Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
tantor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2018. 07:40
:: Microsoft Lumia 535

Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od tantor »

Pozdrav svima,

Godinama čitam ovaj forum, ali tek sam sad rešio da se registrujem jer sam poželeo da moj jedini do sad "smartphone" u životu, Lumiu 535 zamenim za nešto mnooooogo bolje.

Telefon bi koristio za gledanje tv-a, ozbiljno igranje (Fortnite, PUBG, Clash Royale...), i što bolji video i fotografije, bitna mi je što veća dijagonala i baterija...

Ugovor u MTS-u mi ide do decembra, bez telefona je pa mogu da ga prekinem kadgod i uzmem novi uz telefon.

Nemam keša da kupim telefon bez paketa, a maksimalan budžet mesečno mi je 4 hiljade mesečno (uz verovatno Omorika 2 paket), a za te pare mogu uzeti neki od sledećih telefona (trilema):

1. HUAWEI MATE 10 PRO DS - deluje savršeno, mada čitam da ima slabije osvetljenje po danu

2.SAMSUNG GALAXY A6 PLUS - jeftinija opcija, mada nisam siguran da vredi i da može prineti gornjem

3.SAMSUNG GALAXY S8 PLUS - malo prelazi budžet, a i dalje ne znam da li je bolji od prve opcije

Bilo kakav savet o nekom drugom telefonu ću takođe uzeti u obzir. Nadam se da sam bio precizan i da ćete mi pomoći da ne pogrešim, bar ne puno :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od miodrage »

Mislim da ti je opcija 1 najbolji izbor. Takođe, ako si strpljiv, da sačekaš da dođu još neki noviteti, pa da ako ne uzmeš ništa od njih, ovima koje si sad gledao padnu cene.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tantor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2018. 07:40
:: Microsoft Lumia 535

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od tantor »

i dok sam ja pitao, mts izgleda rasprodao mate 10 pro, tuga :x

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Apolo »

Huawei Mate 10 Pro, a kao alternativa S8 Plus. Pozovi Mts i pitaj da li će imati još Mate 10, da ti daju bar neku informaciju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od znemanja »

Preporuka za S8 plus. Svakako pogledaj i Mate 10 pro, pa ako ti odgovra EMUI, i on je dosta dobra kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Zemun »

Iako vise gotivim Samsung telefone i samo njih koristim u ovom slucaju Mate 10 pro definitivno, ravan ekran, ovaj edge na Samsung telefonima je po meni najveca glupost koju su smislili....al najbolje ti je da odes do poslovnica i da ih procackas i sam odlucis.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Sale_M »

Sto ne uzmes Sony XZ2 ,telefoncina vrh, i razlikovaces se u moru likova sa istim telefonima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

tantor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2018. 07:40
:: Microsoft Lumia 535

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od tantor »

Ne kazem da je Soni los, ali me zanimaju telefoni sa 6+ incha, zbog komfornog igranja. Nije mi bitno da se razlikujem, u telefon cu ionako gledati samo ja, nije mi potreban kao statusni simbol :)

Kako stvari stoje, izgleda cu sacekati neku drugu turu, posto iz MTS-a kazu da su to bile poslednje zalihe Mate 10 pro...

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od rock9855 »

Kako slabije osvetljenje po danu. Ima Amoled koji sija bar isto kao S8.
Sto se toga tice Mate 9 je imao losu regulacuju auto osvetljenja. Na m10p je ispravljeno

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Martin Mystere »

Lično bih između ponuđenih uzeo Mate 10 Pro.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od janka_88 »

Osvjetljenje na suncu jeste slabije nego na S8/S8+ ili Note 8/9 ali je zato u svim drugim uslovima prijatniji za gledanje jer iz iskustva Samsung po default-u ima jače osvjetljenje čak i u zatvorenim prostorijama što nerijetko (bar meni) stvara neprijatan ugođaj i tjera na ručno smanjivanje osvjetljenja.

Kako rekoh, jeste slabije ali daleko od toga da nije čitljivo i da je neupotrebljivo. :)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Batak »

Pa smanjis rucno par puta i posle ce on automatski da regulise kad udjes u zatamnjenu prostoriju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Evindzer »

Batače, pa 'de si ti celo leto? Vidim, nedeljama se slabo piše na forumu, i tek mi sad sine: nije bilo tebe! :D
Inače, S6E i M10P jedan do drugog, osvetljenje na 100%: Samsung neuporedivo svetliji i prikaz na ekranu vidljivo oštriji. Havajac, s druge strane, mnogo prijatniji za gledanje u ekran u svim uslovima slabijeg osvetljenja, nema zamaranja očiju.
Takvo je negde u aprilu bilo iskustvo mog očinjeg vida. ;)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Batak »

Resio sam malo da vas pustim da se odmorite od mene. :D
Verovatno ti je adaptive mod bio na tom S6 pa ti je zato bilo prepucano sve.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od гари »

Kako ti imaš obzira Batak, ne ko ja, laprdam u svako doba godine. :D

A na Samsunzima skoro svima to prepucano. Ono ne da bi mi smetalo da ja to tako koristim, nego i u busu noću kad krenu da mašu tim telefonima, ja oslepim sedeći nekoliko sedišta iza. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od Evindzer »

Batak napisao: Verovatno ti je adaptive mod bio na tom S6 pa ti je zato bilo prepucano sve.
Možda, nisam proveravao, telefon nije bio moj. Ali svejedno, M10P je bio mnogo prijatniji za gledanje, a S6E mnogo oštrijeg prikaza - pa ko šta voli. ;)
Gari, ne bi te smorilo, može lepo da se podesi po sopstvenoj želji. Osim toga tvoj 730 isto ima AMOLED, tako da si donekle već navikao, i uz vrlo malo podešavanja, bio bi sasvim zadovoljan ekranom na Samsungu - pod uslovom da ti do ruke nije došao neki sa faličnim ekranom (pisao sam davno o tome: dva J3 2016 uzeta istog dana u Komtrejdu, jedan sa savršenim ekranom, a drugi sa žućkastom bojom umesto bele i bez mogućnosti rešenja dostupnim podešavanjima - ugrađen loš).

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi jači telefon u životi na paket (MTS)

Post od гари »

Jasno je meni iz vaše priče ovde da se to lako rešava, samo ako se hoće, ali ja kažem da drugi očigledno neće, pa me to razbije. A ja na Lumiji nemam problem pošto se dovoljno zatamni ekran kad zatreba, mada bi bilo dobro i još više da se zatamni, ali dobro.

Na Androidu koliko sam video kod drugih može to super da se reši (mada ne znam da li je to do samog Androida, ili je i do proizvođača). Baš bude maksimalno prijatno. Samo ko hoće da malo misli o tome. I na iPhonu se isto lepo zatamni ako se ne varam.

Odgovori