmam nemam da li ima.
Ima ali je teritorijalno baš ograničen a i ne piše da li je FTTH ili FTTB.

https://sbb.rs/n416/Paketi/Optika-paketi

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Azimuth »

Danas sam bio sa čovekom koji baš oko paketa radi i totalno zaboravio da ga pitam. U ponedeljak trebam opet sa njim da se vidim pa ću se valjda setiti :D Cifre su tu negde oko 3000, 5000 i 9000 u zavisnosti od brzine, ali se dobija svašta nešto uz sam net.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Azimuth, nešto mi to puno. Jedino ako su sve velike brzine. Gledao sam kod Oriona ono nekih 100/10 Mbps što mi je i više nego dovoljno, ali oni nisu provukli kroz naš kraj. Kontao sam da će imati tako neke ponude. Onda mi je izgleda jedina opcija ADSL. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Azimuth »

Imaš ti i manje pakete kao i do sada, od 10, 20, 50, 100mb/s za manje para a isto na optici, ali su ovi interesantni zbog ekstremnih brzina i onog što dobijaš pored samog neta. Pogledaću tačne cifre i šta sve ulazi u te pakete, javljam u svakom slučaju ;)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

@Evindzer isto ti je i kod Telenora, samo sto imas 4g brzinu i nemas ogranicenja u protoku, a Vip te ogranicava na tri paketa... Bolje uzmi u Telenoru kada je usluga ista, samo nemas ogranicenje brzine u prvih 100GB. 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Green »

4g ti je brzina mobilne mreze, a ne kucnog interneta. ..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Što li ga onda nazivaju Super brzi 4G kućni internet? Hmmmmmmmmm.... [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Meni je kod Telenora isto 100GB ali je konekcija 4g, tako da ostvaruje ogromnu brzinu. Moj savetu mu je da predje kod Telenora i uzme njihov net. Ja nisam uopste znao da Vip smanjuje brzinu posle 100gb. Na sajtu kada sam gledao, velikim boldovanim slovima pise neograniceno i kao tri vrste paketa. Treba covek da cita detaljno sve, jer odlicno umeju da zamaskiraju... Koja mreza prva uvede neograniceni net po nekoj brzini, ti su zavrsili posao. Mislim da ce Telenor to da uvede za godinu ili dve...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Pa 4G konekcija je i kod Vipa. Ti i imaš neograničen protok neta tako da tu nisu ništa lagali, a svi oni tačne detalje pišu sitnim slovima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

To, na glavnoj strani stoji neograniceno, ovo, ono da se primis kao june, a onda dole usitnjeno da se brzina smanjuje posle 100gb. Samo mislim da je Telenor povoljniji, jer imas full brzinu u oba paketa, dok vip ogranicava protok u tri vrste paketa na 100gb. Plus kod telenora imas da dokupis dodatnih 50gb za taj mesec ako ti treba.

Snapdragon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2018. 20:55
:: Sony

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Snapdragon »

Ogranicava i telenor brzinu paketa od 100gb na 10Mb/s, dok uz paket od 150gb, kao sto si naveo, dobijas maks 4g brzinu, sa druge strane, u vip- u do 30.6 uz paket od 40/6 Mb/s nakon potrosenih 100gb pune brzine ogranicavaju na 5Mb/s, umesto na 2, i jos postoji mogucnost da bude malo veca od 5 (samo pretpostavka), shodno njihovoj darezljivosti pri punoj brzini, gde na primer kod srednjeg paketa umesto 20, puste do nekih 25 - 30 Mb/s.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od гари »

Primiće se kao june samo onaj ko je zaista june. Isto i MTS ima, već sam komentarisao, ono kad napišu "2GB neograničenog interneta".

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Jedino sto su ponudili je sto daju vecu brzinu nakon istrosenih 100gb u zavisnosti od paketa sto i nije tako lose.

brzina prenosa podataka nakon prvih 100 GB iznosi do 2Mb/s uz Kućni Net 1, do 3 Mb/s uz Kućni Net 2 i do 5 Mb/s uz Kućni Net 3

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od гари »

U principu, znam da se mnogi neće složiti sammnom, ali ako je ta brzina zaista do 2Mb/s, onda je to dovoljno za osnovne stvari. 1Mb/s mi je bila brzina sa onim osnovnim ADSL paketom kad sam pre koliko godina uveo net. E sad, ako je u praksi ta brzina ipak manja, onda je to druga priča.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Mislim da je to mala brzina, jer ne mozes ni sbb EON ili drugu iptv aplikaciju da koristis. Barem 4mb bi bilo zadovoljavajuce ako ima jos neko da koristi sem tebe u kuci.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od гари »

Za više korisnika, to svakako. .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Sto se Vipovog neta tice, tetki sam ga uveo, i to ovaj najslabiji 1/10, a mogu reci da je brzina uploada 5-8Mbps stalno - poprilicno sam stvari uploadovao, jer sa mojim ADSL, to je mucenje.
Meni je kod ST Cable najinteresantniji 100/200 net, i to sa TV-om zajedno kosta negde oko 3500 din, sto mi je vrlo prihvatljivo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Azimuth »

Veruj mi da je to sve samo nije prihvatljivo iz jednostavnog razloga, od njih nikada nećeš dobiti navedeni protok. Lično video, na svom telefonu testirao kod čoveka koji plaća 60mb/s a u stvarnosti ima 15-16mb/s. To su, druže moj, prevaranti. Što se optike kod telekoma tiče, postavljam fotku u MTS temi.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Nikad neces moci da ostvaris te brzine, sem da ti optika ne dolazi direktno od njihove centrale do stana. Kao sto neke firme imaju, pa protok zakucava na onaj paket koji si zakupio. Dok se ne rese telefonskih kablova i zamene sve optickim, nema pomoci. Sada vidim da umesto telefonskih razvlace koaksijalne, jer im je to opet jeftinije nego optika kada razvlace u nekoj ulici ili spajaju dve zgrade. Svesni su da ce i gradjani da seku i kradu kabl, ko zna...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Ivan Cirkovic, Pa koaksijalac ne moze da sprovede ni deo optike, sta lupetas opet majke ti? Prvo do cvorista MORA da ide optika, jer prenosice ogromne kolicine informacija a to ne moze drugacije da se prenese, jel znas ti uopste o cemu se ovde pise? Da li si svestan da ako 10 ljudi na jednom manjem prostoru uzme neki paket 10/100 da tu mora da se sprovede minimum 2Gbps link da bi to ferceralo iole normalno? Nagradno pitanje - kojom tehnologijom ces da sprovedes link? OP_ _KA - pokusaj da popunis!
Ti stvarno treba da odes na neke preglede zbog stalnih teorija zavere oko tebe i sl. Paranoja je opasna stvar.

Drugar je uveo u Subotici SBB optiku, 20/200, i prezadovoljan je, dostize u svako doba dana 160-180 Mbps.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori